eyiz iin asla almayacanz eyalar ?

sanırım en kötü alet fritöz

uyku seti almam

kabarık yatak örtüleerınden almam zaten çok kullanışlı yatak örtüsü aldım

katı meyve sıkacağı almam

boncuklu salon örtülerinde almam çok sıradan geliyor bana herkezde var sıkıldım göre göre iyyy

Hakikatten yaaaaa....Bu uyku setleri yorgan gibimi kullanir?? Kullanim sekli nasildir? Carsaf gecirilirmi mesela disina??

uyku setinin içinde yorgan var ama pek ince sonbahar ve ilkbaharda kullanılabilir yastık kılıfı ve çarşafı var

tv ünitem olsada ek olarak mısafırlıklerımı koyacak bir dolap almalıymısım diyorum..

gumusluğu almadım gereksiz diye ama nedense bende de gumusluge konulacak esyalar var hepsıde hediye geeldi gerci..

annemın alma kızım hediye gelir laflarına aldırıs etmeden aldığım gunluk yemek tak.. kaseler boy boy.. su ve çay bardakları 6lı çeşit beşit.. ayrıca aldığım yemek tabaları..pasta tabakları.. gereksizmiş... çünkü hepsidee hediye geldi hatta tesadüfen aynı renk desen gelınce bende takım yaptım böylece 2.bi takımım oldu ancakkk önceden aldıklarım basıma dert oldu.. gözlerinin içine bakıyorum kırılsınlar diye.. :KK53::KK9::KK9:

kullanmaya kıyamadığım misafirliklerim özdilekten almıştım okadar para verdim de noldu..eşlarımı taşırken hammallar kırmışlar takımlarım bozuldu (su bard ,su takımım vs)

okadar çok misafirlik diye yorgan nevresım tak havlusu bornozu almısımki gereksiz yaniii..evlendıom evleneli evime yılda en fazla 4 kez gelınıyor.. neyse diyorum en azından cocuklarım olunca fazla harcamam .kullanırım bunları :KK31:

hiç kullanmadığım birde şark köşesi niyetıne işlediğim minder ve kırlentlerım var evde ,kalabalık gereksız yani... :KK4:
hımm birde kabartmalı halı ahh sımdıkı aklım olsaaa hayatta almazdımmmm hayattaaa..temızlıgı çokkk zor oluyoorrr...

ben şimdiye kadar 2 fırın 2 tost mak.. 2 mutfak robotunu kullanıp eskıtmıs bırıyım ..king marka önermiyorum kesınlıkle.. sinbonun tost mak onermıyorum .. kumtel fırın almayın.. bızım bekodada iş yok yada şans tamamen bılmıyorum :KK24::KK24::KK6:mutfak önlugude hiç kullanmıyorum yawww... alışkanlık edınmek gerek aslında :KK34:

Kızlar Merhaba,

Herkesin öncelikleri kendine göre değişir tab
iki benimde fikrim şöyle :KK31:
Kettle ı çok gereksiz buluyorum. zaten çaycım var. tezgahta boşuna yer kaplamamalı bence.
Tupperlar çok moda. Ben hiç beğenmiyorum. Saklama kaplarımın, kahvaltılıkların, derin kaselerin hepsini paşabahçeden aldım. Cam hep sağlıklı gelmiştir bana.
Vitrin almadık. Konsolumuz var oda aynasız. Üzerine dekoratif saatlerden almayı düşünüyoruz.
Çeyiz sandığım var daha sonra onu gelinliğimi,kınalığımı ve nişanlığımı saklamak için kullanıcam. küçük bişey aldım, ayaklı ve beyaz olduğundan yatak odamızdaki mobilyalarla uyumlu olur. Aksesuar gibi kullanırım:KK69::KK69:
Gelin işi yatak örtümü kendim tasarladım diktirdim. Bir gelinin evinde bulunmalı bence
:KK16: çok alaturka bulabilirsiniz beni :KK9:
Küçük ev aletlerinin hepsini en minik boy aldım. Yoğurt yapma makinası hiç düşünmüyorum belki ilerde alırız.

Ben de ekmek kızartma makinesi, yumurta pişirici, mısır patlatma makinesi, fritöz gibi şeyleri almayı düşünmüyorum. Annemler yıllar önce hepsini almıştı noldu ilk aldığımızda hevesle yaptık bir şeyler 1 yılın sonunda hepsi öylece dolapta kaldı gereksiz yani. Çaycı da bana gereksiz geliyor demliğin suyu mu çıktı yani bir çay demlemek kaç saatini alıyor ki insanın. Mutfağa alacağım elektrikli ev ürünleri su ısıtıcısı, tost makinesi, blender set içinde belenderı, mikseri, rondosu olanlardan başka da bir şeyle doldurmayı düşünmüyorum. Bir ara gözüm çok nevresim takımlarına ilişiyordu onu da abartmamaya karar verdim 4 tane çift kişilik 2 tane tek kişilik alacağım. Öyle şatafatlı fiyatı 500-1000 tl arasında değişen yatak örtülerini hele hiç düşünmüyorum. Vitrin de almak istemiyorum açıkçası konsol yeterli olur tabak çanakları doldurmak için.

Ben de ekmek kızartma makinesi, yumurta pişirici, mısır patlatma makinesi, fritöz gibi şeyleri almayı düşünmüyorum. Annemler yıllar önce hepsini almıştı noldu ilk aldığımızda hevesle yaptık bir şeyler 1 yılın sonunda hepsi öylece dolapta kaldı gereksiz yani. Çaycı da bana gereksiz geliyor demliğin suyu mu çıktı yani bir çay demlemek kaç saatini alıyor ki insanın. Mutfağa alacağım elektrikli ev ürünleri su ısıtıcısı, tost makinesi, blender set içinde belenderı, mikseri, rondosu olanlardan başka da bir şeyle doldurmayı düşünmüyorum. Bir ara gözüm çok nevresim takımlarına ilişiyordu onu da abartmamaya karar verdim 4 tane çift kişilik 2 tane tek kişilik alacağım. Öyle şatafatlı fiyatı 500-1000 tl arasında değişen yatak örtülerini hele hiç düşünmüyorum. Vitrin de almak istemiyorum açıkçası konsol yeterli olur tabak çanakları doldurmak için.

mesajın tam kopyala yapıştırlık olmuş ben de senin saydıklarını gerekesiz buluyorum hele vitrin kahvaltı setine bile çok kararsız kalmıştım da servis tabakları misafir geldiğinde şık olur diye aldım :)

mesajın tam kopyala yapıştırlık olmuş ben de senin saydıklarını gerekesiz buluyorum hele vitrin kahvaltı setine bile çok kararsız kalmıştım da servis tabakları misafir geldiğinde şık olur diye aldım :)

Mutfakta tabak çanak tencereyi çok abarttım ben düşünüyorum nereye koyacağım diye ondan sonra dank etti artık gereksiz bir şeyler almayacağım :))

Mutfakta tabak çanak tencereyi çok abarttım ben düşünüyorum nereye koyacağım diye ondan sonra dank etti artık gereksiz bir şeyler almayacağım :))
alma canım valla kuru kalabalık ben annemin tek kızıyım ve annem çok hevesli üç yıllığına yurtdışında olcam ve çeyizimi götürmicem diye biraz duruldu ama yine de her gitmemde yeni bi kap kacak görüyorum :)

alma canım valla kuru kalabalık ben annemin tek kızıyım ve annem çok hevesli üç yıllığına yurtdışında olcam ve çeyizimi götürmicem diye biraz duruldu ama yine de her gitmemde yeni bi kap kacak görüyorum :)

Ben de mutfakta elektrikli ürünler hariç her şeyi aldım tek çocuğum annemler sağolsunlar ne istediysem aldılar ama evde artık koyacak yer de kalmadı çeyizleri ki daha ev tekstili ve elektrikli ürünlerden hiç almadım.

Ben de mutfakta elektrikli ürünler hariç her şeyi aldım tek çocuğum annemler sağolsunlar ne istediysem aldılar ama evde artık koyacak yer de kalmadı çeyizleri ki daha ev tekstili ve elektrikli ürünlerden hiç almadım.
evet elektrikli şeylerin hemen yenileri çıkıyor geldğimde almak istiyorum ben. Düğüne çok var mı senin?

o gümüşlük denen vitrini asla almam, hiç ama hiç hoş görünmüyo...
o çeyiz sandığı denen şeyi almam, ne alaka yani....
yatağımın etrafına o fırfırı sarmam, fırfırlı bi takım beğenirsem fırfırını keser başka birşeylere değerlendiririm....
fiskos denen şeyi almam, ne amaçsız bişidir o ya...
her türlü boşluğu örtmeye yarayan o örtülerden almam, onları öle üçgen üçgen asmam oraya buraya, dünyanın parasını veriyoz kardeşim o mobilyalara bir de üstünü mü örtcez...
perdelerin üst kısmındaki o dar ve şerit halindeki şeyi almam....
yatak çarşafı falan için örtüler var onlardan almam (annem bir tane ördürmüş ille de böle bi takım yapcaz diyo lohusayken kullancakmışım o çarşafı falan.. allaaaaam ya)
en basit mutfak işleri için kocaman bir alet edevat ordusu oluşturmam... örneğin mutfak robotu almam...
ayyyy aslında bu liste çok uzundu ama şimdilik aklıma bu kadarı geliyo :)

kelimesi kelimesine katılıyorum. aynen öyle!

bana da uyku seti saçma geliyorrr

ve yatak ötüsü de sacma geliyo bana su abiye gibi suslu olanlar bende aldim hemde zorla aldirttim anneme ama simdi hic kullanmiyorum dolabin ustunde ööylece duruyo zavalli annecim kiyamadi da aldi ama simdi cok pismanim aldigima :KK43:

Dantel, örme pikeler vs. almayacağım, kesinlikle kullanmayacağım şeyler.
Yoğurt yapma mak. Çaycı, mısır patlatma mak. yumurtma pişirme mak. fritöz almayacağım şeyler arasında, çaydanlık ne güne duruyor? kızartmayı yesem bile aramam patates kültürümüz yoktur, bakıyorum şimdi küçük çocukların kahvaltılarının vazgeçilmezi, biz hafta da bir kez, akşam yemeğinde yersek yerdik, o yüzden işime yarayacağını düşünmüyorum.:KK31:

Evimde taşlı, pullu, allı hiç birşey görmek istemiyorum bunlara abiye yatak örtüsü, taşlı aksesuar, özellikle vardır ya sırf gümüş sim, ya da sırf altın gibi duranlarçiçekler! taşlı havlular vs. aklınıza ne gelirse... Bir de uyku seti hoşuma gitmiyor, nevresimler yeter de artar bile. Şimdilik aklıma gelenler.

Son düzenleme:
abiye yatak örtüsü almam çok aşırı gereksiz buluyorum sadece çeyiz serilirken örtülüyor uyku setide almam saçma geliyor bana vitrin güöüşlük falan saymıyorum zaten bide 4 kat perde yaptırmam onları kim yıkayıp ütülüycek yaw :KK70:

bende şu gelinlik gibi olan yatak örtüsünden almam ne o öyle kullanım alanı bile yok gelinden daha süslü sanki

abiiye yatak örtüsü almam
hıım bi de alınmayacaklar listeme buradan okuyup eklediğim;uyku seti ve gümüşlük oldu :)

X