Fransizca Ögrenmek

merhaba arkadaşlar
ben de sizler gibi fransızca öğreniyrum. evlendim,fransaya yeni geldim. burada üni okumak istiyorum. bu yüzden fransızca sınavlarına hazırlaanıyorum. şu an seviyem A1, inşallah 6 ay içinde B2 seviyesine çıkmak istiyorum. Sürekli fransızca çalışıyorum. İnternetten bir sürü Fransızca kaynak indirdim, gerek dvd gerek e-book şeklinde, sesli kitaplar falan bir sürü kaynak var elimde. İsteyen olursa paylaşmak isterim.
herkese kolay gelsin.

canim verdigin bilgileri paylasirmisin bizimle
bende sun kursa gidiyorum her bilgiye ihtiyacim var
tabi ben yeniyim daha, cok zor seyleri yapamiyorum
senin dvd ve e-book seklindeki kaynaklar nasil ,
nerden yukluyosun yazarsan sevinirim

avec birlikte demek avec moi benimle birlikte
ensemble beraber hepbirlikte hepberaber tout ensemble(tutonsombr)okunur
benimle gelirmisin derken avec
grup halinde bizimle gelirmisin derken ensemble kullanilir

tesekkur ederim cevabiniz için. Birde benim anlamadigim "ki" ekini nasil kullaniyorlar. bir kaç cumle yazsam onu çevirebilir misiniz? yoksa fransizca pratik yapalim basliginami yazmam gerekli?

mesela;

Hiç çalışmadın ki başarasın.
Öyle üzgünüm ki konuşamıyorum.
Parası var ki harcıyor.
sanıyorum ki bir süre beraber çalışacağız.

salut à tout
j'habite à strasbourg.
j'ai 25 ans
je suis venu en france depuis 1 ans
je veux apprendre le française. mais c'est trés difficile pour moi.
je suis allée à cours le française 3 mois.

Güzel biliyorsun bakiyorum, tebrikler
su cümle alttaki yazdigim gibi yaziliyor :

je suis allée à cours le française 3 mois
=
Je suis allée en cours de francais pendant 3 mois
yada
j'ai pris des cours de francais pendant 3 mois

Basarilar dilerim, yardim istersen her zaman burdayim, ozelden de soyleyebilirsinturkbayragi

Güzel biliyorsun bakiyorum, tebrikler
su cümle alttaki yazdigim gibi yaziliyor :

je suis allée à cours le française 3 mois
=
Je suis allée en cours de francais pendant 3 mois
yada
j'ai pris des cours de francais pendant 3 mois

Basarilar dilerim, yardim istersen her zaman burdayim, ozelden de soyleyebilirsinturkbayragi

çok tesekkurler. yavas yavas ogrenmeye calisiyorum iste. bir çok site buldum ogrenmek için onlardan faydalaniyorum. esim fransiz fakat hiç benimle konusmuyor fransizca :KK43: bende çok çekiniyorum konusmaya bilgimide soylemeye utaniyorum. :kedi: bunu yenmek zor oluyormus buraya gelen herkes ayni seyi soyluyor çunku. yanlisimi duzelttiniz için sagolun.buyrunnnnnnnnn

Salut,

Je ne parle pas le français..

Je les écris à un dictionnaire en le regardant...:kedi: kaydirigubbakcemile3

Je pense qu'une langue très difficile ..

J'espère avoir très correctement orthographié....

Sympathique, bu siteye gir. fransızca bölümünde istemediğin kadar kaynak bulabilirsin. ben buradan bir sürü kitap, audio indirdim. Hepsi fransızcadaki en ünlü kitaplar.
Not: link çıkmadı. Google'a uztranslations yaz, çıkan ilk site. Dili rusça çıkarsa, fransızca veya ingilizce olarak değiştir. Üye olursan indirebilirsin.

kardelen_01, benim de eşim fransız ama fransızca konuşmuyor benimle. Hep ingilizce konuşuyoruz. Eşin fransız çabuk öğrenirsin diyorlar ama fransızca konuşmuyoruz ki hiç. Ben de fransada yeniyim. Kolay gelsin arkadaşım sana da.

loulita canim tesekkur ettim ,nete fazla oturamiyorum ,ama verdigin siteye az baktim ,tam inceleyemedim ,ama guzel seyler var bos zamanimda iyice incelerim

fransizca konusmaya gelince benim esimde fransiz ama hic konusmaz, bisey sorsam amannn ne bilim ben der gecer

suan hergun kursa gidiyorum ,cok zor geciyor, en bastan baslamadik dil bilenlerin arasinda bende kaynayip gidiyorum ,yabanci arkadas bulmaya calisiyorum
simdi turklerle takiliyorum dil ogrenemiyorum
bakalim insallah bu sene icerisinde biseyler ogrenebilirim

etrafimda il fo il fo ile baslayan cumleler çok duyuyorum . Bu ne demek? hangi cumlelerde kullaniliyor anlatirmisiniz? Merci

avec ile ensemble arasindaki farki anlatirmisiniz ?

canim avec [ile] baglacidir. ensemle ise beraber anlamindadir.avec ornek. seninle onunla ilacla ayakkabiyla. buaralarda hep ile baglaci vardir.

senin kafani karistiran turkce gibi dusunme mesala turkcede seninle beraber sinemaya gidelim denir fransizcada pek boyle soylenmez.yani avec toi ensemble olmaz

Il faut diye yazılır.Il faut que j'aille dediğin zaman mesela, gitmem gerek demektir.Bir şeyi yapmak gerektiğini anlatır.

Yani cumleye gereklilik mi katiyor? Ve mutlaka cumlenin basindami kullanilir? Baska anlamdada kullaniliyormu bu il fout? Tesekkur ederim cevabiniz için a.s.

canim avec [ile] baglacidir. ensemle ise beraber anlamindadir.avec ornek. seninle onunla ilacla ayakkabiyla. buaralarda hep ile baglaci vardir.

senin kafani karistiran turkce gibi dusunme mesala turkcede seninle beraber sinemaya gidelim denir fransizcada pek boyle soylenmez.yani avec toi ensemble olmaz

evet zaten turkçe gibi dusundugumuz için isin içinden çikamiyoruz. bu avec ve ensemble iyi anladim sagolun ya a.s.

slm ne kadar cok fransadan varmis :KK70: ne guzel bende yardimci olabilirim isterseniz :)))))

Yani cumleye gereklilik mi katiyor? Ve mutlaka cumlenin basindami kullanilir? Baska anlamdada kullaniliyormu bu il fout? Tesekkur ederim cevabiniz için a.s.

Evet bu kalıpla kullanıldığı zaman cümleye gereklilik katar ve cümlenin başında yer alır.Bon chance en français, c'est une langue difficile mais agreable!
opuyorumnanaktan

canim bende geleli 5 sene olucak 3 senedir calisiyorum kursa gerek gormedigim icin gitmiyorum su anda..ehliyetim var benim kursa gitmedim burda!sen ne isiyle ugrasiyorsun???ben biberon fabrikasinda calisiyorum...

canim is hayatina nasil basladin merak ettim beni bilgilendirebilirmisin bu konuda acaba

vavvvvvvvvvvv tout le monde, vous avez écrit quelque chose bien. merci

Son düzenleme:
X