Gaddar anneymişim, ya katil anne olsaymışım???

Maybelater

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2022
728
1.578
26
Evet doğru okudunuz.
Çocuğum yüksek enfeksiyon sebebiyle dışkısında da kan fark edince koştur koştur hastaneye gittim (kayınpederimle beraber) ve kan alıp serum takmak için damaryolu aradılar bebeğimin kolunda. Bulamayınca da ayağından zar zor damaryolu açıldı ve serumu taktılar. Kayın pederim takmayın takmayın diye diretti bende aşırı sinirlendim ve kızdım ona ben takmalarını istiyorum diye. Neyse biz sonuç beklerken hastanede bir kisi vefat etti ağlayanlar falan görünce ben donuk bir şekilde kaldım daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım.

Eve gittikten sonra kayinpederimin arkamdan söyledigi laf şu (tabi bunu bana kaynanam yetiştiriyor) gaddar mışım, cenazeyi görünce ağlamamışım, çocuğa serum takılırken neden engel olmamışım, gram çocuk için gözyaşı dökmemişim. o çocuğa birsey olsaydı hastanede, katil anne olurmuşum. Çocuğun hiçbir şeyi yokmus ben boşu boşuna hastaneye gidiyormuşum

Ne için ağlayacağım bende bir problem mi var?
Arkadaşlar neyin içine dustum ben böyle? Benim bu insanlarla hicbir sorunum yoktu bukadar cahil olduklarını nasıl anlayamamışım

Sizin yorumunuz nedir sabahtan beri kendimi yiyip Bitiriyorum bende mi bir problem var oğlum iyi olsun diye ben çabalıyordum

Not:eşim uzakta çalışıyor başka şehire yerleşecegiz yakında

Evet doğru okudunuz.
Çocuğum yüksek enfeksiyon sebebiyle dışkısında da kan fark edince koştur koştur hastaneye gittim (kayınpederimle beraber) ve kan alıp serum takmak için damaryolu aradılar bebeğimin kolunda. Bulamayınca da ayağından zar zor damaryolu açıldı ve serumu taktılar. Kayın pederim takmayın takmayın diye diretti bende aşırı sinirlendim ve kızdım ona ben takmalarını istiyorum diye. Neyse biz sonuç beklerken hastanede bir kisi vefat etti ağlayanlar falan görünce ben donuk bir şekilde kaldım daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım.

Eve gittikten sonra kayinpederimin arkamdan söyledigi laf şu (tabi bunu bana kaynanam yetiştiriyor) gaddar mışım, cenazeyi görünce ağlamamışım, çocuğa serum takılırken neden engel olmamışım, gram çocuk için gözyaşı dökmemişim. o çocuğa birsey olsaydı hastanede, katil anne olurmuşum. Çocuğun hiçbir şeyi yokmus ben boşu boşuna hastaneye gidiyormuşum

Arkadaşlar neyin içine dustum ben böyle? Benim bu insanlarla hicbir sorunum yoktu bukadar cahil olduklarını nasıl anlayamamışım

Sizin yorumunuz nedir sabahtan beri kendimi yiyip Bitiriyorum bende mi bir problem var oğlum iyi olsun diye ben çabalıyordum

Kayınpereder çok terbiyesiz, aşağılık birisi. Mümkünse bir daha evine alma, çocuğunu gösterme. Gerizekalı galiba kayınpeder.

Kayinpederiniz bana "cocugumu escinsel yapar" diye fitil vermeyi reddeden ebeveynleri hatirlatti. Doktor gerek görmese serum takmaz. Bir anne olarak bende cocuklarin yaninda güclü durmaya calisirim. Aglasam onlar daha da cok korkar. Baskasinin acisini paylasmak baska, ama göz yasi dökmek de orda yersiz olurdu. Kayinpederi mümkünse bir daha götürmeyin yaninizda

Ben siz de problem görmüyorum. Kan geldiyse doktora götürmeniz en dogrusu yaptiniz. Sogukkanli yaklasmaniz duygulariniz olmadiginiz anlamina gelmiyor. Ben de annemin bayildigi zaman sogukkanlilikla yaklastim vergan figan etmek yerine ambulans aramistim nabzini kontrol ettigim zaman yasiyor diyordum sakinlikle.. babam hastane sonrasi bana duygusuzun tekisin duygusuzsun sen nasil evlatsin dedigi unutmadim. Sonradan bana özür diledigini de unutmam :) duygusuz degiliz aslinda olayin ne oldugu anlamaya calisiyoruz veya olayin soku tam olarak o esnada atlatamiyoruz. Duygularimizi göstermemek duygusuz oldugumuz anlamina gelmez her insan farkli, Cok sükür cocugunuzun sagligi yerindeymis.

Kayınpederiniz bayılsaymış bir de.
Hastane cenazesinde ağladı ağlamadı muhabbeti yapanı da ilk kez görüyorum. Her insan duygularını aynı şekilde mi gösterir..

Bir de kv ne münasebet size anlatıyor?
Elçiye zeval olmaz diyerek resmen laf taşımış.
Fitne fücur işler zaar.

Ben de sizin gibi soğukkanlı biriyim kriz zamanlarımda. Normalde ise çok panikliyimdir, 2 ayrı kişi oluyorum kendime ben de şaşırıyorum.
İnsanlara gelince "dram" dan besleniyorlar. En çok ağlayan en üzülen, en çok acındıran en mağdur oluyor. Bu toprakların yapısı bu. Kızacak kadar bile ciddiye almayın.
Mesafenizi de koruyun bu insanlarla.

Bazı insanlar daha soğukkanlı olur. Bu mizaçla alakalı. Benim annem epilepsi nöbeti geçirdiğinde ben daha sakin durup müdahale ederim. Aynı şekilde babam kalp krizi geçirdiğinde de ambulansı arayıp bilgi vermiştim. Hastaneye ulaşana kadar soğukkanlı davranırım ancak ondan sonra ağlarım. O sırada ağlamanın kime faydası olacak sanki?

çocuğumun iyiliği için yapılan bir müdahalede neden ağlayayım pardon?
bende kızımı 18 günlük iken annemle dr a goturmustum tekrar topuk kani alinmasi gerekiyordu ayni kelimeyi annemde kullandı.
gaddar gaddar yatirmisim cocugu sedyeye kan aldirmisimda uzulmemisim tek soyledigim kani aldirmasaydimda ilerde omur boyu mu ağlasaydım oldu.
kendisinin beni sırf boyum uzamiyor diye her sene yaz tatillerimi dr kapisinda gecirtmesi dışında bir problem yok 😂
delinmedik yerim kalmiyordu kendisi hic aglamiyordu yanimda bille durmuyordu ama biz gaddariz tabi.
ebeveynler babaanne anneanne olunca vs bi cocuk sevgisi yukleniyor heralde, kendi cocuklarina yapmadiklarini torunlarina yapip gunah temizliyorlar kendilerince.
boşverin siz takmayin onlari bugun olsa bugun yine yaptirin sağlık icin sonucta

Evet doğru okudunuz.

cok gecmis olsun evladiniza baskalarinin seni haksiz ve gereksiz yorumlari vsbozuk düsüncelerinden sen sorumlu degilsinki sen en annesin ve yavrun icin en iyisini yaptin icin rahat olsun tanimadiginiz birisi vefat etmis .Allah rahmet eylesin merhum yada merhumeyide niye aglayacaktin gerecekten bu insanlar ne yiyip iciyorlar hem onlarla bir yere giderken 3 def düsün ve lütfen seni üzülmen icin ugrasanlari sal gitsin takma kafana üzülmede

Eşim babasının bizi hastaneye gotürmesinin zoruna gittiğini düşünüyor
Kendiniz götürebilirsiniz.
Kimseye rica minnet durumunda kalmayın.
Benim eşim nöbetli çalışır senelerdir. Şansıma her hastalıkta evde yalnız olurum. Arabayı da kullanma cesaretim yok.
Ama telefonumda taksi durağı numarası kayıtlı. 41 derece ateşli olduğu gece direkt durağı arayıp çocuğu alıp hastaneye geçtiğim çoktur. Hastanede zaten yardımcı oluyorlar kimseye de ihtiyaç olmuyor.
Metanetli birisiniz zaten belli ki çok rahat kendiniz halledersiniz bu işleri. Kimseden bir şey beklemeden yapın bından sonra

Bazı insanlar daha soğukkanlı olur. Bu mizaçla alakalı. Benim annem epilepsi nöbeti geçirdiğinde ben daha sakin durup müdahale ederim. Aynı şekilde babam kalp krizi geçirdiğinde de ambulansı arayıp bilgi vermiştim. Hastaneye ulaşana kadar soğukkanlı davranırım ancak ondan sonra ağlarım. O sırada ağlamanın kime faydası olacak sanki?
bende böyleyim nedendir bilmem hep çok garip bakışlarla karşılaşırım çevremdekilerle falan.
bizim duygularimizin olmadigini falan saniyor insanlar heralde soğuk kanlı olduğumuzdan

Evet doğru okudunuz.

Ocak ayında oğluma iki defa serum takıldı. Elleri mosmor oldu, damar bulamadılar, cok hareket etti, acamadilar, ortalığı ayağa kaldırdı. Kan aldılar. Doktor bunları keyfinden çocuğa eziyet olsun diye yapmıyor, ihtiyaç var ki yapıyor. Oğlumun yanında ben de ağlasam çocuk daha çok korkacak, beni çaresiz gorecekti. İçim yandı o ağlarken ama bir sey yok kuzucum diye diye damar yolu actirdim. Kayinpederiniz belli ki cahilin önde gideni, bosverin, umursamayın. Çocuğunuzun sağlığından siz sorumlusunuz. Ayrıca tanımadığım cenaze için üzülürüm ama niye ağlayayım ki?

X