Gebelik ve antidepresan kullanımı

hanpare

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2016
206
56
Aynı konuyu buraya da açayım.
Herkese merhaba, 5 haftalık hamileyim ve başından beri ilaç kullanıyorum 15 mg. Bugün kadın doğum doktorumla görüştüm psikiyatri doktoruna danışmam gerektiğini söyledi,ona da hamile kalmadan önce danışmıştım ve ilk 3 ay kesinlikle kullanmamak gerekiyor demişti. Başka doktora sordum o da hangi ilaç olursa olsun kullanım önermiyoruz demişti. Ben şimdi ne yapacağım ? Bu gece atmamam gerekiyor ama kötü olmaktan korkuyorum çıkmaza girmekten ki uyuyamazsam girerim gibi de. Passiflora kullanabilirsin zararı yok öneriyoruz dedi kadın doğum doktorum gittim passid mood diye bitkisel tablet aldım. Benim gibi olan var mı ? Hamileliği boyunca ilaç kullanan oldu mu ? Kötü olup stresli iştahsız uykusuz ilaçsız risksiz hamilelik geçirmek mi yoksa tam tersi mi iyi olur ? Hiç mi gebeliği boyunca antidepresan kullanan olmadı ya ? Şimdiden sıkıntıya koydum kendimi ne yapacağım fikir verir misiniz ? (Devrik düzensiz cümleleri hoş görün)

Kızlar bende hamilelik deneme aşamasındayım benimde uyku problemim var anksiyete yaşıyorum gece redepra ve grex alıyorum doktor hamile kalırsam kesmen gerek dedi ama çok kötü olursan kullanabiliriz başka şekilde devam ederiz dedi. Hatta şöyle birşey de dedi ağır depresif hastalarla çalıştım yani aşırı ilaç kullanan kişiler farkında olmadan hamile kalıp gelebiliyordu onlarda aşırı ilaç kullanımı uyguladık çok sağlıklı bebekleri de oldu yani senin kullandıklarım çerez ama kesmen laızm olmazsa senin durumuna göre yine devam ederiz dedi kendini buna üzme dedi ama benim kafam hala takıl nasıl yaparım nabalım bikmyirıum çok üzülüyorum

Merhabalar 6 haftalık gebeyim ama içimde tuhaf duygular var. Eşim çok mutlu ama ben hiç mutlu değilim. Aldırmayı düşünüyorum. Daha önce anksiyete yaşadım. Şimdide karamsarım bu mutsuzluk hiç geçmiyor ne yapacağımı şaşırdım. Allah korkum olmasa her şeyden vazgeçerim. Bu hisler geçer mi cevap verirseniz mutlu olurum

Merhabalar 6 haftalık gebeyim ama içimde tuhaf duygular var. Eşim çok mutlu ama ben hiç mutlu değilim. Aldırmayı düşünüyorum. Daha önce anksiyete yaşadım. Şimdide karamsarım bu mutsuzluk hiç geçmiyor ne yapacağımı şaşırdım. Allah korkum olmasa her şeyden vazgeçerim. Bu hisler geçer mi cevap verirseniz mutlu olurum
Tabikide geçiyor bu hisler :) en alasını yaşamış biri olarak söylüyorum. Sadece sabır geçecek geçici bir süreç olduğunu kabullenin her sıkıntımız olduğu gibi kalsa hiç geçmese bile geçiyor alışılıyor.Güçlü olduğumuzu hissedip dayanabildiğimizden daha fazlasını dayanmalıyız çünkü geri başlasa da geçiyor hepsi. Bende hamileliğimin başında kabullenme süreci yaşamıştım nasıl anne olcam nasıl şöyle olcak nasıl böyle olcak kurdukça kurdum kafamda tadım tuzum kalmadı ama çook şükür ki o düşünceler geçti. Nasıl ki adet dönemlerinde farklı hallere giriyoruz bu hamilelik de böyle. O kadar basit varlıklar değiliz ki hemen pes edelim.Millet hayatını yaşıyorken hayatları akıp gidiyorken bu düşünlerle kendimizi nereye kadar boğalım. Biz boğulurken dışarda hayat da zaman da akıp gidiyor. Çok çıkmazda hissediyorsanız doktorla konuşun ve size vereceği tedaviyi uygulayın inanın işe yarıyor.

Tabikide geçiyor bu hisler :) en alasını yaşamış biri olarak söylüyorum. Sadece sabır geçecek geçici bir süreç olduğunu kabullenin her sıkıntımız olduğu gibi kalsa hiç geçmese bile geçiyor alışılıyor.Güçlü olduğumuzu hissedip dayanabildiğimizden daha fazlasını dayanmalıyız çünkü geri başlasa da geçiyor hepsi. Bende hamileliğimin başında kabullenme süreci yaşamıştım nasıl anne olcam nasıl şöyle olcak nasıl böyle olcak kurdukça kurdum kafamda tadım tuzum kalmadı ama çook şükür ki o düşünceler geçti. Nasıl ki adet dönemlerinde farklı hallere giriyoruz bu hamilelik de böyle. O kadar basit varlıklar değiliz ki hemen pes edelim.Millet hayatını yaşıyorken hayatları akıp gidiyorken bu düşünlerle kendimizi nereye kadar boğalım. Biz boğulurken dışarda hayat da zaman da akıp gidiyor. Çok çıkmazda hissediyorsanız doktorla konuşun ve size vereceği tedaviyi uygulayın inanın işe yarıyor.
Teşekkür ederim cevap için🥲 doktorumla konuşacağım ona göre hareket edeceğim inşallah atlatırım bende sizler gibi

X