Gebeliğe Hazırlık FETAL (NİFTY) testi yapan hastane veya laboratuvar öneresi olan lütfen yazabilir mi? İstanbul ve Kocaeli bölgesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

dorcan

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
32
4
37
Merhaba arkadaşlar, ikili tarama testim yüksek çıkınca doktorum FETAL DNA veya Amniyosentez önerdi. Ultrason bulgularında bir problem görünmedi ama kan testinde risk görünce yaptırmam gerektiğini söyledi. Yaşım 36, 14+5 haftalık hamileyim.
Bana hastane veya özel laboratuvar öneriniz var ise bilgi verir misiniz rica etsem.
Kocaeli ve İstanbul bölgesi olursa sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, ikili tarama testim yüksek çıkınca doktorum FETAL DNA veya Amniyosentez önerdi. Ultrason bulgularında bir problem görünmedi ama kan testinde risk görünce yaptırmam gerektiğini söyledi. Yaşım 36, 14+5 haftalık hamileyim.
Bana hastane veya özel laboratuvar öneriniz var ise bilgi verir misiniz rica etsem.
Kocaeli ve İstanbul bölgesi olursa sevinirim.
Merhaba yaptırdınız mı acaba?

Bende Gebze de yaşıyorum yaptıracağım onun için sormuştum, nereye yaptırdınız acaba?
Bende Darıca da yaşıyorum. Genox firmasına yaptırdım. Geçen hafta cuma günü gelip kan aldılar. Bugün sonuç mail olarak geldi.
Arıyorsunuz, gün belirleniyor o gün geliyorlar kan alıyorlar. Sonuç 4.-5. iş günü mail olarak geliyor.

Bende Darıca da yaşıyorum. Genox firmasına yaptırdım. Geçen hafta cuma günü gelip kan aldılar. Bugün sonuç mail olarak geldi.
Arıyorsunuz, gün belirleniyor o gün geliyorlar kan alıyorlar. Sonuç 4.-5. iş günü mail olarak geliyor.
Burhan Şeker e gidiyorum ben iki hafta sonra falan çıkıyor demişti bana sonuç için sizinki erken gelmiş

Burhan Şeker e gidiyorum ben iki hafta sonra falan çıkıyor demişti bana sonuç için sizinki erken gelmiş
Bende ilk çocuğumda Burhan Şekere gitmiştim. O zamanlar Medikal parktaydı tabi.
Bazı firmalar 10-15 iş gününde raporluyor. Yurtdışına gidiyor kan süreç uzuyor dolayısıyla.
Firmadan firmaya değişiyor yani sonucun çıkma süresi.
Sizin kaç haftalık ?

Bende ilk çocuğumda Burhan Şekere gitmiştim. O zamanlar Medikal parktaydı tabi.
Bazı firmalar 10-15 iş gününde raporluyor. Yurtdışına gidiyor kan süreç uzuyor dolayısıyla.
Firmadan firmaya değişiyor yani sonucun çıkma süresi.
Sizin kaç haftalık ?
7 haftalık henüz kalp atışını duymadık bugün kontrolümüz var gideceğiz. Çok ağır mide bulantım var nasıl geçecek bilmiyorum

7 haftalık henüz kalp atışını duymadık bugün kontrolümüz var gideceğiz. Çok ağır mide bulantım var nasıl geçecek bilmiyorum
Daha erkenmiş, sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🤲 Neden bu testi yaptırmaya karar verdin peki ? Doktorun mu önerdi?
Bu arada Burhan Şeker muaneye ücreti nedir?

Daha erkenmiş, sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🤲 Neden bu testi yaptırmaya karar verdin peki ? Doktorun mu önerdi?
Bu arada Burhan Şeker muaneye ücreti nedir?
Ben ilk hamileliğimi down sendromu sebebiyle sonlandırdım amniyosentez sonucunda öğrenmiştim, bunda da fetal önerdi ikili test yerine, 1500 tl ücreti

X