Gebelikde bulantı ve kusma

mide bulantısı yaşamayan hamile kadınları çok şanslı addediyorum

mide bulantısı normal bir rahatsızlık değil ya gerçekten değil

insanı hayattan soğutan, tüm yaşamını esir alan iğrenç bir his

hele benim gibi 24 saat çekiyorsanız...

tam 9 kilo verdim arkadaşlar ilk 17 hafta canım çıktı bulantılardan

şimdilerde çok çok azaldı hatta bitti gibi sanki ama arada geliyo tabi

benimde çok midem bulanıyor ve sürekli kusuyorum 3 haftadır, en kötüsü de su içemiyorum. bir bardak bile su içsem hemen kusuyorum. meyve suyu felan tatlı geliyor hiç içemiyorum. sadece ayran içebiliyorum ve bolbol içmeye çalışıyorum ama ondan da tiksinmek üzereyim. korkuyorum susuzluktan bebeğe birşey olucak diye, kraker felan işe yaramıyor, metpamid kullanıyorum ama yinede kusuyorum. var mı tavsiyeniz ya, napsam acaba?

benimde çok midem bulanıyor ve sürekli kusuyorum 3 haftadır, en kötüsü de su içemiyorum. bir bardak bile su içsem hemen kusuyorum. meyve suyu felan tatlı geliyor hiç içemiyorum. sadece ayran içebiliyorum ve bolbol içmeye çalışıyorum ama ondan da tiksinmek üzereyim. korkuyorum susuzluktan bebeğe birşey olucak diye, kraker felan işe yaramıyor, metpamid kullanıyorum ama yinede kusuyorum. var mı tavsiyeniz ya, napsam acaba?

bende ayni dertten muzdaribim metpamid pek ise yaramadi bende zofer diye bihap yazdi doktor odaha iyigibi bende 10. haftamdayim 5 kilo verdim insaallah iki üc haftaya biter, suan yemek yemeyi birakin, sadece görmek bile midemi mahvediyo:KK50:

6 haftalık hamileyim,sabah bulantılarım çok oluyor,hele o mutfak ve buzdolabı çook kötü kokuyor bana ama öğleden sonra geçiyor ve karnım acayip açıkıyor sürekli bişeyler yiyiyorum,Dr.um az ye sık ye dedi,bu ikinci gebeliğim oğlumda daha da kötüydüm hiçbir öğün yiyemiyıordum bunda en azından öğleden sonra rahatlıyorum,ama duygusal yönden çok zayıfladım herşeye ağlar oldum....

benim de bulantılarım 9.hafta başladı,tüm gün midem bulanıyor ama bastırıyorum,kusmamak için sürekli bişeyler yiyorum.Haftada 2-3 kez kusmuşluğum vardır ama çok şükür kilo kaybım olmadı,benim bulantı ve öğürtü olarak geçiyor sadece.12.haftaya gireceğim ama bu sefer herşeye iğrentim başladı,el sabununa,ağız kokusu beni bitiriyor,ter kokusu fln....Derken bile tiksiniyorum...

daha da beteriini yaşadım 17 hafta boyunca
ilaçlar serumlar hiçbiri fayda etmiyor, çekiyorsun işte
yalnız bebek için endişe etme, ben 9 kilo vermiş bir insanım
bebeğim ise sapasağlam hatta gelişimi bir kaç gün önde
o senin kanından besleniyor, topu topu 10 gramlık bir varlığın besinsiz kalması mümkün mü:))
her halukarda ona yetecek deposu vardır her kadının rahat ol

arkadaslar ben hamılelıgım boyunca taa kı bayrama kadar bır kere bıle kusmadım baska sorunnlar yasadım ama sımdı ne yıyorsam çıkıyor bende hersey tersıne yaa yemek yıyemıyorum kı...

X