Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

HeidiGrl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
10
-21
31
Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından korkuyorum. Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.

Eşiniz haklı sayılır aldatmışsınız ama şu an böyle süründürmenin de bir mantığı yok. Ya yoluna bakacak ayrılacak ya da kabullenecek devam edeceksiniz.
Boşanmak istiyor aslında ama ben denemek istedim düzeleceğini düşünüp. Dediğiniz gibi bu şekilde gidecek gibi değil çünkü evlilikten çıkmış durumda yaşadığımız ilişki.

Eşiniz haklı bence de evlenmeden önce bilse iyi olurdu ama adama "seni aldattım" mı diyeceksin? Her türlüsü kötü. O dönemde yaşlar kaçtı mesela 15-16 yaşında yapılan bir hata için boşanılır mı bilemiyorum. Bu şekilde devam etmez o adam bunu unutacak gibi durmuyor. En mantıklısı yolları ayırmak. Bir de eşin nasıl öğrendi bunu?

Sanırsam evliliğim bitiyor, yardımınıza ihtiyacım var. Kocamla 4 yıllık evliyiz ve toplamda yedi senelik bir beraberliğimiz var. İlişkinin ilk birkaç ayında ilerleyip ilerlemeyeceğinden emin değildim ve bir hataya düşüp başka biriyle konuşmaya başladım. Bu durum biraz ilerledi ve bazı müstehcen konuşmalara hatta öpüşmeye kadar gitti. Ne yaptığımı farkedince üstüme çöken suçluluk duygusuyla beraber iletişimi tamamen kestim bu kişiyle ve tamamen mevcut ilişkime odaklandım. Yaptığım yanlışı içime atıp verebildiğim tüm ilgiyi ve sevgiyi kocama odaklamaya çalıştım. Geçen seneye kadar her şey güzel gidiyordu ama kocam bu geçmişte yaşadığım durumu öğrendi. Adam kızmadı ve bir şey demedi bile ama ilerleyen zamanlarda o kadar içine kapandı ki ruh gibi bir şey oldu. Devam eden aylarda ilişki tamamen bitmiş durumdaydı. Günaydın demez oldu, cinsel hayat bitti. Eskiden üstümden ellerini çekemeyen adam ben yaklaşınca gider koltuğa yatar oldu. Konuşmaya çalıştım bu durumu, özür diledim ama hiçbir şey fayda etmedi. Aldatıldığımdan, ihtiyacını başka yerde karşıladığından korkuyorum. Sık sık iş gezilerine gidiyor Rusya ve Gürcistan gibi ülkelere ve orada başka kadınlarla beraber olmasından . Dün önüne koyduğum yemeği bile yemeyip kendi yaptı.

Dün yine konuşmaya çalıştım ve tek şey sen bunu saklayarak benim seçimimi elimden aldın, bu evlilik temeli yalan olan bir evlilik dedi. Oda arkadaşından daha fena durumdayız şuan. Hiçbir tepki göstermiyor yaptığım şeylere ağlamaktan helak olmuş durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum.
O kadar eski bir olayı nasıl öğrendi?

7 senelik ilişki ilk bir kaç ay emin degilmişsiniz yani 4 sene evlilik desek olayın üzerinden 6.5 yıl geçmiş .Size birşey soyliyimmi bu işin bahanesi yani deve kini gibi.Ha kabul etsin demiyorum etmeyen etmez süründürmeye ceza vermeye gerek yok bitirirse bitirsin anlıyorum uzgunsunuz yani aferin demiyorum bende size ama yani olay dün olmamış ve üstelik neler neler oluyor hayatta bdv de okuyoruz yani.Bir hata yapmışsınız sonuçta onu seçmişsiniz affeder etmez kabul eder etmez hirpalanmay gerek yok siz zaten pismansiniz bu yeterince vicdanen yüktür yani kefaretini ödüyorsunuz dahada fazlasını Allah bilir.Esinizin size uyguladığı bu eziyete dur deyin oturun dökün taşları olmayacaksa yolunuza gidin diyorum kendinizi bu kadar duvardan duvara vurmayın yani size sürekli bunu hatırlatmak yüzünüze vurmak iyi anlamda ne işe yarayacak.İnsanlari hapise bile ıslah olsun ibret alsın düzelsin diye koyuyoruz sadece ceza için değil .Eşiniz yanlış yapıyor olmayacaksa üzmeye gerek yok ayrılabilir yorumum bu haklı olsada haddini aştimi haksız olur insan.

Eşiniz haklı bence de evlenmeden önce bilse iyi olurdu ama adama "seni aldattım" mı diyeceksin? Her türlüsü kötü. O dönemde yaşlar kaçtı mesela 15-16 yaşında yapılan bir hata için boşanılır mı bilemiyorum. Bu şekilde devam etmez o adam bunu unutacak gibi durmuyor. En mantıklısı yolları ayırmak. Bir de eşin nasıl öğrendi bunu?
24 yaşındaydık ikimiz de. Çocuk sosyal medyadan yazmış eşime.

Evli değildiniz demi ilişkinin baslarinda demişsiniz yani evet hata yani ama bunu anlayıp eşinizle evlenmissiniz ve çok samimi pismansiniz anladığım bu seçim hakkı eşinizin olmuyorsa insan gibi ayrılmalı insanlar onada birşey diyemem bu konuda sadece eziyete gerek yok efendi gibi yoluna gidebilir insanlar hayırlısı olsun

Evli değildiniz demi ilişkinin baslarinda demişsiniz yani evet hata yani ama bunu anlayıp eşinizle evlenmissiniz ve çok samimi pismansiniz anladığım bu seçim hakkı eşinizin olmuyorsa insan gibi ayrılmalı insanlar onada birşey diyemem bu konuda sadece eziyete gerek yok efendi gibi yoluna gidebilir insanlar hayırlısı olsun
Adam zaten boşanmak istemiş. Konu sahibi diretmiş düzeliriz diye. Adamın tepkisi kendine göre haklı yani

Çocuğun kendisi söylemiş sosyal medyadan. Benle konuşmaya gelince inkar etmek istemedim hem içimdeki suçluluğu atabilmek için hem de arkada bırakabileceğimizi düşünüp
Nasıl ya 7 sene önce olmuş bitmiş bir olayı adam kendisi mi söylemiş eşinize sosyal medyadan? Durup dururken? Nerden bulmuş eşinizi 7 sene sonra?

Nasıl ya 7 sene önce olmuş bitmiş bir olayı adam kendisi mi söylemiş eşinize sosyal medyadan? Durup dururken? Nerden bulmuş eşinizi 7 sene sonra?

Eski arkadaş grubumdaydı ve ortak arkadaşlarımız hala çok. Ben kendisiyle bitirdiğimde yedirememişti ve direnmişti. Evliliğe kafasına göre bomba koymak istemiş başka bir açıklama bulamıyorum

Çocuğun kendisi söylemiş sosyal medyadan. Benle konuşmaya gelince inkar etmek istemedim hem içimdeki suçluluğu atabilmek için hem de arkada bırakabileceğimizi düşünüp
Ne kadar şerefsiz, karaktersizmis. Güvenilmez adi. Keşke böyle bir pisliğe guvenmeseydiniz, ozelinizi paylaşacak kadar. Çok kotu olmuş, kim bilir neler katıp soyledi. Yaptığınız yanlış ama ikinizde bu eziyeti çekmek zorunda değilsiniz. Böyle yaşamak, boşanmaktan daha kötü. Bence bu konuda eşinizi dinleyin. Çok kotu bir durum. Fotoğrafları da yollamistir o adı.

Eski arkadaş grubumdaydı ve ortak arkadaşlarımız hala çok. Ben kendisiyle bitirdiğimde yedirememişti ve direnmişti. Evliliğe kafasına göre bomba koymak istemiş başka bir açıklama bulamıyorum
O adi evli mi?

X