Doğuma Hazırlık Gebeliğin 5.haftasında ağrı ve kanama

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar ben 5 haftalık hamileyim. Dün açık kahverengi lekem oldu ama çok azdı. Bugün daha fazla gelince korktum kendi doktoruma ulaşamayınca devlet hastanesi aciline gittim. Vajinal muayeneyle baktı kesem 9 milimmiş ve sağlammış. Kanaman var dedi progestan verdi ve hep yatmamı söyledi. Bir de bizde kan uyuşmazlığı olduğu için normalde 28.haftada vurulmam gereken iğneyi de vurdular kanamam olduğundan. Sonra eve geldim tuvalete girdiğimden adet kanı gibi kan geldi böyle olunca korktum özelde kendi doktoruma gittik. Oradaki doktorum da ultrasonla baktı kese yerinde dedi. Biraz kanama ve ağrı olur dedi. Progestanı kullan yine de düşerse yapacak bir şey yok dedi. İlacı da aktif kanamam olduğu için ağızdan almamı söyledi. Verilen ilaç 200mg. İlacı da içtim ama hala sancım ve kanamam var. Sürekli tuvaletim geliyor her gittiğimde adet gibi kan akıyor ve adet sancısı gibi hem belim hem karnım ağrıyor. Korkuyorum henüz bebeğimizin kalp atışını da duymadık. Böyle bir şey yaşayan var mı bu kanama ve ağrılar normal mi. Gitgide artıyor gibi. Doktor kanamam olsa da korkma dedi çok fazla kan gelirse o zaman kork zaten düşüyordur falan dedi ama zaten şu an bence çok. Böyle durum yaşayıp sonra düzelen var mı aranızda. İlk gebeliğim korkuyorum bu yüzden
Merhaba öncelikle cok gecmiş olsun bende 5+5 günlük hamileyim tüp bebek bu sabah bende de kanama başladı şuan ader kanaması gibi yaşıyorum 3 kese görüldü iki kalp atışı var kan sulandırıcı iğnemi kestiler progestan estrofem devam ama kanamam sıklaştı adet kanamasına döndü sürekli yatmam söylendi gebeliğin 12. Haftasına kadar riskli gebelik taşıdımı söyledi dr um allah yar ve yardımcımız olsun

Evet öyle bi de ilk olunca bilmiyo insan.
Gercekten oyle etrafimda tecrubeli biride yoktu sorup bilgi alayım bide ben 14 sene sonra tup bebekle hamile kaldim cok buyuk korku benim icinde Rabbim evlatlarimizi bize bağışlasın saglikla dunyaya gelsinler insaAllah. Dedigim gibi ayni hafta baslamis kanamalarimiz ben 45 gun hic kalkmadan yattim yattigim yerde yedim yemegimi cogu zaman, 16+5 oldum hala yatiyorum kalkamadim ama cok sukur bebek iyi insaAllah sizinde bebeginiz iyi olucak gecicek bu gunler🩷

Merhaba öncelikle cok gecmiş olsun bende 5+5 günlük hamileyim tüp bebek bu sabah bende de kanama başladı şuan ader kanaması gibi yaşıyorum 3 kese görüldü iki kalp atışı var kan sulandırıcı iğnemi kestiler progestan estrofem devam ama kanamam sıklaştı adet kanamasına döndü sürekli yatmam söylendi gebeliğin 12. Haftasına kadar riskli gebelik taşıdımı söyledi dr um allah yar ve yardımcımız olsun
3. Kese kanama kesesimiymis acaba ? Cok gecmis olsun

Çok sevindim sizin adınıza maşallah. Biraz moralim düzeldi cevaplarınız sayesinde teşekkür ederim. Benim de geçer inşallah
Rahatla rabbim ömür versin yeter ki, kendinizi biraz rahatlatın nefes alın sürekli kanamyi dusunmek stres yapmak tetikliyor hiç iyi gelmiyor, rahatlayıp biraz dinlen, ilacını kullan geçmezse tedbiren tekrar git doktoruna pazartesi belki iğne falan verir inşallah gerekte kalmadan geçip gider, inan bıkac hafta uykudan kalkıp kalkıp ağladım düşük geçmişim olduğu için ama sonra doktorumla konuşunca, daha çok yıpratıyorsun yoruluyorsun hiç faydası yok ters etki yapıyor, iyi olack de iyi olsun ki ilk lekelenmem başladığımda dört kez acile gittim kendi doktoruma randevu bulamadım acilde düşecek bıkac güne kanaman çok artar duser gider faan dediler başka doktora gittim kesildi kanamam bebeğim iyi kalp atışını duymamistim kalp atışını duydum kanama alanım kayboldu yani bu işler öyle oldu olacak bitti bitecekle olmuyor, sen elinden geleni yap kendini rahtlat dinlen güzelce gerisi Allah'ın takdiri

Amin size de çok geçmiş olsun 🥺

Rahatla rabbim ömür versin yeter ki, kendinizi biraz rahatlatın nefes alın sürekli kanamyi dusunmek stres yapmak tetikliyor hiç iyi gelmiyor, rahatlayıp biraz dinlen, ilacını kullan geçmezse tedbiren tekrar git doktoruna pazartesi belki iğne falan verir inşallah gerekte kalmadan geçip gider, inan bıkac hafta uykudan kalkıp kalkıp ağladım düşük geçmişim olduğu için ama sonra doktorumla konuşunca, daha çok yıpratıyorsun yoruluyorsun hiç faydası yok ters etki yapıyor, iyi olack de iyi olsun ki ilk lekelenmem başladığımda dört kez acile gittim kendi doktoruma randevu bulamadım acilde düşecek bıkac güne kanaman çok artar duser gider faan dediler başka doktora gittim kesildi kanamam bebeğim iyi kalp atışını duymamistim kalp atışını duydum kanama alanım kayboldu yani bu işler öyle oldu olacak bitti bitecekle olmuyor, sen elinden geleni yap kendini rahtlat dinlen güzelce gerisi Allah'ın

Gercekten oyle etrafimda tecrubeli biride yoktu sorup bilgi alayım bide ben 14 sene sonra tup bebekle hamile kaldim cok buyuk korku benim icinde Rabbim evlatlarimizi bize bağışlasın saglikla dunyaya gelsinler insaAllah. Dedigim gibi ayni hafta baslamis kanamalarimiz ben 45 gun hic kalkmadan yattim yattigim yerde yedim yemegimi cogu zaman, 16+5 oldum hala yatiyorum kalkamadim ama cok sukur bebek iyi insaAllah sizinde bebeginiz iyi olucak gecicek bu gunler🩷
İnşallahh 🥺

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm ben de ilk hamiliegim de düşük yaptım. Peki neyden kaynakli olduğunu soylediler mi ?
Yani belirli bir şey söylenmedi sadece sağlıksız gebelikleri vücut atıyor dendi. Tekrar gebelik düşündüğümüz zaman öncesinde testler yaptıracağız. 1 hafta kadar baya kanamam oldu sonra kesildi ama kontrole gittiğimde düşmüştü ve tamamı kendiliğinden düşmüş oldu benim kürtaja gerek kalmadı

Yani belirli bir şey söylenmedi sadece sağlıksız gebelikleri vücut atıyor dendi. Tekrar gebelik düşündüğümüz zaman öncesinde testler yaptıracağız. 1 hafta kadar baya kanamam oldu sonra kesildi ama kontrole gittiğimde düşmüştü ve tamamı kendiliğinden düşmüş oldu benim kürtaja gerek kalmadı
Hakkında hayırlısı olsun canım en kısa zamanda Allah'ım tekrardan hayırlı şekilde nasip etsin.Çok üzücü bir durum Allah'ım sabrını da versin.

X