geçmeyen vajinal akıntı,rahim ağzı yarası

lca123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
8
0
26
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza veya desteğinize ihtiyacım var çünkü bu konu yıllardır psikolojimi bozmuş durumda. 5 6 yıldır geçmeyen vajinal akıntım var. Defalarca doktora gittim mantar olduğunu söylediler. Herhangi bir kaşıntı, yanma vs yok. Sadece çok yoğun bir akıntı. Kullanmadığım fitil, krem, hap kalmadı. En son Kasım ayında bunları tekrar kullandım ilaçlardan sonra da doktor önerisiyle vajinal duş yaptım. Akıntılardan dolayı vajina iç dudaklarımda yanyana birden fazla pütürlük şişlik oluştu. Siğil sanıp korktum doktor enfeksiyondan dedi. Her yıl düzenli smear veriyorum bir sorun cıkmıyor. Bugun yine smear vermeye gittiğimde doktor rahim ağzında yara olduğunu ilaçlardan sonra geçmezse yakacağını söyledi ve çok yoğun akıntın var diye de ekledi. Duo balance bv cran, nioli yağı her şeyi denedim ama bir sonuca ulasamıyorum hala cok yogun sarı beyaz akıntım var. Tuvalete gitmek istemiyorum akıntılar yüzünden. Simdi de rahim ağzı yarası cıktı basıma. Benzer bi tecrübesi olan var mı? Rahim ağzı yarası mı bunlara sebep oluyor yoksa akıntı mı yara yapıyor? Veya artık akıntılarımı fizyolojik sayıp kabullenmeli miyim? Çok yoruldum.

38 yıldır bu işin içinde biri olarak hpv testinin doğru sonuç almak için olanı spekülum ile smear gibi rahim ağzındaki dokudan alınır ama sadece özel laboratuar hizmeti veren yerlerde buna yani rahim ağzına müdahale gibi hekim olan kimse olmadığı için hastaya çubuğu verirler sür girişe getir derler çünkü rahim ağzına müdahale gibi bir yetkileri yoktur hasta sürer getirir virüs yoğunluğu varsa sürdüğü yerde çıkar yoksa çıkmaz ama alınma şekli rahim ağzına smear gibi sürüntü şeklindedirki yaklaşık 18 yıldır eğitim ile kendim alıyorum
Yanlış yazım olmuş 38 değil 28🙂

X