Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler Fırında Pişirme İncelikleri Nelerdir? (Franke Fırın)

Turbo fırınlarda nasıl kek pişirileceğini bir blogda okuyarak öğrendim. Tek yapmak gereken fansız çalıştırmakmış:) fanlı kısmı dışı çıtır, içi yumuşak olması gereken börek gibi yiyeceklerde harikalar yaratıyor ama kekte her taraf eşit pişmesi gerektiğinden fansız olması gerekiyormuş.
canım benim fırında franke seninki hangi modeli?

Eklentiler

• fırın3.jpg
    fırın3.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 166
konu eski en sonda 2015 te yazılmış ama benim sormak istediğim konuydu buraya yazacağım bende, konuyu açan arkadaşın ki gibi benimde durumum çünkü, benimki bosch ocaklı fırın herhalde ocağın dilinden daha tam anlayamadığım için oluyordur da yinede eski küçük fırınları tutmuyor ya bunlar o kadar da beceriksiz değildim çünkü, geçen 3 kere kek yapmak zorunda kaldım sırf oğlum için yapıyor olmasam sinirlenir bi daha yapmazdım, poaçalarda olmuyor eski küçük fırınımda gayet iyi yapıyordum nerden aldım almaz olaydım belkide annemgilden eski fırınımı getireceğim bu gidişle o zamana kadar sinirden çatlamazsam, nasıl yapacağız ya ben anlayamadım hala bu fırının dilini, poaçaları nasıl, kekleri nasıl, kurabiyeleri nasıl yapmalıyım kaç derecede ve hangi ayarda bi bilen varsa söylesin artık ya misafirlerede rezil olacağım

X