Gebelikle ilgili sorular

ilk gebeliğim sezaryendi demişsin ya ordan anlamıştır doktor bey
normal doğumda da çok sıkıntı yaşayanlar oluyor bence de üzülmeyin artık
ben de aynı hayal kırıklığını yaşadım sezaryen beklemiyordum çok sarsıldım, anlayabiliyorum..

Dimi?:)) ne kadar dalginim ya. :KK1: kafam hic yerinde degil gercekten.
Tesekkur ederim ilginiz icin. bende artik dusunmemeye calisiyorum.
bebegim saglikla dogdu bende iyiyim ,ustelik planli sezaryanda olmadi gunu doldu kendi geldi.
bunari dusundukce icim rahatliyor.

mrb ben 57 gün önce sezeryanla ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim sağlık sorunlarım sebebiyle hiç emzirmedim 4 gündür çok fazla kanamam var 2 gün önce doktoruma gittim uayene etti bir problem gözükmüyordu kanamam dursun diye metiler ilaç verdi bu ilaç kanamayı kaç günde keser dün gece sabaha kadar hiç gelmemişti fakat sabah tekrar başladı teşekkürler

mrb ben 57 gün önce sezeryanla ikiz bebeklerimi dünyaya getirdim sağlık sorunlarım sebebiyle hiç emzirmedim 4 gündür çok fazla kanamam var 2 gün önce doktoruma gittim uayene etti bir problem gözükmüyordu kanamam dursun diye metiler ilaç verdi bu ilaç kanamayı kaç günde keser dün gece sabaha kadar hiç gelmemişti fakat sabah tekrar başladı teşekkürler

mETİLER DOĞUMDAN 57 GÜN SONRAKİ KANAMADA ETKİLİ OLMAYABİLİR. AYNI ŞİDDETTE DEVAM EDİYORSA DOKTORUNUZLA TEKRAR GÖRÜŞMELİSİNİZ. İKİZLERLE SAĞLIKLI MUTLU NİCE YILLARA

merhaba doktor bey birsey sormak istiyorum benim tahmini dogum tarihim 8 agustis sizce 1 haziran gibi ayvaliga annemlerin yanina gidebilir miyim? 2/3 haftada kalmak istiyorum

merhaba doktor bey birsey sormak istiyorum benim tahmini dogum tarihim 8 agustis sizce 1 haziran gibi ayvaliga annemlerin yanina gidebilir miyim? 2/3 haftada kalmak istiyorum

Günümü gün ettiniz, Allah size ailenize, bebeğinze uzun ve sağlıklı bir ömür versin. Hastalarım diledikleri yere diledikleri zaman gidebiliyorlar. Ancak onların durumları vr gebelik süreçleri hakkında bilgim var. Sorumluluk alabiliyorum. Sizi ise görmedim. Doktorunuz bu konuda en doğru öneride bulunabilir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey son 3 gundur bebegimin hareketleri hissediyorum ama onceki 2 hafta kadar hareket yok.
Onceden cok daha hareketliydi ve arka arkaya saat basi hareketlerini hissediyordum mutlaka, 3 gundur genel olarak sakin.
Bunu hareketlerde azalma olarak dusunup ciddiye almam gerekir mi? Doktor randevuma 13 gun var ama aklima takiyorum geriliyorum bazen. 25. haftamdayim bebegimin hareketleirni saymam gerekli midir ? Tesekkurler

doktor bey son 3 gundur bebegimin hareketleri hissediyorum ama onceki 2 hafta kadar hareket yok.
Onceden cok daha hareketliydi ve arka arkaya saat basi hareketlerini hissediyordum mutlaka, 3 gundur genel olarak sakin.
Bunu hareketlerde azalma olarak dusunup ciddiye almam gerekir mi? Doktor randevuma 13 gun var ama aklima takiyorum geriliyorum bazen. 25. haftamdayim bebegimin hareketleirni saymam gerekli midir ? Tesekkurler

Hastalarıma bu tür şikayetler, olduğunda gelmelerini söylüyorum. bebeklerini görünce ahatlıyrlar. Bebek hareketlerini saymak bu haftalarda başlayan bir şey değil. 32. gebelik haftasından sonra eğer gelişme geriliği veya annede bebeği etkilyecek kronik bir hastalık varsa önerilir. Sağlıklı bir gebelik dilerim

Merhaba Bora Bey. Bu ay klomende 2.ayım geçen ay istenilen seviyeye gelememişti yumurtam. Bu ay 2 doz kullandım. Bugün 11. günüm yumurtalarım 24.5 ve 15.3 olmuş. Dr. hemen çatlatma iğnesi verdi. 11. günde bu kadar büyümesi normal mi? Bu yumurta döllense sağlıklı bir gebelik olabilir mi? Geçen ay en son 15. günde yumurtam 14.2 idi. Büyümesine sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bir de iğneden birkaç saat ve 36 saat sonra birlikte olmak doğru olur mu?

Merhaba Bora Bey. Bu ay klomende 2.ayım geçen ay istenilen seviyeye gelememişti yumurtam. Bu ay 2 doz kullandım. Bugün 11. günüm yumurtalarım 24.5 ve 15.3 olmuş. Dr. hemen çatlatma iğnesi verdi. 11. günde bu kadar büyümesi normal mi? Bu yumurta döllense sağlıklı bir gebelik olabilir mi? Geçen ay en son 15. günde yumurtam 14.2 idi. Büyümesine sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Bir de iğneden birkaç saat ve 36 saat sonra birlikte olmak doğru olur mu?

11. günde çatlatma iğnesi tabii ki olur. Büyümesi normal (tüp bebekte 9. günde çatlatma iğnesi yapılabliyor). Gayet güzel döllenir ve gebe de kalırsınız. İlişki için bir limit yok, isterseneiz hergün birlikte olabilirsiniz. 36 saatten sonra da birlikte olmaya devam edebilirsiniz. Gebe kalmanız dileğ.yle

11. günde çatlatma iğnesi tabii ki olur. Büyümesi normal (tüp bebekte 9. günde çatlatma iğnesi yapılabliyor). Gayet güzel döllenir ve gebe de kalırsınız. İlişki için bir limit yok, isterseneiz hergün birlikte olabilirsiniz. 36 saatten sonra da birlikte olmaya devam edebilirsiniz. Gebe kalmanız dileğ.yle

Teşekkür ederim Bora Bey. Güzel dilekleriniz de için de teşekkürler.. Yarın dr. kontrolüm de olacak inşallah yumurtam çatlar ve gebe kalabilirim.

doktor bey merhaba.. ben 8 haftalık hamileyim ve 1 haftadır öksürüyorum bu öksürüğün bebeğime bir zararı olurmu ? çok tedirginim ne yapmam gerekir ?

doktor bey merhaba.. ben 8 haftalık hamileyim ve 1 haftadır öksürüyorum bu öksürüğün bebeğime bir zararı olurmu ? çok tedirginim ne yapmam gerekir ?

Tüm hastalarıma şunu söylüyorum, "bie gebelik devam edecekse siz ne yaparsanız yapın devam eder, etmeyecekse de siz ne yaparsanız yapın etmez". Öksürükle gebelik kaybedilse kürtaj yapmaktan kurtulurdum. Geçmiş olsun. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Günaydın Bora Bey,2. düşükten sonra yapılan kan ve idrar test sonucum şu şekilde,
TSH 4,34 çıkmış.6 ay önce "3" çıkmıştı.
Bunun için tedavi olmam gerekecek mi?Bu oran düşüğe neden olabilecek bir oran mı?
Çünkü genetik sonucunda embriyoda kromozomal yapı ve sayıda bir sorun olmadığı ortaya çıktı.
Teşekkürler.

Laboratuvar Sanuçları

Test Adı Test Sonucu En Düşük Normal Değer En Yüksek Normal Değer Dansite İdrar 1015 1000 1030
pH 7.5 5 8
Glukoz Negatif
Keton Negatif
Protein Negatif
Bilirubin Negatif
Ürobilinojen Normal
Nitrit Negatif
Eritrosit 0-1 HPF 0 4
Lökosit 0-1 HPF 0 4
Epitel Hücre 0 HPF 0 4
Hiyalin Silendir 0 HPF 0 1
Patolojik Silendir 0
Kristal 0
TSH 4.34 0,35 4,94
MPV 8.78 fl 6,8 10,8
PDW 18.2 fl 9 19
LYM# 1.91 K/uL 1,18 3,57
PCT 0.22 % 0,15 0,7
LYM % 31 % 19,3 51,7
MON # 0.54 K/uL 0,24 0,36
MON % 8.77 % 4,7 12,5
WBC 6.17 K/uL 4,23 10,2
RBC 4.71 M/uL 4,04 5,48
HGB 14.4 g/dL 12,2 16,2
HCT 42.1 % 37,7 47,9
PLT 256 K/uL 142 424
MCV 89.4 fl 80 97
MCH 30.5 pg 27 31,2
MCHC 34.2 g/dL 31,8 35,4
RDW 16 % 10 20
NEUT# 3.56 K/uL 1,56 6,13
NEUT % 57.7 % 34 71,1
EOS# 0.06 K/uL 0,04 0,36
EOS % 0.96 % 0,7 5,8
BASO % 1.56 % 0,1 1,2
BASO 0.1 K/uL 0,01 0,08
Açlık Kan Şekeri (AKŞ) 87 75 110

merhaba doktor bey 11 haftalık hamileyim. düşük riskimden dolayı haftada bir kere pruloton depat kullanıyorum. 12. ci haftaya kadar iğneye devam. benim rahim ağzı iltihabım var, gebelikten önce de vardı ilaçlarla geçmedi kronikleşmiş, smearda kronik servisit çıkmıştı. doktora söledim muayene etmeden gynolomexın 600 mg verdi, gebelikte bu ilacı kullanmamım bir zararı olur mu?? teşekkür ederim..

CMV avidite testi yaptırmanızı öneririm. Sonucu bana bildirirseniz yardımcı olabilirim. Çok geçmiş olsun...

Merhaba doktor bey ben dort ay once 6 haftalik dusuk yaptim tum tetkikler normal cikti smear pap test torch cmv haric cmv igg 45 cikti igm 15.99 cikti iki ay sonra yine testi tekrarladim bugun sonuclari aldim cmv igg 46 cikti igm 19.40,igm degerler yukselmis bu ne anlama gelir simdi ben hamile kalabilirim mi bi sakincasi var mi enfeksiyonum gecmis mi gecmemis mi.

Ayrica avidite testi yaptirmami onerdiniz ama bu test bizde yokmus cunku ben Kosova da yasiyorum simdi ne yapmami onerirsiniz.
Cevabiniz icin simdiden tesekurederim

Merhaba doktor bey, uzun soluklu sarı-yeşil yoğın kıvamlı akıntım var. Bu akıntı gebe kalmama engel olur mu? Nasıl bir tedavi süreci geçirmeliyim, hangi testler yapılmalıdır neden olduğunu öğrenmek için? Bazen çok yoğun geliyor ve kötü kokulu olması rahatsız edici oluyor. Gebe kalmama engel olur mu korkuyorum?

Çatlatma iğnesini 16 Ocak'ta(adetin 11.günü) vuruldum. 36 saat sonrası 18 Ocak(adetin 13. günü) idi. Gebe olduğumu en erken ne zaman öğrenebilirim, kaç gün sonra test yaptırmalıyım?

Merhaba doktor bey bugün doktora gttm ve genel bir muayne sonucunda rahim ağzında küçük bir yara tespit edildi ve smear testi yapıldı kan ve idrar tahlili yapıldı sonuçlar öğleden sonra çıkıcak bu yaranın spermlere zararı olur mu yani gebe kalmamı engeller mi?

doğumdan sonraki ilk adetimi gördüm çok şiddetli olduğu çin metiler kullandım 1 haftada geçti şimdi ise kahve rengi çamur gibi akıntım başladı bu normalmi teşekkürler

Günaydın Bora Bey,2. düşükten sonra yapılan kan ve idrar test sonucum şu şekilde,
TSH 4,34 çıkmış.6 ay önce "3" çıkmıştı.
Bunun için tedavi olmam gerekecek mi?Bu oran düşüğe neden olabilecek bir oran mı?
Çünkü genetik sonucunda embriyoda kromozomal yapı ve sayıda bir sorun olmadığı ortaya çıktı.
Teşekkürler.

Laboratuvar Sanuçları

Test Adı Test Sonucu En Düşük Normal Değer En Yüksek Normal Değer Dansite İdrar 1015 1000 1030
pH 7.5 5 8
Glukoz Negatif
Keton Negatif
Protein Negatif
Bilirubin Negatif
Ürobilinojen Normal
Nitrit Negatif
Eritrosit 0-1 HPF 0 4
Lökosit 0-1 HPF 0 4
Epitel Hücre 0 HPF 0 4
Hiyalin Silendir 0 HPF 0 1
Patolojik Silendir 0
Kristal 0
TSH 4.34 0,35 4,94
MPV 8.78 fl 6,8 10,8
PDW 18.2 fl 9 19
LYM# 1.91 K/uL 1,18 3,57
PCT 0.22 % 0,15 0,7
LYM % 31 % 19,3 51,7
MON # 0.54 K/uL 0,24 0,36
MON % 8.77 % 4,7 12,5
WBC 6.17 K/uL 4,23 10,2
RBC 4.71 M/uL 4,04 5,48
HGB 14.4 g/dL 12,2 16,2
HCT 42.1 % 37,7 47,9
PLT 256 K/uL 142 424
MCV 89.4 fl 80 97
MCH 30.5 pg 27 31,2
MCHC 34.2 g/dL 31,8 35,4
RDW 16 % 10 20
NEUT# 3.56 K/uL 1,56 6,13
NEUT % 57.7 % 34 71,1
EOS# 0.06 K/uL 0,04 0,36
EOS % 0.96 % 0,7 5,8
BASO % 1.56 % 0,1 1,2
BASO 0.1 K/uL 0,01 0,08
Açlık Kan Şekeri (AKŞ) 87 75 110

Düşük doz tiroit hormonu ile tedavi olmanız gerekiyor. TSH 2-2,5 civarında olmasını hedefliyoruz. Düşüğe yol açmamaktadır. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

X