Bebek Beslenmesi Mamalar, ek gidalar, ambalajli urunler... Zararli mi degil mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rosaceae

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2013
20
6
Her gecen gun katki maddelerinin bir yeni zarari hayatimiza eklenerek karsimiza cikiyor.
Bugun cocuk mamalarinin hepsinde soya lesitini var. lesitin vucut icin gerekli bir madde olmakla birlikte ayni zamanda bizde sadece soyadan elde edildigi icin gdo tehlikesi tasiyor. Bunun disinda paketlerin uzerini okuma aliskanliginiz varsa, sekere gore daha ucuz olan glikoz surubu , cogunlukla misirdan elde ediliyor. Misirda bir diger gdo lu besin kaynagi ustelik te oldukca tehlikeli bir katki. Bir cok yerde kullanimi kisitli yada yasak. Zaten %100 pancar sekeri hikayesi buradan geliyor. Diger buyuk tehlike hidrojen nebati yagi denilen, genellikle hurma yada palm yagi olarak gecen palmiye yagi. Ucuz ve urunun raf omrunu uzattigi icin tercih ediliyor. Piyasada mamalarda dahil cocuklarimizin severek tukettigi yuzlerce urunde ne yazikki bu katki maddeleri var. bakin en basta cikolata, kola biskuvi cesitleri, butun cocuk ek gidalari. Hangi aciklama hangi firma bilmiyorum. Ancak nasil guvenecegiz. Kendimiz yapsak ne kadar dogal gida bulacagiz? Et, tavuk, balik, sebze, meyve hersey katkili, gdo lu hormonlu, ilac kalintili. Biz cocuklarimiza ne yedirecegiz ? Isin icinden cikamadim. Bilen varsa su iyi bu guvenli desin. :KK43:

Kesinlikle çok haklısınız benimde üç oğlum var küçüğüm üç yaşında yıllardır doğala ulaşma arayışındaydım. İki yıl önce Ankara'ya yakın bir köyden arazi alıp ev yaptık ve kendi sebzelerimizi kendi tavuklarımızı yetiştirmeye başladık ürünler o kadar çok olduki toprak bereketiyle bu yıl ürün çeşitlerimizide arttırarak satış yapmaya başladık köy yumurtası, sebze, yeşillikler, köy yufkası tereyağı ve kendi yumurtalarımızla erişte yapıyoruz köyden iki hanımda yardımcı oluyor bana yufka ve eriştede. Arzu ederseniz en azından yetiştirebildiğim ve oğluma güvenle yedirdiğim ürünlerimizden gönderebilirim. Mail adresim ztrk.nlfer@gmail.com

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

imkan olsada keşke herkes kendi bahçesinde yetiştirdiğini dalından koparıp verse. Biz organik ürün tüketemiyoruz çünkü çok pahalı, semt pazarından özellikle küçük köylü tezgahlarından tornadan çıkmışçasına birbirinin aynı olmayan şeyleri almaya gayret ediyorum. işimiz zor

X