Bebek Beslenmesi Fonksiyonel Mama Sandalyesi ; Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bende açıkçası bu tarz mama sandalyelerine bakarken bir arkadaşım, bu taraz mama sandalyelerini tavsiye etmediğini, kocaman, hantal olduğunu kendi mama sandalyelerini çocuk biraz büyüdükten sonra değiştirdiklerini söylemesi üzerine İkea' nın klasik mama sandalyesini baktım sonra ona karar verdik.

Çok da memnunum hatta ilk zamanlar onunla banyoya götürüp elini yüzünü bile yıkayabiliyordum😊

tostosum😍🧿2 yaşını doldurdu hala da kullanıyoruz..

Ben de 5 sene önce English home'dan almıştım çocuklar zaten çok oturma tarafı değil sıkılıyorlar.. Portatif taşınan masaya takılan olanı daha çok kullandık piknikte, misafirlikte çok kullanışlı oluyordu. Zaten kullanışlılığı bana göre 5 çeşit yatış pozisyonu değil her yere götürebilme özelliğiydi..

Dip not:Oyun halısına kadar başkalarına verdim ve işleri bitince bana verdiklerinde birçoğu kötü haldeydi keşke herkes güzel kullansa da birçok bebek kullanmış olsaydı..

Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi : 2.199 TL

Maalesef daha 10 gün önce 1800TL'ye aldık. Hatta bugün bu ürünü tanıtırken diyecektim ki fiyat performans çok iyi ama pahalı diye de ekleyecektim ki ürünü fiyatı 2.200 TL olmuş :KK43:

Konfor

Ön tarafında yer alan tekerlekleri sayesinde evin içinde istenilen yere kolayca götürülebilir.
- Tekerler yazıldığı kadar kullanışlı değil. Boşken evet ama üzerinde bebek varken bir yelere sürüyerek hareket ettirmek çok güvenli değil.

Mama tepsisi 3 adetten oluşmakta olup en üst tabaka şeffaf tepsi bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.
- eklenip çıkartılabilen 2 mama tepsisi var, arkadaşlar öndeki sabit tepsiyi saymış ama onu saymamalılar.

Yatış pozisyonu mevcuttur.
- mama sandalyesinde oturacak çocuk en az 5-6 ay olmalı bu sebeple bu pozisyonu bu aylarda olan çocuk için kim neden kullanır bilemiyorum?

Geriye doğru üç kademe yatabilir, ayak kısmı üç kademe ayarlanabilir.
- yine hiç kullanmadığımız bir özellik hatta böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.

Yatış pozisyonları sayesinde bebek uzun süre oturabilir rahatlıkla uyuyabilir.
- laf olsun iye yazılmış bir madde, zaten bebek 5 ay boyunca yatmış artık dik durmak istiyor. Çok güvenli bir eylem değil!

Tek hareket ile katlanıp açılabilir, katlandığında ayakta durabilir ve çok az yer kaplar.
- en süper özelliği, kesinlikle almamda ki en büyük sebep budur.

Yedi farklı pozisyonda yükseklik ayarı yapılabilir yemek masası seviyesinde kullanılabilir.
- bunu yazan arkadaş lütfen bana 7 kademeyi bir ara gösterir misin?

Bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen ultra yumuşak malzemeden üretilmiştir.
- Kesinlikle hem fikirim, yıkanabilen kumaş çok güzel.

Oturma ünitesi kolay silinebilir.
-evet bu da doğru, temizliği çok rahat ve hatları keskin olmadığı için temizlenmesi çok kolay.

Tepsisi kademeli olarak öne doğru bebeğin kilosuna göre ayarlanabilir.
- bu çok güzel bir özellik, bir nevi güvenlik kilidi gibi çalışan bir sistem ama MUTLAKA KİLİTLENDİĞİ KONTROL EDİLMELİ

Tepsisi çıkarıldığında kolay taşınması için arkaya takılabilir.
- oha böyle bir özelliği mi varmış? Deneyip foto çekip koyacağım.

Kumaşlarında ve plastiklerindeki renk uyumu sayesinde şık bir görüntüsü vardır.
- he Paris moda haftasına gideceğiz zaten

15 kg'a kadar kullanıma uygundur.
- deneyip göreceğiz ama çok sağlam duruyor.

Güvenlik

Arka ayaklar Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğinden devrilme tehlikesinin önüne geçmek amaçlı sabit olarak üretilmiştir.
Avrupa standartları gereği arka ayaklarının sabit olduğu için devrilme tehlikesi yoktur.
Beş noktadan bebeğinizi kavrayan emniyet kemerleri, annelere tam anlamıyla güven vermektedir.
Emniyet kemeri beş noktadan bebeği kavrar kiloya göre ayarlanabilir anneye güven verir.
Tepsinin altındaki aparat sayesinde bebek aşağıya doğru kayarak düşmez.

burada 5 madde yazmışlar ama üçüncü ve dördüncü madde aynı şeyden bahsediyor. Kesinlikle tank gibi bir sandalye. Burada yazılan her şeyin altına imzamı atarım. Yukarılarda yazdım ön tepsinin sabitlenip sabitlenmediği mutlaka kontrol edilmeli. Zira bir seferde bizim o tepsi yerine oturmamış ve ayakları ile ön tepsiyi itince bir anda sandalyenin 2 katı yükseklikte adam ortada kalıverdi. Buna azami dikkat

S: Bebeğim ne zaman ayaklı mama sandalyesi kullanmaya başlamalı?
C: Bu size ve çocuğunuza bağlı, ancak birçok çocuk 6 ile 12 ay arasında sütten kesilmeye başlayacaktır. Bu nedenle, tüm Joie mama sandalyeleri 6 ay ila 3 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Mimzy, doğumdan itibaren yenidoğan beslenme koltuğu olarak da kullanılabilir.

S: Ayaklı mama sandalyesinin minderi yıkanabilir mi?
C: Joie ayaklı mama sandalyesinin minderleri silinebilir kumaşla kaplıdır. Bunlar çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır, ancak dip köşe temizlik yapmak için çıkarılırlar. Mimzy 2in1 ve Mimzy Spin 3in1’de makinede yıkanabilen ek bebek taşıyıcıları bulunur.

S: Joie ayaklı mama sandalyeleri masada kullanılabilir mi?
C: Evet! Yüksekliği ayarlanabilir ayaklı mama sandalyelerimiz (Mimzy, Mimzy 2in1, Mimzy Spin 3in1 ve Multiply 6in1), masanızın yüksekliğine uyum sağlayabildikleri ve bebeğinizi yemeğe dahil etmek için hemen yukarı çekebilecekleri için özellikle kullanışlıdır.

Buna benzer Kanz aldım ben.Güvenlik ve yer kaplamaması benm için daha önemliydi gayet de memmun kaldım.Fiyatı bundan daha uygun.Sandalye koltuğu kadameli ve arkaya doğru yatar özelliği de mevcut.Biraz yatırıp bebeğimi yanmda iş yapabiliyordum başka türlü mutfakta durmuyordu.

Güle güle kullansın minik😊
Yükseklik ayarını da sormussunuz sanırım. Koltuğun yanındaki mandallardan yapılıyor.

Arkadaslar mama sandalyesi hafif bir model olursa cok fonksiyonlu kullanabilirsiniz. ben iki oglumda da 6. Aydan itibaren kullandim. Hem yemek yerken, hem mutfakta ben is yaparken oyalansin diye onune kavanoz kapagi, plastik tabak falan koyup oyalansin diye kullandim. Bir de evde yalnizken dus alacagim zaman mama sandalyesiyle banyoya getiriryordum. Ben dus alirken o da mama sandalyesinde bir seylerle oyalaniyordu. Asla gereksiz diye bakmayin, cok ise yariyor. Kucugum 3 yasina geldi, hala mama sandalyesinde yiyor.

Chicco pocket snack yükseltici mama sandalyesi almıştım. İki çocuk büyüttü, üçüncüyü büyütüyor. Sandalye üstüne bağlıyorum, mis. Evim dardı ve memleketlere falan gidince yanımızda götürüyorduk. Çok çok kullanışlı ve sağlam.

İki çocuğumuda bu mama sandalyesiyle büyüttüm. Ben 4.5 sene önce 500 TL ye almistim ki o zaman bile çok pahalı gelmisti bana 🙊 Şimdiki fiyatlar uçuk. Herneyse ben inanılmaz memnun kaldım bu mama sandalyesinden. Hem güvenirlik acisindan hem malzemenin kalitesi açısından mobil olması temizliğinin kolaylığı fakrli pozisyonlarda kullanılabilir olması mukkemeldi bana gore. Estetik olarakta çok güzel. Kızim 2.5 yaşına gelince sattik ama içim gitmedi değil.

Aaaa ne iyi kuzu neden peki 😌

Aynisı bendede varr kızzz 🥰

Bende buna benzer e bebekten fonksiyonel almak istiyordum fiyatı 1300 dü ama şimdi zam zamına 1600 olmuş nasil uzüldüm heves etmiştim esim diyo gene alırız ama bana çok fena ucuk geldii 😒
Baby plus aynisının pembesi yatırıyor bide baya cok beğendim hem kizım için rahat olması için değerr
Oturttum yere.. Verdim eline
Mıncıklıya mıncıklıya öğrene öğrene yedi :KK70:
Blw :KK70:

peki nasıl yatıyor ?
Chicco polly 3 ve 4.arkadaslari buyutuyor. Verdigimiz her kurus helal olsun, su an ana kucagi modundayiz yani en asagiya kadar indirilmis masa cikarilmis ve ayak destegi ve sirt duz yapilmis durumda. Anlik; tam olarak boyle uyuyor....

Eklentiler

• 20220727_170252.jpg
    20220727_170252.jpg
    88,2 KB · Görüntüleme: 132
Hey gidi hey.
2012de casaul almıştım kızıma(250-270 civarı birşeydi fiyatı),özellikleri hemen hemen aynı zaten
Yükseklik,sırt kısmının kademeli olması,çift tepsi,tekerlekli,katlanınca az yer kaplıyor vs.
Oğluma da kullandım aynı sandalyeyi ama oturmayı sevmiyor,bebekken oturuyordu el mahkum ama 1 yaş sonrası oturmadı asla. 4 yaşında şu an.
Kızım 4 yaşına kadar tepe tepe kullandı ama.
Masaya yanaşma konusu(tepsiyi çıkarıp)masanızın üst kısmı kalınsa olmuyor maalesef, incecik bir masa olmalı ki bebek masaya ulaşsın bacakları da sıkışmasın. Ben denedigimde kızım alcakta kalıyordu bu özelligi kullanamadım iki çocugumda da.
İyi günlerde kullanın,ikea vb sandalyelere göre çok daha sağlıklı buluyorum ben bu tip sandalyeleri zira ayakları yere sağlam basıyor,cok hafif ve küçük değil,çocuk onu kolay deviremez. Ben mutfakta işlerimi hallederken cocuğumu da sandalyeyle yanıma alıyordum mesela,bazen tuvalete giderken oturtuyordum güvenli bulduğum icin. Sorunsuz kullandık bu anlamda biz sandalyeyi. Baska birine verdim daha 5 bebek büyütür zira.

Bana 1.800 TL çok para gelmişti ama 2.200 TL maalesef daha çok : ( 2-3 haftada 400 TL zam gelmiş
Arka tarafa sokuyorsunuz. Biz de bundan aldık, hatta dün bir arkadaşım da aldı. Çok rahat kullanımı. Güle güle kullansın paşa :)
Hatta ön tarafı da katlanıyor.

IMG_20220727_173139.jpg IMG_20220727_173146.jpg

Chicco polly 2 start neredeyse 2 senedir kullanıyoruz 2 aylıktan beri. Çok kullanışlı ve rahat ediyoruz. Ben ikea pilsan tarzı basit plastik mama sandalyelerinden hiç hoşlanmıyorum rahatsız geliyor bana. Kızımı 2 aylıkken odadan odaya gezdirirdim mama sandalyesiyle yatar pozisyonda. Yeri geldi uyuyakaldı üstünde. Çok çok memnunum her kuruşu hak ediyor.

Joie Mimzy LX Ayaklı Mama Sandalyesi : 2.199 TL

Maalesef daha 10 gün önce 1800TL'ye aldık. Hatta bugün bu ürünü tanıtırken diyecektim ki fiyat performans çok iyi ama pahalı diye de ekleyecektim ki ürünü fiyatı 2.200 TL olmuş :KK43:

Konfor

Ön tarafında yer alan tekerlekleri sayesinde evin içinde istenilen yere kolayca götürülebilir.
- Tekerler yazıldığı kadar kullanışlı değil. Boşken evet ama üzerinde bebek varken bir yelere sürüyerek hareket ettirmek çok güvenli değil.

Mama tepsisi 3 adetten oluşmakta olup en üst tabaka şeffaf tepsi bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur.
- eklenip çıkartılabilen 2 mama tepsisi var, arkadaşlar öndeki sabit tepsiyi saymış ama onu saymamalılar.

Yatış pozisyonu mevcuttur.
- mama sandalyesinde oturacak çocuk en az 5-6 ay olmalı bu sebeple bu pozisyonu bu aylarda olan çocuk için kim neden kullanır bilemiyorum?

Geriye doğru üç kademe yatabilir, ayak kısmı üç kademe ayarlanabilir.
- yine hiç kullanmadığımız bir özellik hatta böyle bir özellik olduğunu dahi bilmiyordum.

Yatış pozisyonları sayesinde bebek uzun süre oturabilir rahatlıkla uyuyabilir.
- laf olsun iye yazılmış bir madde, zaten bebek 5 ay boyunca yatmış artık dik durmak istiyor. Çok güvenli bir eylem değil!

Tek hareket ile katlanıp açılabilir, katlandığında ayakta durabilir ve çok az yer kaplar.
- en süper özelliği, kesinlikle almamda ki en büyük sebep budur.

Yedi farklı pozisyonda yükseklik ayarı yapılabilir yemek masası seviyesinde kullanılabilir.
- bunu yazan arkadaş lütfen bana 7 kademeyi bir ara gösterir misin?

Bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermeyen ultra yumuşak malzemeden üretilmiştir.
- Kesinlikle hem fikirim, yıkanabilen kumaş çok güzel.

Oturma ünitesi kolay silinebilir.
-evet bu da doğru, temizliği çok rahat ve hatları keskin olmadığı için temizlenmesi çok kolay.

Tepsisi kademeli olarak öne doğru bebeğin kilosuna göre ayarlanabilir.
- bu çok güzel bir özellik, bir nevi güvenlik kilidi gibi çalışan bir sistem ama MUTLAKA KİLİTLENDİĞİ KONTROL EDİLMELİ

Tepsisi çıkarıldığında kolay taşınması için arkaya takılabilir.
- oha böyle bir özelliği mi varmış? Deneyip foto çekip koyacağım.

Kumaşlarında ve plastiklerindeki renk uyumu sayesinde şık bir görüntüsü vardır.
- he Paris moda haftasına gideceğiz zaten

15 kg'a kadar kullanıma uygundur.
- deneyip göreceğiz ama çok sağlam duruyor.

Güvenlik

Arka ayaklar Avrupa standartlarına uygun olarak üretildiğinden devrilme tehlikesinin önüne geçmek amaçlı sabit olarak üretilmiştir.
Avrupa standartları gereği arka ayaklarının sabit olduğu için devrilme tehlikesi yoktur.
Beş noktadan bebeğinizi kavrayan emniyet kemerleri, annelere tam anlamıyla güven vermektedir.
Emniyet kemeri beş noktadan bebeği kavrar kiloya göre ayarlanabilir anneye güven verir.
Tepsinin altındaki aparat sayesinde bebek aşağıya doğru kayarak düşmez.

burada 5 madde yazmışlar ama üçüncü ve dördüncü madde aynı şeyden bahsediyor. Kesinlikle tank gibi bir sandalye. Burada yazılan her şeyin altına imzamı atarım. Yukarılarda yazdım ön tepsinin sabitlenip sabitlenmediği mutlaka kontrol edilmeli. Zira bir seferde bizim o tepsi yerine oturmamış ve ayakları ile ön tepsiyi itince bir anda sandalyenin 2 katı yükseklikte adam ortada kalıverdi. Buna azami dikkat

S: Bebeğim ne zaman ayaklı mama sandalyesi kullanmaya başlamalı?
C: Bu size ve çocuğunuza bağlı, ancak birçok çocuk 6 ile 12 ay arasında sütten kesilmeye başlayacaktır. Bu nedenle, tüm Joie mama sandalyeleri 6 ay ila 3 yaş arasındaki çocuklar için uygundur. Mimzy, doğumdan itibaren yenidoğan beslenme koltuğu olarak da kullanılabilir.

S: Ayaklı mama sandalyesinin minderi yıkanabilir mi?
C: Joie ayaklı mama sandalyesinin minderleri silinebilir kumaşla kaplıdır. Bunlar çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır, ancak dip köşe temizlik yapmak için çıkarılırlar. Mimzy 2in1 ve Mimzy Spin 3in1’de makinede yıkanabilen ek bebek taşıyıcıları bulunur.

S: Joie ayaklı mama sandalyeleri masada kullanılabilir mi?
C: Evet! Yüksekliği ayarlanabilir ayaklı mama sandalyelerimiz (Mimzy, Mimzy 2in1, Mimzy Spin 3in1 ve Multiply 6in1), masanızın yüksekliğine uyum sağlayabildikleri ve bebeğinizi yemeğe dahil etmek için hemen yukarı çekebilecekleri için özellikle kullanışlıdır.

ilk oğlumu doğurduğum da hediye gelmişti ikinci oğlumda bile kullandım 2 buçuk yaşında sıkıldı durmadı içinde katladım kaldırdım.
ben minderlerini yıkıyorum makinede hiç bişiy olmadı☺️
yemeğini yedikten son içinde uyuyakalıyordu bazen hemen yatış pozisyonuna alıyordum orda uyuyordu rahatlıkla 🙏
çok kullanışlı yalnız ayağa kalkmayı öğrendiğinde kemerini bağlamanızı tavsiye ederim abi..

Bana 1.800 TL çok para gelmişti ama 2.200 TL maalesef daha çok : ( 2-3 haftada 400 TL zam gelmiş
Aynı soruları eşimle sorup bu markanın neden almamız gereken herşeyini açıklamışsın Kazen Kazen abi..
Biz ikeanın bebek mama sandalyesini aldık çok kullanışlı halen de kızım oturur..birde bana göre en kullanışlısı bebeği uyutmak için ve aynı zamanda mamada yedirmek için olan salıncaklar..ben çok rahat ettim kızım salıncaktan başka bir yerde uyumuyordu bir süre sonra da ayağında sallamak anneler için yorucu oluyor..bence bu şekilde birşey alsaydınız hem çok masrafınız olmazdı hem de daha rahat ederdiniz..herşey ateş pahası abi sorma

X