Evlilik dışı çocuk için nafaka

Lal Hera

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
38
1
Merhaba arkadaşlar 6 yıllık bir ilişkim var ve 5 yaşında da bir kızım var evlilik dışı bir çocuk babası nüfusuna almak istemedi hep kaçtı ama ben kendisine babalık davası açtım ve dna testiyle soybağı kuruldu. 6 yıldır hiç bagimizi koparmadik sürekli görüşüyoruz kızımın babasıyla 6 yıldır evlilik vaadinde bulunuyor sürekli bir bahaneyle nikahtan kaçıyor kendisi evli değil bekar ben 25 oda 31 yasinda neyse artık bu durumdan çok sıkıldım bütün umutlarım tükendi çok yordu beni babalık davamız bitti 2 sene oldu ben şimdi kızım için nafaka ve doğum öncesi sonrası tazminat davası açmak istiyorum kızımın babasi askeri personel 45 50 bin arası bir maaşı var ne kadar talep etmeliyim hakim ne karar verir (ayrıca sunuda belirtmek istiyorum kızımın babasıyla tanıştığımızda askeri personel değildi kızım 1 yaşındayken göreve başladı yani biz tanıştıktan 2.5 yıl kadar sonra yani asker diye cocuk yaptın adama yapıştın gibi şeyler görmek istemiyorum) 5 yıldır kızımın bütün bakımı masraflarını benim ailem karşıladı ben artık babasının da birseyler yapmasını istiyorum benimle arası iyi olduğunda çocuğun ihtiyacını soruyor sadece ve ben kızımın geleceğini babasının merhametine bırakmak istemiyorum

Merhaba arkadaşlar 6 yıllık bir ilişkim var ve 5 yaşında da bir kızım var evlilik dışı bir çocuk babası nüfusuna almak istemedi hep kaçtı ama ben kendisine babalık davası açtım ve dna testiyle soybağı kuruldu. 6 yıldır hiç bagimizi koparmadik sürekli görüşüyoruz kızımın babasıyla 6 yıldır evlilik vaadinde bulunuyor sürekli bir bahaneyle nikahtan kaçıyor kendisi evli değil bekar ben 25 oda 31 yasinda neyse artık bu durumdan çok sıkıldım bütün umutlarım tükendi çok yordu beni babalık davamız bitti 2 sene oldu ben şimdi kızım için nafaka ve doğum öncesi sonrası tazminat davası açmak istiyorum kızımın babasi askeri personel 45 50 bin arası bir maaşı var ne kadar talep etmeliyim hakim ne karar verir (ayrıca sunuda belirtmek istiyorum kızımın babasıyla tanıştığımızda askeri personel değildi kızım 1 yaşındayken göreve başladı yani biz tanıştıktan 2.5 yıl kadar sonra yani asker diye cocuk yaptın adama yapıştın gibi şeyler görmek istemiyorum) 5 yıldır kızımın bütün bakımı masraflarını benim ailem karşıladı ben artık babasının da birseyler yapmasını istiyorum benimle arası iyi olduğunda çocuğun ihtiyacını soruyor sadece ve ben kızımın geleceğini babasının merhametine bırakmak istemiyorum
Yani böylesi bir adamı ne diye baba yaptınız bence bu kişi evli ben öyle his aldım olanlar bu durumlarda hep çocuklara oluyor ne yazikki

Babalığıni kanıtlamışsınız zaten onun üzerinden nafaka davası açabilirsiniz bence avukat değilim mantıken söylüyorum
Evet ama merak ettiğim dava uzun sürermi ne talep edebilirim bunlar için fikir veren olur diye yazdım babalık davamız çok uzun ve yorucuydu

Ben aile olabileceğimizi düşündüm hep bu sebepten bekledim sürekli sözler verdi ona güvenerek bir adım atmadım
Yani, çocuk 1 yaşındayken işe başlamış, şu an 6 yaşında. 5 yıl kanmak için çok uzun bir süre. Adam yarın birini bulur evlenir, daha fazla beklemeyin, adamı kıskandı da dava açtı muamelesi görmeyin.

Eklentiler

• IMG_0355.png
    IMG_0355.png
    149,5 KB · Görüntüleme: 399
Kızlar babalık davamizla ilgilenen avukatımiz var ama 2 yıldır nafaka talebinde bulunmadığım için henüz daha onunla görüşmedik burada açılan bir kaç konuya baktım 500 TL bin TL gibi çocuk nafakalarindan bahsediyorlar bu yüzden merak ettim açıkçası 500 TL nafaka için şuan 25 bin TL avukat ücreti ödemek beni zor duruma sokar böyle bir durum yaşayan varmi ne sonuca vardı onu merak ettim aslında

Kızlar babalık davamizla ilgilenen avukatımiz var ama 2 yıldır nafaka talebinde bulunmadığım için henüz daha onunla görüşmedik burada açılan bir kaç konuya baktım 500 TL bin TL gibi çocuk nafakalarindan bahsediyorlar bu yüzden merak ettim açıkçası 500 TL nafaka için şuan 25 bin TL avukat ücreti ödemek beni zor duruma sokar böyle bir durum yaşayan varmi ne sonuca vardı onu merak ettim aslında
500 TL doğru bu arada gerçi o kişiden kişiye değişiyor ama babam kardeşime sadece 500 TL gönderiyordu. Mahkeme kararı buydu.

Asgari ücretle çalışanlar için o civarlarda çıkıyor size daha yüksek çıkar muhtemelen. Siz çalışıyor musunuz?

19 yaşında nikahsız doğum yapmak, senelerce adamın oyalamalarına kanmak vs. nasıl hayatlar bunlar… Bence yaşadıklarınızdan ders almanızın vakti gelmiş de geçiyor. Nafaka mutlaka alırsınız ama o okuduğunuz 500-1000 liralar doğru maalesef. Bu şekilde karar verebiliyor mahkeme ama gelirine göre yükselir o da. Siz yine de elinizden geleni yapın. Yanına kalmasın adamın.

19 yaşında nikahsız doğum yapmak, senelerce adamın oyalamalarına kanmak vs. nasıl hayatlar bunlar… Bence yaşadıklarınızdan ders almanızın vakti gelmiş de geçiyor. Nafaka mutlaka alırsınız ama o okuduğunuz 500-1000 liralar doğru maalesef. Bu şekilde karar verebiliyor mahkeme ama gelirine göre yükselir o da. Siz yine de elinizden geleni yapın. Yanına kalmasın adamın.
Benim annem ve babam 16 yıl önce ayrıldılar hiç aile ortamim olmadi babamı sadece 4 defa gördüm bu 16 yıl içinde bu yüzden hep kendi ailemi kurmak istemiştim kızımın babasının maddi durumu ozamanlar çok kötüydü düğün yapamam kaçarak evlenelim dedi kaçtık bu gün nikah yapicaz yarın nikah yapicaz derken hamile olduğumu öğrendik sonra çocuğu aldiralim nikahı öyle yapalım dedi aldırmaya diye götürdü cinsiyetini öğrendik döndük daha sonra ailemle barışma maksatlı anneme gittik orada beni bırakıp gizlice kaçtı 19 yaşımda nikahsız çocuk dogurmamin sebebi bu. Yıllardır ona kanmamin sebebi de ben babam olmadığı için başıma bunların geldiğini düşündüm hep annem babamı bırakmasaydı kötü şeyler yasamazdim diye düşündüm bu yüzden kızımın babasının yanında olmasını istedim evet hepsi benim tercihimdi benim seçimimdi ama böyle olmasını hiç istemedim

6 yıldır ilişkimiz var, 6 yıldır hiç bağımız kopmadı diyosunuz ama adamla çocuğu nüfusuna geçirmediği için davalık olmuşsunuz. Dava devam ederken ilişkiye devam etmeniz şurda okuduğum en garip konulardan biri. Mahkemede dövüşüp eve gidip hiçbir şey olmamış gibi devam mı etti ilişkiniz?

X