FSH YÜKSEKLİĞİ

laleben

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
203
-57
27
Merhaba arkadaşlar,

Ben 2 buçuk senelik evliyim artık yavaş yavaş çocuk düşünmeye başladık fakat biraz kuruntularım var öncelikle adetim 2 günde tamamen bitiyor ilk gün dolu dolu yarım gün normal sonra nokta nokta lekelenme tam anlamıyla 2 günde bitiyor ama bu hep böyleydi. 4 sene öncede lazere başlamadan önce hormon testi vermiştim aslında doktor bir problem yok demişti o zaman ama çocuk şikayetiyle gitmedim lazer olcam fayda eder mi hormonlarımda bir problem var mı diye kan vermiştim yok demişti. E şimdi çocuk düşününce bir de adetim 2 gün sürünce eski tahlillerime bakayım dedim e nabızdan bu arada adetlerim hep zamanında olurum onda problem yok her neyse tahlillerime baktığımda 4 sene önceki FSH hormonum 9.08 Estradiol (E2) 17.72 LH 5.55 olarak gördüm bu değerler kötü mü hiç anlamam diyelim kötüyse 4 sene geçtiği için daha mı kötüleşmiştir. Aslında kışa doğru çocuk düşünüyoruz yani hiç tahlil yapmadan olacak mı diye denesek mi ilk yoksa başında baktırıp tedavi gerektiriyor mu diye şimdiden baktırsam hani kötü bişey duyarsam stres yaparsam olacağı varsa da olmaz stresten diye de korkuyorum ne yapmalıyım var mı fikri olan

FSH 10a kadar normal diye biliyorum üstü zorluk çıkarıyormuş hamilelik için, sizin 4 sene önce 9 çıktığına göre bir test daha yaptırsanız daha iyi olur diye düşünüyorum. E2 değeri de 10-35 arası normal diyor sizin 17 çıkmış gayet iyi. LH da 2-15 normal diyor sizin tam ortada o da iyi görünüyor. Bence yine de bir kontrole gidin fsh kontrolü için belki diğerleri de yükselmiştir ya da düşmüştür bilemeyiz. Her gebe kalmak isteyen kadın bence önce bir sağlık kontrolünden geçmeli

fsh bnm 10.90 çikti 1.5 yillik evliyim 30 yas gebe kalamiyorum fsh etken seviyede mi olmaz mi gebelik

bnmde 10.90 macunu nerden aldınız
Ben bunu aktardan aldım. Eleyip balla karıştırdım. İlk ay adetim bir hafta gecikti. Sonrasında hem düzenli geldi bende hormonumu dengeledi. Benim fsh 15 e dayandı. Lh da en son 13 tü

Eklentiler

• 4640a63f-3661-4210-81f6-e81354b95186.jpeg
    4640a63f-3661-4210-81f6-e81354b95186.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 48
Ben bunu aktardan aldım. Eleyip balla karıştırdım. İlk ay adetim bir hafta gecikti. Sonrasında hem düzenli geldi bende hormonumu dengeledi. Benim fsh 15 e dayandı. Lh da en son 13 tü
bunun sayesinde düştü diyorsnuz değil mi ben de bir deneyeceğim aç karna yok karna fark eder mi

bunun sayesinde düştü diyorsnuz değil mi ben de bir deneyeceğim aç karna yok karna fark eder mi
Evet bunun sayesinde ama 1 ay kullanıp bırakmayın. 3 aydan sonra etki etmeye başlıyor ilk ay adetiniz gecikebilir. Daha dün akşam misafirlerim vardı. Onların içinde de kullananlar vardı. Bir prof.a sordurmuşlar macunu. Kadınsal hastalıklar için çok faydalı demiş.

ama bnm uzun süren kanamalarim olmuyo o attiğin resimde öyle yazıyıor sıkıntı olmaz demi

ama bnm uzun süren kanamalarim olmuyo o attiğin resimde öyle yazıyıor sıkıntı olmaz demi
Bütün kadınsal hastalıklara iyi geliyor canım. Sadece devamlı kullanmak lazım. Bazıları 1 ay kullanmış işe yaramadı diyorlar. Farklı sitelerde de satanlar var hepsi en az 3 ay kullanım diyor. İlk başta adet düzensizliği yapabilir belki bende de yapmıştı. Bırakmadım devam ettim. Çok şükür fayda etti. İstersen bi doktoruna danış ona göre kullan ya da biraz araştır ☺️

Eğer güvenemem diyorsan cyclo progynova adında bir ilaç var. Hormon ilacı. Doktorum bana onu vermişti. 1 kutu kullandım sadece. Hafif düşürdü. Doktorundan bu ilacıda isteyebilirsin

aaa çok iyi oda olabilir yarın gidicem sorarim canım hepsni ne kadar düşürdü cyclo mesela bnm yaşa göre yükselişi fazla 30 yaş 10.90 çikti geçen sene 10.40 çikmişti yükseliyo her sene :KK43:
Eğer güvenemem diyorsan cyclo progynova adında bir ilaç var. Hormon ilacı. Doktorum bana onu vermişti. 1 kutu kullandım sadece. Hafif düşürdü. Doktorundan bu ilacıda isteyebilirsin

aaa çok iyi oda olabilir yarın gidicem sorarim canım hepsni ne kadar düşürdü cyclo mesela bnm yaşa göre yükselişi fazla 30 yaş 10.90 çikti geçen sene 10.40 çikmişti yükseliyo her sene :KK43:
Yumurta rezervi nasıl ultrasonda. Çok yüksek değil ama zaman geçtikçe yükseliyor demekki düşüş sağlamadı. Amh da isteyebilirsin yumurta rezervin için

Yumurta rezervi nasıl ultrasonda. Çok yüksek değil ama zaman geçtikçe yükseliyor demekki düşüş sağlamadı. Amh da isteyebilirsin yumurta rezervin için
ultarasonda dr yumurta rezervime iyi dedi amh 1.78 falan çikmişti diye hatirliyoruım dr ultasona bakalim demişti onun bi önemi yok demişti amh için rezerv iyi demişti ama bgn bi amh testi vereyim en iyisi regl gnü ya da herhangi bi gün verilebilir değil mi amh

ultarasonda dr yumurta rezervime iyi dedi amh 1.78 falan çikmişti diye hatirliyoruım dr ultasona bakalim demişti onun bi önemi yok demişti amh için rezerv iyi demişti ama bgn bi amh testi vereyim en iyisi regl gnü ya da herhangi bi gün verilebilir değil mi amh
Verilebilir ama ultrasonda iyi gördükleri zaman gerek duymuyorlar. Zaten amh da iyiymiş . Sadece değerin birazcık düşmesi lazım

Benimkide 8 ve 8 in altında olması gerekiyor demişti. Doktordan doktora değişiyor.

Bende şimdi geldim doktordan. Sol tarafta 2 yumurta 11 mm
Sağda bir yumurta 10 mm olmuş. Cuma tekrar gel dedi

Benimkide 8 ve 8 in altında olması gerekiyor demişti. Doktordan doktora değişiyor.

Bende şimdi geldim doktordan. Sol tarafta 2 yumurta 11 mm
Sağda bir yumurta 10 mm olmuş. Cuma tekrar gel dedi
ben gittim gpnalfla başladık 100 enjekte ediyorum bu arada dpktor bugün fsh testi istedi ve bakti inanir msn 9.39 çikti ohh dedm alttan muayne etti gayet iyi dedi yumurta rezervin

X