folik asit

peki nasıl kullanıcam canım
gunde kac kere ve ac tok karın farkedıyormu

bir sabah bir akşam 2 tane tok
en iyisi folik plus
bu ilacı alıyım mı diye drye gitmene gerek yok kesin al der zaten ama 6 aydan sonra gebe kalınmasa bile bırakılıyor sanırım
hele bir 3 ay iç lülülülülülü

slm arkadaşlar bende folic asit kullanmaya başladım ama doktor tavsiyesi olmadan kullanıyorum bana bir zararı olurmu bunu bilmiyorum sizden ricam bana bir zararı oluyormu

Kızlar hepinize merhabalar.2,5 yıllık evliyim yeni yeni bebek düşünüyoruz muayene olmak için dr.a gittim bebek düşündüğümüzü söyledim ve bana folic asit verdi günde 3 tane içebilirsin dedi hamile kaldıktan sonrada ilk 3 ay kullan dedi arkadaşlara sordum onlar 1 tane içiyormuş 3 çok gelir dediler ama bilmiyorum dr.öyle söyledi.. Acaba 3 mü içsem 1 mii ???????

Kızlar hepinize merhabalar.2,5 yıllık evliyim yeni yeni bebek düşünüyoruz muayene olmak için dr.a gittim bebek düşündüğümüzü söyledim ve bana folic asit verdi günde 3 tane içebilirsin dedi hamile kaldıktan sonrada ilk 3 ay kullan dedi arkadaşlara sordum onlar 1 tane içiyormuş 3 çok gelir dediler ama bilmiyorum dr.öyle söyledi.. Acaba 3 mü içsem 1 mii ???????

ben hamile kalmadan önce doktorumun tavsiyesiyle günde 3 taneyle başladım şimdide 3 taneyle devam ediyorum

sevgili ultlar teşekkür ederim cnm bunu öğrendiğim iyi oldu.. öptüm canım

canım bizde 4 aydır korunmayı bıraktık.bebiş istiyoruz.doktora gitti alttan konrol etti ve herşey normal dedi.günde 1 tane folik asit al dedi.acaba kan değerlerine falanda bakmak gerekli mi.cevaplarınızı bekliyorumkaydirigubbakcemile2

bende basliycam kizlar folik asit kullaniminda ikiz gebelige raslanabiliyor dedi benim doktorum hic o sekilde olan oldumu??

canım benim bildiğim iki çeşit folik asit var birinde günde 3 tane alınıyor diğerinde ise günde 1 tane alınıyor doktorun sana kaç tane alman gerektiğini söylememişmiydi

ben de doktora gittim geçen hafta bebek istiyoruz diye.kan tahlili,idrar tahlili,adını söyleyemediğim 1 kaç tahlil daha yaptırdı.aşırı derecede kansızlığım var zaten.demir hapı ve folik asit verdi.yalnız folik asit hapını günaşırı yarım tablet içeceksin dedi.sizinkileri okuyunca ben de çok az içmiş oluyorum.ben de her gün mi içsem acaba.ama doktorum öle dedi.kafam karışt şimdi.

benim ilacın ismi şu.folbiol tablet 5 mg.bundan kullanan var mı ve günde ne kadar.

BENDE BEBEK DUSUNUYORUM AMA DOKTORA HENUZ GITMEDIM
ACABA DOKTORA GITMEDEN FOLIC ASIT KULLANSAM BİŞİ OLURMU KIZLAR
ADI ECZANEDE FOLIC DIYE GECIYORMUS SANIRIM.YRDLMARINIZI RICA EDIYORUM
BIKAC AY DAHA DENEYIP OLMAZSA DOKTORA GITMEK ISTIYORUM.
ACABA YANLIS MI YAPIYORUM SIZCE???
HER KAFADAN BI SES CIKIYORDAAkaydirigubbakcemile

selam incisu bende 1 yıl önce karar vermiştim bebeğe o zaman gittim dr bazı tehliller yapmıştı o zaman folik vermişti bak 1 yıl geçti daha sonra başka sorunlar ortaya çıktı çünkü doktora gitmeme rağmen bazı tahliller yapılmamış bak hala hamile kalamadım vakit kaybettim senin anlayacağın benim düşüncem istersen git bir muayene ol tehlillerinin hepsi yapılsın için rahat olsun en azından korunduktan sonra 1 yıl olmaması çok normal diyorlar tam bakmıyo bide dr ama tam anlamıyla vakit kaybı

ben de doktora gittim geçen hafta bebek istiyoruz diye.kan tahlili,idrar tahlili,adını söyleyemediğim 1 kaç tahlil daha yaptırdı.aşırı derecede kansızlığım var zaten.demir hapı ve folik asit verdi.yalnız folik asit hapını günaşırı yarım tablet içeceksin dedi.sizinkileri okuyunca ben de çok az içmiş oluyorum.ben de her gün mi içsem acaba.ama doktorum öle dedi.kafam karışt şimdi.

kısmetse bende önünmüzdeki aylarda doktora gitmeyi düşünüyorum :CüvCüv:
ama dr. konusunda karasızım :sm_confused:
ilgisiz davranmalarından çekiniyorum
tam teşekküllü ne gerekirse yapılsın istiyorumm a.s

(özellere pek güvenemiyorumm ben özel hastanede çalıştığım için nasıl mantıkla iş yaptıklarını biliyorumm
para koparmak için gerekli gereksiz biçok tahlil vs yaptırılar
olumsuz birşeyler söyleyip, insanın canını sıkarlar )

sizce;
devlet hastanelerinden birine mi gitmeli?
sağlık ocağı mı?
üniversite araştırma hastaneleri mi ??

fikriniz nedir arkadaşlarr, yardımcı olur musunuzz :uhm:

Son düzenleme:
ya ben özel hastanaye gittim.çünkü gittiğim doktor bulunduğum şehirdeki en iyi doktor.ve işini çok ciddiye alarak yapanlardan.ben çok memnunum.bana güven veriyor çünkü.bence hangi hastane değil de hangi doktor sorusu ve cevabı olmalı.

dolaylı olarak evet..
yani direk kilo yapmıyor ama iştah açıyor :sinifsinif:

ama tabi herkesin bünyesinde aynı etkiyi göstermiyor..

X