Gaddar anneymişim, ya katil anne olsaymışım???

Evet doğru okudunuz.
Çocuğum yüksek enfeksiyon sebebiyle dışkısında da kan fark edince koştur koştur hastaneye gittim (kayınpederimle beraber) ve kan alıp serum takmak için damaryolu aradılar bebeğimin kolunda. Bulamayınca da ayağından zar zor damaryolu açıldı ve serumu taktılar. Kayın pederim takmayın takmayın diye diretti bende aşırı sinirlendim ve kızdım ona ben takmalarını istiyorum diye. Neyse biz sonuç beklerken hastanede bir kisi vefat etti ağlayanlar falan görünce ben donuk bir şekilde kaldım daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım.

Eve gittikten sonra kayinpederimin arkamdan söyledigi laf şu (tabi bunu bana kaynanam yetiştiriyor) gaddar mışım, cenazeyi görünce ağlamamışım, çocuğa serum takılırken neden engel olmamışım, gram çocuk için gözyaşı dökmemişim. o çocuğa birsey olsaydı hastanede, katil anne olurmuşum. Çocuğun hiçbir şeyi yokmus ben boşu boşuna hastaneye gidiyormuşum

Ne için ağlayacağım bende bir problem mi var?
Arkadaşlar neyin içine dustum ben böyle? Benim bu insanlarla hicbir sorunum yoktu bukadar cahil olduklarını nasıl anlayamamışım

Sizin yorumunuz nedir sabahtan beri kendimi yiyip Bitiriyorum bende mi bir problem var oğlum iyi olsun diye ben çabalıyordum

Not:eşim uzakta çalışıyor başka şehire yerleşecegiz yakında
kp çok biliyor
herkes aynı tepkiyi vermeyebiliyor hem ona neymiş
çocuk yüksek enf. geçirirken ne demek serum takmayın diyecekmişsiniz doktor mu kendisi?

çok sulu gözlü bir insanım ama çocuğuma serum vs takılırken sakin kalmaya çalışırım ki çocuğum daha da korkmasın

cenazede de şok geçirmiş olabilirsiniz dediğim gibi ona neymiş
kaynana da az müzevir değil ne diye yetiştiriyor size?

ben olsam çat çat yüzüne vururum da bir müddet yüzyüze bakmak zorundasınız sanırım

Evet doğru okudunuz.
Çocuğum yüksek enfeksiyon sebebiyle dışkısında da kan fark edince koştur koştur hastaneye gittim (kayınpederimle beraber) ve kan alıp serum takmak için damaryolu aradılar bebeğimin kolunda. Bulamayınca da ayağından zar zor damaryolu açıldı ve serumu taktılar. Kayın pederim takmayın takmayın diye diretti bende aşırı sinirlendim ve kızdım ona ben takmalarını istiyorum diye. Neyse biz sonuç beklerken hastanede bir kisi vefat etti ağlayanlar falan görünce ben donuk bir şekilde kaldım daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım.

Eve gittikten sonra kayinpederimin arkamdan söyledigi laf şu (tabi bunu bana kaynanam yetiştiriyor) gaddar mışım, cenazeyi görünce ağlamamışım, çocuğa serum takılırken neden engel olmamışım, gram çocuk için gözyaşı dökmemişim. o çocuğa birsey olsaydı hastanede, katil anne olurmuşum. Çocuğun hiçbir şeyi yokmus ben boşu boşuna hastaneye gidiyormuşum

Arkadaşlar neyin içine dustum ben böyle? Benim bu insanlarla hicbir sorunum yoktu bukadar cahil olduklarını nasıl anlayamamışım

Sizin yorumunuz nedir sabahtan beri kendimi yiyip Bitiriyorum bende mi bir problem var oğlum iyi olsun diye ben çabalıyordum

Hiç bu insanlara laf anlatmayın evet gaddarım sizde meleksiniz de. “Evet aynen öyleyim” demek kadar çene kapatan bir şey yoktur. Tutup açıklasan anlatsan daha üste çıkıp saçma konuşacak cahil insanlar belli yani. Hastanede her olaya herkes ağlasaydı salya sümük gezerdi herkes saçmalamasın.

Ben de öpüşme,sarılma, kalabalık sevmediğim için yadırganıyorum. Soğukkanlı olmak da suç oldu. Soğuk nevale,kibirli, yabani falan diyorlar.😂🤷🏻‍♀️

Evet bana da aynısını diyorlar.

Çocukluğumdan beri öpülmeyi sevmiyorum. Yanaklarımı sürekli kolonya ile silerdim.

Kalabalık akraba el öpme mıc mıc ilişkiler en tiksindiğim şeyler kendi ailemde ne anne ne de baba tarafımda rastlamadım.

Rahmetli nine dedelerim el öptürmezdi. Sevmezdik böyle adetleri. Gereksiz yere konuşmazlardı. Büyüklerin yanında da oturmamız hoş karşılanmıyordu.

Soğuk nevale olduğunuzu düşünmüyorum. Olması gereken bu. Bu topraklar sıkıntılı.

Resmiyetin, bireyselliğin, özgürlüğün, sınırların olduğu yerde sıkıntı çıkmıyor.

Bir insan hayatta çok şey bilebilir ama haddini bilmiyorsa büyük sıkıntı çıkıyor.

Batılı yaşlılara bakıyorum. Tonton, kendi halinde, minnoş, bilge, etliye sütlüye karışmayan, sessiz naif insanlar.

Ben babamın vefatında ağlamamaışdım.

Başınız sağolsun.

Teyze oğlu şehit düştüğünde bir kişi yerlere atıp da ağlamadı saçını başını yolmadı çığlık atmadılar.

Teyzem şehit anası olmaktan gurur duyuyorum dedi.

Bu demek değil ki üzülmediler aksine kahroldular. Atlatamadılar hala ruh gibiler

Büyük acılar sessizdir.

Bosverin konu açılırsa ağzının payını verip susturun. Bir dahaki sefere de yanlız goturun hastaneye gram faydası olmayan insanların pesinize takilmasina izin vermeyin. Kayın aileler hep konuşur. Agzimizla kuş tutsak yaranamayiz. Bende sürekli çocuklarıma olan duskunlugumle elestiriliyorum. Benim gibisini görmemişler, abur cubur konusunda neden sınır koyuyormusum yazik cocuklar seviniyormus, yok kış aylarinda ayaklarına neden kalın çorap veya panduf takiyorum ne gerek var bu kadar ilgilenmeye sokak çocukları akşama kadar yalın ayak geziyormus dışarda onlara neden birşey olmuyormus 💆 Boş boş konuşup duruyorlar işte.

Evet doğru okudunuz.

altta kalmayın cevabınızı söyleyin çatır çatır. daha neler. çocuğun annesi sizsiniz onunla ilgili kararları eşinizle birlikte sadece ikiniz alırsınız ve bir çocuğu da annesinden daha iyi kimse düşünemez. içinize atmayın söyleyin ya size dert olacağına ona olsun edebiyle otursun :duduk:

X