Gebelik Haftasına Göre Beta -Hcg Değeri Kaç Olmalı?

misal benim gecikmenin 6. ci gunu 200 du 10 gunu 1033 oldu . 3 gun sonra kese goruldu banada bos gebelik olabilir dedi .2 hafta sonra hersey yolunda kalp atimlari duzenliydi simdi cok sukur 3 aylik oldk
Adet öncesi erken gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı doktor ultrason da görmediği için kan testi yapmadı yorum yapabilir misiniz

Eklentiler

• IMG_20240216_190755.jpg
    IMG_20240216_190755.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 57
Benim de ocak 27 adet başlangıcı ve adet 4 gün gecikti çarşamba test yaptım pozitif çıktı gittim kan verdim 1489 çıktı doktor çok yüksek dış gebelik olsiblir dedi şimdi 2. Kanı verdim bekliyorum hastane önün de 😔 ilk gebeliğim düşük oldu boş gebelik ti 2022 kasım 2022 Aralık düşük oldu şimdi de dış gebelik diyorlar henüz muayane gitmedim değerin çok yüksek bugun çıkan kan sonucun da 2000 3000 i görürsek sıkıntı yok 4000 6000 görürsek sıkıntı dedi çarşamba günü 4hafta 5 günlük 1489 çıktı bugun tam 5 haftalık oldum

Benim de ocak 27 adet başlangıcı ve adet 4 gün gecikti çarşamba test yaptım pozitif çıktı gittim kan verdim 1489 çıktı doktor çok yüksek dış gebelik olsiblir dedi şimdi 2. Kanı verdim bekliyorum hastane önün de 😔 ilk gebeliğim düşük oldu boş gebelik ti 2022 kasım 2022 Aralık düşük oldu şimdi de dış gebelik diyorlar henüz muayane gitmedim değerin çok yüksek bugun çıkan kan sonucun da 2000 3000 i görürsek sıkıntı yok 4000 6000 görürsek sıkıntı dedi çarşamba günü 4hafta 5 günlük 1489 çıktı bugun tam 5 haftalık oldum
Benim son adet tarihi 23 ocak, tam 4 hafta sonra 20 subatta (28.gun) beta hcg 1702ydi, 22 subatta (30.gun) 4027ydi. Kimse cok yuksek demedi bana.
Sizin son adet tarihiniz 27 ocak, 28 subatta (32.gun) 1489mus. Stres yapmayin lutfen. Sonuc cikinca da yazarsiniz. Insallah saglikli gebeliktir 🤲🏻

Benim beklenen adet tarihim 6 martti
Bugün kan testi yaptırdim yani daha 5 gün var
16 çıktı bu değer nasıl
Bugün adetin ilk gününden itibaren 21. Gün oluyor

Adet öncesi erken gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı doktor ultrason da görmediği için kan testi yapmadı yorum yapabilir misiniz
Benim de adet öncesi 5 gün var adete kaset test çift çizgi çıktı hemen gittim kan verdim doktora görünmeye gerek yok ki
Onda da 16 çıktı zaten kese olusmadan ultrasonda bişey gözükmez şuanda

Benim beklenen adet tarihim 6 martti
Bugün kan testi yaptırdim yani daha 5 gün var
16 çıktı bu değer nasıl
Bugün adetin ilk gününden itibaren 21. Gün oluyor
Çok normal çünkü daha çok yeni bende adete 5 gün kala 21 ile öğrendim yarın ultrasona gireceğim görmek için 😊

Çok normal çünkü daha çok yeni bende adete 5 gün kala 21 ile öğrendim yarın ultrasona gireceğim görmek için 😊

Maşallah sizin de bebeğiniz hayırlı olsun ❤️ Şuan kaç haftalık sizin?
Ben heralde 3 hafta daha beklerim diye düşünüyorum. Şuan 3 haftalık olması lazım çünkü.

Maşallah sizin de bebeğiniz hayırlı olsun ❤️ Şuan kaç haftalık sizin?
Ben heralde 3 hafta daha beklerim diye düşünüyorum. Şuan 3 haftalık olması lazım çünkü.
Çok sağolun sizinde hayırlı olsun Henüz doktora gitmedim ilk defa gideceğim :) ama son adet tarihim 22 ocaktı hafta nasıl oluyor tam bilmiyorum çünkü ilk bebek

Çok sağolun sizinde hayırlı olsun Henüz doktora gitmedim ilk defa gideceğim :) ama son adet tarihim 22 ocaktı hafta nasıl oluyor tam bilmiyorum çünkü ilk bebek
Ben tecrübeliyim inşallah 3. Olacak benim son adet tarihim 10 Şubat. Şuan sizin 6 haftalık büyük ihtimalle keseyi görürsünüz ❤️🥰

kacıncı gunde değer 195 idi.30 gune bir adet mi oluyorsunuz yani 33. Gun değeri mi bu acaba.şimdi durumunuz nedir
Merhaba evet 29-30 günde oluyorum ortalama. Gecikmemin 3. Günündeki değerdi. Çok şükür şuan 14 haftalığız.

Benim de adet öncesi 5 gün var adete kaset test çift çizgi çıktı hemen gittim kan verdim doktora görünmeye gerek yok ki
Onda da 16 çıktı zaten kese olusmadan ultrasonda bişey gözükmez şuanda
Ben test vermek için gitmiştim testi yapmadı ultrason da baktı sadece küçük diye göremedi zaten neyse ki başka hastanede test verdım

Ben test vermek için gitmiştim testi yapmadı ultrason da baktı sadece küçük diye göremedi zaten neyse ki başka hastanede test verdım
Çok enteresanmis o doktor 😊 önce kanda ve idrarda çıkar hormon salgılandığı için. Sonra ultrasonda kese gözükür ki o da en erken 5-6 haftada falan herhalde. İyi yapmışsınız başka doktora gitmekle inşallah güzel bir sonuç alırsınız

Çok enteresanmis o doktor 😊 önce kanda ve idrarda çıkar hormon salgılandığı için. Sonra ultrasonda kese gözükür ki o da en erken 5-6 haftada falan herhalde. İyi yapmışsınız başka doktora gitmekle inşallah güzel bir sonuç alırsınız
Çok teşekkür ederim pazartesi inşallah keseyim görcez 🥰🥰

Bencede öyle canım
benim başta hcg seviyem düzensiz artıyordu sonra düzenli bir şekilde yükselmeye devam etti 7000 den 8000 e kadar tekrar düzeni bozuldu ultrasonda boş gebelik teşhisi kondu sonrası malum... :KK43:
Yani sonuçta 8000 e kadar yükselmiş bir hcg var ama sağlıksız bir gebelikti ve vücut attı
O hcg yi gün aşırı takip ederkenki stresimi anlatamam...
Ondan ultrasonda kese göründümü sonrada kalp atımı varmı? Tamam işte aslında onuda görüp duran var ah bi rahat olabilsek...
doğacak olana hiç bir şey mani olamaz aslında olmayacak olanada ne kadar kontrollü olsakta müdahale edemiyoruz.. dış gebelik olma ihtimali varmı varsa riskli bir şey olduğu için doktorum çok temkinli kontrol ettirdi...
günümüzde bu kadar bilgiye hakim olmamız iyi bir şeymi bilmiyorum aslında insanı çok strese sokuyor :KK43:

Eklentiler

• Screenshot_20240302-174842.png
    Screenshot_20240302-174842.png
    192,4 KB · Görüntüleme: 51
24.02.2024 de sonucum 1.3 06.03.2024 de sonucum 27.4 çıktı adetim 3 gün gecikyo doktor negatif ama yükselme olmuş az olmuş dedi sizce nedir acaba

X