Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

hayır canım yok zaten adetin 2 yada 3. günü yapılıyor tahlil fsh ın kaç peki?

Geçen yıl haziranda adetin 2. günü 11 di, bu yıl haziranda adetin 3.günü 20 çıktı. 3.gün sonucunu öğrendikten sonra 3-4 gün aslan pençesi içtim ama ara kanamam oldu onu bıraktım hayıt içmeye başladım.Sizde de ara kanama oldu mu? Bi arkadaş hayıt suyu içmeye başladıktan sonra miyom oluştu diye yazmıştı.Sizlerde de böyle bi sorun oluştu mu?Şu an adetin 3. günündeyim ama herzamankinden çok az kanamam oldu.

Biraz önce kan sonucunu internet aracılığıyla öğrendim.Fsh 20 den 6 ya düşmüş.12-13 gündür hayıt suyu içiyordum.Devlet hastanesinde ölçüldü.Ultrosonla bakılmadı yumurta var mı yokmu bilmiyorum.

ben 18 yaşındayım ve bu fsh olayıyla 3 senedir uğraşıyorum.ilk başlarda 70-80 civarındaydı sonra hpla 29a düştü.hapı kesip adetimin gelmesini beklediler ama sonuç felaket oldu ve 136 ya yükseldi..burdan okuduğum kadarıyla fsh yüksekliğinde cyclo adında ilaç veriliomuş.böyle anne olunabilior mu?bana kendi yumurtalarımla asla olmayacağını sölediler lütfen yardım edinn :KK43:(

ben 18 yaşındayım ve bu fsh olayıyla 3 senedir uğraşıyorum.ilk başlarda 70-80 civarındaydı sonra hpla 29a düştü.hapı kesip adetimin gelmesini beklediler ama sonuç felaket oldu ve 136 ya yükseldi..burdan okuduğum kadarıyla fsh yüksekliğinde cyclo adında ilaç veriliomuş.böyle anne olunabilior mu?bana kendi yumurtalarımla asla olmayacağını sölediler lütfen yardım edinn :KK43:(

ümidini asla yitirme ben burda neler duydum tedavini devam et bence bende çok yıkılmıştım yok öyle devam yola sana fsh yüksek ondan mı anne olamıyacagın dedndi bırak bunlaqrı 250 lerle anne olan var

desteğiniz için çok teşekkür ederim :)) arı sütü ve polene başlamayı düşünüyorum umarım işe yarar :)) ben de burada birçok bayanın deişik ilaçlar ya da bitkilerle yumurta üretebildiğini okudum ama doktorlar neden imkansız diyor alamış değilim...

merhaba arkadaşlar ben uzun süredir yazmıyordum forma öncelikle hayırlı ramazanlar inşallah bu ayda istediğiniz dilediğiniz her şeye kavuşursunuz bende sizin gibi fsh madurlarındanım hala onun ceremesini çekiyorum .Bir çok yol denedim tüp bebeği bile denedim ama olmadı.daha sonra formda yazan karışımları yaptım hayıt ,aslan pençesi,incir kürü ve de soğan kürü ve şükürler olsun ki işe yaradı.Rabbimin izniyle
ben hamileyim arkadaşlar darısı hepinizin başına ama zor bir hamilelik geçiriyorum ilk önce 10 haftalıkken kan pıhtılaşması sorunumun olduğunu öğrendim ve biliyormusunuz bu kan pıhtılaşması sorunu fsh şı tetikliyormuş o yüzden sizlerinde bu genetik testi yaptırıp bunu öğrenmenizi tavsiye ederim ona göre tedavi yöntemi olabilir çünkü ben iğne kullanıyorum bebeğim iyi beslensin diye clexane diye belki duymuşsunuzdur ve şimdide 6 .ayımdayım ama bebeğim olması gerekenden aşağıda olduğu için tehlikem var bu yüzden evde yatmak zorundayım
umudunuzu yitirmeyin öncelikle Rabbime dua edin ve buradaki kürleri deneyin Allah hepimizin yardımcısı olsun hepinize iyi günler

maşallah ebrucuğum rabbim tamamına erdirsin inşallah
sağsalim kucağına alırsın inşallah
darısı bizlere bu söylediklerinin hepsini bende kullandım ama şu anda hepsine ara verdim canım

dün doktora gittim fsh değerim 10,94 prolaktin 42 doktor bu şekilde hamile kalamayacağımı söledi aynı zaman da eşimdede sperm hareketliliği az canım çok sıkkın vakit kaybedmeden tüp bebek deneyin diyor ne yapacağımı şaşırdım bana yardım edermisiniz yaşım 25 1 yıllık evliyim:KK43:(((

selam,
pek ilgilenen yok bu konuyla ama yine de yazayım ben.
moralim çok bozuk olunca kendimi buaraya attım. 2 ay önce yaptırdığım hormon tahlillerim normaldi fakat bu ay yaptırdıklarımda fsh 9,6 çıktı. canım çok sıkkın. adetin 4. günü yaptırdım acaba ondan mı diğeri 3. gündü. ve çok stresli ve üzüntülü bir hafta geçirmiştim kan vermeden önce.bu durumda dr. çok acele hamile kalman lazım hsg çekelim hemen ondan sonra sana 2-3 ay veririm olmazsa tüp bebek demeye getirdi.bu duruma ve bu çaresizliğe düşüceğimi hiç ama hiç düşünmemiştim. eşim tüp bebek parasını duyunca ne düşünür acaba. kendimi eksik hissediyorum, sanki allah korusun sakat kaldım, birden kolum bacağım kesilmiş gibi hissediyorum.eşime karşı çok mahcubum.ona bir bebek veremiyorum. :KK59:

2 ay önce fsh ım 7,6 çıkmıştı. neden birden yükseldi acaba var mı böyle bişey yaşayan.

sakın kendini kötü hissetme en önmeli şey morel sen öle diyosun ama bak benim daha kötü beterin beteri vardır sıkma canını

sakın kendini kötü hissetme en önmeli şey morel sen öle diyosun ama bak benim daha kötü beterin beteri vardır sıkma canını

üzülmemek elde değil eşimin spermleri normaldi her bakımdan. dr 2. testi istedi. VEEEE spermler ilkine göre tamamen berbat. sadece yüzde 1 i normalmiş. kadın da çok şaşırdı. tekrar yapalım diğer ay dedi.ve hsg çektirdim daha kuvvetli olan yumurtalığım neredeyse tıkalıymış. zayıf olan açıkmış. Sanki kabusta gibiyim dr bu ay yumurta takibi yapalım yumurta gelişirse hemen aşılama yapıp bu fırsatı değerlendirelim dedi ama bi taratan da '' yıkanınca sperm kalırsa tabi'' dedi. İkimizde kısır ilan edildik bir günde :KK43:

ya artık doktorlara bile güven olmuyo birinin dediği diğerininkini tutmuyo bakalım önümüzdeki ay nasıl olcak morelini yüksek tut ve eşinde sende çok iyi beslenmen gerekiyo sigara varsa bırakmanız çok ii olur bence

dün doktora gittim fsh değerim 10,94 prolaktin 42 doktor bu şekilde hamile kalamayacağımı söledi aynı zaman da eşimdede sperm hareketliliği az canım çok sıkkın vakit kaybedmeden tüp bebek deneyin diyor ne yapacağımı şaşırdım bana yardım edermisiniz yaşım 25 1 yıllık evliyim:KK43:(((

cnm bence tekrar test yptır tek bir dr kalma prolaktin için ilaç tedavisi var fsh için bitkisel tedaviler araştır değerler yüksek ama yaşın genç hemen yıkılma eşin havuç kürü yapabilir dr sor proxeed kullanabilir

ya artık doktorlara bile güven olmuyo birinin dediği diğerininkini tutmuyo bakalım önümüzdeki ay nasıl olcak morelini yüksek tut ve eşinde sende çok iyi beslenmen gerekiyo sigara varsa bırakmanız çok ii olur bence

vallahi napıcamızı şaşırdık. eşim başka hastaneye gidelim diyor. sigara yok zaten ama eşim sürekli dışarda çalışıyor beslenme falan berbat:KK43: çok saol ilgin için....

2 yıldır evliyim çocuğum olmuyor bu ay tedaviye başladım adetin 2.gününden başlayarak 10 menogon oldum ve 15adet yumurtam oluşmuş adetimin 13.günüde çatlatma iğnesi oldum(ovitrelle) bugün adetimin 15.günü bekliyorum ne olacak 1Ağustosta kandan gebelik testi yaptır dedi doktorum inş. ilk tdavide hamile kalırım böyle tedavi gören arkadaş varmı ????

Merhabalar arkadaşlar... yazdıklarınızı okudum.malesef ben de fsh mağdurlarındanım.fsh ım 44 çıktı .Doktor bu durumda hamile kalman milyonda bir dedi.yumurtalıklar çalışmıyo dedi.doktor anlatırken resmen başımdan ter boşaldı.birden sanki etrafımda kimse yok , sadece doktor anlatıyo ben de şoktaydım.fsh değerin düşse bile kötü olan değerin geçerli olduğunu söyledi.Bu sizin elinizde olan birşey değil dedi.Evet benim elimde değil..üzülmek faydasız bunu biliyorum...

merhaba arkadaşlar bende yeni katılanlardanım.5 yıllık evliyim.çocuğumuz olmuyo.2 sene tedavi gördüm olumsuz sonuçlandı gebe kalamadım.şuanda yeniden başladık tedaviye fsh yüksek çıktı.doktor fsh yüksekliği için bişey yapamayız dedi bende bunun nedemek olduğunu sordum yumurtaların yavaş çalışıyo dedi.iğne verdi 75 le başladım 16 temmuzda çatlatma iğnesi vurundum şuan beklemedeyim ama hiç belirti yok.fsh hormonu stresle alakalıymış stresten uzak durmak allah isteyen herkese nasip etsin çok zor insanı çok yıpratıyo çok üzülüyor kendini eksikmiş gibi hissediyor.allah kimseyi çocuk hasretiyle sınamasın.umarım hepimiz annelik duygusunu tadarız.

X