Femara ile gün gün hamilelik belirtilerim

Merhaba kızlar,

Dünkü konum çok uzun olunca bunu ayrıca açmak istedim.
Haziran ayında ikinci femara denememle hamile kaldım.
Adet günümden başlayarak gün gün yaşadıklarımı yazacağım.
Kullandığım adet takvimine her zaman not aldığım için hepsi bir bir yazılıydı.
Direk oradan aktaracağım 🙏🏼
Ama en önce şunu belirteyim;
Her ne kadar adı gebelik belirtisi olsa da bebekte kalp atışı olana kadar belirtiler gebelikten değil,progesteron yükselmesinden diye düşünüyorum. Bu yüzden de gebelik ve adet belirtileri aynı diye söyleniyor.

Çatlatma iğnesini kullanmadım,önceki ay kullanmıştım 20 mm de vurulmuştum,bir de böyle iğnesiz denemek istiyorum dedim doktoruma danıştım. O da tamam dedi gün aşırı ilişki önerdi ama ben pik gününe kadar bekledim ilişki için.

(Boş yazdıklarım ilişkisiz geçen günler)

Adetin 1.günü = Kanama başladı (haziran ayı)
Adetin 5.günü = Femaraya başladım
Adetin 6.günü = Kanama bitti
7.gün = Adet sonrası ilk ilişki
8.gün = Boş
9.gün = Femaranın son dozunu içtim (boş)
10.gün = Boş
11.gün = Boş
12.gün = İlişki
13.gün = Ovülasyon testi pik oldu (yine ilişki)
Doktor kontrolünde yumurtam 24 mm di.
14.gün = Testim silindi yumurtam çatladı (yine ilişki)
14.gün sabahı yani yumurtamın çatladığı gün göğüs uçlarımda hassasiyet başladı hafif dozda.

İlişki sadece 12-13-14 te oldu.

Bu araları geçiyorum belirti yok.

18.gün = Göğüs uçlarımdaki acı giderek arttı ve göğüslerimin üst kısmı ezik gibi acımaya başladı ve iğne batar gibi cız cız sancılanma oldu.
20.gün = Göğüslerim iyice ağırlaştı ve sütyeni çıkarınca ağırlık hissi beni zorluyordu.
21.gün = Anlık girip çıkan sol kasık batması
22.gün = Ara ara giren sol kasık batması
23.gün = Çene bölgesinde sivilce
24.gün = Zorlayan sol kasık ağrısı ve krem gibi beyaz akıntı
25.gün = Sol göğüs ucu sağ tarafa göre daha fazla acıyor. Sağ taraf o kadar acımıyor.
(Afedersiniz) Büyük tuvaletime ıkınırken rahme giren sancı.
Sol kasık sancısı devam ediyor ve bel ağrısı başladı.
Ani harekette veya birşeye uzanırken kasıklarımda hafif can yakan gerginlik hissi (sanki sağa ve sola ayrılıyormuş geriliyormuş gibi bir his)
Aynı günün gecesi yani adetimin 25.günü gece 11-12 arası erken gebelik testi yaptım ve ilk idrar olmamasına rağmen çooookkk silik bir çizgi çıktı.
Fotoğrafını ekleyeceğim.

26.gün = Sabah erken gebelik testini tekrarladım yine çok silik çizgi çıktı.
Aynı gün dayanamayıp kan verdim beta hcg 87 çıktı.🙏🏼🥰♥️
26.güne ilave not;
Burun kuruluğu ve tıkanıklığı.

27.gün = Göğüs uçlarındaki hassasiyet can yakar hale geldi şiddetlendi ve sabah uyandığımda regl sancısı ile uyandım. (Adetime 1 gün kala)

Ben her çatlama görmemin üzerinden 14 gün geçince adet olurum.
28 günlük bir döngüm vardı. Çok düzenliydi.

Bu durumda adetime 3 gün kala (çatlamanın 11.günü) erken gebelik testinde silik çizgi görmüş oldum.

Adetime 2 gün kala (çatlamanın 12.günü) kan verdiğimde 87 çıktı.

Doktor için henüz erken diye iki günde bir beta hcg artışı gözlemledim.
Aynı hastanede aynı saatte vermeye özen gösterdim.

28.gün (Adet olmam gereken gün) = Beta 230 çıktı ve sabah şiddetli regl sancısıyla ve bel ağrısıyla uyandım.
Adet oldum sanıp lavobaya gitmeye korktum. O kadar birebir aynı sancıydı.

Beta artışım sırasıyla;

Adete 2 gün kala 87
Adet günü 230
Adet 2 gün gecikince 600 çıktı.

Gecikmenin 10.günü ilk doktor randevuma gittim yani 5+2 haftalık hamileyken keseyi gördük.

7+0 da kalp atışını duyduk çok şükür🙏🏼

Daha önce gittiğimde duyar mıydık bilmiyorum ama ben biraz geç gitmek istedim duymazsam aklıma kötü şeyler gelir de etkilenirim diye 7.haftamı bekledim.

Belirtilerim bu şekilde 🙏🏼

Yani kısacası adet gününe kadar olan sürede yaşadıklarım tamamen progesteron yükselmesinden dolayı olan belirtiler.
Progesteron her yumurtlama sonrası yükselir.
Olası bir döllenme durumunda yükselerek rahim duvarını kalınlaştırır bebek tutunsun diye.
Bebek yoksa adet zamanı kalınlaşan rahim duvarı artık incelmeye başlar ve adet oluruz kanama olur.

Bunu bilmişlik yapmak için söylemiyorum kızlar yanlış anlamayın ama gerçekten adet ve gebelik belirtisi aynı dedikleri şey bu yüzden oluyor.
Ben aynı belirtileri her ay yaşıyordum.
Her ay yumurtlama oluyordu bende ama tutmuyordu. Nasip bu zamanaymış.

Sadece en net belirtim şuydu ki kesinlikle göğüs ucu hassasiyeti.
Çatlama günü başladı. Normalde adete 2-3 gün kala artık acı dinerdi. Dinmeyip daha da artınca şüphelendim zaten.

Benim yaşadıklarım bu şekilde.
Her bünye her hamilelik kendine özeldir.
Bende oldu diye sizde de olmak zorunda değil.
Hiç belirtisi olmadan hamile olduğunu öğrenen de var. Ama ben 1,5 senedir uğraştığım için kendimi gün gün takip ediyordum.
Ben birebir yaşadıklarımı anlattım.

Sizlere belki fikir olur diye düşünüyorum çünkü ben de sürekli burada belirti okudum aylarca.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara hem teşekkür ediyorum hem de en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı pozitif haberi almalarını diliyorum Rabbimden 🤲🏼

Her nasip vaktini bekliyor.

Umarım nasibinize kavuşursunuz en kısa zamanda 🙏🏼🥰♥️

Ovülasyon testlerimi ve 3 gün kala çıkan silik gebelik testimi ekliyorum şimdi.
21 ekimde catlstma ignrsi oldum. 3 gün ard arda ilişki önerdi doktor. Adetime 4 gün var. Kasiklarim ağrıyor. Adet olmamak icindus ediyorum.goguslerimde henüz hassasiyet yok.
Hamile kalma şansım ne olabilir.yumurtamin kaliteli olduugnu söylemişti. Adet ağrısıyla benzer mi ilk haft gebik belirtileri.

21 ekimde catlstma ignrsi oldum. 3 gün ard arda ilişki önerdi doktor. Adetime 4 gün var. Kasiklarim ağrıyor. Adet olmamak icindus ediyorum.goguslerimde henüz hassasiyet yok.
Hamile kalma şansım ne olabilir.yumurtamin kaliteli olduugnu söylemişti. Adet ağrısıyla benzer mi ilk haft gebik belirtileri.
Çok benzer.
Ama ben genelde iğnenin 16.günü adet olurdum. İğne biraz döngüyü değiştirebiliyor.
Adet tarihinizi 5-6 Kasım gibi düşünün

Evet öyle dyorlar aynı şeyleri yaşadığını söylüyorlar

Çok benzer.
Ama ben genelde iğnenin 16.günü adet olurdum. İğne biraz döngüyü değiştirebiliyor.
Adet tarihinizi 5-6 Kasım gibi düşünün
Merhaba seninle geçen ay çok konuşmuştuk famerayla ilgili baya bilgi verip yardımcı olmuştun bana geçen ay maalesef 28.günde regl olmuştum bu ay gene kullandım son denemem olacak bu ilaç 30 güne geldim hala adet olmadım test yaptım çıkmadı gecikmemin 2.günüdeyim geç döllenme olabilir mi sence pkosluyum geçen ay ovülasyon takibi yapmıştım 15.günde pikti bu ay yapma şansım olmadı ne gebelik belirtisi nede adet belirtisi var çatlatma iğneside kullanmadım bu arada

Merhaba seninle geçen ay çok konuşmuştuk famerayla ilgili baya bilgi verip yardımcı olmuştun bana geçen ay maalesef 28.günde regl olmuştum bu ay gene kullandım son denemem olacak bu ilaç 30 güne geldim hala adet olmadım test yaptım çıkmadı gecikmemin 2.günüdeyim geç döllenme olabilir mi sence pkosluyum geçen ay ovülasyon takibi yapmıştım 15.günde pikti bu ay yapma şansım olmadı ne gebelik belirtisi nede adet belirtisi var çatlatma iğneside kullanmadım bu arada
İsmim tanıdık geldi
Doktor kontrolüne gitmemiş miydin
O söylerdi sana yumurtan kaç mm olduğunu. Geç döllenme mi bilmiyorum ki

Hayır gerek görmedi doktorum yumurta takibini dana önceleride kullandım benzer ilaçları başka doktorlarla takip ve çatlatma iğnesi olmuştum ama olumsuz oldu en son gittiğim doktor iki ay daha kullan doğal gebelik elde etmeye çalışalım olmazsa tedaviye başlarız dedi bu ilaçla bir şekilde çatlar yumurta diyerek muayene istemedi işte bende adet olmayı bekliyorum tüp bebek tedavisi için randevu alacağım adet olunca gel dedi ama olamadım genelde hep gününde olurdum ilaç kullandığım zamanlar ilk defa gecikme yaşıyorum

Hayır gerek görmedi doktorum yumurta takibini dana önceleride kullandım benzer ilaçları başka doktorlarla takip ve çatlatma iğnesi olmuştum ama olumsuz oldu en son gittiğim doktor iki ay daha kullan doğal gebelik elde etmeye çalışalım olmazsa tedaviye başlarız dedi bu ilaçla bir şekilde çatlar yumurta diyerek muayene istemedi işte bende adet olmayı bekliyorum tüp bebek tedavisi için randevu alacağım adet olunca gel dedi ama olamadım genelde hep gününde olurdum ilaç kullandığım zamanlar ilk defa gecikme yaşıyorum
İyi de yumurta oluştu mu oluşmadı mı nasıl bilicez işe yarayıp yaramadığını?
Özele mi gidiyorsun
Bu doktorlar hemen tüp bebek dayatması yapıyor özelde.
Yumurta takibi yapmamak ne demek 🤦🏻‍♀️
Ovülasyon da kullanmamışsın.
Sarı çizmeli Mehmet ağa misali olmuş senin bu ay.

İyi de yumurta oluştu mu oluşmadı mı nasıl bilicez işe yarayıp yaramadığını?
Özele mi gidiyorsun
Bu doktorlar hemen tüp bebek dayatması yapıyor özelde.
Yumurta takibi yapmamak ne demek 🤦🏻‍♀️
Ovülasyon da kullanmamışsın.
Sarı çizmeli Mehmet ağa misali olmuş senin bu ay.
Selam kızlar benimde geçen ay 18 mm de çatlatma ignesi kullandım olmadı. Bu ay famera kullanıyorum amh 0.90 çatlama problemim hiç olmadı klomen kullandıgımda falan çatlıyordum kendi kendime agrı hissediyordum çatlama agrısını normalde hissetmem ama klomenle hissediyordum iyimi kötümü bilmem sonuç olarak famerayla bu ay çatlatma iğnesi kullansam mı bide östrojen verdi doktor tek tek ondan kullanıyorum bende napcagımı şaşırdım

Merhaba kızlar,

Dünkü konum çok uzun olunca bunu ayrıca açmak istedim.
Haziran ayında ikinci femara denememle hamile kaldım.
Adet günümden başlayarak gün gün yaşadıklarımı yazacağım.
Kullandığım adet takvimine her zaman not aldığım için hepsi bir bir yazılıydı.
Direk oradan aktaracağım 🙏🏼
Ama en önce şunu belirteyim;
Her ne kadar adı gebelik belirtisi olsa da bebekte kalp atışı olana kadar belirtiler gebelikten değil,progesteron yükselmesinden diye düşünüyorum. Bu yüzden de gebelik ve adet belirtileri aynı diye söyleniyor.

Çatlatma iğnesini kullanmadım,önceki ay kullanmıştım 20 mm de vurulmuştum,bir de böyle iğnesiz denemek istiyorum dedim doktoruma danıştım. O da tamam dedi gün aşırı ilişki önerdi ama ben pik gününe kadar bekledim ilişki için.

(Boş yazdıklarım ilişkisiz geçen günler)

Adetin 1.günü = Kanama başladı (haziran ayı)
Adetin 5.günü = Femaraya başladım
Adetin 6.günü = Kanama bitti
7.gün = Adet sonrası ilk ilişki
8.gün = Boş
9.gün = Femaranın son dozunu içtim (boş)
10.gün = Boş
11.gün = Boş
12.gün = İlişki
13.gün = Ovülasyon testi pik oldu (yine ilişki)
Doktor kontrolünde yumurtam 24 mm di.
14.gün = Testim silindi yumurtam çatladı (yine ilişki)
14.gün sabahı yani yumurtamın çatladığı gün göğüs uçlarımda hassasiyet başladı hafif dozda.

İlişki sadece 12-13-14 te oldu.

Bu araları geçiyorum belirti yok.

18.gün = Göğüs uçlarımdaki acı giderek arttı ve göğüslerimin üst kısmı ezik gibi acımaya başladı ve iğne batar gibi cız cız sancılanma oldu.
20.gün = Göğüslerim iyice ağırlaştı ve sütyeni çıkarınca ağırlık hissi beni zorluyordu.
21.gün = Anlık girip çıkan sol kasık batması
22.gün = Ara ara giren sol kasık batması
23.gün = Çene bölgesinde sivilce
24.gün = Zorlayan sol kasık ağrısı ve krem gibi beyaz akıntı
25.gün = Sol göğüs ucu sağ tarafa göre daha fazla acıyor. Sağ taraf o kadar acımıyor.
(Afedersiniz) Büyük tuvaletime ıkınırken rahme giren sancı.
Sol kasık sancısı devam ediyor ve bel ağrısı başladı.
Ani harekette veya birşeye uzanırken kasıklarımda hafif can yakan gerginlik hissi (sanki sağa ve sola ayrılıyormuş geriliyormuş gibi bir his)
Aynı günün gecesi yani adetimin 25.günü gece 11-12 arası erken gebelik testi yaptım ve ilk idrar olmamasına rağmen çooookkk silik bir çizgi çıktı.
Fotoğrafını ekleyeceğim.

26.gün = Sabah erken gebelik testini tekrarladım yine çok silik çizgi çıktı.
Aynı gün dayanamayıp kan verdim beta hcg 87 çıktı.🙏🏼🥰♥️
26.güne ilave not;
Burun kuruluğu ve tıkanıklığı.

27.gün = Göğüs uçlarındaki hassasiyet can yakar hale geldi şiddetlendi ve sabah uyandığımda regl sancısı ile uyandım. (Adetime 1 gün kala)

Ben her çatlama görmemin üzerinden 14 gün geçince adet olurum.
28 günlük bir döngüm vardı. Çok düzenliydi.

Bu durumda adetime 3 gün kala (çatlamanın 11.günü) erken gebelik testinde silik çizgi görmüş oldum.

Adetime 2 gün kala (çatlamanın 12.günü) kan verdiğimde 87 çıktı.

Doktor için henüz erken diye iki günde bir beta hcg artışı gözlemledim.
Aynı hastanede aynı saatte vermeye özen gösterdim.

28.gün (Adet olmam gereken gün) = Beta 230 çıktı ve sabah şiddetli regl sancısıyla ve bel ağrısıyla uyandım.
Adet oldum sanıp lavobaya gitmeye korktum. O kadar birebir aynı sancıydı.

Beta artışım sırasıyla;

Adete 2 gün kala 87
Adet günü 230
Adet 2 gün gecikince 600 çıktı.

Gecikmenin 10.günü ilk doktor randevuma gittim yani 5+2 haftalık hamileyken keseyi gördük.

7+0 da kalp atışını duyduk çok şükür🙏🏼

Daha önce gittiğimde duyar mıydık bilmiyorum ama ben biraz geç gitmek istedim duymazsam aklıma kötü şeyler gelir de etkilenirim diye 7.haftamı bekledim.

Belirtilerim bu şekilde 🙏🏼

Yani kısacası adet gününe kadar olan sürede yaşadıklarım tamamen progesteron yükselmesinden dolayı olan belirtiler.
Progesteron her yumurtlama sonrası yükselir.
Olası bir döllenme durumunda yükselerek rahim duvarını kalınlaştırır bebek tutunsun diye.
Bebek yoksa adet zamanı kalınlaşan rahim duvarı artık incelmeye başlar ve adet oluruz kanama olur.

Bunu bilmişlik yapmak için söylemiyorum kızlar yanlış anlamayın ama gerçekten adet ve gebelik belirtisi aynı dedikleri şey bu yüzden oluyor.
Ben aynı belirtileri her ay yaşıyordum.
Her ay yumurtlama oluyordu bende ama tutmuyordu. Nasip bu zamanaymış.

Sadece en net belirtim şuydu ki kesinlikle göğüs ucu hassasiyeti.
Çatlama günü başladı. Normalde adete 2-3 gün kala artık acı dinerdi. Dinmeyip daha da artınca şüphelendim zaten.

Benim yaşadıklarım bu şekilde.
Her bünye her hamilelik kendine özeldir.
Bende oldu diye sizde de olmak zorunda değil.
Hiç belirtisi olmadan hamile olduğunu öğrenen de var. Ama ben 1,5 senedir uğraştığım için kendimi gün gün takip ediyordum.
Ben birebir yaşadıklarımı anlattım.

Sizlere belki fikir olur diye düşünüyorum çünkü ben de sürekli burada belirti okudum aylarca.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara hem teşekkür ediyorum hem de en kısa zamanda hayırlı ve sağlıklı pozitif haberi almalarını diliyorum Rabbimden 🤲🏼

Her nasip vaktini bekliyor.

Umarım nasibinize kavuşursunuz en kısa zamanda 🙏🏼🥰♥️

Ovülasyon testlerimi ve 3 gün kala çıkan silik gebelik testimi ekliyorum şimdi.
Benim boş gebelik olmuştu bir şeyler ters gittiğini anlamıştım hiç bir belirtim yoktu artı varjinam aşırı kuruydu düşükten sonra kürtaj oldum 10 haftalıkken çünkü oluşabilcek durumlar varmiş ama olmadı 7 ay geçti üstünden şuan adet olmam gerek korunmadık ama sadece korkutan beni varjinam iyisi iki gün önce akıntım vardı dünden beri akıntıların yok aynı şeyleri yaşamak istemiyorum akıntı şartmı aslın da bunu sormak istedim

Benim boş gebelik olmuştu bir şeyler ters gittiğini anlamıştım hiç bir belirtim yoktu artı varjinam aşırı kuruydu düşükten sonra kürtaj oldum 10 haftalıkken çünkü oluşabilcek durumlar varmiş ama olmadı 7 ay geçti üstünden şuan adet olmam gerek korunmadık ama sadece korkutan beni varjinam iyisi iki gün önce akıntım vardı dünden beri akıntıların yok aynı şeyleri yaşamak istemiyorum akıntı şartmı aslın da bunu sormak istedim
Bence şart değil. Yani ona şartlamayın kendinizi. Gebelik ilerleyince çok akıntı oluyor ama çok sonraki dönem.

Merhaba canim öncelikle hayırlı olsun allah anai babali büyütmeyi nasip etsin 🙏 ben 3 ay once doktora gittim prolaktinim normaldi fakat göğüslerimden sut geliyordu ilac kullandim gecti falan gecen hafta cunartrsi tekrar gittim bu seferde iltihap kurutucu hap ve fobikadit verdi rahmin ve yumurtaliklarin cok temiz engel yok dedi. simdi sormak istedigim bugun sabahh sol kasik agrisiyla uyandim hatta geceden baslamisti sabah seffaf akinti gordum flo takip sayfasinda yumurtlamama iki gün var gosteriyor ama bugun sanirjm yumurtlama günümdü ve degerlendirdim hala aci var göğüslerimde tasiyor resmen ama hrrsey normalken yine sut gelmeye başladı kafam cok karisti bi bilgisi olan varmi

Merhaba canim öncelikle hayırlı olsun allah anai babali büyütmeyi nasip etsin 🙏 ben 3 ay once doktora gittim prolaktinim normaldi fakat göğüslerimden sut geliyordu ilac kullandim gecti falan gecen hafta cunartrsi tekrar gittim bu seferde iltihap kurutucu hap ve fobikadit verdi rahmin ve yumurtaliklarin cok temiz engel yok dedi. simdi sormak istedigim bugun sabahh sol kasik agrisiyla uyandim hatta geceden baslamisti sabah seffaf akinti gordum flo takip sayfasinda yumurtlamama iki gün var gosteriyor ama bugun sanirjm yumurtlama günümdü ve degerlendirdim hala aci var göğüslerimde tasiyor resmen ama hrrsey normalken yine sut gelmeye başladı kafam cok karisti bi bilgisi olan varmi
Valla süt gelmesi niye olur bilmiyorum hormon bozukluğu durumunda olur diye düşünüyorum
Ayrıca yumurtlama için uygulamaya çok bağlı kalma
O tahmini tarih verir

Selam kızlar benimde geçen ay 18 mm de çatlatma ignesi kullandım olmadı. Bu ay famera kullanıyorum amh 0.90 çatlama problemim hiç olmadı klomen kullandıgımda falan çatlıyordum kendi kendime agrı hissediyordum çatlama agrısını normalde hissetmem ama klomenle hissediyordum iyimi kötümü bilmem sonuç olarak famerayla bu ay çatlatma iğnesi kullansam mı bide östrojen verdi doktor tek tek ondan kullanıyorum bende napcagımı şaşırdım
Geçmiş olsun canım rabbim kucağımizi doldursun amh değerinin çok düşük doktor söylemedimi acaba benim ilk gebeliğimde femara ile oldu çatlatma iğnesi olmadim gerek kalmadı çörek otu yağı kullanmıştım.

Geçmiş olsun canım rabbim kucağımizi doldursun amh değerinin çok düşük doktor söylemedimi acaba benim ilk gebeliğimde femara ile oldu çatlatma iğnesi olmadim gerek kalmadı çörek otu yağı kullanmıştım.
“Çok” düşük değil. Arkadaşın morali bozulmasın.
0,09 olsa tamam ama 0,90 çok olumsuz bir değer değil.
0,60 ve 0,40 ile hamile kalan arkadaşlarım var.

Bozmak için demedim ben orayı 0.9 olarak okumuşum tabiki daha düşükle hamile kalan cok rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin
“Çok” düşük değil. Arkadaşın morali bozulmasın.
0,09 olsa tamam ama 0,90 çok olumsuz bir değer değil.
0,60 ve 0,40 ile hamile kalan arkadaşlarım var.

Valla sizin için inşaAllah vardır demek istiyorum 😍 ben sürekli negatif görmeye alışınca artık hep yapıyordum test 😁
Şuan adetiniz gelse de negatif görmüş kadar üzüleceksiniz benim için aynı şey. Ha adet olmuşum ha negatif görmüşüm ikisi de 18 ay boyunca gözlerimi akıttı şıpır şıpır 🥲
İstediğiniz kadar bekleyin 🙏🏼 belki dönemsel bi gecikme de olabilir. Çok mu düzenli adetleriniz
Ahhh ahhh 14 aydir ugrasiyoruz olmuyor hicbir sebep de yok sma olmuyor

X