Gebelik folik asit kullanmali miyim ?

ezgi0998

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2024
1
0
26
Kızlar ben şu yurt dışındayım.Hamile olduğumu öğrendim 5 haftalik ve 2 hafta sonra İstanbula gelicem de bu süre zarfında folik asit kullanmalı miyim ? Yoksa Doktora gidince onun kontrolünde mi kullanma miyim ?

Kızlar ben şu yurt dışındayım.Hamile olduğumu öğrendim 5 haftalik ve 2 hafta sonra İstanbula gelicem de bu süre zarfında folik asit kullanmalı miyim ? Yoksa Doktora gidince onun kontrolünde mi kullanma miyim ?
Türkiye'de değerlere de bakıp genelde veriyorlar. Yurt dışındaki prosedür nasıl bilmiyorum. İlk trimesterda (ilk üç ay) folikasit kullandırıyor çoğu doktor. İkinci trimestera geçince içinde folikasit olan takviye gıda (multivitamin) veriliyor. Kramplar için magnezyum veriliyor. Kan değerleri düşük için ona göre de ekstra kanla ilgili bir reçeteli ilaç veriliyor.

Bebişiniz hayırlı olsun sağlıkla kavuşun🌸

Hamile kalmadan üç ay önce kullanmaya başlanıyor diye biliyorum. Benim arkadaşım öyle yapmıştı. Doktorlar hamileligin başından itibaren öneriyor diye biliyorum. Bazen hiç kullanmadım açıkçası çok araştırdım kullanmadım. Şu an kızım iki buçuk yaşında ve hiçbir sorunu yok şükür 😊 hatta yaşına göre biraz fazla zeki diyo doktoru artık folik asit kullanmadım ondan mi başka bişey mi bilmiyorim 😊

X