Fikirleriniz benim icin önemli🙏

Sana bu muameleyi yapan biriyle hala evlenmeyi düşünüyorsan demek ki tam da bu muameleye layık, bir kuruş harcansa göze batacak, kıymetsiz bir insansındır.
Adamın sana değer vermediği kabak gibi ortada, sırf yaşım 35 olacak diye korkundan yapişmişsin adama . 35 yaşında bekar olmak 37 yaşında,kucağında bebekle bosanmaktan iyidir

Konu ne olursa olsun, burada para pul başka yerde başka bir şey olabilir, bir insan bu kadar derinden rahatsız olduğu, üzüldüğü, sinirlendiği, kurulduğu şeylerle dolu bir ilişkiyi inatla sürdürüyorsa, kendisine saygısıyla, kendisini sevmeyle ilgili meseleleri vardır;

Hem bu kadar rahatsızlık duyduğunuz konularla dolu bir ilişkiyi sürdürüp hem de kendinize sövdürüp saydırıyorsanız, çok samimiyetle söylüyorum, kendinizde arayın sorunu.

Arkadaşlar tarafsız olarak bana fikirlerinizi söylemiştiniz..erkek arkadaşınız var iki buçuk yıllık benim bir miktar borcum var 20 bin kadar borcunu ödemeden evlenmem ben kimsenin borcunu odemem dedi tamm bu konuda haklı ben de dedim ki nisanda takılanlar ile borcumu öderim o ikimize yapılan bir şey diyip kesinlikle bunu kabul etmese ki tamm bu konuda haklı olabilir bir şey diyemem ...evlenmek için çalışmamı şart koşması ki ben hiç çalışmasam dahi ben ise girene kadar aldığı maaş ile çok rahat idare edebileceğimizi düşünüyorum...Masada bana hadi hesabi öde kalkalım demesi ben bu tavrına tepki gösterince de yemekleri ben ödedim iki çayın hesabınımi yapıyorsun demesi..ben sabah 5'de kalkıp işe gidiyorum diyip lafı sana para yediremememe getirmesi..ben onu denemek için bu saati bana alırmısın diye mesaj attığım da bu yıl hediye kotasını doldurduk diye cevap atması ki o benden istese borç bulur yine alırdım.. Eski sevgilisiyle aynı evde yaşayıp kızının dahil ihtiyaçlarını karşılayıp tatillere götürüp kredi kartı verip hiç bir şeyi esirgemeyip onun pedine kadar düşünüp alıp ki o calıstıgi ben çalışmadığım halde bana niye böylesin diyince işte kartı harcayacak mi diye denedim tatil parasını kendi veriyordu (ki bu yalan çok iyi paralar harcadığını biliyorum ona ) böyle söyleyip ona niye yaptın diyince ama onunla evlenecektim sana bilerek yapmıyorum diye cevap verip (ki asla bana yapsın demiyorum ben bana bir kahve ısmarlasa utanan bir insanım) ama onu aldatan sevmeyip kullanan ailesinin istemedigi bir kadına bunlari yapıp da benin gibi gerçekten seven onun için çabalayan coğu yanlışına göz yuman çoğu istedigini yapan sinirlendi mi hakaret küfür ettiginde sonradan pisman oluyor diye affeden sürekli ailesiyle birlikte vakit geçiren ailesinin sevdigi kendinin de beni çok sevdiğini söylemesine rağmen bana böyle davranmasının sebebi nedir sorum bu sevgili arkadaşlarım... (bu arada benimle gerçekten evlenmek istiyor aileler de biliyor bunu sadece bir işe girip çalışmamı ve borçlarımı bitirmemi bekliyor ) ...sevdiğini de düşünüyorum soyle ki beni görmeden duramayan kaybetmekten korkan bir yere gittiği zaman bensiz gitmek istemeyen sadakatsiz olmayan bütün arkadaşlarıyla tanıştıran çok sık evlerine gittiğim ailesiyle vakit geçirdiğim ve bundan çok mutlu olan birisi ama bu yaptıkları sürekli kendi çıkarını düşünmesi bu lafları maddi hesaplar yapması sevgisiyle çelişiyor arkadaşlar ben bi çıkar yol bulamiyorum artık 😥
Acil ayrıl.

konuyu hatırlıyorum sanki. seni sevmiyor ötekini çok sevmiş

Sana bu muameleyi yapan biriyle hala evlenmeyi düşünüyorsan demek ki tam da bu muameleye layık, bir kuruş harcansa göze batacak, kıymetsiz bir insansındır.
Adamın sana değer vermediği kabak gibi ortada, sırf yaşım 35 olacak diye korkundan yapişmişsin adama . 35 yaşında bekar olmak 37 yaşında,kucağında bebekle bosanmaktan iyidir
Haklısınız

Hers
Boyle bir adamla hala evlenmeyi dusunuyorsun yani?
Gormen gereken kismi gormussun ama uygulayamiyorsun.
Herseyin farkındayım görüyorum ama sevdiğim için bırakamıyorum ve böyle olduğu için de aslında tüm bunları hakediyorum sevmediğini göre göre sırf mantığına çıkarlarına uydugum için benimle olduğunu bile bile yürüyorum bu yolda 😥

Arkadaşlar tarafsız olarak bana fikirlerinizi söylemiştiniz..erkek arkadaşınız var iki buçuk yıllık benim bir miktar borcum var 20 bin kadar borcunu ödemeden evlenmem ben kimsenin borcunu odemem dedi tamm bu konuda haklı ben de dedim ki nisanda takılanlar ile borcumu öderim o ikimize yapılan bir şey diyip kesinlikle bunu kabul etmese ki tamm bu konuda haklı olabilir bir şey diyemem ...evlenmek için çalışmamı şart koşması ki ben hiç çalışmasam dahi ben ise girene kadar aldığı maaş ile çok rahat idare edebileceğimizi düşünüyorum...Masada bana hadi hesabi öde kalkalım demesi ben bu tavrına tepki gösterince de yemekleri ben ödedim iki çayın hesabınımi yapıyorsun demesi..ben sabah 5'de kalkıp işe gidiyorum diyip lafı sana para yediremememe getirmesi..ben onu denemek için bu saati bana alırmısın diye mesaj attığım da bu yıl hediye kotasını doldurduk diye cevap atması ki o benden istese borç bulur yine alırdım.. Eski sevgilisiyle aynı evde yaşayıp kızının dahil ihtiyaçlarını karşılayıp tatillere götürüp kredi kartı verip hiç bir şeyi esirgemeyip onun pedine kadar düşünüp alıp ki o calıstıgi ben çalışmadığım halde bana niye böylesin diyince işte kartı harcayacak mi diye denedim tatil parasını kendi veriyordu (ki bu yalan çok iyi paralar harcadığını biliyorum ona ) böyle söyleyip ona niye yaptın diyince ama onunla evlenecektim sana bilerek yapmıyorum diye cevap verip (ki asla bana yapsın demiyorum ben bana bir kahve ısmarlasa utanan bir insanım) ama onu aldatan sevmeyip kullanan ailesinin istemedigi bir kadına bunlari yapıp da benin gibi gerçekten seven onun için çabalayan coğu yanlışına göz yuman çoğu istedigini yapan sinirlendi mi hakaret küfür ettiginde sonradan pisman oluyor diye affeden sürekli ailesiyle birlikte vakit geçiren ailesinin sevdigi kendinin de beni çok sevdiğini söylemesine rağmen bana böyle davranmasının sebebi nedir sorum bu sevgili arkadaşlarım... çalıştığım yerde yanimda ki kızın8 aylik sevgilisi pandoradan yüzük almisti aylar once ki bu cocuk asgari ucretin biraz ustunde alan birisi .. bunu ona soyledim sende düşünüp bana alabilrisin gibisinden oralı olmayinca açık açık ya fiyati onemli degil ucuz olsun ama senden bir sey olsun sende yüzük al dedim bana diyeli aylar oldu tabi orta da bir sey yok 😥 ki ben 2 bucuk senedir hayatındaym bu insanın (bu arada benimle gerçekten evlenmek istiyor aileler de biliyor bunu sadece bir işe girip çalışmamı ve borçlarımı bitirmemi bekliyor ) ...sevdiğini de düşünüyorum soyle ki beni görmeden duramayan kaybetmekten korkan bir yere gittiği zaman bensiz gitmek istemeyen sadakatsiz olmayan bütün arkadaşlarıyla tanıştıran çok sık evlerine gittiğim ailesiyle vakit geçirdiğim ve bundan çok mutlu olan birisi ama bu yaptıkları sürekli kendi çıkarını düşünmesi bu lafları maddi hesaplar yapması sevgisiyle çelişiyor arkadaşlar ben bi çıkar yol bulamiyorum artık 😥
Hayatimda asla tahammül edemeyeceğim kişilik ben olsam çok tan tekmeyi basmistim g,tüne hiçte kusura bakma

Yarıya kadar okudum dayanamadım 🤦🏻‍♀️ 50 yaşında bile olsan şu muameleyi kendi reva görmezsin ya! Seni doğuran anan baban çalış dye baskı yapsa paranı istese vay elimden paramı alıyorlar dye dolanırsınız. Üzerinizde hiçbir hakkı emeği olmayan el oğluna bunları söyleme cüretini nasıl veriyorsunuz? Hiç mi duruşunuz kendinize saygınız yok. Böyle bir adamla evleneceğine dünyada erkek kalmamış olsa yalnız öl daha iyi

Hers

Herseyin farkındayım görüyorum ama sevdiğim için bırakamıyorum ve böyle olduğu için de aslında tüm bunları hakediyorum sevmediğini göre göre sırf mantığına çıkarlarına uydugum için benimle olduğunu bile bile yürüyorum bu yolda 😥
Gozun kor sekilde sevme kimseyi, mantiginada her zaman kulak ver.
Cunku isin icine bir de aile girince , bu mantinla mutlu bir evlilik olmaz.
Tamam sevdigin adamda bunu kendini kullandirma olarak algilamis olabilir. Ama ifade edis sekli ve davranislari kirici .
Once kendine sen deger vereceksin. Bana biyle daveanamazsin diyeceksin.
Sana boyle davranmasi deger vermedigi anlamina geliyor bence.
Burada mantikli davranmak zorundasin. Mutsuz bir evlilik olmasada olur.

Hers

Şu cimri, paracı aptalı kendinden daha çok sevme.

Aşağıda yorum yaptım hepinizin yorumlarını okuyorum 🙏

Madem okuyorsun bu yorumumu beynine iyi kazı

Bırak eski sevgilisine ne yaptığına ne ettiğine. İsterse altından elbiseler almış olsun. Sana yapmıyor. Bir gün öyle değerli olacağını fln sanıyorsun ama yanılıyorsun. Ağzınla kuş tutsan sana değer vermeyecek.

Bırak bu erkeği kendine gram saygın varsa.

Şuan çalışıyorum çok büyük bir para değil ben bunu öderim ama mesele ödemek değil zaten mesele onun bana bu tavrı ki asla ama asla maddiyat üzerine bir beklentim yok ki borcum olsa benden bir şey istese borç bulur yaparım yada onun borcu olsaydı tamm takilan takılardan kapatalım derim ..yani maddiyat üzerine ilişki kuran ben değilim ve aksine böyle düşündüğüm için de saf dalak yerine koyuluyorum
Ee o zaman ne yapman lazım sence ? Seni sevmeyen salak yerine koyan bir adamla evlenmek istemezsin diye düşünüyorum

X