Gebelik zehirlenmesi

Evet biliyorum tüm sürecini ve çok üzülmüştüm 😞
Şimdi aynı şeyleri ben yaşıyorum
Aynen fakülteye gidiyorum bende en son yatış önerildi ama yer olmadiği için yatışım gerçekleşmedi p ert tekrar randevum var şimdilik çok şükür bebğin gelş vs iyi ama ne kadar sürer bu şekilde hiç bilmiyorum tansiyonum 140-100 geliyor hep bu beni çok korkutuyor ya
Kaç kilo oldu bebişin? Korkma kuzum. Allah ın izniyle sağlıkla alacaksın kucağına 🙏 bizim Malesef doğum da kötü oldu. Anlatıp aklına birşryler sokmayacağım. Sen sakin kal. Bol bol dua et. Bu süreci yaşayıp sağlıkla kucağına alan çok kişi var biri de sen olacaksın🙏

Kaç kilo oldu bebişin? Korkma kuzum. Allah ın izniyle sağlıkla alacaksın kucağına 🙏 bizim Malesef doğum da kötü oldu. Anlatıp aklına birşryler sokmayacağım. Sen sakin kal. Bol bol dua et. Bu süreci yaşayıp sağlıkla kucağına alan çok kişi var biri de sen olacaksın🙏
İnşallah kuzum allah razı olsun
1300 Gr şuan çok şükür kilosuda rahatlatıyor beni ilk bu durumu öğrendiğimde 27 haftalıktık çok korkmuştum doğum olacak diye ama öyle böyle 2 hafta geçti ve şuan geçen hergüne binlerce kez şükrediyorum.
Sende içini ferah tut kuzum inşallah ikinci hamişliğin çok sağlıklı ilerler böyle bir sorun yaşamazsın

İnşallah kuzum allah razı olsun
1300 Gr şuan çok şükür kilosuda rahatlatıyor beni ilk bu durumu öğrendiğimde 27 haftalıktık çok korkmuştum doğum olacak diye ama öyle böyle 2 hafta geçti ve şuan geçen hergüne binlerce kez şükrediyorum.
Sende içini ferah tut kuzum inşallah ikinci hamişliğin çok sağlıklı ilerler böyle bir sorun yaşamazsın
Amin kuzum amin inşallah 🙏 Allah ın izniyle minnoşun sağlıkla gelecek ❤️

Bu sorunu yaşayan başka kimse yok mu? Lütfen biraz içimi rahatlatacak şeyler duyayım 🙏
Merhaba, özellikle bunu gördüğüm için tekrar şifre alıp yazmak istedim. 2022 yılında hamileydim bende önce detaylı ultrasonda çentiklenme çıktı sonra 1 hafta gelişim geriliği var dendi en sonunda Eylül ayında 33 haftalık hamileyken preaklampsi geçirdim bebeğim karnımda vefat etti. Hastaneye yattığımda tansiyonum 16 olmuştu yaklaşık 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra normal doğumla bebeğimi aldılar hayatımın en zor günleriydi. Doktorlar bana 1 yıl hamile kalma demişti ama ben 8. Ayda tekrar hamile olduğumu öğrendim öğrendiğim andan itibaren hangi doktora gitsem bunun çok riskli olduğunu söylediler ve ona göre bir takip başladı öncelikle kan sulandirıcı iğne ve hapa başlandı 5. Aydan itibaren de magnezyum almaya başladim ve pazartesi günü inşallah doğum yapacağım. evet bizler risk grubundayız daha önce bunu yaşadığımız için ama birebir takiple hepimiz sağlıklı bir gebelik geçirebiliriz benim hiç umudum yoktu ayrıca bu hamileliğimde kilomda biraz vardı. O yüzden sakın korkma sadece doktorunu dinle evet giden gelmiyor ama geçiyor en azından alışıyorsun

Merhaba, özellikle bunu gördüğüm için tekrar şifre alıp yazmak istedim. 2022 yılında hamileydim bende önce detaylı ultrasonda çentiklenme çıktı sonra 1 hafta gelişim geriliği var dendi en sonunda Eylül ayında 33 haftalık hamileyken preaklampsi geçirdim bebeğim karnımda vefat etti. Hastaneye yattığımda tansiyonum 16 olmuştu yaklaşık 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra normal doğumla bebeğimi aldılar hayatımın en zor günleriydi. Doktorlar bana 1 yıl hamile kalma demişti ama ben 8. Ayda tekrar hamile olduğumu öğrendim öğrendiğim andan itibaren hangi doktora gitsem bunun çok riskli olduğunu söylediler ve ona göre bir takip başladı öncelikle kan sulandirıcı iğne ve hapa başlandı 5. Aydan itibaren de magnezyum almaya başladim ve pazartesi günü inşallah doğum yapacağım. evet bizler risk grubundayız daha önce bunu yaşadığımız için ama birebir takiple hepimiz sağlıklı bir gebelik geçirebiliriz benim hiç umudum yoktu ayrıca bu hamileliğimde kilomda biraz vardı. O yüzden sakın korkma sadece doktorunu dinle evet giden gelmiyor ama geçiyor en azından alışıyorsun
İyi ki yazdın ❤️ çok teşekkür ederim. Bana da 6 ay hamile kalma dedi doktor. Ama ben 5 ay falan olunca denerim diye düşünüyorum çünkü zaten hemen hamile kalamıyorum. Gerçi şu an kist sorunum oldu. Bir de onunla uğraşacağım. Peki şimdi tansiyon sorunun oldu mu? İnşallah olmamıştır 🙏

Canım benim❤️ magnezyumu doktorum tansiyonumu dengelemek için verdi o yüzden hiç tansiyon sıkıntısı yaşamadım ayrıca riskli olduğum için 6.aya kadar perinatolog gözetiminde devam ettim sonra perinatolog beni aynı hastanenin kadın doğumuna sevk etti orada da çok şükür benimle aynı dili konuşan bir doktora denk geldim, bu süreçte kullandığın ilaçlar kadar doktorunda çok önemli sana tavsiyem sürekli ulaşabileceğin bir doktora gitmen, çünkü bu illette akın takip en önemli konu

Canım benim❤️ magnezyumu doktorum tansiyonumu dengelemek için verdi o yüzden hiç tansiyon sıkıntısı yaşamadım ayrıca riskli olduğum için 6.aya kadar perinatolog gözetiminde devam ettim sonra perinatolog beni aynı hastanenin kadın doğumuna sevk etti orada da çok şükür benimle aynı dili konuşan bir doktora denk geldim, bu süreçte kullandığın ilaçlar kadar doktorunda çok önemli sana tavsiyem sürekli ulaşabileceğin bir doktora gitmen, çünkü bu illette akın takip en önemli konu
Çok çok sevindim senin için ❤️🙏 umarım ben de senin gibi sıkıntısız bir gebelik yaşar ve yeni mucizeme sağlıkla kavuşurum 🙏

Sizi üzmek ve hatirlatmak istemiyorum lutfen kusura bakmayin neden siz gelir gelmez bebegi almamislar haftasi da yüksekmiş üstelik

Merhaba kızlar. Öncelikle benim yaşadıklarımı herkes yaşayacak diye bir şey kesinlikle yok okuyup da etkilenmenizi hiç istemem. Sadece belki başka yaşayanlar da vardır bana da umut olur diye yazmak istedim. İlk gebeliğimde herşey normal ilerlerken 24.hafta itibariyle tansiyon problemi yaşamaya başladım. İdrarda protein kaçağı bakıldı pozitifti 24 saatlik idrar toplandı biraz vardı ama teşhis konacak kadar çok değildi. Alfamet ve Coraspin başlandı. Derken tansiyon problemim devam etti ilaca rağmen tansiyonumun yükselişi durdurulamadı idrarda protein kaçağım arttı, karaciğer enzimlerim bozuldu vs vs. Yaşanabilecek herşeyi yaşadım yani ve gebelik zehirlenmesi nedeniyle 28+1 de acil sezeryana alındım. Bebeğe de kan akışı bozulmuştu. Malesef bebeğim 10 gün yaşayabildi, kaybettim. Doktorum ameliyattan sonra 2.gebelik için bunları tekrar yaşayabileceğimi söylüyor. Hatta yüksek ihtimal diyorlar. Çok korkuyorum tabi ki bunlardan ama yeniden bebeğim olsun istiyorum. Bunları yaşayıp 2.gebeliğinde sıkıntı yaşamayanlar var mı acaba? Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Merhaba gecmis olsun
benimde ilk gebelikte protein kacagi ve tansiyonum yuksekti 32 haftalik doguma alindim 10 gun yogun bakimda kaldim bebegimde cok sukur saglikliydi 1 ay kuvezde kaldi tabi
bu ikinci gebeligimde cok korktum tekrar yasayacagim diye ama oyle olmadi 37 haftada sezeryana alindim doktorum 38 39 kadar bekleme dedi
insallah sizinde bu seferki gebeliginiz saglikli ilerler

Merhaba gecmis olsun
benimde ilk gebelikte protein kacagi ve tansiyonum yuksekti 32 haftalik doguma alindim 10 gun yogun bakimda kaldim bebegimde cok sukur saglikliydi 1 ay kuvezde kaldi tabi
bu ikinci gebeligimde cok korktum tekrar yasayacagim diye ama oyle olmadi 37 haftada sezeryana alindim doktorum 38 39 kadar bekleme dedi
insallah sizinde bu seferki gebeliginiz saglikli ilerler
Amin inşallah ❤️ yaşamayan birilerini görünce öyle çok seviniyorum ki ❤️ Rabbim bana da nasip etsin yeniden hamilelik inşallah sağlıkla 🙏❤️

Sizi üzmek ve hatirlatmak istemiyorum lutfen kusura bakmayin neden siz gelir gelmez bebegi almamislar haftasi da yüksekmiş üstelik
Bebeğim ben evdeyken vefat etmiş anneler normalde hisseder ben hissetmemiştim:) saatlerce içimde öyle beklemiş yavrum cansız ben hastaneye hareketlerini hissetmediğim için gittim aslında tansiyonum yükselmiş ama ben anlamamışım zaten çok hareket eden bı bebek degildi. yaz mevsimi olduğu için bazen hareretle tansiyonu karıştırıyordum hastaneye gittiğimde nts ye soktular önce fakat ben nts de taşikardi geçirdim akabinde zaten bebeğimin vefat ettiğini söylediler ve yoğun bakım sürecim başladı

X