Gelenler geldi bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onun yaptığı anlamamak falan değil onun yaptığı senin bu evde sözün geçmeyecek demek

Laf sokusturmaktan asirii nefreet ederim, devamli laf sokusturan insanla arkadas bile olmam cidden kendi hayatimin icinde buna katlanamiyorum.
Esimin ailesi de ayni boyle bir araya toplanildigi zaman guya şakayla gulerek birbirleriyle atisarak iletisim kuruyorlar, iyi laf sokma konusunda birbirlerine buyukleniyorlar, baya marifet sayiyorlar bunu. 🙄 5 bucuk senedir anlam veremiyorum ve uyum saglayamadim acikcasi. Eşim pek o taraklarda bezi yok ama arada olursa "sen de mi basladin" diyorum kendine geliyor hemen.
Cidden cekilecek gibi degil.
Bir defa regl gunumde agri cekerken eşim durtup gidiklayip sinirimi bozuyordu 526736362+ kere yapma dememe ragmen başimdan gitmedi. Biraz canini yaktim 😏 akillandi.

Gayet hakli buldum seni.

Umarım yargısız infaz yapmiyorumdur ; Eğer konu sahibi evde icmeseydi o yasağı koysaydi eşi de buna uyardı. Zamanında o da icmistir.

Anneler daha sert oluyor bu konularda Çünkü. Anne gözünü kapatirsa baba her durumda kapatır.

Evin içinde, çocuk doğduğundan beri, sigara içilmedi. Bu evde sadece bir odada sigara içilir o da çalışma odası ve yaz kış pencereleri açıktır evin içine dönük kapısı kapalıdır.

Çalışma odası düzenlenmeden önce de evin içi denilebilecek şekilde içilen yer mutfağın pencere kenarı idi ve sigara içilir çıkılırken mutfak kapısı kapanır. Bunlar evin kuralları. Çocuk dumana maruz kalmaz.

Zamanında salonda asla sigara içilmedi, asla elde sigara evin içinde gezilmedi, asla tuvalete, çocuk odasına, yatak odasına vb sigara ile girilmedi.
Ben sigarayı bıraktım, artık çalışma odasının pencereleri kapandı çünkü o odada içim bitti.
Geri kalan yerler her daim belli, eşimin seçenekleri: Balkonlar ve mutfak penceresinin dibi. Bu kadar.
Yani cidden bu duyara gerek yok, bilinçsiz bir kadın değilim, hakaret olarak alırım.

Benim esim8nde benim ailemin yaninda beni yaanci cikarma huyu var. Ama boyle ot cop seylere. Ornek veregim bir gun konusuyoruz konu hapsurma. Dedim ki esimde bi hapsurmsya basladimi bazen 7 8 kere arka arkaya hapsurur durmaz. Yooo hic oyle hapsurmam dedi. Hapsurur halbuki. Hapaurursuz hapsurmazsin konu bitti oyle. Bu tatz ot cop seyleri cok yapardi. Sonra aynisini ailesinin yaninda yapmaya başladım. Surekli yalanci cikardim. Birkac kerede ciddi konularda yalanci cikarip ailesinin yaninda şapa oturttum. Artik gayet akilli uslu..

Şeyi merak ettim ya, bu adam sizin psikolojik durumunuza daha çok iyi mi geliyor yoksa kötü mü? Artılar, eksiler kağıdında skor nasıl? Yani nadiren böyle saçmalıyor da, aslında çoğunlukla uyumlu, güzel anlaşan bir çift misiniz? Yoksa tam tersi, iki gün ruhunuza iyi geliyorsa, 5 gün sizi yıpratmak üzerine mi çalışıyor? Umarım ilki gibidir. İkinci gibiyse, siz kimsenin oyuncağı değilsiniz ve karşınızda empati yoksunu, olgunlaşmamış bir çocuk var.

Oku oku bitmedi masallah. bunlarin hepsi sigarasizliktan oluyor esimde boyle sigarasi olmayinca hersey gozune batar olmadik yere kavga eder.biraz alisirsaniz hayat kolaylasir sizin icin.

Sarılalım ❤

Bak aynen böyle, işi gücü unutmaz ama, asla unutmaz, unutkanlığı bir bana.
Böyle bir de tatil olayımız vardı o geldi aklıma, son ana kadar erteledi unuttu "Bende o iş" dedi dedi sonra "İş, güç, olmayacak gibi" demeye başladı, e olmayacaksa baştan de be adam ben de ona göre ayarlayayım kendimi.

Ben bastım gidecek oldum, tek gidiyorum gelme madem diye hoop bütün işler bir günde ayarlanıverdi, her şey boşa çıktı, hemen toparlandı peşime takıldı.
Sonra da ben sinirli olmuş oluyorum, ulen ben manyak mıyım durduk yere sinirleneyim, sinir ediyorsun ki sinirleniyorum. Alay eder gibi ne bu?

Gibisi fazla, alay ediyor bildiğin ya, saygısızlık başka bir şey değil, saygısızca davranıyor, bi de sadist işte.

Babam kırk saattir dil döküyor yani şunu şu adama yağmaya hakkımız var mıydı? 70 yaşındaki adam, bizi eğlenmek zorunda mıydı? Ona da ayrıca kızıyorum, gitmiş annemlere tutuşmuş da, git nereye gidersen git bi takkeni al önüne de düşün, kendi kendine düşün abi bi "Bu kadın bipolar hastası, ben bunu seviyorum aşığım dediğim kadına yapmamalıyım, birbirimizi huzurlu tutmamız gerekiyor, bu kadın sinirlenince günleri ziyan oluyor, yatışamıyor kolay kolay, böyle seviyorum diye bu eziyeti yapmamalıyım, gerçekten neyi seviyorum, neyi daha çok seviyorum, kendi keyfimi mi yoksa bu kadını mı? İnsan olana kaç kere söylenir diye kovaladı, boşanırız diye kovaladı bugün beni, özen özveri istiyor bu kadın, güzel iletişimi hak ediyor, bana o kadar uydu, biraz da ben uyayım kendimi bi gözden geçireyim" falan filan bi dur düşün uzun uzun..

Ama an neyse.
Yazık babam konuşurum ben diyor ona da üzüldüm ya.

Çok haklısın. Bu tipler bir de kendi çözmüyor işte. Bende evden kovsam hemen anneme giderdi herhalde. Yedin bir halt kendin düzelt dimi. Olmaz ama herkes huzursuz olacak. Sakin olmaya çalış. Maalesef böyleler. Bunun için sen kendini hırpalama. Diğer olumlu özelliklerini düşün. Onu bir süre gelmezden gel.

Şeyi merak ettim ya, bu adam sizin psikolojik durumunuza daha çok iyi mi geliyor yoksa kötü mü? Artılar, eksiler kağıdında skor nasıl? Yani nadiren böyle saçmalıyor da, aslında çoğunlukla uyumlu, güzel anlaşan bir çift misiniz? Yoksa tam tersi, iki gün ruhunuza iyi geliyorsa, 5 gün sizi yıpratmak üzerine mi çalışıyor? Umarım ilki gibidir. İkinci gibiyse, siz kimsenin oyuncağı değilsiniz ve karşınızda empati yoksunu, olgunlaşmamış bir çocuk var.

Hem iyi hem kötü, bilmiyorum artık. Şu ara kötü geliyor işte görüldüğü üzere. 9120353 artısı olsun, bu huyu bedel. Bedel yani. Yıpratmak üzerine hususi planlamıyor ki adamın huyu bu, sevme-iletişim biçimi bu bana karşı, hep böyle canım 5 gün 3 gün değil, adamın sevmesi bu.

sevgili Yokuspokus Yokuspokus ve E evinincicegi sizi çok iyi anlıyorum vallahi.
"unutursam fısılda" gibi bu adamlar. her dakika hatırlatmak gerek. sevgilim de öyle.
neden büyütüyosun, bir kere daha hatırlat geç diyo böyle şeylerde.

Şimdiden hoşgeldin diyeyim o zaman. Evlenince ve zaman geçince insan daha çok sinirleniyor. Ömür törpüleri. Adam sakin gayet rahat bağırıp çağıran ben. Sinirlisin diyor bana:olamaz:

Gecer geçer geçer geçer bunlar da geçer
Üzme tatlı canını bunlar da geçer 💃💃💃

Bence sigarayı bırakıyor olmak kat be kat yapmış.
Erkeklerin 'düşünceli' olan güncellemeleri olmamış. Yuklenmiyor, sistem hatası veriyor.
Aha bak millet aslanı eğitiyor, ama insanin davranışlarını değiştiremiyor :)

Ve yine toprağı bol olsun, babaannecigimi anıyorum.
'Sokma akıl 7 adım gider
Yaz sen de bunu bir kenara:)
Sen, doktor, ailen, arkadaşlarınız, hepiniz de bu adama bunları söyleseniz, ömrü kısa:)
Özüne döner 🤷🏻‍♀️

Ben de öyle ama konu sahibesi cok sinirli şuan korktum bişey diyemedim ;D

Diyebilirsiniz artık serbest, konuyu ilk açtığım halde değilim, babam dil döküp sakinleştirdi baya. Yazık zaten kendimi de unuttum babamı üzgün görünce. Sakinim sakin, sorun yok sizlere karşı :) Burada sinirlenirsem de gider eşime yüklenirim hak etti bunu sebebi o çünkü. Onu yerim gider, size zeval yok, devam. :)

en son "her dediğime takılma, gül geç" dedi. he tamam seni ciddiye almıycam artık o zaman dedim. bozuldu ahahahahah

Hahaha. Aynen. Hiç olmayacak yerde sinirleniyor. Hayırdır ne oluyor diyorum aynen bu cevabı veriyor. Bende ona senin verdiğin cevabı veriyorum ama benim ki bozulmuyor. Kendini biliyor çünkü

en son "her dediğime takılma, gül geç" dedi. he tamam seni ciddiye almıycam artık o zaman dedim. bozuldu ahahahahah
Aha bu bu işte "Her dediğime takılma gül, gülelim gül dalgaya al" bu eşim de diyor bunu. Abi benim karakterimde yok bu yok. Çekilecek çile var gibi geldi bana buradan bakınca haberin olsun :)

Aha bu bu işte "Her dediğime takılma gül, gülelim gül dalgaya al" bu eşim de diyor bunu. Abi benim karakterimde yok bu yok. Çekilecek çile var gibi geldi bana buradan bakınca haberin olsun :)

Artı her dediğine de takıldığım yok yani, savunması bu onun. Onu da belirteyim. Her dediğine takmış olsaydım ohhooo oo. Adamın derisini yüzmeye kalkardım gece uykusunda herhalde. Tövbest Allah korusun ayy..

Gecer geçer geçer geçer bunlar da geçer
Üzme tatlı canını bunlar da geçer 💃💃💃

Bence sigarayı bırakıyor olmak kat be kat yapmış.
Erkeklerin 'düşünceli' olan güncellemeleri olmamış. Yuklenmiyor, sistem hatası veriyor.
Aha bak millet aslanı eğitiyor, ama insanin davranışlarını değiştiremiyor :)

Ve yine toprağı bol olsun, babaannecigimi anıyorum.
'Sokma akıl 7 adım gider
Yaz sen de bunu bir kenara:)
Sen, doktor, ailen, arkadaşlarınız, hepiniz de bu adama bunları söyleseniz, ömrü kısa:)
Özüne döner 🤷🏻‍♀️

Bilemiyorum artık Turuncu, dün full uğraştı ekstra uyardığım halde.
Bu sabah da masamda ya tam oturacağım yere süs gibi yan yana koymuş, onu mutfak penceresinin yanına saklamayı da unutma bi zahmet yani, içme odada artık bu odada içmiyorum ben diyorum, oturmuş içmiş sabah ben uyanmadan, oda zehir gibi. Beynimden aşağı kaynar sular indi ya ülen daha akşamdan dedim, akşamdan kavga ettik milletin içinde; "Beni utandırdın, senden utanıyorum" dedim adama bu nasıl ağır bir cümledir bir insan eşinden utanır mı? "Utandırdın beni, eşim dediğim adam beni yerin dibine soktu kuzenlerim karşısında, utandım senin eşim olmandan, beni temsil eden biri olmandan utandım" dedim eve döndüğümüzde. Bu çok ağır ya, çok ağır.
Şimdi yine deli divane olmuş... Babam konuşacakmış, konuşsun bakalım, tesiri olacak mı?
Zannetmiyorum.

En azından "Her şeyi konuştuk, döktük ettik, aha babama kadar konuşuldu senle tamamdır artık bu kadar" diyebileceğim nokta filan gelir belki, hayırlısı ne ise o olur artık; böyle ay iyiydik-kötüydük, huzurluyuz aha huzurum bozuldu filan da biter, derim sen yoluna ben yoluma hadi arkadaş.

Buraları da okuyordur, eminim, o sever beni takip etmeyi, peşimde gezmeyi.
20 sene dolandın peşimde, yakaladın evlendik, çocuk da yaptık.
Hiç güvenme. Blörf yapmadığımı da biliyorsun, nasıl inat olduğumu da bilirsin.
Bir ana bakar, "Bunlar nasıl boşandı, oha" der millet, herkese de ibret oluruz. Haberin olsun efendi.

ay valla artık cidden gülüp geçiyorum ve lafı koyuyorum. taktik maktik yok bam bam bam :skandal:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X