Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz kaçırma

merhaba bugün korhan'a gittim yeniden anal manometri istedi. 3 ay bfd yapılacak.anal manometri için 2500 lira bfd için 5000 lira istedi. bfd'yi satın alıyormuş oluyormuşum. sende mi satın aldın sen korhan'a ne zaman gittin

Öncelikle geçmiş olsun.
Benim 1,5-2 yıl kadar oluyor. Fiyatlar aşağı yukarı seninkiyle aynıydı. (Zam gelmemiş :) Tekrar manometri istemesi çok doğal her doktor kendi tetkikine güvenir.

Sana detaylı anlatmıştır sanırım. Yazıcıdan kağıt çıktı da vermiştir muhtemelen.
Şimdi artık ne yapman gerektiğini biliyorsun, geriye sadece yapmak kaldı.

Öncelikle geçmiş olsun.
Benim 1,5-2 yıl kadar oluyor. Fiyatlar aşağı yukarı seninkiyle aynıydı. (Zam gelmemiş :) Tekrar manometri istemesi çok doğal her doktor kendi tetkikine güvenir.

Sana detaylı anlatmıştır sanırım. Yazıcıdan kağıt çıktı da vermiştir muhtemelen.
Şimdi artık ne yapman gerektiğini biliyorsun, geriye sadece yapmak kaldı.

Yazıcıdan kağıt çıktı vermedi. niçin çıktı verdi. sen bfd'yi kiralamış mıydın

Yazıcıdan kağıt çıktı vermedi. niçin çıktı verdi. sen bfd'yi kiralamış mıydın

Yazıcıdan verdikleri web sitesinde yazan bilgiler. O zamanlar hiçbir şey bilmediğimden verdi bu çıktıları.
Sen manometri ve kolonoskopi yaptırdığından haliyle bilgin var. Gerek duymamıştır.
Ben kiralamıştım. Hem de aynı fiyata.
Şimdi ise aynı fiyata cihazı sana veriyor, süper. Sonuna kadar devam edebilirsin yani.

Sana da kegel önerdi mi? Nasıl bir tedavi planı uygulayacak?

Aynı zamanda Ankarada'ki doktora gittin mi? onun görüşü nedir?

Yazıcıdan verdikleri web sitesinde yazan bilgiler. O zamanlar hiçbir şey bilmediğimden verdi bu çıktıları.
Sen manometri ve kolonoskopi yaptırdığından haliyle bilgin var. Gerek duymamıştır.
Ben kiralamıştım. Hem de aynı fiyata.
Şimdi ise aynı fiyata cihazı sana veriyor, süper. Sonuna kadar devam edebilirsin yani.

Sana da kegel önerdi mi? Nasıl bir tedavi planı uygulayacak?

Aynı zamanda Ankarada'ki doktora gittin mi? onun görüşü nedir?

Ankarada'ki doktora gitmedim. çünkü onun da özeline gidecektim. bir de oraya para dökmeyim dedim. korhan tedavi planı önermedi. manometri ve bfd yapılacak dedi.
sen bfd ile birlikte kegel de yaptınmı. yoksa bfd bitince mi kegele başladın?

benimde gaz kaçırma problemim var. özelliklede yabancıların yanında bunu yaşıyorum ya da yaşıcam diye tedirgin oluyorum.sürekli tuvalete gitme ihtiyacım oluyo. psikolojim bozuldu iyice. bağırsak düzenleyici biçok ilaç kullandım. kan ve parazit testleri yaptılar hiç bişey çıkmadı. endoskopi yapıldı gastrit ve bi bakteri çıktı. helipak verdiler onu kullanıyorum.ama sıkıntım hala geçmedi bana yardımcı olurmusunuz. ankarada yaşıyorum ya da bana önerebileceğiniz bi doktor hastane var mı

Son düzenleme:
merhaba evita geçmiş olsun. bu sorun sende nasıl bşladı. çalışıyor musun
Ankarada Bülent Menteşe gitme.sana İstanbul'dan Korhan Taviloğlu'nu tavsiye ederim. ben şu anda ona gidiyorum. kendi internet siteside var.
kende Kocaelide bu konuda bana yardımcı olabilecek bbir psikayatr arıyorum. bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen

merhaba evita geçmiş olsun. bu sorun sende nasıl bşladı. çalışıyor musun
Ankarada Bülent Menteşe gitme.sana İstanbul'dan Korhan Taviloğlu'nu tavsiye ederim. ben şu anda ona gidiyorum. kendi internet siteside var.
kende Kocaelide bu konuda bana yardımcı olabilecek bbir psikayatr arıyorum. bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen

bülent menteşe gitttim ne yazık ki diyet ve bağırsak düzenleyici verdi. çok zayıfladım dermanım almadı diyetten sonra ve ilaçlarda hiç bi işe yaramadı. 350 tl ödedim bide. kolonoskopi ve endoskopi yapalım 10 gün sonra dedi ama sırf yapmak için gibi geldi bende yaptırmadım.IBS olarak teşhis koydu.hacettepede endoskopi falan yaptırdım ama bişi bulamadılar. sanırım ölçüm yapılıyomuş ama benim hiç bilgim yok. hangi hastaneye hangi doktora gideceğimi şaşırdım. tahviloğlonun internet isetesine üye oldum ama daha onaylanmadı en kısa sürede onuda arıcam. bu arada öğretmenim ve ben bu sorunla çalışamıyorum :KK43:((( piskolojim yerle bir :KK43:((((
bide sen düzeldin mi. düzeliriz dimi.....

Son düzenleme:
Sevgili Emelaydın bireysel farkındalık üzerine denemeler zeytin çekirdeği sayfasını oku ben iyileştim,inşallah sana da faydası olur.Hayatımı mahveden bir süreçten sonra şimdi çok şükür iyiyim.Gençliğimin canına okuyan bu hastalığı daha önceleri yenebilseydim hayatımda birçok şey değişirdi,artık herşeye çok geç kaldık ama buna da şükür.

zaten bitkiler doğal eczane gibi RABBİM her birine türlü türlü şifalar vermiş hastalıklar için,RABBİM yar ve yardımcınız olsun arkadaşlar AMİN geçmiş olsun

gerçekten kaliteli yaşamı mahveden bi hastalık. allahım hepimize yardım etsin

gerçekten kaliteli yaşamı mahveden bi hastalık. allahım hepimize yardım etsin

gerçekten de öyle kaliteli yaşamı mahvediyor. önce anal manometri yaptırdım. kasların normal insana göre çok zayıf olduğunu öğrendim. kıyaslarsam %20 normal insana göre. şimdi anal stimülasyon cihazı ile çalışıyorum. kaslara akım veriyor. tedaviye başlayalı daha 2 ay oluyor. 1 yıllık bir tedavi süreci gerekli. ben de senin gibi yabancıların yanında çıkmasın diye kendimi kastıkça daha fazla çıkıyor. korhan beyle telefonda görüş istersen. maliyeti yüksek bir tedavi gerekiyor. inşallah hepimiz bu hastalıktan kurtuluruz. bizle dalga geçen sırtını dönen insanları da Allah bildiği gibi yapsın diyorum. bizi anlamak için çaba sarfetmiyorlar.

merhaba evita konuştun mu korhan beyle ne dedi.

canım sitesine üye oldum derdimi yazdım. ama ben yolculuk yapamıyorum istanbula gidemeyeceğimi bana burada neler önerebileceğini sordum.tıp fakültelerinin birine genel cerrahi bölümüne görünmem gerektiğini söyledi. bende ibni sina hstanesine gittim analmanometri ve bi test daha yaptırmamı söylediler. ayın 20 sinde testleri yaptırıp sonuçlarımı doktora götüreceğim. ameliyat olabilirmişim ama ileri boyutlarda olanlar var onlardan daha fazla sonuç alabiliyorlarmış.20 sini bekliyorum artık. umarım kurtulurum...

canım sitesine üye oldum derdimi yazdım. ama ben yolculuk yapamıyorum istanbula gidemeyeceğimi bana burada neler önerebileceğini sordum.tıp fakültelerinin birine genel cerrahi bölümüne görünmem gerektiğini söyledi. bende ibni sina hstanesine gittim analmanometri ve bi test daha yaptırmamı söylediler. ayın 20 sinde testleri yaptırıp sonuçlarımı doktora götüreceğim. ameliyat olabilirmişim ama ileri boyutlarda olanlar var onlardan daha fazla sonuç alabiliyorlarmış.20 sini bekliyorum artık. umarım kurtulurum...

canım merhaba 2. test nedir. anometri sonucu aslında sorunu hemen hemen gösterecektir. ibni sinadan erkene randevu alabilmişsin. bu çok iyi. gittiğin doktorun özeline gidersen işlemlerin daha hızlı yapılabilir. lütfen beni sonuçlardan haberdar et. senden kolonoskopi istemedi mi. genelde onu da istiyorlar. özelden mesajlaşabiliriz.

canım merhaba 2. test nedir. anometri sonucu aslında sorunu hemen hemen gösterecektir. ibni sinadan erkene randevu alabilmişsin. bu çok iyi. gittiğin doktorun özeline gidersen işlemlerin daha hızlı yapılabilir. lütfen beni sonuçlardan haberdar et. senden kolonoskopi istemedi mi. genelde onu da istiyorlar. özelden mesajlaşabiliriz.

aslında ilk özelden ulaşmaya çalıştım sana ama 100 tane msj yazdıktan sonra özelden yazabiliyormuşum. :KK43: 2. test endoanal USG. İkisinide aynı gün yapacaklar biri sabah biri öğleden sonra. sonuçlardan haberdar ederim. bide özel hayatım hız kazanıyo hayatımda biri var ama ben bu sorunla boğuşmaktan onu tanımaya zaman ayıramıyorum çünkü hiç dışarı çıkmıyorum. inş. biter bu sorunda hayatım yoluna girer.

Sevgili evita bireysel farkındalık üzerine denemeler zeytin çekirdeği sayfasını okudun mu?Benim sıkıntım o sayfada yazılanlarla son buldu.Sadece lavmanı uygulamadım,acıçehre tohumu yeterli geldi.Orda yazılan miktarda yuttum

Acıçehre çok şiş olduğumda kabızlığa çare oldu.Bir diyetten bahsetmişsin.O doktorun uyguladığı diyet nasıldı bilmiyorum ama spastik kolon diyeti bireysel farkındalık sayfasına göre;mayalı ekmek yasak,şeker yasak,zeytinyağ dışında yağ yasak,et,yumurta yasak.Mercimek her gün olmalı ki proteinsiz kalmayalım.Ben fayda gördüm kardeşim,makat kaslarım sıkı olmasa da(ki bilmiyorum)artık dışarda hiç bir sorun yaşamıyorum.Arabalara da biniyorum,gezmelere de gidiyorum çok şükür.O sayfayı takip edin,3 ay sürmedi sıkı bir diyetle moralimi yüksek tutarak yoga yaparak iyileştim.İlk 3 ay diyet yaptım bir süre sonra hiç diyetsiz her şeyi yiyerek yaşıyorum.

Acıçehre çok şiş olduğumda kabızlığa çare oldu.Bir diyetten bahsetmişsin.O doktorun uyguladığı diyet nasıldı bilmiyorum ama spastik kolon diyeti bireysel farkındalık sayfasına göre;mayalı ekmek yasak,şeker yasak,zeytinyağ dışında yağ yasak,et,yumurta yasak.Mercimek her gün olmalı ki proteinsiz kalmayalım.Ben fayda gördüm kardeşim,makat kaslarım sıkı olmasa da(ki bilmiyorum)artık dışarda hiç bir sorun yaşamıyorum.Arabalara da biniyorum,gezmelere de gidiyorum çok şükür.O sayfayı takip edin,3 ay sürmedi sıkı bir diyetle moralimi yüksek tutarak yoga yaparak iyileştim.İlk 3 ay diyet yaptım bir süre sonra hiç diyetsiz her şeyi yiyerek yaşıyorum.

diyet bana çok zor geldi. sabah taze nane roka ve zeytin yağı.öğle bi türk yemeği ve yoğurt. akşam tavuk,balık. kesinlikle soğan yasak baharat turşu bu belirlenen yiyecekler dışına kesinlikle çıkılmayacak. bunu 2 hafta yaprım acayip zayıfladım dermanım kalmadı bende bıraktım :KK43: bahsettiğin yazıyı okudum banada yararı olacak sanırım

diyet bana çok zor geldi. sabah taze nane roka ve zeytin yağı.öğle bi türk yemeği ve yoğurt. akşam tavuk,balık. kesinlikle soğan yasak baharat turşu bu belirlenen yiyecekler dışına kesinlikle çıkılmayacak. bunu 2 hafta yaprım acayip zayıfladım dermanım kalmadı bende bıraktım :KK43: bahsettiğin yazıyı okudum banada yararı olacak sanırım

selam evita30 gittin mi bugün doktora sonuç ne oldu.

X