Gebelikte Mide Bulantisi Yaşayanlar Yardim Lütfen

bende 3 ay bıtene kadarmıde bulantısı yasdım ama cok kusma olmamıştı.
kendını yemek konusunda cok zorlamana gerek yok.ne ıstıyorsan onu ye.ıstemediğin seylerı zrle yersen kusarsın.
ayrıca mıdenı aç bırakırsan bulantın azar.
yıyebıldığın hafıf seyler vardır mutlaka .azar azar ama sık yemelısın.ve sabretmelısın.3 aydan sora genelde gecıyor.
gecmiş olsun.

canlar mide buantılarınız nasıl oldu.ben çok şükür dokuzuncu haftadayım.bu hafta biraz azaldı bulantım var ama üç haftadır kusmaarım vardı onlar geçti.bir taraftan rahatladım diye sevinirken diğer taraftan da korkuyorum.acaba bebekte bişey mi var.yani evhamlar hiç bitmiyor.sizinde böyle 12.hafta dolmadan kusmaları azalan var mı.yani normal bir durum mu.endişe etmelimiyim yazarsanız çok sevinirim.hepini allaha emanet oun sevgilerle

arkadaslar ben 9 haftalık hamıleyım oncelerı evet bulantım oluyordu ama kusumuyordum ama şimdi çok kusmalarım oluyo :KK43: ya yoksa bır anormallık mı var anlayamıorum : ( lutfen yarıdımcı olurmusun acillll

bende 5 haftalık hamileyim benimde bulantılarım başladı ama benim sabahları dayanılmaz hale geliyo akşamlarıda ara ara..benim tavsiyem ben öle yapıorum çok keskin naneli şekerler var mideniz bulanınca bi adet ondan atın ağzınıza bizamn kesiyo bulantıyı başlarsa tekrar yine tekrarlayın ben öle yapıorum biraz olsun rahatım inşallah sorunsuz hamilelilik geçirmek dileğiyle:Saruboceq::CüvCüv::CüvCüv:

ben 17 haftamdayım haala bulanıyor ıkıgun once kustum bile.... benım 8. hafta da başladı bulantılarım... sonr akusmalar.. son bır hfatdır azaldı ıkıgune bıre ındı..ama suan bıle cook bulanıyor :KK43:

canım b konuda yapılacak çok fazla birşey yok yani ne desek pekde işe yaramıyor ben yaptıklarımı yazayım yinede belki faydası olur.yatağın yanında ve evin her yerinde çubuk kraker,leblebi,galeta gibi birşeyler bulundur (en çok bu üçü işe yarıyor) biden azıcık bulansa bile ye.uyanınca yataktan kalmadan bunları ye yarım saat kadar daha oyalan öyle kalk.yemek yiyince hemen uzan azda olsa midende kalıyorlar böylece.bana doktorum hap verdi birde bileklik verdi ama ben pekde faydasını görmedim.hatta ilk üç ayda ben kilo kaybetmeye başlayınca doktorum hemen seruma başladı birtek serumdan fayda gördüm.ama merak etme en fazla 16. haftada hiçbirşey kalmıyor bulantıdan geriye.Allah yardımcın olsun

birden yaşadıklarım gözümün önüne geldi herhalde en iyi ben anlarım sizleri o kadar çok çektim ki bu bulantılardan bir allah bir ben birde annem bilir 3 kere hastanede yattım aldığım serumların sayısını bile hatırlamıyorum bünye bebeği yabancı bir cisim gibi algılayıp atmak istermiş bu süreçte vucut alışana kadar bulantılar devam edermiş doktorum demiişti denemediğim şey kalmamıştı zencefilli şeker beyaz leblebi metpamid ama hiç biri geçirmedi ilk 3 ayımda 6 kilo vermiştim çok zor günler geçirdim ama her kustuğumda gülerek karnımı seviyordum canım bebeğim orda ve hayata tutunmaya çalışıyodu kanamam da olmasına ragmen şu anda bebeğim allaha şükür 2 aylık ve kollarımda allah sağlıklı bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin bulantılar geçiyor biraz moral ve sabırr

benim de başladı bulantım 2-3 gündür leblebiyle geçer mi üç ay :p :uhm: neyse bebiş için değer..

kızlar benımde bulanıyordu ozellıkle sabahları arkadasım daha da kotu olmus 6 ay surmus ve wc ıle oda arasında mekık dokumus cıkmıyorum dıyordu ama cok sukur benım kesıldı araara bazen oda su ıcmezsem oluyor primanın anne oluyorum cd sınde dınledım mıde bulantısı yeterı kadar su ıcmemekten oluyormus bol bol su ıcın bakalım inş kesılır

Arkadaşlar halam hamile iken migreninden kaynaklanan aşırı bulantıları olmuş hem hamilelik hem migren cok kotuymus doğuma kadar surmus bulantılar. ilaç ta alamamıs tabıı o zaman vermıyormus doktorlar. yalnız bir kez acile kaldırmıslar orada bulunan nöbetçi doktor hemen buzlu kola iç demiş ve bulantıyı kesmiş. her yudumda gözlerim açıldı diyor yalnız kolanın ıçıne buz katmayacaksınız buzlukta bekleteceksınız.
kola zararlı biliyorsunuz az miktarda sakıncası var mıdır bılmıyorum ama aşırı bulantısı olan arkadaşlar bunu doktorlarına danısarak deneyebilirler bunyeye gore degısır ama belki iyi gelir.

Bu arada ben hamile değilken migren bulantısı için içiyordum. Fakat daha hamilelikte içmedim bana da normalde iyi geliyor. ben de doktora danışacağım.

ARKADAŞLAR YıNELıYORUM LÜTFEN DOKTORA SORMADAN YAPMAYIN OLUR MU?

Son düzenleme:
bende 5+5 haftalık hamileyim özellikle 3 gündür bulantılar beni mahvetti.bugün aklıma naneli şeker geldi.baya rahatlattı beni sizde deneyin.yarın dr.randevum var inşallah görücem bebeğimi

Yarın 10. haftama giricem bende inşallah. Hamile olduğumu 6. haftamda öğredim ve 1 hafta öncesinden yani 5. haftada bulantılarım başlamıştı. Bir de evimde tadilat vardı ve tam 1.5 ay sürdü, ayrıca ustanın yaptığı boyayı beğenmedim bende boya yaptım :) o kadar çamaşır suları ve beyaz eşyaları çekmeme rağmen terketmedi fasülyem beni çok şükür, ama düşük tehlikesi atlatmadım değil. Benim en korktuğum ilk şey istifar etmektir, ikincisi de iğne :KK43: Ama ne yazık ki ailemde ki hiç bir kadında olmayan bulantı bende 24 saat aktif hâlde :KK43: Sırf bu yüzden bebeği istemedim, hamile olmayı çok istediğim hâlde henüz hamileliğime sevinemedim.. Evdeki tüm duvarlar ve tüm eşyalar bana kokuyormuş gibi geliyor. Beyaz peynir, süt, çubuk kreker ve tüm tuzlu olan herşey bana iyi gibi gelse de ne yazık ki çare olamıyor. Günde 1 paket sigara içen ben, ne sigara, ne çay, ne kahve düşünemiyorum bile, içenleri gördükçe çıkarasım geliyor.Tatlıya bayılırdım şimdi aklıma geldikçe öğüresim geliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.. Çok zormuş bu kısmı, bakalım nereye kadar devam edicek???

ayy canlarım benim allah yardımcınız olsun inşaallah....bende daha 1 hafta öncesine kadar ölüyodum,hiç geçmicek sanmıştım...16 haftamdayım.... artık hamilelikten değil acaba hastamıyım diye... midem o kadar kötüydü ıyyy allah...neyseki çoook şükür artık 2 gündür yemek yapabiliyorum ( soğansız ama) birde 6 yaşında oğluşum var yemeklerimi özlemiş yavruşumm öyle diyo...allahım inş. yaşatmaz birdaha öyle bulantıları..Rabbim hepinize tez elden rahatlık sağlık versin ve sabır versin canlarıma.s.

nane benimde aklıma gelmişti ama düşüğe sebep olabilir demişti bi kanalda ondan almaya korkuyorum doğru mudur acaba

ben de 9. haftadayım.Ve mide bulantıları beni mahvediyor.Ne kahvaltı ne sebze ne de meyve hiçbirşey görmek istemiyorum.Düşününce bile midem bulanıyor.Yemek de pişiremiyorum.Şu dönemleri bi atlatsak.Doktor bana da dramamine diye bir ilaç verdi.Akşamları aç karnına içip yatıyorum.O da fayda etmiyor aslında mideye sadece uyku yapıyor.Uyuyorum öyle kurtuluyorum.Hamilelik çok güzel de şu bulantılar olmasa...

benim 6 bucuk hafta ve yeni yeni basladi bulantim..ama kusma yok...istahsizlik var bende cok bebegi besleyemem dye korkuyorm zorla yiyorum:KK43:(

ben bulantı günlerim hiç bitmeyecek sanmıştım.. cok agladıgım olmustu.ekmek kokusu su hersey bana kokuyordu ve kusuyordum..gectı dediğim anda geri dönüyordu...7.haftamda başladı...18.haftaya kadar sürdü.. şimdi27.haftamdayım ama midem cok küçülmüş şimdide hiç iştahım yok.

6 haftanın içindeyim.5 haftada başaldı benim bulantım.ama bu hafta yani 6 içinde çok arttı.hiçbir şey yiyemiyorum.hele sabahları.yanımda sürekli çubuk kraker ve beyaz leblebi taşıyorum ama henüz bir faydasını göremedim.bazen çok üüzlüyorum bebğimi besleyemiyomuyum diye ama şu anda kanımdan besleniyormuş galiba.neyseki bulantılar 3 aydan itibaren geçiyormuş.daha erken geçen oldu kızlar aranızda.aslında bebeğim iyi olsunda ben razıyım.bulantıyada.

slm arkadaşlar benim de 7.hafta ve gün boyu mdem bulanıyor.ilk hamleliğimde sabahları rutin bulanırdı ama bu başka tüm gün hem başım dönüyp sersem gibiyim ve midem kötü..
arkadaşlar herşey daha gençken daha iyi su anda 32 yim ilkbebegim 5 sene önceydi ancak bu sefer bünyem zorlanıyor.aman sakın 2.bebek için 3 seneden fazla ara vermeyin...psikolojim bozuldu valla aktif çalışma hayatından hamile bir ev hanımına döndüm valla bu durumu hazmetmek kolay degil.ama öncelik saglık.tüm gebelere hayırlı dogumlar...bebek isteyenlere allahım ikiz nasip etsin..meltem

arkadaşlar ben 6 aylık hamileyim acayip midem bulanıyor hani derler ya bebek saçlanıyo ondan diye ben buna pek inancım yokda bugün çok kötüyümya midemin son suyunu bile çıkardım napcamı bilemedim doktorda bıktı benden:)

X