Evlilik hakkında

Çok ilginç cidden ilk kez böyle bir vakaya rastlıyorum. Aldatma falan olmadığından emin misiniz? Bu kadar keskin bir değişim normal değil.
Merkezde yaşıyoruz şu an . Eşimin işi daha küçük olan ilçede. Hergün git gel yapıyor 1 saatlik mesafede. Tüm yaşamı orda geçmiş şimdiye kadar ailesi fln da orda. Alışamadı mı diyorum şehir yaşamına kendini ait mi hissetmiyor o yüzden mi böyle diyorum bir ihtimal

Söylemiyor. Borç verdiğini söylüyor denk gelirse de . Rahatsız olduğumu söyledim en azından benim haberim olsun fln dedim de pek ciddiye almadı beni
Henüz bir bütün olmanın, aile olmanın ciddiyetini algılayamamış olabilir. Kafası dolu olabilir iş vs. durumlarında. Aldatmayı en sona bırakmak istiyorum henüz tazecik evlisiniz.

Henüz bir bütün olmanın, aile olmanın ciddiyetini algılayamamış olabilir. Kafası dolu olabilir iş vs. durumlarında. Aldatmayı en sona bırakmak istiyorum henüz tazecik evlisiniz.
Düzelir diye beklemeli miyim
Ne yapabilirim şu durumda nasıl bir yol izlemeliyim
geçtim karşısına konuştum ama ortada bişey yok deyip görmezden gelmeye devam ediyor 🙄 benim tüm hücrem de ben bunları hak etmiyorum diye isyan ediyor 🤦🏻‍♀️

Düzelir diye beklemeli miyim
Ne yapabilirim şu durumda nasıl bir yol izlemeliyim
geçtim karşısına konuştum ama ortada bişey yok deyip görmezden gelmeye devam ediyor 🙄 benim tüm hücrem de ben bunları hak etmiyorum diye isyan ediyor 🤦🏻‍♀️
Şimdi ortada gözle görülür yada elle tutulur somut bir durum olmadığı için ( bence bu daha zor) bekle yada bekleme diyemem. Ama ben olsam zaman verirdim en azından gidişatın nereye varacağını öğrenmek için.

Evlendikten sonra her iki tarafta da değişiklikler oluyor tabi ki. Ama böyle bişey hiç görmedim. Mesela bazen ben kendimde farkediyorum. Önceden bir yere gittiğimizde hep yan yana ve el ele oturmak isterdim geçen baktım adamdan kaçmışım resmen otururken. Benim eşim de evlenmeden önce 10 üzerinden 9 üstüme titrerdi şimdi 7 oldu mesela.

Peki siz sorunu dile getirdiğinizde, insanların yanında beni bozma, lafımı kesme dediğinizde. Buna dikkat ediyor mu yoksa aynen devam mı ediyor?
Evde surat asıyor ama sorun yok diyorsa, şöyle düşünüyorum: insan çıkarken özel olarak hep bir neşeli olmaya çalışıyor, kendisini beğendirmeye çalışıyor vs. Oysa normal günlük hayatımızda öyle değiliz aslında. Hayatta bir sürü sorunla boğuşuyor insan, evde oturup surat da asıyor, zaman zaman içinden hiçbir şey yapmak gelmeyebiliyor. Evli değilken bu hallerini görmüyoruz karşı tarafın.
Yani sosyal medyada ve dışarıya karşı herkes mutlu görünebilir ama gerçekte inişli çıkışlıdır insanların ruh halleri. İyi zamanları da olur, vasat zamanları da olur, neşesiz olduğu da olur. Aynı şeylerden hoşlanmayabilirsiniz. Zamanla öğreniyor alışıyorsunuz birbirinize.

Peki siz sorunu dile getirdiğinizde, insanların yanında beni bozma, lafımı kesme dediğinizde. Buna dikkat ediyor mu yoksa aynen devam mı ediyor?
Evde surat asıyor ama sorun yok diyorsa, şöyle düşünüyorum: insan çıkarken özel olarak hep bir neşeli olmaya çalışıyor, kendisini beğendirmeye çalışıyor vs. Oysa normal günlük hayatımızda öyle değiliz aslında. Hayatta bir sürü sorunla boğuşuyor insan, evde oturup surat da asıyor, zaman zaman içinden hiçbir şey yapmak gelmeyebiliyor. Evli değilken bu hallerini görmüyoruz karşı tarafın.
Yani sosyal medyada ve dışarıya karşı herkes mutlu görünebilir ama gerçekte inişli çıkışlıdır insanların ruh halleri. İyi zamanları da olur, vasat zamanları da olur, neşesiz olduğu da olur. Aynı şeylerden hoşlanmayabilirsiniz. Zamanla öğreniyor alışıyorsunuz birbirinize.
Dikkat edeceğini söylüyor. Ama etmiyor. Önce sessiz kalıyorum bir iki alttan alıyorum. Sonra ben de patlıyorum yine aynı şeyi yaşatıyorsun, aynı şeyi hissediyorum hani dikkat edecektin falan diyorum. Ne var bunda, buna mı alındın kötülüğüne mi dedim diye savunmaya geçiyor bu sefer. Istisnasiz sürekli yaşıyoruz bu konuyu..

X