Tüp Bebek korkuyorum

Kızlar iyi geceler. Daha önce yazmıştım. 4 yıldir evliyim yaklaşık 2 yıldır bebeğimiz olmadı. Endome dediler ameliyat oldum. Yine olmadi. Doktorlar zaman kaybetmeden tüp bebek öneriyorlar. 30 yaşındayım bu arada. Tedirgin oluyorum. Parolu bile zor içen biriyim. O ilaç, iğne, transfer süreci filan bu süreçler korkutuyo beni. Yaptıran arkadaşlar biraz dertleşmek, konuşmak istedim... Yani bebek sahibi olmak istiyoruz ama bu süreçler ürkütücü geliyor. Hamilelik süreci aynı şekilde, doğum aynı şekilde... Biraz vesveseli biriyim... Size danışmak istedim bu süreçler nasıl ilerliyor?
Bende eşimin sperm azlığından dolayı tüp bebek tedavisine başladım, şuan vitamin ilaçları kullanıyorum ayın 19 unda iğnelere başvuracağım, her türlü acıyı çekerim hiç ama hiç korkmuyorum Rabbim yeter ki hayırlısı ile nasib etsin, bir söz vardır ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR diye😊

Bende burada yeniyim açıkçası nasıl kullanıldığını dahi çok bilmiyorum. 1 yıllık evliyim eşimde sperm azlığı var, normal yolla olmaz dediler ve tüp bebek tedavisine başladık, adetimin 2. Günü gittim alttan muayene oldum sağ tarafta 3-4 tane yumurta keseleri görünüyor ama solda yok bu yüzden 18 günlük bi vitamin ilacı kullanmamı istedi ondan sonra iğneler başlayacak bu arada ahm değerim 1.7 çıktı araştırınca bu yumurta rezervini en iyi gösteren kan tahliliymiş, tabii bunu tam olarak kimse bilemez de yine de sormak istedim bu 18 gün içinde sol tarafta da yumurta keseleri oluşur mu ya da sizlerde böyle birşey oldu mu

Merhabalar bende 32 yaşındayım, eşimin sperm azlığından dolayı tüp bebeğe başvurduk. Adetimin 2.günü gittik Gaziantep Umay tıp merkezine doktor sağ tarafta yumurtaların var ama sol tarafta yok dedi ve vitamin ilaçlarına başlattı ve 10 gün sonra gelmemi söyledi ve 10gün sonra gittim yani dün, alttan muayene etti, sağ taraftaki yumurtalar çatlamış sol taraftakiler ufak dedi 14 tane GONAPEPTLY 0.1 mg verdi ve tekrar adetin 2.günü gel asıl alman gereken ilaçlara başlayalım dedi. Yani uzun prosedür başlattı Açıkçası bu süreçleri çok bilmiyorum, bundan sonra nasıl ilerleyecek bu arada Amh değerim 1.7

Kızlar iyi geceler. Daha önce yazmıştım. 4 yıldir evliyim yaklaşık 2 yıldır bebeğimiz olmadı. Endome dediler ameliyat oldum. Yine olmadi. Doktorlar zaman kaybetmeden tüp bebek öneriyorlar. 30 yaşındayım bu arada. Tedirgin oluyorum. Parolu bile zor içen biriyim. O ilaç, iğne, transfer süreci filan bu süreçler korkutuyo beni. Yaptıran arkadaşlar biraz dertleşmek, konuşmak istedim... Yani bebek sahibi olmak istiyoruz ama bu süreçler ürkütücü geliyor. Hamilelik süreci aynı şekilde, doğum aynı şekilde... Biraz vesveseli biriyim... Size danışmak istedim bu süreçler nasıl ilerliyor?
Ben kan verirken bayilan biriyim oradan hesap edebilirsin . Ama tum ignelerimi catir catir yaptim Allah gucunu ve kuvvetini veriyor merak etme. Ama surec kolay degil biraz psikolojik olarak yorucu . Oyuzden iyice hazir hissetmeden baslamayin bence.

X