Sivilceli Ciltler Galiba sivilcelerin caresini buldum :)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Sagol tatlim:KK60:.
Evet dedigin dogru. Bu onemli bi nokta. Ben bu jeli almadan once bitki hakkinda bilgi edindim. Onu almayi dusunuyodum.
Dedigin gibi zehirli sivisi var. Bu dedikleri zehir sarimsi bi sivi, oysa bize beyaz bi sivi lazim. Sari ve beyazi ayirt etmek zor.O yuzden asla aloe vera icergini yemeyi tavsiye etmiyorum. Su an aradim ama tam olarak bulamadim nasil cikiyor bu sarimsi sivi ortaya diye. Ama yuz bakimi icin yuzlerce video baktim aloe veraya dair. Kimse o sarimsi sividan bahsetmiyor.
Videolardada yok o sarimsi sivi. Dediklerine gore aloe vera yapraginin tam altinda bulunuyor bu sarimsi sivi. Bu sarimsi sivinin en buyuk zararlari migdede olusuyor. Migde sorunlar, ishal vs gbimBi video buldum aloe vera bitkisini jel haline getirmek icin. Hemen ayarliyim burya eklerim canim.
Aaa bunu ilk defa duyuyorum. 1 aydir falan evde yetistiriyorum kullaniyorum ara sira ama hic gormedim sari sivi falan. İcilmedikten sonra bi zarari olmuyordur herhalde dimi?

Alintidir!

Evinizde bu acayip kaktüs türünü besliyorsanız kendi aloe vera jelinizi yapabilirsiniz. Daha ufak yaprakları kesip doğrudan jeli sıkarak kullanmak da mümkün…

Malzemeler:

1 büyük boy aloe vera yaprağı
1 bicak
1 kasik
( alinti yaptgim sitede vtamin c ve e kapsulunden bahsediliyor, ama bu jelin saklama suresini uzatmak icin, onlarsiz 3 hafta durabildigine gore pekte lazim degil bunlari didinip aramak)

Hazırlanış:

Tarifleri hazırlamaya başlamadan önce Demedi Demeyin‘i okumayı ihmal etmeyin.

-Ellerinizi iyice yıkayın.
-Aloe vera bitkisinin dış yapraklarından birini kökünden yaklaşık 2,5 cm. yukarıdan kesin.
aloe-vera2.jpg

aloe-vera3.jpg
-Yaprağın dışını bıçakla sıyırıp, kaşıkla içindeki jeli alın.

Jel bir hayli katı olduğu için blenderda çekmek gerekecek. Raf ömrünü uzatmak için askorbik asit ve E vitamini de ekleyebilirsiniz.

!!!! Ekleme: jel kivamini kaybedip su gibi sivi biseye cevirmemeli karisimi, yani blenderda sadece puturluk gitsin tamamdir. Eger pekte puturluk yoksa ellerle minciklamakta ise yarar. Cunku benim hazir jelimde tamda o kivamda. Akliniza sac jeli gelsin, o kivamda olmali.

Çektiğiniz karışımı kavanoza alın ve kapatin.

Alinti Site:
http://www.zehirsizev.com/kisisel-bakim/tarif-ev-yapimi-aloe-vera-jeli/#sthash.Wf5skR3g.dpuf

Aaa bunu ilk defa duyuyorum. 1 aydir falan evde yetistiriyorum kullaniyorum ara sira ama hic gormedim sari sivi falan. İcilmedikten sonra bi zarari olmuyordur herhalde dimi?

Yanlis bilgi vermemek icin cok aradim googledan farkli dillerde canm. Ama o sarimsi sividan hic bahsetmiyorlar yuz maskesi topiclerinde. Buyuk ihtimal icmedikce bi risk yoktur.

Nasil kullanmistin sen canim? Rutin nasildi? Ne icin kullandin?
Blenderdan cekip sivilcelerim icin sabah aksam kullandim 1 hafta kadar ama hic etki gormeyince biraktim.
Simdi Lr urunlerini kullaniyorum yeni basladim etki etti gibi sanki. Arada bi nemlendirmek icin de aloe vera kullaniyorum hala.
Kurtuluruz insallah tez vakitte:KK51:

Blenderdan cekip sivilcelerim icin sabah aksam kullandim 1 hafta kadar ama hic etki gormeyince biraktim.
Simdi Lr urunlerini kullaniyorum yeni basladim etki etti gibi sanki. Arada bi nemlendirmek icin de aloe vera kullaniyorum hala.
Kurtuluruz insallah tez vakitte:KK51:

1 hafta kullanimdan sonra bende pek fark gorememistim. Galiba isin puf noktasi hic bi gun atlamadan her gun uygulamak, ve bi kac hafta boyunca durmadan devam etmek. Benim aloe verayi sevme sebebim; diger tum sivilce karsiti kremler sivilcelerle beraber yzude kurutmasi.
Aloe vera bunu yapmiyor. Eger bi terslik olmazsa Allahtan, ben aradigimi buldum diyebilirim.
Aloe verya devam etmeyi dusunuyorum, ben cok faydasini gordum.

1 hafta kullanimdan sonra bende pek fark gorememistim. Galiba isin puf noktasi hic bi gun atlamadan her gun uygulamak, ve bi kac hafta boyunca durmadan devam etmek. Benim aloe verayi sevme sebebim; diger tum sivilce karsiti kremler sivilcelerle beraber yzude kurutmasi.
Aloe vera bunu yapmiyor. Eger bi terslik olmazsa Allahtan, ben aradigimi buldum diyebilirim.
Aloe verya devam etmeyi dusunuyorum, ben cok faydasini gordum.
Evet aksine yumusacik yapiyor. Tekrar baslayayim o zaman bende insallah.

Evet aksine yumusacik yapiyor. Tekrar baslayayim o zaman bende insallah.

Evet canim. Benim yzumde bazen cok cok az gerilme yapiyor( yuzum hem sivilcelere megilli olarak yagli, hem kuru, hem karmadir, hemde hassastir nasil oluyosa, oyle demisti cilt terapisti:KK12:).
O yuzden sabahlari guzelce nemlendiriyorm bi nemlediriciyle tekrardan.
Basla bakalim , insallah bu sefer guzel sonuc alirsin.

Evet canim. Benim yzumde bazen cok cok az gerilme yapiyor( yuzum hem sivilcelere megilli olarak yagli, hem kuru, hem karmadir, hemde hassastir nasil oluyosa, oyle demisti cilt terapisti:KK12:).
O yuzden sabahlari guzelce nemlendiriyorm bi nemlediriciyle tekrardan.
Basla bakalim , insallah bu sefer guzel sonuc alirsin.
Tesekkür ederim insallah:)

Alintidir!

Evinizde bu acayip kaktüs türünü besliyorsanız kendi aloe vera jelinizi yapabilirsiniz. Daha ufak yaprakları kesip doğrudan jeli sıkarak kullanmak da mümkün…

Malzemeler:

1 büyük boy aloe vera yaprağı
1 bicak
1 kasik
( alinti yaptgim sitede vtamin c ve e kapsulunden bahsediliyor, ama bu jelin saklama suresini uzatmak icin, onlarsiz 3 hafta durabildigine gore pekte lazim degil bunlari didinip aramak)

Hazırlanış:

Tarifleri hazırlamaya başlamadan önce Demedi Demeyin‘i okumayı ihmal etmeyin.

-Ellerinizi iyice yıkayın.
-Aloe vera bitkisinin dış yapraklarından birini kökünden yaklaşık 2,5 cm. yukarıdan kesin.
Eki Görüntüle 1738386
Eki Görüntüle 1738390 -Yaprağın dışını bıçakla sıyırıp, kaşıkla içindeki jeli alın.

Jel bir hayli katı olduğu için blenderda çekmek gerekecek. Raf ömrünü uzatmak için askorbik asit ve E vitamini de ekleyebilirsiniz.

!!!! Ekleme: jel kivamini kaybedip su gibi sivi biseye cevirmemeli karisimi, yani blenderda sadece puturluk gitsin tamamdir. Eger pekte puturluk yoksa ellerle minciklamakta ise yarar. Cunku benim hazir jelimde tamda o kivamda. Akliniza sac jeli gelsin, o kivamda olmali.

Çektiğiniz karışımı kavanoza alın ve kapatin.

Alinti Site:
http://www.zehirsizev.com/kisisel-bakim/tarif-ev-yapimi-aloe-vera-jeli/#sthash.Wf5skR3g.dpuf
Çok teşekkürler canım.

Canım bilmem ben nerede okudum ama var gibiydi zararı.

Canim bnde okumustum bi yerde. Ama bi turlu bulamadim nerde oldugunu. Sarimsi bi sivi demislerdi zehirli demislerdi. Bu kelimeleri hatirliyorum seninde dedgin gibi. Ama bu kelimelere "agizdan tuketme' bolumundemi geciyodu yoksa yuze surme konsundadami geciyodu hatirlamiyorm. Ibrahim saracoglundan tut guzellik uzmani suna hanimdan. Alie vera maskesi tarfi verdiklerinde hic bahsetmiyorlar bu zehirden. Ben bulamadim bi turlu. Sen bulursan ekle.

Ben evde de iyice öğrendikten sonra yetiştireceğim.size de tavsiyem bir şey yapacaksanız çok araştırın kızlar.Sadece yetiştirmek önemli değil.bakın sarı sıvısını bilmeden yetiştirmiş arrkadaşımız.Belki çok başka zararı olurdu bilemeyiz.Lütfen dikkat edelim.Hiç kimse mağdur olmasın...

Bu arada bir aktar buldum aloe vera bu gün alacağım.sayfam da açıkladım.kullanmadan yazmam.iyi olursa paylaşırım.sapsik58.teşekkürler.bilgiler için canım .sivilcesi olanlara fayda olsun .İNŞALLAH .Ben lekelere kendi bulduğum bir formül var onu yapıp deneyeceğim.

Canim bnde okumustum bi yerde. Ama bi turlu bulamadim nerde oldugunu. Sarimsi bi sivi demislerdi zehirli demislerdi. Bu kelimeleri hatirliyorum seninde dedgin gibi. Ama bu kelimelere "agizdan tuketme' bolumundemi geciyodu yoksa yuze surme konsundadami geciyodu hatirlamiyorm. Ibrahim saracoglundan tut guzellik uzmani suna hanimdan. Alie vera maskesi tarfi verdiklerinde hic bahsetmiyorlar bu zehirden. Ben bulamadim bi turlu. Sen bulursan ekle.
Canım evet bulursam eklerim ama ben bir şey araştırırken şöyle yapıyorum.kağıt kalem yanımda.bütün yazıyı okuyup arkadan yüzlerce yorum okuyorum.Çok zor ama ne yapayım.başka çareis yok.Bilinçsiz yapmaktansa hiç yapmam.Hemen deftere yazıyorum.Bulursam eklerim canım vakit bulunca yeniden bakmaya çalışırım.Bu aralar çillere ve güneş lekelerine çare bulmaya çalışıyorum.Herkes faydalansın diye.

Bu arada bir aktar buldum aloe vera bu gün alacağım.sayfam da açıkladım.kullanmadan yazmam.iyi olursa paylaşırım.sapsik58.teşekkürler.bilgiler için canım .sivilcesi olanlara fayda olsun .İNŞALLAH .Ben lekelere kendi bulduğum bir formül var onu yapıp deneyeceğim.

Turkiyede varmiymis jeli? Aa bak bilmiyodum. O formulude merak ettim ise yararsa paylasirmsin?

X