eyvahhhh suyum gelmişşşşşş... :))

Ayshe

MUTLUYUMMMMM.:))
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
3.021
1
aman allahım bebeğim geliyooooooooooooo.........hihoyyyt..

6 nisan pazartesi sabahı uyandım pijamama baktım bi ıslaklık var allah allah bu neki dedim ama hiç ihtimal vermiiyorum suyumun geldiğine hatta nete girip yazdım kızlar sanırım suyum geldi diye önce bi güzel kahvaltımı yaptım sona belki fazla bi akıntı olmuştur kaybettğim suyu yerine bırakayım die booll boll su içtim ama nafile akıntı git gide artmaya başladı..eşimi aradım hemen okay sanırım benim suyum gelio dedim o şok oldu tabi kızım hiç korkma hemen anneni ara sor bakıyım sumuymuş dedi heh hee annem nerden bilecekse görmeden su olduğunu..kaydirigubbakcemile3

neyse annemi aradı anne pijamam ıslaktı hala da az az ıslanıo dedim annem kızım hiç panik yapma suyun gellio dedi..ayyy annem öyle deyince ben bi korktum anlatamam..korkudan bacaklarım titremeye başladı.ağlayarak eşimi aradım suymuş çabuk gelllllll dedim zavallım hemen geliyorum ağlama bebeğm korkma dioo en hüngür hüngür ağlıyorum..eve gelene kadar tlfnu kapatmadı beni sakinleştirmeye çalıştı..:asigim:

eşim geldi hemen beni yatırdı yarım saat sonra annem geldi..onlar beni ikna etmeye çalışıo hastaneye gidelim diye ben yok anne ya hiç sancı filan yokki gitmeyelim diyorum acayip tırstım yani.zorla ikna ettiler hastaneye gidiyoz annem diyoki hatane çantasını da alalım ben hayır daha doğum değil gerek yok diyorum keşke annemi dinleseymişiz..

neyse gittik hastaneye hemen çatala çık dediler ben çıkmam diyorum bak ama bebeğin zor durumda olabilir filan beni ikna ettiler ayyyy iğrenç bişey çıktım mecburen sonra tuşe yaptılar tabi çok canım yandı çok bağırdım ama hiç açıklığım yokmuş..drm bişey yediniz mi dedi bende evet dedim o zaman akşam 8 e kadar hiç bişey yeme sonra ameliyat dedi allahım ben nasıl korkuyom madem açıklık yokmuş biraz daha kalsın filan diyom hayır olmaz dediler..

beni hemen odama aldılar nst filan çekildi eşim dışarda bizi beklio bu arada çıktık doğum bugün dedim çok heyecanlandı hemen çantayı alalım dedi ben de gelicem diyorum beni götürmediler teyzemler filan herkes hastaneye geldi..yeşil önlüğü giydim sonda takıldı veeee snadalyeye oturdum beni götürüyolar ben hüngür hüngür nasıl ağlıyom eşim geldi oda ağlıyo hiç korkma ben burdayım hep dua edicem diyo ben el salladı ve asansör kapandı..

ameliyat haneye bi girdim buzz gibi bi yer hemen beni masaya aldılar epidural olcaktım pozisuon vermeye çalıştılar ama bi türlü eğilemedim bu arada belime tam 8 defa iğne yaptılar ama uyuşmadım çok canım yandı en sonunda pesss ettim ve beni bayıltın dayanamıycam dedim tamam dediler hatta niye epidural istediniz ki çok riskili dediler o zaman noluurrr genel anestezi yapın dedim hepsi gülüştüler şaka yaptık diye..

veeee yavaş yavaş konuşulanları anlamamaya başladım en son ışıga baktım ve gerisi karanlık..ama karnıma soğuk soğuk bişeyler sürüldüğünü hatırlıyorum ve çok üşümüştüm..

uyanma aşamam çok acıklıymış anlatılınca bi garip oluyorum..beni getirmişler gözlerim kaymış ölü gibi yatıyomuşum eşim annem teyzelerim dr lar beni ayılmaya çalışıyolarmış..ben anneeee üşüyorum çok üşüyorum anneee beni dödürün döndürün beni yastık verin diye bağırıyomuşum annem dayanamamış odadan ağlayarak çıkmış..eşim normalde çok sakin mizaçlıdır ama drlara hep bağırmış niye ayılmıyo bişey mi oluyo diye hemşireler filan herkes payını almış azardan yana:mymeka:..neyse oğlmu yanıma yatırmışalar baygınken bile tutmaya çalışmışm eşim kızım baygındın ama nasıl sıkı tutuyodun diyo..

pencereye baka baka ayıldığımı hatırlıyorum sonra yalvarmaya başladım lütfen yastık verin dikişim çok gerilio diye ama yasak veremeyiz dediler sıtr üstü yatmak çok canımı yaktı felaketti ..agrı kesici iğne yapılınca rahatladım çok şükür biraz iyi olmuştum oğlumu istedim allahım bi baktım melek gibi nasıl masum hemen hemşireler emzirtmek için göğsümü açtılar oğlum o kadar açmış ki çok güçlü güçlü çekmeye başladı hala o emmesi aklımda hiç unutamıyorum çok garip müthiş bi duyguydu..

artık iyice kendime gelince hemen kaldırcaz yürümen gerek dediler biraz zor oldu ama kalktım yürüdüm bol bol..

doğumun 3. günü çok iyiydim hatta bebeğimle sadece ben ilgilendim kimseye baktırmadım..

önce eşimle konuşurduk 2 çocuk yapalım bide kzımız olsun derdik şimdi eşim kesinlikle istemiyorum seni öyle bi daha göremem ölsem daha iyiydi diyo oğlumuz bize yeterseni öyle görmeye dayanamam diyo..ama inanın ben o çektiğim acıları çoktan unuttum..şimdi varsa yoksa oğlum o kadar güzel bi duygu ki allahım tüm isteyenlere nasip etsin..biraz fazla uyusa korkuyorum az uyusa acaba bi yeri mi ağrıyo diyorum ağlamasına hiç dayanamıyorum o benim meleğim mucizem gülüşü dünyalara değer..

şu anda meleğim uyuyor bi yandanda dudaklarını emiyo gibi yapıyo.:ecrin_bebek:.

emir kağanım hayatımızın neşesi 6 nisan 2009 da 20:25 de evimize teşrif etti..sen bizm baş tacımızsın oğlum..ve kızlar bi daha çocuk yapabilirmiyim bilmiyorum oğlumun üstüne gül koklayamam gibime gelio sanki onu ihmal edecekmişim yetemiycekmişim gibi gelio..

çok uzattım kusura bakmayın ama yazarken içimden çoşup geldi sanki kendime hakim olmadım ellerim kendi kendine yazdı ..sürçü lisan ettiysem affola eminim bi çok yanlışım vardır ama dönüp hiç bişeyi düzeltmek istemiyorum sıcak sıcak göderiyorum..

ve tekrar tekrar söylüyorum rabbim tüm isteyenlere bu müthiş duyguyu yaşatsın doğum yapacak olanlara allahı kolaylık versin..tüm kk dostlarını ve 2009 nisan annelerini ve kuzularını öpüyorum allaha emanet olun..a.s.:enbuyukkk:

allahım gule gule saglıkla buyutsun ınsallah
2. bebek mevzuna gelınce sımdı boyle hıssedıyosun canım
oglunun bı kardesı olsun ıstemezmısın dert ortagı arkadası :lepi:

istersın ıstersın :lepi:
allahım mutlulugunuzu daim etsın ınsallah kaydirigubbakcemile5

çok mükemmel canım yaa inanki qözlerim doldu sanırım benimkide hamilelik psikolojisi azcık hem korktum hem duyqulandım hem mutlu oldum :) allah bebişinle seni ayırmasın cnm

allahım gule gule saglıkla buyutsun ınsallah
2. bebek mevzuna gelınce sımdı boyle hıssedıyosun canım
oglunun bı kardesı olsun ıstemezmısın dert ortagı arkadası :lepi:

istersın ıstersın :lepi:
allahım mutlulugunuzu daim etsın ınsallah kaydirigubbakcemile5
teşekkür ederim canımopuyorumnanaktan..bakalım şimdilik istemem gibime gelio ama kızım da olsa fena olmasssz hani..ama çok sonraaaaaaa...

ay cok guzel dogum anini..
tebrik ederim arkadasim :))
saol canım allahım sanada öncelikle hayırlı bi eş sonrada evlat nasip etsin...opuyorumnanaktan

çok mükemmel canım yaa inanki qözlerim doldu sanırım benimkide hamilelik psikolojisi azcık hem korktum hem duyqulandım hem mutlu oldum :) allah bebişinle seni ayırmasın cnm
ay canım benim yaa daha çok yeniymiş hamileliğin..bende hamileyken doğum öykülerini okur ağlardım ben ne zaman yazıcam diye zaman hiç geçmez bu günler gelmez sanırdım..sende bi bakıcaksın hamişlik geçmiş bebişini kucagına almışsın..a.s.

Son düzenleme:
darısı başıma :)) imrendim cnm sana.benim aralıkta doğumum.allahım sağsalim kurtulmayı nasip esin hepimize.bebeğinle nice senelere inşallah sağlıkla.benim de oğluşum olcak inşallah.

canım Allah analı babalı büyütsün :nazar:bende hamile kalmaya uzun yıllardır çalışan biri olarak gözlerim nemli nemli okudum yazdıklarını darısı tüm hamilelerin ve hamile adaylarının başına:CüvCüv:

tebrik ederim canım.a.s. allah anneli babalı büyütsün uzun ve sağlıklı ömürler versin :nazar:

RABBıM anasına babasına bagıslasın insallah cok guzel anlatmıısn bende hamileyim ve doguma 1 ay kaldı birazda olsa rahattladım sayende cok tsk ederim paylastıgın için opuyorumnanaktan

doğum anınızı okurken çok duygulandım nedendir bilmyorum bebeklerle ilgili bişey okumaya başlayınca böyle oluyorum.hamile de değilim

ne kadar güzel anlatmışsın canım eşinin ilğisine hayran kaldım.
Rabbim analı babalı büyürsün inaşallh darısı tümmm isteyenlerin başına

canım hayırlı olsun allah bebeğine sana ve eşine uzun ömürler versin ...

şu çatal dediğin nedir neden oraya çıkarıyorlar nasıl bir şey ??

ay ya tebrik ederim
Allah oğlunuzu size bağışlasın hayırlı mutlu huzurlu uzun ömürler nasip etsin inşallahhhhhhhh

Allah bizlerede sağlıcakla kolay doğumlar nasip etsin

Allah analı babalı büyütsün İnşallah.. O kadar duygulanıyorum ki bunları okurken hamile olmayı ve o zamanı yaşamayı çok istiyorum ama seneye inşallah nasipse..

tebrikler canım ogluşunada maşşlh:ecrin_bebek:
ama ben napcam yaa aglaya aglaya bi oldum:gitme:
ben narkozdan cok korkuyorum epiduraldende normaldede makas atıyolarmış:gitme:
ben doguramıcam galibaaa:gitme:
cıkmasa içimde kalsa hep:gitme::gitme:

dün ağlayarak okuduuğumda dileklerimi söyleyememişim.Allah analı babalı büyütsün Uzun ömürlü hayırlı evlat olur inşallah

darısı başıma :)) imrendim cnm sana.benim aralıkta doğumum.allahım sağsalim kurtulmayı nasip esin hepimize.bebeğinle nice senelere inşallah sağlıkla.benim de oğluşum olcak inşallah.
çok teşekkür ederim canım..sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah..

canım Allah analı babalı büyütsün :nazar:bende hamile kalmaya uzun yıllardır çalışan biri olarak gözlerim nemli nemli okudum yazdıklarını darısı tüm hamilelerin ve hamile adaylarının başına:CüvCüv:
canım ya allahım inşallah sanada nasip etsin anneliği..seni çok iyi anlıyorum ne çok istediğini inşallah seninde bi bebeğin olacak demekki birazda daha zamana gerek var ama olacak inşallah dularım seninle..:Saruboceq:

tebrik ederim canım.a.s. allah anneli babalı büyütsün uzun ve sağlıklı ömürler versin :nazar:
saol tatlım..

RABBİM anasına babasına bagıslasın insallah cok guzel anlatmıısn bende hamileyim ve doguma 1 ay kaldı birazda olsa rahattladım sayende cok tsk ederim paylastıgın için opuyorumnanaktan
amin canım..hiç korkma inan çok kolay ve çooookkkkk muhteşem bi duygu..diyorum ya 3.günü bebeğime tek başıma ben baktım çok az ağrım oldu şimdi çoktaaaaaaaannn unuttum bile..

doğum anınızı okurken çok duygulandım nedendir bilmyorum bebeklerle ilgili bişey okumaya başlayınca böyle oluyorum.hamile de değilim
bende öyleydim canım kadınız sonuçta ve çok hassasız allahım sanada versin inşallah (tabi ne zaman istersen)..bizimki çok erken oldun 4 temmuzda evlendim 9 temmuz sat tı heh heee..

canım hayırlı olsun allah bebeğine sana ve eşine uzun ömürler versin ...

şu çatal dediğin nedir neden oraya çıkarıyorlar nasıl bir şey ??
saol tatlım..a.s.

valla bende doğumdan önce bu çatal neki derdim nesi bukadar kötü die ama oraya çıkıp bacaklarını açıyosun ve rahimden bakılıyo açılma varmı,bebek dönmüş mü diye..insan utanıyo o şekilde durmaya yoksa pek bi acısı yok..

ay ya tebrik ederim
Allah oğlunuzu size bağışlasın hayırlı mutlu huzurlu uzun ömürler nasip etsin inşallahhhhhhhh

Allah bizlerede sağlıcakla kolay doğumlar nasip etsin
amin canım allahım hayırlı ve sağlıklı bebeler nasip etsin..:ecrin_bebek:

Allah analı babalı büyütsün İnşallah.. O kadar duygulanıyorum ki bunları okurken hamile olmayı ve o zamanı yaşamayı çok istiyorum ama seneye inşallah nasipse..
allah gönlüne göre versin canım..ama çok erteleme yaa çok müthiş bi duygu..daha önce niye yapmadımki demeni istemem..kendini çok hazır hissetmyi bekleme ancak doğunca hazır oluyosun çünkü..:lepi::Saruboceq:

tebrikler canım ogluşunada maşşlh:ecrin_bebek:
ama ben napcam yaa aglaya aglaya bi oldum:gitme:
ben narkozdan cok korkuyorum epiduraldende normaldede makas atıyolarmış:gitme:
ben doguramıcam galibaaa:gitme:
cıkmasa içimde kalsa hep:gitme::gitme:
selinaycım ya daha çok yolun başındasın..hamileliğin tadını çıkar doğumu filan düşünme şimdi..hamilelik çookkk güzel bi süreç her anın tadını çıkar bol bol naz yap ama doğumu hiçççç düşünüpte üzme kendini inan çok kolay..asıl kendini doğumdan sonrasına hazırla heh heee çok yorucu çokkkkk..bak bu saat oldu yeni girebildim mesela..kaydirigubbakcemile3

dün ağlayarak okuduuğumda dileklerimi söyleyememişim.Allah analı babalı büyütsün Uzun ömürlü hayırlı evlat olur inşallah
inşallah canım allah herkesin meleklerine uzun ve hayırlı ömürler nasip etsin..:Saruboceq:

okurken kendi dogumumum geldi aklima ben de genel anestezi ile sezeryan olmustum ayilmam cok zor olmus onu hatirladim simdi ama geride kaldi.
kendine cok dikkat et canim 6 ay zorlamamalisin kendini....Allah anali babali saglikla buyutmek nasip etsin.uzun ömurle insallah.

X