fsh yüksek olup hamile kalan varmı.....

Canım 1 tatlı kaşığı hayıt tohumunu kaynamakta olan büyükçe bir bardak suya atıp altını kapatıyorsun, ağzını kapatıp içebileceğin kadar ılıyınca içiyorsun. Ben her yudumdan sonra birazcık bal yiyordum tadı biraz acı çünkü, sabah akşam başlamıştım ben daha sonra sadece günde bir kez içtim. Allah lifa vers,n inşallah.

mrb arkadaşlar bende yeni katıldım.26 yasındayım en son fsh 13 çıktı ama her ay düzenli adet olyorum ama neden yuksek çıkıyor anlayamıyorum

Mrb arkadaşlar benim fsh ım yakşalık 1,5 ay önce 19.78 di geçtiğimiz hafta tahlil yaptırdım 3,8 e düşmüş.çok sevindim ama kafam da karıştı birden bu kadar düşermi diye.Adetimin 3.günü gittim ama sökülmemiştim ,gerçi doktora sordum sorun değil dedi, yasmin içiyorum sökülmememin nedeni o olabilir mi.birde bu kadar hızlı düşüşü normal mi acaba.

Merhaba arkadaşlar..

Benim 3 ay önce fsh 33.88, estradiol(E2) 49.41 çıkmıştı.
Bugünkü sonuçlar ise fsh 25.06 estradiol <9.0 çıktı..

Yarın dr'a göstereceğim sonuçları ama ilk öğrendiğimde moral falan kalmadı bende. Şimdide bu konuda bazı arkadaşların yüksek fsh ile hamile kalabildiklerini okudum. Biraz düzeldi moralim. Hayıt kullanmayı düşünüyorum. Bakalım yarın Dr ne diyecek...

evet ben 45 fsh ile doğal yollardan hamile kaldım. doktorda çok şaşırdı.

bana da doktorum böyle bir değerle doğal yoldan hamile kalan hstası olduğunu söyledi.benim 16 idi.2. ay ilaçsız 14 çıktı.yumurta gelişim olmadığı için aşılama yapmamı önerdi.ilk denememizde hamile kaldım.şu an 3 aylık hamileyim.

Merhaba arkadaşlar. Biz de 6 aydır bebek istiyoruz. FSH değerim 14.4 çıktı. İnşallah düşer. Ama sizin de dediğiniz gibi yüksek değerlerle hamile kalanları görmek bize umut oluyor. Ben de hayıt tohumunu deneyeceğim.

hayıt tohumunu içmekte zorlananlar için
hayıt tohumun hapı var araştırabilirsiniz
ismi agnucaston
ben de prolaktin yükseliği için kullanıcam doktorum yazdı

.....................

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaşım 43,ben fsh 64,5 olduğunu erken menopoz dendiğinde şoka girdim araştırdım,saraçoğlu civanperçemi-adaçayı,çobançantası-adaçayı,aslanpençesi-adaçayı yapıp arada hayıt suyu da içtim,doktorun verdiği ilacı da bekar olduğumdan hormonlarımı etkiler diye kullanmadım ama erken menapoza da girmek istemiyorum.ilk 3 ay adet göremeyip ölçtürdüğümde 64,5 çıkınca aylarca ölçtürmedim ama bitkiler kullandım.Geçen ay ölçtürdüğümde(3.gün)fsh 4,5 çıktı şaşırdım ama bu ay yine 26 çıktı,yani bu değerler moralinizi bozmasın inip çıkıyor demekki bu fsh denen şey borsa gibi,moralinizi bozmayın kahve çay sigaradan uzak durup,hayır suyu için,hayıt tohumu çayı için,macum yapın yine hayıt suyu bal ve tarçın karışımlı sonra da inşallah bu sorununuz biter..

benimde fsh değerim 19,53 doktro hiçde iyi şeyler soylemedi cok üzgünüm resmen kalbim ağrıyor üzüntüden :KK43:

benimde fsh değerim 19,53 doktro hiçde iyi şeyler soylemedi cok üzgünüm resmen kalbim ağrıyor üzüntüden :KK43:

doktorlar neden böyle kötü söylüyor anlayabilmiş değilim bende 3 aydır regl olmadığım için doktora gittiğimde erken menopoz dedi tedavisi yok belki yumurtalıklarını bile alabiliriz falan neler neler dedi ki ben daha 22 yaşındayım 1 hafta bunalımdaydım resmen ama bu durumda olup hamile kalanları görünce moralim yerine geldi anne olabilmek için en kötü ihtimalle 15 sene var önümüzde ve gerek bitkisel tedaviler le gerekse dualarla üstesinden gelebiliriz inşallah bu arada ben doktorumu değiştircem psikolojik olarakda bana destek olabilecek bir doktor arayışı içerisindeyim

Merhaba canım hiç canını sıkma benimde fsh ım 26 çıkmıştı ve inan aylarca hayat küstüm çok ağladım çok üzüldüm . Ama moralimi yüksek tutup tedaviye başlamaya karar verdim ve şuan 14+2 haftalık hamileyim . her zaman olumlu düşün lütfen tavsiyem kuru incir ve hayıt suyuda iç umarım ben gibi sende olumlu haberler alırsın. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Merhaba canım hiç canını sıkma benimde fsh ım 26 çıkmıştı ve inan aylarca hayat küstüm çok ağladım çok üzüldüm . Ama moralimi yüksek tutup tedaviye başlamaya karar verdim ve şuan 14+2 haftalık hamileyim . her zaman olumlu düşün lütfen tavsiyem kuru incir ve hayıt suyuda iç umarım ben gibi sende olumlu haberler alırsın. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

amin inş.şu an nasıl bir tedavin başladı ve rica etsem doktorun kim öğrenebilirmiyim.

bana da doktorum böyle bir değerle doğal yoldan hamile kalan hstası olduğunu söyledi.benim 16 idi.2. ay ilaçsız 14 çıktı.yumurta gelişim olmadığı için aşılama yapmamı önerdi.ilk denememizde hamile kaldım.şu an 3 aylık hamileyim.

darısı benim başıma

doktorlar neden böyle kötü söylüyor anlayabilmiş değilim bende 3 aydır regl olmadığım için doktora gittiğimde erken menopoz dedi tedavisi yok belki yumurtalıklarını bile alabiliriz falan neler neler dedi ki ben daha 22 yaşındayım 1 hafta bunalımdaydım resmen ama bu durumda olup hamile kalanları görünce moralim yerine geldi anne olabilmek için en kötü ihtimalle 15 sene var önümüzde ve gerek bitkisel tedaviler le gerekse dualarla üstesinden gelebiliriz inşallah bu arada ben doktorumu değiştircem psikolojik olarakda bana destek olabilecek bir doktor arayışı içerisindeyim

banada hemen yumurtalıkların kötü menopoz başlanğıcı şeyler soyledi birde diyorki ben diger doktorlara benzemen doğruyu soylerim dedi. şu an aynada bakıyorumda kemiklerim eridi üzüntüden :KK43: allahım herkese sağlıklı cocuk nasıl etsin inş.

elam kızlar.Nereden başlasam bilmiyorum, şu birkaç gündür allak bullak oldum resmen. Bir yıldır çocuğumuz olmadığından ve ekim 2013 ten beri bir ay adet olup bir diğer ay adet olamadığından doktora gittim. Yapılan kan testine göre FSH 31,48 çıktı, çekilen rahim filminde de rahim agzı dar olduğundan zar zor film çekilebildi, sonuç ise tüplerden biri kapalı. Doktorun dediğine göre, fsh yüksek ve tüp bebek merkezleri bu durumda seni kabul etmezler, fsh yüksek ise normal bir yolla da hamile kalamazsın, zaten rahim agzı neredeyse kapalı ve bir tüp kapalı, bunları açmak için operasyon geçirmen gerek, yani yine hamile kalamazsın.Şimdi ben hiçbir yolla hamile kalamıyorum anlamına mı geliyor bu durumlar?? Fsh 31 ise tüp bebek yapma şansım hiç yok mu, aranızda bu fsh veya daha yüksek fsh ile tüp bebek deneyen veya yapan oldu mu?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba arkadaslar benim fsh aralikta 123 ocakta 160 subatta 4.95 martta 60 nisanda 6 geldi. Aralk ayinda gittigim dr cocugun olmaz derken son gittigim dr amh istedi 4.2 geldi bir cok dr boyle bi vakayla karsilasmadiklarini soyledi vs vs. Ben tabiki baslarda berbattim sonra hayit suyu corek otu bal karisimi bir de beni oyalacak ev yapimi isler derken zamanla normale dondu. Bu ay yani mayista regl olmadim 28 gun gunude gelen reglim fshtan sonra 35 e cikti regl gecikmesinin 40. Gununde test yaptim pozitif kan testi verdim bhcg 1000 cikti kese gorundu. 4 ya da 5 haftalik kalp sesini duymam gerekiyordu ama duyamadim dedi cok endiseliyim tabiki benim fsh im bebegi etkilemez insallah diye dua ediyorum tek derdim sagligi simdi. Nerden nereye arkadaslar Allah hhepinizin gonlune gore versi. Ben de boyle bir ornegim iste

X