Kolposkopi ve rahim ağzı yarası koterizasyon

deryaderya2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
49
9
32
Arkadaşlar merhaba

Doktorum hpv pozitif olduğundan kolposkopi istemişti. Rahim ağzındada bir yara gördüğünü ve onu yakacağını söyledi. 10-15 gün ilişki yasak demişti. Benim 10 gündür sulu akıntılarım devam ediyor.hiç kanamam olmadı. Adet dönemindeyim, ama heniz olmamıştım. Ve eşimle 10 gün geçti diye ilişkiye girdik ve kanamam oldu ve ilişkiden sonra çok da ağrım var. Siz kolposkopi yada rahim ağzı koterizasyonundan sonra kaç günde birlikte olduğunuz , ağrı acı kanama oldumu . Yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar merhaba

Doktorum hpv pozitif olduğundan kolposkopi istemişti. Rahim ağzındada bir yara gördüğünü ve onu yakacağını söyledi. 10-15 gün ilişki yasak demişti. Benim 10 gündür sulu akıntılarım devam ediyor.hiç kanamam olmadı. Adet dönemindeyim, ama heniz olmamıştım. Ve eşimle 10 gün geçti diye ilişkiye girdik ve kanamam oldu ve ilişkiden sonra çok da ağrım var. Siz kolposkopi yada rahim ağzı koterizasyonundan sonra kaç günde birlikte olduğunuz , ağrı acı kanama oldumu . Yardımcı olurmusunuz.
Benim doktorum 1 ay sonra ilişkiye girebilirsin demişti, 1,5 ay sonra kendim parmağım ile deneme yaptım, onda bile hemen pembemsi kan geldi. Maalesef içerisi hemen düzelmiyor.

Kolposkopimim sonrası sulu akıntı da 15 günden fazla sürmüştü.

Arkadaşlar merhaba

Adet döneminde olduğunuzu söylemişsiniz muhtemelen ilişkiden sonra adet kanamanız başlamıştır. Ağrınız adet ağrısı gibi mi eğer adet ağrısı gibi değilse doktorunuza danışın derim

Benim doktorum 1 ay sonra ilişkiye girebilirsin demişti, 1,5 ay sonra kendim parmağım ile deneme yaptım, onda bile hemen pembemsi kan geldi. Maalesef içerisi hemen düzelmiyor.

Kolposkopimim sonrası sulu akıntı da 15 günden fazla sürmüştü.
Size hangi işlem uygulanmıştı acaba

Çok acı verdi mi nasıl geçti süreç. Sonrasında ağrı sızı oldu mu. Sonuçlarınız temiz gelmiştir inşallah
Narkoz aldığım için acı duymadım, işlemden sonra akşam olduğunda yumurtalıklarım da ağrı oldu sadece. Şükür temiz geldi sonuçlarım.

HPV hangi tipte sizdeki
Narkoz aldığım için acı duymadım, işlemden sonra akşam olduğunda yumurtalıklarım da ağrı oldu sadece. Şükür temiz geldi sonuçlarım.
Böyle sorguya çekiyor gibi oluyorum ama kusura bakmayın merak ediyorum, nerde yaptırdınız kolposkopi yani kadın doğum muydu sadece yoksa onlolojik kadın doğum dr muydu

Böyle sorguya çekiyor gibi oluyorum ama kusura bakmayın merak ediyorum, nerde yaptırdınız kolposkopi yani kadın doğum muydu sadece yoksa onlolojik kadın doğum dr muydu
Tip 53 taşıyorum.

Estf. rica ederim.
Özel bir hastanede Kadın doğum uzmanı yaptı işlemimi.
Sonrasında başka bir hastanede Onkoloji Jinekloğa muayene olmuştum, smear temiz ve orta riskli hpv taşıdığın için aslında kolposkopiye hiç gerek yokmuş dedi.

Kadın doğum uzmanı olan doktorum da 39 yaşında olman nedeniyle kolposkopini yapmamız lazım dedi, belki de amaç ticariydi, ama ben kolposkopi olduğum için pişman değilim en azından içim rahat etmiş oldu, çünkü bazen temiz gelen smearler, kolposkopi de cin1 geliyor maalesef.

Bu arada hpv ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız, youtube üzerinden Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan’ ın videolarını izleyebilirsiniz, çok açıklayıcı ve net bilgiler veriyor hoca.

Tip 53 taşıyorum.

Estf. rica ederim.
Özel bir hastanede Kadın doğum uzmanı yaptı işlemimi.
Sonrasında başka bir hastanede Onkoloji Jinekloğa muayene olmuştum, smear temiz ve orta riskli hpv taşıdığın için aslında kolposkopiye hiç gerek yokmuş dedi.

Kadın doğum uzmanı olan doktorum da 39 yaşında olman nedeniyle kolposkopini yapmamız lazım dedi, belki de amaç ticariydi, ama ben kolposkopi olduğum için pişman değilim en azından içim rahat etmiş oldu, çünkü bazen temiz gelen smearler, kolposkopi de cin1 geliyor maalesef.
Hmm bnmde tip 16,18 yüksek riskli smear yapmadı HPV tiplerim yüksek olduğu için smear negatifte çıksa kolposkopi yapmam gerekiyor dedi

Bu arada hpv ile ilgili araştırma yapmak istiyorsanız, youtube üzerinden Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan’ ın videolarını izleyebilirsiniz, çok açıklayıcı ve net bilgiler veriyor hoca.
Bnde çok araştırdım ama video izlemedim çok kafam bulandı iyice kafam karıştı. Moralim bozuldu o yüzden biraz ara verdim :)

Hmm bnmde tip 16,18 yüksek riskli smear yapmadı HPV tiplerim yüksek olduğu için smear negatifte çıksa kolposkopi yapmam gerekiyor dedi
Evet 16 ve 18 yüksek tipli olduğundan mutlaka yaptırmalısınız. Özel de yaptırmayı düşünüyorsanız da eğer, ben özel sağlık sigortası ile olmuştum, kontrollerimde sigortam üzerinden devam ediyor. Aklınızda olsun.

Evet 16 ve 18 yüksek tipli olduğundan mutlaka yaptırmalısınız. Özel de yaptırmayı düşünüyorsanız da eğer, ben özel sağlık sigortası ile olmuştum, kontrollerimde sigortam üzerinden devam ediyor. Aklınızda olsun.
HPV olduğumu öğrendikten sonra özel sigorta yaptırdığımda sigortanın ilk 6 ay tedaviyi karşılamayacağını söylediler o yüzden sigortasız bir şekilde tedavi oluyorum, özelde oluyorum prof. dr onkolojik jinekoloji doktoru fiyatlar çok yüksek ama içim ancak bu şekilde rahat etti devlette sonuçlar geç çıkıyor ayrıca ben narkozla olmak istiyorum bu işlemleri ve devlette narkozla yapmıyorlarmış

Dayanamadınız mı? Ne dememizi bekliyorsun

Okumanızı yada düzeltiyorum, okuduğunuzu anlama kabiliyetinizi geliştirin önce.
Jinekolojik onkoloji profesörü 10-15 gün sonra ilişkiye girebileceğimi söyledi.
Birşeye dayanamayan biri varsa algılayamadığı konulara atlayan şahsınızdır.

Okumanızı yada düzeltiyorum, okuduğunuzu anlama kabiliyetinizi geliştirin önce.
Jinekolojik onkoloji profesörü 10-15 gün sonra ilişkiye girebileceğimi söyledi.
Birşeye dayanamayan biri varsa algılayamadığı konulara atlayan şahsınızdır.
Saat saydınız yani demek istedim zaten, ciddi bi ameliyat geçiriyorsunuz ve saat sayacak şekilde süre tutuyorsunuz ilişkiye giriyorsunuz,

X