Gebelik Haftasiyla Ultrason ölçüleri Tutmayan Varmi

Merhaba Kizlar Gebelik Haftamla Ultrason Haftasi Arasinda 1 Hafta Fark Var .çok Korkuyorum Bu Nedenle Mi Bilmem Stres Yapiyorum. Ağlama Krizine Giriyorum.

Yumurtlaman biraz gec yada erken olmustur ondan canim. Bu sorun degil. yumurtlama zamanini bilemediklerinden 14. gün yumurtlama günü olarak yola cikiyorlar normalde. tam hafta hesabini ultasondaki sonuclara göre degistiriyorlar sonra. korkacak bisey yok. merak etme

Canım o ultrason cihazlarında bağlı biraz benim geçen aya kadar hep 2 hafta geriden gelmişti son 3 haftadır 2 hafta önde dr um şubat sonu doğum dedi ama sata göre 17 mart sakın takma kafana bunu.

Ölçümleri yorumlayabileceğin bi site var istersen bakabilrsin oraya ordada daha farklı çıkıyo.

canım hayırlı olsun inşallah saglıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucagına benim dogumumda 16 mart aynı sayılırız benim birtek fl geriden geliyor digerleri ii hatta gebelik hefteme göre ii acaba bebegim kısa boylumu olacak

canım bu normal
mesela benim doktorum ultrasonu hem sat tarihine göre hem ultrason ölçümlerine göre söylüyor

benimde sata göre 16+3ken ölçümlere göre 17+2idi dr bebeğin gelişimi çok güzel nerdeyse 1hafta önde dedi

canım bende de yaklaşık 2 hafta kadar geride ama ağlayarak bebeği etkilersin sıkma canını belki normalde beklediğin tarihten geç doğacaktır çünkü geçen gün bebeklerle ilgili bi kanalda izledim bebek beklenen tarihten 27 gün sonra doğmuş yanisıkma canını o kendi gelişimini tamamlar

bu korkulacak bir durum değil cnm...ben şimdi detaylı utrasondan geldim benimde normalde22+1 bugün ama ultrasonda23+2 çıktı dr. ultrasonda+ - 1-2 hafta oynaya bilir bu çok normal dedi takma kafana sağlıklı bir hamilelik sürerssin inş. üzülme bu normal bir durum yani kafanı takma kendini üzme bebişinde üzülmesin....

merhaba benimki şimdiden geriden geliyor. 8+1 olması gerekirken 7+1 çıktı ultrasonda Ama kafaya takılacak bişi olmadığını bilmek gerek. Sonuçta müdahale etme durumumuz yok. Allah hayırlısını, sağlıklısını versin:)

canım bebişlerim yazmışsın çoğul gebeliklerde zaten bebişler normalden biraz daha minik oluyomuş onun içinde olabilir

kızlar ya ben de şöle bi durum yaşıyorum aşılamayla hamile kaldım ve bugün ikiz olduğu kesinleşti benim hcg değerlerim az az yükselip birden artmıştı onda zaten bayağı yıprandık yükselince sevinelim derken şimdi de gebelik haftama göre kesem küçükmüş.....
eğer aşılam günü değil de adet tarihini baz alırsak 5+4 hamileyim ve gebelik kesem biri 4 diğeri 5 mm doktor hamileliğinin devam etmemesi olasılığı yüksek dedi...böle olan var mı nolur yardım edin..

ben varım 8hafta 6 günlük bebeğim 1 hafta geriden geliyor nedeni ise düzensiz adet olmammış bebekte bi sorun yokmus

ben de çok düzensiz oluyodum canım....zaten aşılamayla oldu peki kalp atışlarını ne zaman duydunuz ya da gebelik kesen 5 haftalıkken kaç mm idi hatırlıyo musun?

ben de çok düzensiz oluyodum canım....zaten aşılamayla oldu peki kalp atışlarını ne zaman duydunuz ya da gebelik kesen 5 haftalıkken kaç mm idi hatırlıyo musun?

ben bebeğimi çok geç gördüm tatlım doktorların hesabına göre 8 haftalıkken gördüm dedim ya bi haftadan biraz fazla geriden geliyor yani yaklasık 7 gün önce kalp atıslarını duydum ve kendini gördüm bunun önemli bişey olmadığını söledi doktorum düzensiz adet görmelerde olurmus bide ben 28 günden uzun aralıklarla adet oluyordum ilk usg görüntümde kese 26,3mm gözüküyor bu ilk haftalara geliyor sanırım..

Son düzenleme:
benim de ikinci ayımda 1 hafta geriden geliyordu şimdi 3.ayımı tamamladım bir iki gün fark var sadece. doktorum normal demişti bu farka.umarım ilerleyen zamanda fark oluşmaz tekrar. muz pek yemezdim ama artık bolca yiyeyim saolun arkadaşlar cokacimcoook

canım böyle şeyleri kafana takma.ben şu anda 7+2 olmam gerekirken 6+4 çıktı ultrasonda.dr geç döllenme olmuş dedi.kalp atışını 6 hafta dolunca dinledik ve gördük.kesenin boyutu da değişiyor.

canıom benim ilk sata göre 5 +3 çıkmama gerekirken 4+3 çıkmıştım birhefta donra gittik 5+6 haftalık gözüktü 2mm den 16 mm çıkmış ben takmıyorum artık sağ salim doğsunda bana o yeter 1 hafta sonra kalp atışını duyarız dedi dr inşallah onuda duyunca artık hiç pipirikliliiğim kalmıcak :Saruboceq:

X