Gebelikde bulantı ve kusma

doktorumu aradım gecen bulantım olduguum söledim bana emedur die bi ilç var onu soledi kullanmamı sabah ve akşam aç karın ile
gercekten cok keyfsz bi durum mutfaga bile giremıorum ne yapıcagımı şaşrdım arkadaslar....mirmirmirmirmirmirmirmir

inana bende senle aynı durumdayım 4.hFTdN BERİ DOĞRU DÜZGÜN YEMEK YAPAMAZ OLDUM VE YİYEMEZ OLDUM şu an 11.haftadayım tek isteğim mide bulantımın son bulması..sen kaçıncı haftadasın canım?:1no2:

bende 7 haftamdayım canım hiçbsey yıyemiorum iştah sıfırrr mutfaga gremiorum o buzdolabı kokusunu duymak bile istemiorum ara sıra kasıklarım agrıo sendede oluomu bu kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile2
bende 7 haftamdayım canım hiçbsey yıyemiorum iştah sıfırrr mutfaga gremiorum o buzdolabı kokusunu duymak bile istemiorum ara sıra kasıklarım agrıo sendede oluomu bu kaydirigubbakcemile3

a.sewet canım benimde kasıklarımda ağrılar oluyor ama kanama olmadığı sürece önemli değil ama ağrın olunca dinlenmeye çalış ben öyle yapıyorum bide dikkat edersen adet günlerinde çok kasık ağrısı olabiliyor buda çok normalmiş doktorum söyledi telaşlanma için rahat olsun canım..kaydirigubbakcemile2

ay hayatım cok saol valla içime su serptin yarın kontrolüm var zaten gdcem bi dr la görüşmeye:CüvCüv:

bende 14 haftalık hamileyim.6. haftamdan sonra sürekli bulantım ve istifram oldu hatta 2 kilo verdim.ancak 12 .haftamı doldurunca bıçakla kesilir gibi kesildi bulantılarım cok şükür.hiç bitmeyecek gibi gelmişti.sabredin kızlar bitio allah ın izniyle.bende hala kilo alamadım ona üzülüyorum işte.allah yardımcmız olsun:Saruboceq:

merak etme 3. aydan sonra almaya başlarsın kiloları dert etme normal.

kıslar en şu an 8nci ayımdayım 17 haftalık olana kadar hep bulantım oldu hiçbişey yiyemedim boğazlarım kanadı kusmaktan inanın ben bulantı hapı kullandığım halde günde en az 4 5 kez kusuyodummm birazcık sabır bol bol uyuyun bol sıvı alınnn maden suyu için gazlı yiyeceklerden uzak durun hiçbişeyde yemesenin bebişleriniz sizden beslenirrr geçicek ama biraz sabırrrr ben ilk 3 ay 4 kilo verdimmm korkulcak bişe değil ama hızlı ve aşırı kilo verirsenin dr unuza muhakkak ulaşın hastanede serum veriyolarrr allah yar ve yardımcınız olsunn a.s.

merhaba arkadaslar bende 6haftalık hamileyım 4gundur mıgde bulantılarım ıstıfra ve uyku istegı var ayrıca usume geliyor dınlenmek ıstıyorum ama 4yasında kızım var onunla ilg,lenmek zorundayım kızımda sadece sabahları kusma oluyordu busefer basımı kaldıramıyorum doktor hıç ılac kullanma dedı ben ılkımde kullanmıstım emedur baska doktor vermıştı

benimde 4.haftadan beri kusmalarım var herşeyden tiksiniyorum bütün yediğimi kusuyorum 13.haftadayım ama hala geçmedi 4 kilo verdim geçmesini bekliyorm

Of ya yazılanları okudum aynı sorunlar 7.haftadayım bulantılr sanki daha da şiddetlendi 5.haftadan beridir düzenim bozuldu. Bide sürekli ağzımda acayip bi tad su birikiyo. Hap verdi doktorum pek bi işe yaramıyor çok keyifsiz bir durum. Her gün geçecek diye teselli ediyorum kendimi. Bana canın birşey çekiyor mu alalım diyolar ne çekmesi herşeyden tiksiniyorum. mutfağa adım atamıyorum. Düzgün beslenemiyorum çok üzülüyorum bebeğim için. Eşimde beni gördükçe çocuğumuz ilerde inşallah senin kadrini kıymetini bilir diyo :)

Allah hepimizin yardımcısı olsun?

merhaba arkadaşlar ,
15 haftalık hamileyim. bulantılarım 6 haftada başladı hala devam ediyor. hiçbirşey yiyemedim kilo kaybettim düzenli beslenemiyorum ama endişelenmeyin bebeklerimiz beslenirler doktorum vitamin falan veriyor.
4 ay sonrası bulantıların geçmesini bekliyorum. hepinize hayırlı gebelikler.

merhaba arkadaşlar,
şu an 6 haftalık hamileyim.hamile kalmadan önce de mide problemim vardı ama son 2 gündür dayanılmaz durumda hayatımı da etkiliyor. hiç bir şey yapamıyorum bir de sıkıntı ve huzursuzluk oluyor içimde.sürekli dinlenme ihtiyacı duyuyorum leblebi kraker bir işe yaramıyor.sürekli bulantı ve kusma var.doktorum dayanamaz durumda olursan ilaç vericem dedim.kilo kaybediyorum zaten.sabırla bekliyorum.
sıkıntı ve huzursuzluk normal mi arkadaşlar ben daha çok ona takıldım?

ayy ben 14 haftama gircem nerdeyse ama haala bulantı ve kusma devam ediyoo...dr. emadur vermişti günde 3 defa içebilirsin dedi..ben bir tane içiyorum bazen çok şiddetli olursa ama pek farketmiyo..
Allah sabır versin hepimize....

Arkadaşlar halam hamile iken migreninden kaynaklanan aşırı bulantıları olmuş hem hamilelik hem migren cok kotuymus doğuma kadar surmus bulantılar. ilaç ta alamamıs tabıı o zaman vermıyormus doktorlar. yalnız bir kez acile kaldırmıslar orada bulunan nöbetçi doktor hemen buzlu kola iç demiş ve bulantıyı kesmiş. her yudumda gözlerim açıldı diyor yalnız kolanın ıçıne buz katmayacaksınız buzlukta bekleteceksınız.
kola zararlı biliyorsunuz az miktarda sakıncası var mıdır bılmıyorum ama aşırı bulantısı olan arkadaşlar bunu doktorlarına danısarak deneyebilirler bunyeye gore degısır ama belki iyi gelir.

Bu arada ben hamile değilken migren bulantısı için içiyordum. Fakat daha hamilelikte içmedim bana da normalde iyi geliyor. ben de doktora danışacağım.

ARKADAŞLAR YıNELıYORUM LÜTFEN DOKTORA SORMADAN YAPMAYIN OLUR MU?

6.haftadayım ben de.iki gündür durmadan kusuyorum.moralim sıfır.. çubukk krakerden başka bişey yemiyorum. sürekli bi iki tane yiyorum.biraz faydası oluyor kızlar. mideyi boş bırakmayın.kuru şeyler yiyin etimek falan gibi.bi de suyu az az için.5 dk ya bi bi iki yudum kadar.biraz faydası oluyor gerçekten.ama mide boşalmaya başladıı anda tekrar neye uğradığımı şaşırıyorum çok kötüüü senağlama

kızlarr 5haftalıgım hasonundan berdırı midem berbat bişey yıyemıyorum folık asitede yenı başlamamıştım gunde 2kez alaıyordum onuda alamıyorum gunde 1e düşürdumm yeme içme düzenım berbattt saglıksızda olsa canımın istedıgını yıyıorum suan kusmam yok oda olsa naparımm yataıyorum halsızlık ve mıdem berbat mutfaga giremıyorummm cok mutusum

merhaba arkadaşlar bende 11 haftalık hamileyim özellikle son bikaç hafta kabus gibiydi hiç dinmeyen baş ağrıları ve mide bulantıları hayatımı çok zorlaştırdı artık yemek yemeye korkuorum sıvı gıda hemen hemen hiç tüketmiorum mide bulantıları ve baş ağrıları için ilaç kullanmak istiorum ama bebeğe zarar verir diye korkuorum.

selam bende 10 haftalık hamileyim ilk gebeliğim 6.haftadan beri kötüyum ve çalışıyorum inş çabuk geçer Allah herkese sabır ve kolaylık versın.

X