Doğuma Hazırlık Gebeliğin 5.haftasında ağrı ve kanama

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Merhaba kızlar 13 kasımda 2 adet 4 günlük taze embriyo transferim oldu. 7. Gün kahverengi lekelenmem oldu sonra veta hcg 350 çıktı 2 gün sonra 760 lara çıktı ama lekelenmem arttı doktorum düşük riski dedi kalçadan iğne yaptılar. Şimdi devamlı yatıyorum 3 gün sonra kese kontrolüm var böyle olup sağlıkşı gebelik yaşayan oldu mu çok üzgünüm

Kızlar ben 5 haftalık hamileyim. Dün açık kahverengi lekem oldu ama çok azdı. Bugün daha fazla gelince korktum kendi doktoruma ulaşamayınca devlet hastanesi aciline gittim. Vajinal muayeneyle baktı kesem 9 milimmiş ve sağlammış. Kanaman var dedi progestan verdi ve hep yatmamı söyledi. Bir de bizde kan uyuşmazlığı olduğu için normalde 28.haftada vurulmam gereken iğneyi de vurdular kanamam olduğundan. Sonra eve geldim tuvalete girdiğimden adet kanı gibi kan geldi böyle olunca korktum özelde kendi doktoruma gittik. Oradaki doktorum da ultrasonla baktı kese yerinde dedi. Biraz kanama ve ağrı olur dedi. Progestanı kullan yine de düşerse yapacak bir şey yok dedi. İlacı da aktif kanamam olduğu için ağızdan almamı söyledi. Verilen ilaç 200mg. İlacı da içtim ama hala sancım ve kanamam var. Sürekli tuvaletim geliyor her gittiğimde adet gibi kan akıyor ve adet sancısı gibi hem belim hem karnım ağrıyor. Korkuyorum henüz bebeğimizin kalp atışını da duymadık. Böyle bir şey yaşayan var mı bu kanama ve ağrılar normal mi. Gitgide artıyor gibi. Doktor kanamam olsa da korkma dedi çok fazla kan gelirse o zaman kork zaten düşüyordur falan dedi ama zaten şu an bence çok. Böyle durum yaşayıp sonra düzelen var mı aranızda. İlk gebeliğim korkuyorum bu yüzden
Noldu şuan inşallah iyisinizdir bebeğiniz büyüyodur umarım bende aynı durumdayım 5 haftalığım ve pıhtılı kanamam var şuan teselliye çok ihtiyacım var ama tabi Allahın takdiri

Noldu şuan inşallah iyisinizdir bebeğiniz büyüyodur umarım bende aynı durumdayım 5 haftalığım ve pıhtılı kanamam var şuan teselliye çok ihtiyacım var ama tabi Allahın takdiri
Ben düşük yaptım maalesef ama hiç belli olmuyor haftalarca aylarca kanaması olup sağlıklı doğum yapanlar da varmış. Herkesin vücudu farklı tepki verebiliyor. Karamsar olmayın kendinizi üzmeyin bol bol dinlenin yatmaya çalışın.

Ben düşük yaptım maalesef ama hiç belli olmuyor haftalarca aylarca kanaması olup sağlıklı doğum yapanlar da varmış. Herkesin vücudu farklı tepki verebiliyor. Karamsar olmayın kendinizi üzmeyin bol bol dinlenin yatmaya çalışın.
Benimde ağrılarım arttı hastaneye gidicem sağolun cevap verdiğiniz için

X