Gebelikte bebeğin kilo alması için

Arzum ak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2023
7
3
21
Merhaba 26 haftalık hamileyim bebeğimin kilo alması için neler tüketmeliyim pekmez kilo yapar diyorlar siz neler tükettiniz.

Merhaba 26 haftalık hamileyim bebeğimin kilo alması için neler tüketmeliyim pekmez kilo yapar diyorlar siz neler tükettiniz.
Kaşar peyniri, muz, ceviz, tahin pekmez, ıspanak, kabak çekirdeği, yumurta, et, yoğurt.
Benim bildiklerim bunlar inşallah sağlıkla gelsin bebeğiniz☺️

Balik et tavuk gibi proteinler tuket canim kuruyemis ceviz findik badem gibi hergun en az bir tane yumurta doktorum bana gunde en az iki bardak süt iç dedi ekstra yogurt ayran da yedigim halde bu konuda kendini hic kisitlama yani bende tahin pekmez yiyorum kahvaltida ama sekeri de yukseltebilir onu bir arastirip ye bence

Ben tüketilenlerle pek bir ilgisi olduğunu düşünöüyorum kilo ve boy tamamiyle anne ve babanın genetiğiyle alakalı 29 haftalığım gebeliğimin başından beri kusuyorum doğru düzgün beslenemiyorum fakat bebeğimin kilosu ve boyu 1 hafta önden gidiyor eşim 4.5 kilo doğmuş ben 3.700 muhtemelen benim kız da 3800 4 arası doğucak gibi duruyor kilo önemli değil önemli olan sağlıklı olması sağlıcakla kucağımıza alırız inşallahhh

X