Bebek Beslenmesi GDO ' lu ürünler bebek mamalarında!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben birde bebelac ve hero baby nin cep bilgi servisine üyeyim hergün bilgi mesajları gelio inek sütü sakıncalı diye demekki sadece kendi menfaatlerine bunlar dedikodu:KK43: ee annelerimiz pirinç unu ve inek sütüyle yapmamışmı muhallebimizi? neden biz halen saglıklıyız? neden doktorlar bile inek sütü yerine mama önerio? kim açıklıycak bunları? offf offf allahınızdan bulun inşallahmafoldumben

bilinen bütün markaların muhallebileri var şu an bende hepsine baktım ve hepsinde var sadece heronun organic muhallebilerinde göremedim

dilem,n dogar dogmazmı inek sütü içmişsin...yeni dogana inek sütü verilirmi bilemiyorum

keçi sütü anne sütüne en yakın süttür.. şuan bildiğim tek marka var piyasada... gerekirse bende inek yada keçi sütü vericem artık ama şuana kadar hep milupanın ürünlerini verdim:KK43:( kızım 16 aylık bu arada..

bende 83 lüyüm. inek sütüyle büyüdük hepimiz. ve kendimi bildim bileli bebekler ellerinde inek sütü dolu biberonlarla gezerlerdi bu hazır mamalar lüks tü hormondu. ama şimdi bizde lükse hormona yapaya kaçıyoruz yarabbi valla inek sütüne hatta olmazsa keçi sütüne geçiş yapıcaz. sütlü ve pirinç unlu olcak kızımın muhallebisi mamalı diil. ay bide mamadan yogurt mamadan muhallebi... nasılda herşeyin içine sokmuşuz mamaları:KK43: sütü dışlamışız mamalara yönelmişiz herşeyin dogalını bırakıpta yapaya yönelmek niye?:kızgın::çok üzgünüm:

ya kızlar bende pirinç unuyla büyümüşüm gerçektende bomba gibiyiz allaha şükür...kardeşelrimde öyle hiç birimiz anne sütü almamışız...artı inek sütüde içirmiş annem bize...ama ben verebilirmiyimki offfffff bilemiyorum.

ben de milupa kullanıyorum kızıma 2 kutu kaldı elimde kullanmasammı inek sütü mü içirsem acaba kafam karıştı şimdi

en iyisi hep birden bu mama firmalarını mesaj yağmuruna tutalım ne dersiniz
haykıralım içimizdekileri

napalım biz nereyi arayalım nerden öğrenelim delircem yaa... google dan araştırmakla olmaz bu işler... ne bu yıldırma politikasımı sabrımızımı sınıyolar.. ne kadar koyunuz onumu ölçüyolar? birileri kıs kıs gülüyomu halimize... bir benmi bu kadar sinirli ve endişeliyim yaa neden herkes bu kadar sakin?

yok yok ben de inek süütne geçicem o pınarın 6 ay sonrası için sütleri var ya onlardan vercem

en iyisi hep birden bu mama firmalarını mesaj yağmuruna tutalım ne dersiniz
haykıralım içimizdekileri

evet ben hemen milupadan başlıyorum.. şuan bu sayfada kim varsa ve bebeğinizin sağlığı için endişe eden bi anneyseniz lütfen sizde mesaj gönderin ve içinizden ne geliyosa onu yazın... bu bebeğinize olan sorumluluğunuz çünki...

evet bende tam onu diyecektim benim oğlanın yaşına 4 ay kaldı.pınarın 6 ay dan sonraki sütü var. bende onu vermeyi düşünüyodum.

bende yeni bebelac 3 aldım hemde 500 grlıgından. ekonomik paket ya:eek:klava: of allahım of milupa gece tahılları 7 tahıllı; milupa sütlü pirinçli,bebelac devam sütü bunları kullanıyorum ama artık kullanmıycam daha açılmamış mamalr ay elim ayagım titrio valla maeves hangi marka canım keçi sütü?

Grup: Üyeler
Üye No: 27,549

ARKADAŞLAR bugüne kadar bilmeden yediğimiz ve kullandığımız bir çok üründeki katkı maddelerini içlerinden sağlığımıza zararlı olanları,şüpheli olanları, ve sağlığımıza zararı olmayan gönül rahatlığıyla yiyebileceğimiz ürünleri hep beraber araştırmaya varmısınız??? ben biraz araştırdım öğrendiklerimi paylaşırım inş.ama okadar çok katkı maddesi varki hangisini araştıracağımı şaşırdım sizinde bu konuda yardımınız olursa sevinirim bu konuda bilgisi olan,araştırma yapan herkez doğru bildiğini ve bulduğunu buraya not alsın ama katkı maddeleri çok olduğu için tek tek araştırıp yazalım kafamız karışmasın inş sonunda evimizde şüpheli veya haram olan veya sağlığımıza zararlı olan hiçbirşey kalmayacak ALLAH (c.c.)muvaffak etsin ben başlıyorum;GIDA ıLAÇ VE KOZMETıK ÜRÜNLERıDE KULLANILAN Lesitin Helâl mi?

Lesitin, bir homojenleştiricidir. Soya fasulyesi gibi bitkilerde, yumurta sarısında ve hayvani kökende bulunur. Homojenleştiriciler sıvı yağı, katkı yağ ve suyu bir fazda birleştiren yardımcı maddelerdir.

Lesitin, homojenleştiricilerin arasında en yaygın kullanılanıdır. Eğer lesitin soya yağından, yumurta sarısından veya ıslâmi usule göre kesilmiş,eti helâl bir hayvanın iç yağından türetilmişse helâl kabul edilir. Aksi halde haram olur.

Gıda, ilaç ve kozmetik ürünlerinin ambalaj etiketinde "soya lesitin" yazıyorsa kullanılabilir. Sadece "lesitin" yazıyorsa iyice soruşturmadan kullanılmamalıdır.

TEK TEK ARAŞTIRALIM ıNŞ.

Gelatin (Jelatin) 'i yiyebilir miyiz?

Gelatin, sığır, domuz, balık gibi omurgalıların Kollageninden elde edilen bir protein ürünüdür. Başlıca hammadde olarak bugün domuz derileri ile sığır kemik ve derileri kullanılmaktadır. Daha çok domuz kökenliler kullanılmaktadır.

Gelatin, ürünlerde jelleştirme, koyulaştırma maddesi olarak kullanılır. Pekçok pastacılık ürünlerinde, yoğurtta, dondurmacılıkta, meyve sularında kullanıldığı gibi ilaç yapımında, kapsül, film tablet yapımında, kozmetik ürünlerinde, fotoğrafçılıkta ve karbonlu kağıt yapımında da kullanılmaktadır.

Ürünün etiketi üzerinde kökeni hakkında hiçbir açıklama olmaksızın gelatin kelimesini görürseniz, genellikle domuz yada sığır kemik ve derilerinden yapıldığı kabul edilmeli ve böylece ondan sakınmalıdır.

Eğer, ıslâmi usulle kesilmiş sığırın kemik ve derilerinden üretilmişse o zaman gelatin Helâl olur. Böylece etikette de Helâl gelatin olduğu belirtilmelidir.

Türkiye'deki müslümanların en büyük zorluğu bu gelatinli ürünlerdir. Üretici ve ithalatçı emin kimseler olmadığı taktirde, haram gelatin her an ürünlerde karşımıza çıkabilmektedir. Müslüman tüketiciler, üreticileri, ithalatçıları ve denetim yapan kamu kurumlarını ciddi bir şekilde ikâz etmek zorundadırlar...

X