Gebelikde bulantı ve kusma

canım ben de az önce aldım bulantı bandı ama ben de işe yaradı, rahatladım biraz...tavsiye ederim bulantıdan çekenlere...
haklısın canım bu iş gerçekten çok zor...heleki benim gibi canı tatlı birine yerimseniben
kadın doğum doktoruna ilk gittiğimde adam "ee kadın olmanın şimdi başlıyor" demişti...artık ağrı, acı, Allah ne verdiyse bundan sonra canım malesef :kahve:

bende 5 hafta 4 günlük hamileyim bulantılarım son 2 gündür sıklaştı ,inşallah hepimiz en kısa zamanda atlatırız ve sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.sabır arkadaşlar sabır

Allah ayrdım etsin kıslar..çok zorr,çok çektim bende:sinifsinif:
şimdi daha iyiyim çok şükürhihoyyyt
Rabbimden hepinize sabır ve kolaylaylıklar dilerim :Saruboceq:

canım ben de az önce aldım bulantı bandı ama ben de işe yaradı, rahatladım biraz...tavsiye ederim bulantıdan çekenlere...
haklısın canım bu iş gerçekten çok zor...heleki benim gibi canı tatlı birine yerimseniben
kadın doğum doktoruna ilk gittiğimde adam "ee kadın olmanın şimdi başlıyor" demişti...artık ağrı, acı, Allah ne verdiyse bundan sonra canım malesef :kahve:

dun doktordaydım yıne bulantı ıcın bırsey varmedı kılo kaybım olmadıgı ıcın :))) neyse cekılecek dertler var daha dedıgın gıbı.. bu en hafıfı kalacak yanında. bandı sabah yataktan kalkmadan takıyorum yarım saat oyalanınca kalkmadan yatakta ıyı gelıyor bana ama yıne de tam kesılmıyor yinede dedıgım gıbı buna da şükür. kendımı 3 ay sonunda kesılecek dıye avutuyorum ahahah psıkolojık rahatlarım belkı.. bulantı bıraz da psıkolojık bır ısle oyalanınca kesılıyo ac degılsen tabıı.. senağlama :)

17+5 canım 2 haftadır iyiyim,yemek yapabiliyorum artıkcokacimcoook (ama soğansız :sinifsinif:)

keske benım de o hale gelse ben hala surunmelerdeyım mıgren krizi gecırdım ıkı gun korkunctu... yemek fılan hıc bır sey gormuyor gozum cok ağır gecıyor benım yaa..

canım benimki de sea band. bende de tam geçmiyor ama biraz hafifletiyor işte...fırında patetes yiyp duruyorum...patates gibi olcam bu gidişle hehehhe :KK70:

ben de vereliniortak aynen patates patates nereye kadar ama dusunsene!! işe gidemedim cuma cumartesı mıgren atağı gecırdım. bastan ılacımı alamayınca korkunc hale geldı 24 saatten fazla surdu aralıksız ıstıfra en sonunda doktor ılac verdı uyuttular oyle geçti birdaha yasamak ıstemıyorum 3 ay bıtsın hafıf te olsa baslamadan bır agrı kesıcı almam lazım alamazsam cıldırtacak boyutlara ulasıyor. ınsallah bırsey olmaz bebişime :teselli:

Son düzenleme:
Kızlar Allah yardımcınız olsun,berbat bişey mide bulantısı,canının hiçbirşey istememesi,bu arada bebeğim nasıl besleniyor düşüncesi....Ben şu an 30 haftalık hamileyim,mide bulantılarım yüzünden kış boyu montumun cebinde poşetle dolaştım her an heryerde çıkarabilirim diye...Hep annemlerde yemek yedim,hala öyle gerçi de))))) Bir tanıdığım çok ciddi boyutlardaydı,hastanede yattı,bileklik kullandı,3 ay boyunca corn flakes yedi,süt içemiyordu,içine meyve suyu katıyordu....

merhabalar;bende 15 hafta 5 günlük hamileyim...6 haftadan itibaren azar azar bulantılarım vardı ama istifar etmiyordum..10. haftadan sonra kokulara karşı acayip duyarlı olmaya başladım..herşey kokmaya başladı..evimin kokusundan acayip tiksinmeye başladım evime girmek istemiyordum:KK43: eşimden bile bu yönden uzaklaştım:KK43:( bulantım konusundan istifar etmemek için kendimi zor tutuyordum ama 12. haftadan sonra istifar etmeye başladım..15. haftadayım halen istifar ediyorum özellikle sabahları bazen bu gün boyunca oluyor:KK43: bu beni acayip yoruyor..yemek yiyemiyorum baş ağrılarım çoğaldı..kaç haftada bitecek diye gün sayıyorum resmen:KK43: inş biter az iyi olurum allah herkese hayırlı gebelik geçirmek nasip etsin..

arkadaşlar inşallah hepimiz en kısa sürede atlatırız cok kötü çünkü iki üç yudum buzlu kolayı deneyin halama doktor tavsiye etmis kola zararlı ama iki üç yudum ama buzluktan cıkacak cok kotu oldugunuzda deneyın.
ben arada içiyorum çünkü dayanılacak gibi olmuyor ama hergün değil çok kötü olursam sadece iki yudum.
bir de bu ara buzlu limonata ve karpuz çok iyi geliyor bana limonata da asitli ya mideyi bastırıyor biraz.

Son düzenleme:
off ya sana da çook geçmiş olsun canım...ben kendimi 1-2 hafta sonra biteceğine ikna ettim, 1-2 gün fazla deseler olmaz hele arkadaşların dediği gibi aylarca asla!! nereye kadar canııım...bu arada ben de pazar akşam nasıl çıkardıysam artık beynimde çok fazla basınç oldu, ertesi gün bi kalktım gözaltlarıma ve bütün yüzüme minik minik nokta nokta kan oturmuş!! çok korkunçtu, hala var ama o kadar belli değil. Allhaım ya bana hiç böle anlatmamışlardı hamileliği:a015:

off ya sana da çook geçmiş olsun canım...ben kendimi 1-2 hafta sonra biteceğine ikna ettim, 1-2 gün fazla deseler olmaz hele arkadaşların dediği gibi aylarca asla!! nereye kadar canııım...bu arada ben de pazar akşam nasıl çıkardıysam artık beynimde çok fazla basınç oldu, ertesi gün bi kalktım gözaltlarıma ve bütün yüzüme minik minik nokta nokta kan oturmuş!! çok korkunçtu, hala var ama o kadar belli değil. Allhaım ya bana hiç böle anlatmamışlardı hamileliği:a015:

aynen canım benım de goz altlarımda sureklı mevcut!!! hatta kulak ıcın doktora gıttım dr. sen cok alerjıksın dedı neden dedım goz altında morluklar var!! yahu onlar cıkarmaktan deyınce dr da şok oldu..
hatta benım dudaklarım catladı cıkarmaktan mideden gelen asıtten o kadar da su ıcıyorum cıkarmadan once bogazım burnum heryer berbat neresını boş buluyorsa oradan cıkıyor!!! ay ne ığrenc anlattım :p

neyse ben de oyle 12-13 haftada bıtecek dıye adapte ettım kendımı mıgren de bu haftalardan sonra hafıflıyormus sozde sabırsızlıkla beklıyorum... :)) Allah'ım yardım bize !!!

Son düzenleme:
aynen canım benım de goz altlarımda sureklı mevcut!!! hatta kulak ıcın doktora gıttım dr. sen cok alerjıksın dedı neden dedım goz altında morluklar var!! yahu onlar cıkarmaktan deyınce dr da şok oldu..
hatta benım dudaklarım catladı cıkarmaktan mideden gelen asıtten o kadar da su ıcıyorum cıkarmadan once bogazım burnum heryer berbat neresını boş buluyorsa oradan cıkıyor!!! ay ne ığrenc anlattım :p

neyse ben de oyle 12-13 haftada bıtecek dıye adapte ettım kendımı mıgren de bu haftalardan sonra hafıflıyormus sozde sabırsızlıkla beklıyorum... :)) Allah'ım yardım bize !!!

canım öyle düşünelim öyle olsun...bugün doktor randevum vardı, gittim gördüm miniğimi, iyice seçiliyor artık :) olduğu yer beyaz ortasında pıt pıtı var :) bu arada feci kansızlık çıktı gyno ferro verdi bide elevit. 1,5 kilo da kaybetmişim üzerinize afiyet...maşallahım var anlayacağın...:çok üzgünüm:

arkadaşlar bende 6+1 hamileyim fakat bende bulantı falan yok mide yanması ve halsizlik var normal mi acaba,çok endişeleniyorum ya,bişeylerin ters gitmesinden korkuyorum,benim gibi olanlar varmı?Hepinize hayırlı olsun diyorum inşallah ALLAH bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder.

canım öyle düşünelim öyle olsun...bugün doktor randevum vardı, gittim gördüm miniğimi, iyice seçiliyor artık :) olduğu yer beyaz ortasında pıt pıtı var :) bu arada feci kansızlık çıktı gyno ferro verdi bide elevit. 1,5 kilo da kaybetmişim üzerinize afiyet...maşallahım var anlayacağın...:çok üzgünüm:

aaa üzüldum ama hallolur canım merak etme. iyi hissettiğinde ne bulursan ye cıkarsan da ye canım ben oyle yapıyorum ozellıkle gecelerı. :)) bız de eşimle pıtır pıtır dıye cagırdık bır sure bebişi ılk gordugumuzde pıt pıt atıyordu sadece. cok guzel bır duygu son gıttıgımızde kollarını sallıyordu bır de sırtını dondu bıze :)))) elevit ve folıc plus kullanıyorum ben taaa basından berı benım de kan degerlerımın bazıları dusuktu. ya canım cok afedersın sormustum ama ben unuttum senın sımdı tam olarak ne kadarlık oldu. benım son adet tarıhım 7 nısan senın?

canlarım allah kolaylık versın bende kasım ayında hamileydım ocak ayında düsük yatım bir ay boyunca ne cektım goz kenarlarım agız kenerlarım kan pıhtısı olmustu ogümekten bişey yiyemiyodum mideme bişey oturmus gıbı bır agrı sonra kanamam oldu dr alıcaz bebek gelişmiyor dedi ben diyodum benım mıdeme bişey oldu bebek alınıncada gecmez diyodum okadar kötüydü yani kürtaj oldum bir gün sonra sankı bıcakla kesılmıs gıbı kesıldı ne bulantı ne agrı kaldı umarım sızıde kısa zamada atlatırsınız bebegınızı kucagınıza alınca bende tekrar hamıle kalmak ıstıyorum ama cok korkuyorum aynı seylerı yasamaktan

canlarım allah kolaylık versın bende kasım ayında hamileydım ocak ayında düsük yatım bir ay boyunca ne cektım goz kenarlarım agız kenerlarım kan pıhtısı olmustu ogümekten bişey yiyemiyodum mideme bişey oturmus gıbı bır agrı sonra kanamam oldu dr alıcaz bebek gelişmiyor dedi ben diyodum benım mıdeme bişey oldu bebek alınıncada gecmez diyodum okadar kötüydü yani kürtaj oldum bir gün sonra sankı bıcakla kesılmıs gıbı kesıldı ne bulantı ne agrı kaldı umarım sızıde kısa zamada atlatırsınız bebegınızı kucagınıza alınca bende tekrar hamıle kalmak ıstıyorum ama cok korkuyorum aynı seylerı yasamaktan

canım oncelıkle cok uzuldum :KK43:( ama ınsallah yıne hamıle kalırsın her hamılelıgın farklı oldugunu soyluyorlar aynı anne farklı şeyler yasıyormus. ınsallah senın yenı hamılelıgınde hersey daha ıyı olur. ama dayanması o kadar zor kı bu bulantılara.. Allah hepimize kolaylık versin..

X