Gelin Bohçası

Gizemyasar

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2023
204
192
26
İyi akşamlar hanımlar, Kocaeli ve civarına yakın yerlerde oturan birileri varsa içinizde bir şey danışmak istiyorum :)

Nişan alışverişine çıkmak istiyoruz ama ne nerden alınır nerelerde işe yarar gelin bohçası, damat bohçası için çok çeşit bulurum fikir almak istiyorum. Bilen varsa paylaşır mısınız?

Gelin damat olarak gidin kalabalık gitmeyin. Gereksiz şeyler almayın. Gerisi nerden aldığının önemi yok sevdiğin beğendiğin şeyler olsun. Çoğu şeyi internettende bakabilirsin

Bizde öyle yapmaya karar verdik aileler alışverişe dahil olmayacak beraber gideceğiz. Ümraniye taraflarında bir de Eminönü taraflarında bu tarz içeriklerin fazla çeşit olduğunu söylediler oralara gidip bakacağız. Dediğiniz gibi internetten sipariş oluşturdum bir çok ürün için :) Teşekkürler..

Bizde öyle yapmaya karar verdik aileler alışverişe dahil olmayacak beraber gideceğiz. Ümraniye taraflarında bir de Eminönü taraflarında bu tarz içeriklerin fazla çeşit olduğunu söylediler oralara gidip bakacağız. Dediğiniz gibi internetten sipariş oluşturdum bir çok ürün için :) Teşekkürler..
Eminönü ucuz değil bence normalde nerelerden alısverıs yapıyorsanız ordan yapın avm de olabılır ynı bulamadıklarınızı ınternetten alırsınız. Bana öyle daha mantıklı gelmıstı

Eminönü ucuz değil bence normalde nerelerden alısverıs yapıyorsanız ordan yapın avm de olabılır ynı bulamadıklarınızı ınternetten alırsınız. Bana öyle daha mantıklı gelmıstı
Ümraniye’de bir sokağa girdik A’ dan Z’ ye çeyiz için her şeyin olduğu bir sürü dükkan vardı ☺️ Eğer ihtiyacı olan varsa ve İstanbul’da ise mutlaka uğramalı.

Avm’ den bohça için ürünlerimizi almıştık, bugün de bohça süsü, kumaş bohça, kurdale, kutu vs şeylerini hallettik 😌

Bence normalde kullandığınız markalardan alın bana ceyizcilerde satılan ürünler pek güvenilir gelmiyor sanki hep sahteleri varmış ya da gereğinden fazla pahalıya satıyorlar gibi geliyor. Gelin bohçasini ben yapmadığım için bilmiyorum ama damat bohçasini bildiğim markalardan oluşturdum. Derimod, süvari, zara, bershka onun dışında trendyoldan ve hepsini birden almadım her şeyi indirimde aldım çok uyguna geldi

Bence normalde kullandığınız markalardan alın bana ceyizcilerde satılan ürünler pek güvenilir gelmiyor sanki hep sahteleri varmış ya da gereğinden fazla pahalıya satıyorlar gibi geliyor. Gelin bohçasini ben yapmadığım için bilmiyorum ama damat bohçasini bildiğim markalardan oluşturdum. Derimod, süvari, zara, bershka onun dışında trendyoldan ve hepsini birden almadım her şeyi indirimde aldım çok uyguna geldi
Kıyafet, ayakkabı, çanta, makyaj ve cilt ürünleri vs bunları güvendiğim ve her zaman kullandığım markalardan tercih ettim. Bu çeyizcilerden de süsleme, tül, kumaş bohça vs bunları aldık :)

Damat bohçası için dediğiniz çok doğru bir hareket olur çünkü hepsini birden almak bütçemi zorlayacaktır :) Teşekkürler

Bir üstteki arkadaşım çok güzel anlatmış. Benim de geçen sene sevdiğim bir akrabam evlendi, Aman aman büyük dert şu bohça gerçekten. :))

Damat bohçası ne zaman verilir siz ne zaman verdiniz

Hee iyi bari. Ya ben damat bohçası yapacağım ama nasıl etsem bilmiyorum bana bir yardım eli uzatır mısınız şu damat kutuları var ya ona mı koydunuz neler aldınız ?
Biz farklı şehirlerde olduğumuz için istemeden sonra onlar giderken verdik. Normalde erkek tarafı istemeye ya da nişana getirir daha sonra kız tarafı bir kaç gün ya da 1 hafta sonra damat bohçasini götürür verir

Hee iyi bari. Ya ben damat bohçası yapacağım ama nasıl etsem bilmiyorum bana bir yardım eli uzatır mısınız şu damat kutuları var ya ona mı koydunuz neler aldınız ?
Ben o 3 lü kutulardan aldım daha sonra işe yaraması icin siyah kurdeleli olanlardan aldım, kabin boy valiz, cam kutulardan aldım. İçlerine
+kemer-cüzdan
+kişisel bakım ürünleri
+iç giyim-çorap
+ev terliği
+pijama takımı
+parfüm
+eşofman takımı
+gömlek
+pantolon
+havlu
+bornoz takımı
+Nevresim takımı
+battaniye
+Ayakkabı
+dini eşyalar(tesbih fes vs)
+kol düğmesi
+lif-kesw
Aslında evlendikten sonra kullanacağınız şeyleri alıyorsunuz daha basit ya da arttırabilirsiniz size kalmış. Ben bunları zaten evlendikten sonra kullanacağımız için bol bol aldım bide önceden başlamıştım hoşuma giden şeyi gördükçe almış bulundum. Kutular dahil hepsini daha sonra kullanacağım şeyler aldım. Cam kutuya ileride hatira eşyalarını koyup evde kullanırım diye düşünerek aldım(gelin çiçeği vs). Bu listeye traş makinesi ekleyebilirsiniz nişanlimin vardı o yüzden tekrar almak gereksiz geldi almadım. En son da süsleme yapin tamam 👍 aklıma gelenler bunlar oldu

Ben o 3 lü kutulardan aldım daha sonra işe yaraması icin siyah kurdeleli olanlardan aldım, kabin boy valiz, cam kutulardan aldım. İçlerine
+kemer-cüzdan
+kişisel bakım ürünleri
+iç giyim-çorap
+ev terliği
+pijama takımı
+parfüm
+eşofman takımı
+gömlek
+pantolon
+havlu
+bornoz takımı
+Nevresim takımı
+battaniye
+Ayakkabı
+dini eşyalar(tesbih fes vs)
+kol düğmesi
+lif-kesw
Aslında evlendikten sonra kullanacağınız şeyleri alıyorsunuz daha basit ya da arttırabilirsiniz size kalmış. Ben bunları zaten evlendikten sonra kullanacağımız için bol bol aldım bide önceden başlamıştım hoşuma giden şeyi gördükçe almış bulundum. Kutular dahil hepsini daha sonra kullanacağım şeyler aldım. Cam kutuya ileride hatira eşyalarını koyup evde kullanırım diye düşünerek aldım(gelin çiçeği vs). Bu listeye traş makinesi ekleyebilirsiniz nişanlimin vardı o yüzden tekrar almak gereksiz geldi almadım. En son da süsleme yapin tamam 👍 aklıma gelenler bunlar oldu
Teşekkür ederim valla çok yardımcı oldunuz 🧿💐

X