Sivilceli Ciltler Galiba sivilcelerin caresini buldum :)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

sapsik58

"Kafayi duvara toslayan emoji"
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
10.842
10.204
30
Merhaba kizlar,

Benki 13 yasindan beri sivilcelerle savasan bi genc kizim. Su an 21 yasima girdim ve halada savasmaktayim mendeburlarla:KK51:.
Bu konuyu acma sebebim ; galiba sivilcelerin caresini buldum.
Soyleki cogu seyi denememe ragmen -bu sitelerden/ kulaktan duyma/ cilt bakimi olsun- hic bi ise yramadi bende.
Ozet gecmek gerekirse yaptiklarim hatirladigim kadariyla sunlar:

Bepanthen; minik minik sivilceler cikardi bende, sozde sivilceden arindiricakti..

Limon: yaz ayinda kullandim ben ve sonradan ogrendimki megerse yazin kullanip gunese cikmak cilt lekesine yol acarmis. Dogru; yuzumde artik asla gitmiycegini bildigim benler olustu.

Pirinc unu ve sirke maskesi: hic bi yararini gormedim. Ayrica sirke yuzumu cok kotu kuruttu. Sirkeyi belirli sivilceli bolgelere surmekte ise yaramadi. Ben bi sivilceyle mesgul olurken diger yanagimda bi bakmisim yeni olusan bi sivilce cikti. Sivilce cikmasini onluyen bisy lazimdi bana.

Baska farkli farkli ucuz pahali yuz temizleme jelleri, sabunlari. En sonunda canima tek etti dedim akne peelingi yaptirdim 5 6 sefer ayda bir. Hic bi ise yaramadi.Daha bursuru deneyimler var tabi 8 senelik arayista bunlarla sinirli kalrmi.

Ozet: buldum. Aloe vera jeli. Roaccutane gibi agir bi ilaca baslama karari almisken bi arkadasim aloe vera bitkisi alsana dedi. Jeli iyi geliyor dedi. Bitkisine bakmaya usendim. Gittim 98% aloe vera icerikli jel aldim aktardan. Sirf " onuda kullandim" diyebilmek icin. Ama saskinim, ise yariyor gercekten:KK49:.

Gunluk rutinim su sekil :
1. Gece yatmadan once kendi yuz temizleme jelimi kullaniyorum. Yagsiz ve hassas/ sivilceli cildime ozel: la roche posay yuz temizleme jeli benimkisi. Siz kendi yuz temizleme jelinizden memnunsaniz onla devam.

2. Aloe vera 98% jeli temiz cildime suruyorum ve iyce yediriyorum. Cildim eminceye kadar.

3. Uyuyorum.

4. Sabah uyandigimda yuzumu ilik suyla yikiyorum ( iyi yikanmasi gerek aksi taktirde makyaj putur putur duruyor jelin artiklarindan dolayi)

5. Nemlendirici kremimi kullaniyorum.
La roche posay effaclar k kullaniyodum eskiden ama pahali oldugu icin eucerine gectim ve cok daha memnunum bu nemlendiriciden; svilceli ve hassas ciltlere ozel. Sizde yagsiz olan cildinize uygun nemlendiriciyi tercih edin.

6. Ardindan gunluk makyajimi yapiyorum ve tamamdir. Bb krem tercihimdir, cilt hala hava aliyor ve gozenekler kapanmiyor bu sayede sivilce olusumunu en aza indiriyorum.

Aloe vera 50 ml lik cam kavanozu 9 euroya almistim. Tam bgun bitti ve yeni pakete basladim. Ben faydasini gordum ve belki baska genc kizlarimizda nasiplenir diye yazmak istedim, sivilcenin verdigi oz guvensizligi iyi bilirim cunku:KK52:.
Saglicakla kalin:21:.

Ekleme; iki gundur rutinimi azcik degistirdim kizlar.
Sabahlari azda olsa hala aloe vera artigi kaliyordu yuzumde. Helede gozlerimin altinda birikiyordu. Concealer putur putur duruyordu. Su anki kullanma seklim: aksam yuzume aloe vera jeli, sabah kalkinca ancak yuz temizleme jeli ve nemlendirme( eskiden aksamlari yuz temzleme jeli yapardim ve ardindan aloe vera jelini yapardim).
Yani yuz temizleme jelini aksam degl sabah yapiyorum artik.

Tekrar bi ekleme: bi onceki eklemede artik sabahlari yuz temizleme jelini kullandigimi soylemistim. Vazgectim bu rutinden su an. Cunku sabhlari yuz temizleme jelini kullanmam cildimde parlama yapiyordu disari ciktigimda. Yani yine bilindik rutinimdeyim( ilk yazdigim)su an bilmek isteyenler varsa bilgilendirmek adina yazdim kizlar.

Son düzenleme:

Dedigim rutini uygula ve sabah kalktiginda sivilcenin hemen olgunlastigini goruceksin canim. Ucu hemen beyazlasiyor. Buna bu sabah tekrardan sahit oldum. Ellerini degdirmeden sık sivilceyi ve hemen temizle, ardindan sivilceler icin kullanilan ozel yapiskani yapistiyorum sonradan dagilmasin diye. Bunun yerine kucuk bi yara bandida kullana bilirsin. Amac dagilmamasi. Bol sans:KK15:.

La roche posay yuz temizleme jeli ( sivilce ve hassas ciltlere ozel)125 kutuluk tanesi 10 euroyken indirimden en son 3 tane kutusunu 14 euroya aldim canim. Turkiyeyi bilmiyorum ama avrupada internette kampanyalar cok oluyor, onlari takip ediyorum. Cok daha hesapli oluyor. Hatta buyuk 400 mllik dev pompali kutusunu 9 euroya aldigimi bilirim. Ama alicaklara tavsiyem once bi kucuk kutudan almalari, sizde ise yaramazsa paraniza yazik.

Eucerin dermo puffying sivilce onleyici nemlendiriciyi en son bittigi icin tekrar aldim. Fiyati 10-12 euro civarinda. Bununda ayni sitelerde indirimi oluyor 8 9 euroya alabilirsin.

Aloe vera jelin kendiside kuck kutular 9 euro(50 ml) ve buyuk kutular (120 ml) 16 euro burda( hollanda).

Ben cogu seyi belirttim gbi internettem siparis ediyorum, ama turkiyede dikkat edilmeli cok dolandiricilik var. La roche posay i en son istanbulda gormustum eczanede, ama fiyatlari internet sitelerinden birz daha tuzluydu.

sapsik58 sapsik58 kullandıgın ürünlerin fiyatları nasıl canım?

Resim cektim eklemeyi unuttum. Soyle ekliyim canim. Etiketlerdeki yaziya dikkat etme hollandaca yaziyor bazilari. Ilk iki resim ayni urun: la roche posay yuz temizleme jeli. Biri 125 lik digeri 400 ml lik pompali kutusu.
20160103_125841.jpg 20160103_130026.jpg 20160103_125917.jpg 20160103_131032.jpg

Merhaba kizlar,

Benki 13 yasindan beri sivilcelerle savasan bi genc kizim. Su an 21 yasima girdim ve halada savasmaktayim mendeburlarla:KK51:.
Bu konuyu acma sebebim ; galiba sivilcelerin caresini buldum.
Soyleki cogu seyi denememe ragmen -bu sitelerden/ kulaktan duyma/ cilt bakimi olsun- hic bi ise yramadi bende.
Ozet gecmek gerekirse yaptiklarim hatirladigim kadariyla sunlar:

Bepanthen; minik minik sivilceler cikardi bende, sozde sivilceden arindiricakti..

Limon: yaz ayinda kullandim ben ve sonradan ogrendimki megerse yazin kullanip gunese cikmak cilt lekesine yol acarmis. Dogru; yuzumde artik asla gitmiycegini bildigim benler olustu.

Pirinc unu ve sirke maskesi: hic bi yararini gormedim. Ayrica sirke yuzumu cok kotu kuruttu. Sirkeyi belirli sivilceli bolgelere surmekte ise yaramadi. Ben bi sivilceyle mesgul olurken diger yanagimda bi bakmisim yeni olusan bi sivilce cikti. Sivilce cikmasini onluyen bisy lazimdi bana.

Baska farkli farkli ucuz pahali yuz temizleme jelleri, sabunlari. En sonunda canima tek etti dedim akne peelingi yaptirdim 5 6 sefer ayda bir. Hic bi ise yaramadi.Daha bursuru deneyimler var tabi 8 senelik arayista bunlarla sinirli kalrmi.

Ozet: buldum. Aloe vera jeli. Roaccutane gibi agir bi ilaca baslama karari almisken bi arkadasim aloe vera bitkisi alsana dedi. Jeli iyi geliyor dedi. Bitkisine bakmaya usendim. Gittim 98% aloe vera icerikli jel aldim aktardan. Sirf " onuda kullandim" diyebilmek icin. Ama saskinim, ise yariyor gercekten:KK49:.

Gunluk rutinim su sekil :
1. Gece yatmadan once kendi yuz temizleme jelimi kullaniyorum. Yagsiz ve hassas/ sivilceli cildime ozel: la roche posay yuz temizleme jeli benimkisi. Siz kendi yuz temizleme jelinizden memnunsaniz onla devam.

2. Aloe vera 98% jeli temiz cildime suruyorum ve iyce yediriyorum. Cildim eminceye kadar.

3. Uyuyorum.

4. Sabah uyandigimda yuzumu ilik suyla yikiyorum ( iyi yikanmasi gerek aksi taktirde makyaj putur putur duruyor jelin artiklarindan dolayi)

5. Nemlendirici kremimi kullaniyorum.
La roche posay effaclar k kullaniyodum eskiden ama pahali oldugu icin eucerine gectim ve cok daha memnunum bu nemlendiriciden; svilceli ve hassas ciltlere ozel. Sizde yagsiz olan cildinize uygun nemlendiriciyi tercih edin.

6. Ardindan gunluk makyajimi yapiyorum ve tamamdir. Bb krem tercihimdir, cilt hala hava aliyor ve gozenekler kapanmiyor bu sayede sivilce olusumunu en aza indiriyorum.

Aloe vera 50 ml lik cam kavanozu 9 euroya almistim. Tam bgun bitti ve yeni pakete basladim. Ben faydasini gordum ve belki baska genc kizlarimizda nasiplenir diye yazmak istedim, sivilcenin verdigi oz guvensizligi iyi bilirim cunku:KK52:.
Saglicakla kalin:21:.
Canım şu an nasıl tamamen geçti mi.İNŞALLAH geçmiştir.Biz maalesef Aloe vera burada % 98 lik bulamıyoruz.Zaten her şey sahte buralarda.

Canım şu an nasıl tamamen geçti mi.İNŞALLAH geçmiştir.Biz maalesef Aloe vera burada % 98 lik bulamıyoruz.Zaten her şey sahte buralarda.

Merhaba canim. Su 3 gundur 3 tane yeni sivilce cikti. Ama bu 3 gun once aloe vera surmeden yatmamdan kaynaklaniyor. Sabah kalktim ve baktimki 3 kcuk kcuk sivilce. Aloe vera sabah makyajdan once surdgunda putur ptur oldugu icin suremedim. Aksam tekrardan surebildim. Ve maalesef bu 3 sivilce tam simdi aynaya baktim 4 olmus. Sivilceler ciktiginda duramadim patlattim simdi cogaldi.
Smdi sonduler aloe verayi tekrar duzenli kullanimda, 2 sinin yarasi hala kaldi. Kabuk baglamaya basladi ama, iyilesiyor. Yuzumun geri kalaninda hic sivilce yok. Yengem dun bizdeydi " sorucam sorucam diyorum unutuyorum, sapsik senin sivilvelerin gitmis? Nasil oldu bu? Yuzun cok toparlanmis, isildiyor baktikca" dedi. Havalara uctum. Onada bi kutu verdim kullanmasi icin, cikan sivilce izlerinde deniycek oda.

Eger aloe vera jel bulma imkanin yoksa aloe vera bitkisini oneririm canim. Internette baktginda nasil uygulaman gerektigi yaziyor. Dalini kopariyosun ve o dal kendiliginde tekrardan buyuyor, kel ki gbi kalmiyor. Hem eve sus hemde yuzune bakim ayni anda.

Umutla okudum ama bulunamıyormuş Türkiye'de anlaşılan.
Sivilceleri sıkma huyum da yoktur.
Yengenizin leke tedavisinden haberdar ederseniz ilerleyen günlerde sevinirim.
Sizin adınıza sevindim,geçmiş olsun.

Merhaba canim. Su 3 gundur 3 tane yeni sivilce cikti. Ama bu 3 gun once aloe vera surmeden yatmamdan kaynaklaniyor. Sabah kalktim ve baktimki 3 kcuk kcuk sivilce. Aloe vera sabah makyajdan once surdgunda putur ptur oldugu icin suremedim. Aksam tekrardan surebildim. Ve maalesef bu 3 sivilce tam simdi aynaya baktim 4 olmus. Sivilceler ciktiginda duramadim patlattim simdi cogaldi.
Smdi sonduler aloe verayi tekrar duzenli kullanimda, 2 sinin yarasi hala kaldi. Kabuk baglamaya basladi ama, iyilesiyor. Yuzumun geri kalaninda hic sivilce yok. Yengem dun bizdeydi " sorucam sorucam diyorum unutuyorum, sapsik senin sivilvelerin gitmis? Nasil oldu bu? Yuzun cok toparlanmis, isildiyor baktikca" dedi. Havalara uctum. Onada bi kutu verdim kullanmasi icin, cikan sivilce izlerinde deniycek oda.

Eger aloe vera jel bulma imkanin yoksa aloe vera bitkisini oneririm canim. Internette baktginda nasil uygulaman gerektigi yaziyor. Dalini kopariyosun ve o dal kendiliginde tekrardan buyuyor, kel ki gbi kalmiyor. Hem eve sus hemde yuzune bakim ayni anda.
Sağol canım .Geçmiş olsun ama nazar değmiştir size .Sakın koparmayın öyle şeyler yapmayın.iz kalır yazık o kadar geçirmişsinzi.Bem aloe verayı inceledim.ama bazı yerlerde koparınca ilk sıvı zehirli falan yazıyorda korktum anlayamadım.Ancak denemek lazım.dediğiniz gibi evde yetiştirmeli .Zaten bitki severim de.

Umutla okudum ama bulunamıyormuş Türkiye'de anlaşılan.
Sivilceleri sıkma huyum da yoktur.
Yengenizin leke tedavisinden haberdar ederseniz ilerleyen günlerde sevinirim.
Sizin adınıza sevindim,geçmiş olsun.
Evet çok arıyor bulamıyoruz.Katkılı ya da sahte var.Bulursam yazacağım.

Sağol canım .Geçmiş olsun ama nazar değmiştir size .Sakın koparmayın öyle şeyler yapmayın.iz kalır yazık o kadar geçirmişsinzi.Bem aloe verayı inceledim.ama bazı yerlerde koparınca ilk sıvı zehirli falan yazıyorda korktum anlayamadım.Ancak denemek lazım.dediğiniz gibi evde yetiştirmeli .Zaten bitki severim de.

Sagol tatlim:KK60:.
Evet dedigin dogru. Bu onemli bi nokta. Ben bu jeli almadan once bitki hakkinda bilgi edindim. Onu almayi dusunuyodum.
Dedigin gibi zehirli sivisi var. Bu dedikleri zehir sarimsi bi sivi, oysa bize beyaz bi sivi lazim. Sari ve beyazi ayirt etmek zor.O yuzden asla aloe vera icergini yemeyi tavsiye etmiyorum. Su an aradim ama tam olarak bulamadim nasil cikiyor bu sarimsi sivi ortaya diye. Ama yuz bakimi icin yuzlerce video baktim aloe veraya dair. Kimse o sarimsi sividan bahsetmiyor.
Videolardada yok o sarimsi sivi. Dediklerine gore aloe vera yapraginin tam altinda bulunuyor bu sarimsi sivi. Bu sarimsi sivinin en buyuk zararlari migdede olusuyor. Migde sorunlar, ishal vs gbimBi video buldum aloe vera bitkisini jel haline getirmek icin. Hemen ayarliyim burya eklerim canim.

X