İstemeye bir hafta kala 2.5 yıllık ilişkim bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
:)) bakın yaşayamadığınız şeyleri bir başkasının yaşamasını böyle değerlendirince çok kıskanç görünüyorsunuz dışarıdan.

Benim 50 bin TL ye ihtiyacım yok, evim de var var arabam da var çok şükür sevgilimin de ailesinin de bir desteğine zaten ihtiyacım yok.

Sizinkisi çirkinleşmek
Eviniz varsa aileniz daha tanışma gününde niye evlerden birinde otursunlar diyor?
Gayet ailenin herşeyin en muhtaç gibi bir tavır sergilenmiş aileniz tarafından.

:)) bakın yaşayamadığınız şeyleri bir başkasının yaşamasını böyle değerlendirince çok kıskanç görünüyorsunuz dışarıdan.

Benim 50 bin TL ye ihtiyacım yok, evim de var var arabam da var çok şükür sevgilimin de ailesinin de bir desteğine zaten ihtiyacım yok.

Sizinkisi çirkinleşmek
Eşimin ailesi bilezik konusunu açtığında rahatsız olup siz bilirsiniz dedik geçtik biz. Miktar belirtmedik. Sizin tasarrufunuz dedik.
Ailemin verdiği evde oturuyoruz ailesinden de siz de verin bir şeyler diye bunu dile getirmedik. Bu kıskanmak değil pazarlık yapılmasından rahatsız olmak.
Oğlum var istemeye gittiğimizde ev verecek misiniz daha ne takacaksınız deseler ben de böyle bir aileyle dünür olmak istemem taş koyarım. Çok ayıp bunu bir idrak edin önce

Yahu benim ailemin durumu zaten gayet yerinde, ama çok basit bir çiçek almayı bile istememişler anlatabiliyor muyum bu beni kötü hissettirmiş olamaz mı? Bu bir inceliktir, değer vermektir. Lütfen siz okumayınız Allah aşkına, yaşadığım sıkıntıtı siz okuyun da utanın diye paylaşmadım neticede.
İstemeye gelmemişler ki çiçek getirsinler. Tanışma yemeğinden bahsediyorsunuz. Tanışmaya da baklava tatlı neyse alınır gidilir zaten.
Çiçek istemede nişanda alınır. Yapmayın Allah aşkına ya

Merhabalar, 27 yaşında üni mezunu, çalışan bir kızım. İki hafta önce yaşadığım bir durumu sizle paylaşmak istiyorum, anlatacaklarım biraz uzun sizleri sıkmadan okumanızı temenni ederim.

2.5 yıldır devam eden bir ilişkim iki hafta önce gerçekleşen aile tanışmasında yaşanan olumsuzluklardan dolayı tamamen bitti. İlişkimi özetleyecek olursam, ilişkimiz boyunca karşımdaki insanı hiç üzmedim, incitmedim, kabalık ya da yüz kızartıcı bir suç işlemedim. Beraber olmaya başladığımızda ben part time bir öğrenciyken o da askerden yeni gelmiş ve işsizdi. Ama ilmek ilmek işleyerek emek vererek bugünlere geldik, özellikle ben çok fazla emek verdim. Karşımdaki insanın aile bağları çok kuvvetli değildi. Bana hep sevmeyi sevilmeyi güzel olan ne varsa senle öğrendim derdi. Ancak çok ketum bir insan olmasının sıkıntısını ilişkimiz boyunca yaşadık.

Aileler tanışmadan önce annesinin zoruyla, biz şehir dışından geleceğiz her şey bir ayda olup bitsin dedikleri için ailem nişan mekanını tuttu isteme için konsept söz kıyafeti vs her şeyi hazırlamıştık.

Aile tanışmasının olduğu gün her şey çok güzel başlamıştı. Annemle özenle hazırlandık 8 9 çeşit yemek hazırladık tatlısından salatasına vs. Ailecek geldiler anne baba abi karısı ve partnerim olarak. Bi baktım çiçek almamışlar sadece bir tatlı ile gelmişlerdi, dedim neyse olabilir. Yemekler yenildi sohbetler edildi derken çaylar içilirken annesi, haftaiçi bir gün gidip alyanslarını alsınlar dedi. Ben bir çeyrek ata kolye aldım. Birde saat ve küpe alacağım dedi. Annem başka? Dedi. Kadın, birde 24 gram bilezik almıştım onu takıcam dedi. Annem bu kadar mı dedi. Kadın evet bu kadar dahasına gücümüz yetmez dedi. Bu arada ailenin 4 tane evi var. Babam düğünü nasıl yapacaklarını sordu, benim belli bir iş çevrem ve akrabalarım var epey zenginler zamanında götürdüğüm bilezik altın vs ne varsa gelecektir o insanları alelade kuru pasta kola ile düğün olsun istemem dedi. Babası benim öyle yatçına katçına zenginine yapacak yemekli düğünüm yok benim dedi. Bizimkiler, madem takı pek yok biz yardım edelim çocuklar yarın bir gün borç mu ödesin kirada mı ödesinler dedi. Ailesi bizim durumumuz yok fazladan yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Annemler evlerinden birini neden teklif etmediklerini sordu, onlarda iyi geçsin otursunlar yarın bir gün gelip kalırız 15 20 gün onda da güler yüz görmez isek gelmeyiz dedi. Annem, çocuklar kirada sürünmesin bellerini doğrultana kadar dedi. Oradan abisi anneme hanfendi hanfendi ben de iki yıl kirada oturduk ben süründüm mü şimdi diyerek el kol hareketinde bulundu. Orada tepemden aşağı kaynar sular döküldü. Dedim nolur yapmayın ben bu akşamı böyle hayal etmemiştim ben ne para istiyorum ne pul istiyorum ben saadeti huzurum mutluluğum yerinde olsun istiyorum dedim. Zaten çalıştığım alan zor bir alan hayatın ne kadar kısa olduğuyla burun burunayım ben istiyorum ki özel hayatımda da sosyal hayatımda da mutlu olayım dedim. Ama sevgilim sesini çıkarıp hiçbir şey demedi. Orada beklediğim öyle diyen annesini babasını abisini azarlaması değil, abi sen Bi dur konu şu an seninle ilgili değil demesi yönündeydi, ama sesini çıkarmadı. En son annem, e madem siz bir şey yapmayacaksınız siz neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi dedi, ortalık tamamen kışkırtmaya döndü. Giderlerken gençler kendi aralarında konuşsunlar karar versinler diyerek olumlu ya da olumsuz cevap bekler gibi gittiler.

O akşam neye uğradığımı şaşırarak saatlerce ağladım ailemle konuşmadan. Ertesi gün sevgilimle konuşurken hayal kırıklığımı dile getirdim. Abisinin yaptığı terbiyesizliği onun suskunluğunu ve neden bir şey yapmak istemediklerini sordum. Ama ben onlar Bi şey yapmasa dahi biz her şeyi beraber yapacaktık, hakikaten bana takılan bilezik te saatte değildim. Ben onunla halısı kilimsiz evde bir somun ekmekte paylaşırdım o da biliyordu bunu.

Olaydan iki gün sonra buluşup ağlaya zırlaya onun bu susup kalmasını sindiremediğimi, sevgimin her şeyin üstesinden geldiğini ama orada ben çırpınırken onun ses çıkarmamasının üstünden gelemediğini, abisinin yaptığı saygısız hareketten dolayı abisinden nefret ettiğimi söyledim. Yüzüğü çıkardım masaya koydum, uzun süre yalvardı bundan sonra böyle olmayacak, ben hep senin yanındayım seni çok seviyorum vs diyerek çok uzun süre konuştu. Ama ben o gün onunla ağlayarak sarılarak ayrıldım eve döndüm.

Erteai sabah teyzemin kızı devreye girerek sevgilimle konuştu,sevgilim ailemle konuşmak istediğini dile getirmiş ardından bana yazarak akşam bize gelmek istediğini söyledi. Ancak babam o gün parmağını kırdığı için bugün değil yarın gelsin dediğini ona söyledim. Bir sonraki gün akşam eve uğrayacağını ondan sonrası için haber vereceğini söyledi.

Bekledim uzun süre saat 8 buçuk oldu ses soluk yok yazdım gelecek misin diye dedi gelsem de geç bir saat olabilir ailemle de konuşuyorum dedi. Ve o akşam gelmedi 2 saat sonra bir mesaj yazdı beni çok sevdiğini ancak bundan sonra birbirimizin hayatında olamayacağımızı, bu süreçte birbirimizi çok yıprattığımızı, kararının kesin ve net olduğunu ve sosyal medya gibi bazı radikal kararlar aldığını söyleyerek tamamen bitirdi. Bir baktım ki beni ve benimle tanıdığı bütün arkadaşlarımı her yerden silmiş engellemiş. Ufacık bir iletişim kanalı bile bırakmamış. Belki gelir ailemle konuşur çırpınır diye beklerken bir anda hayatımdan tamamen yok olmayı seçti.

Sonrasında bazı ortak arkadaşlarımızdan süreçten sonra ağladığını, her iki aileye de kızgın olduğunu ancak bu saatten sonra kimsenin birbirinden özür dilemeyeceğini, annemlerin madem bir şey yapmayacaksınız neden geldiniz oğlan tek başına gelseydi demesine ve brnim abimden nefret ettim demesi gelecek adına bir ışık tutmuş onun için. Sonuçta ailem onlarda demiş. Bakın son kez oturun konuşun kızın sağlık durumu iyi değil demelerine rağmen seviyorum da özlüyorum da ama görüşmeyeceğim demiş.

Ben halbuki temmuzdan bu yana annesinin abisinin türlü çirkin imalarına maruz kaldım. Kadının anneme senin kızın oğlumla geziyor tozuyor birlikte tatile gidiyorlar daha neyini erteliyorsun diyerek namusuma laf etmişti ben sevgim için susmuştum. Kadın ben gelini kızım gibi görmem diyip, sevgilimin parmağıma taktığı tektaş için çok pahalı bu kadarına gerke var mıydı keşke daha ucuzunu alsaydın demesine de maruz kaldım.

Ama beyefendi duyduğu ilk lafta gururunun altına sığınarak benim için hiç çabalamadı bile.. Kendimi suçladım keşke öyle yapmasaydım ya da demeseydim diye ama yok yani sonuçta ben bu insanla yuva kuracakken bu daha neyin gururu?

Tüm bu olanlardan sonra 2 haftada 6-7 kilo verdim, mide kanaması geçirdim ve terapiye başladım. Hayat benim için durmuş gibi napmam lazım incinen gururu için gidip kapısına özür dilemeli miyim? Bizim ilişkimiz çok kaliteliydi ve aileler işin içine girene kadar bir sorunumuz yoktu. O beni bende onu çok geliştirdik birbirimizi.. Bir kez olsun bana bağırmadı küfür bile etmemişti. Toplam da 3 gün içinde ayrılmış olmak beni şoka soktu..

Biliyorum çok uzun yazdım, ama durumum bu hanımlar.. Fikirlerinize ve önerilerinize açığım. Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Sevgiler..
Ben hem sizin ailenizin tavrını hem de damat adayının tavrını yanlış buldum. Aileniz ayıp etmiş çünkü işi pazarlığa döndürmüşler. Emirler, istekler, beklentiler havada uçuşmuş. İnsanların 4 tane evleri olabilir ama kimseye vermek zorunda değiller. Olsa olsa nişanlınız ailesine böyle bi teklifte bulunabilirdi ama sizin annenizin böyle bi talepte bulunup insanlara hesap sorması akıl karı değil. Abisinin yerinde ben de olsam artık patlardım, hatta daha büyük tepki bile verirdim. Abiden nefret ettim demişsiniz ama ben abiye hak verdim. Bir değil, iki değil, aileniz insanları geldiklerinden beri kışkırtmış resmen. Neyse işin bu kısmı bir yana, nişanlınızın tavrı da bana çok yanlış geldi. Siz orada kendi ailenize uyarıda bulunup benim için para önemli değil derken öylece oturması, ilerisi için hiç hayra alamet değil. Zaten öncesi de varmış, yengesinin laflarına bile sesini çıkarmamış, size dil uzatacak cesareti bulmuşlar. Evlilik hayatında kendi ailesine karşı bu kadar pasif bi erkek bence çok zor. Ayrılmanız iyi olmuş bence zaman geçince siz de anlayacaksınız.

İstemeye gelmemişler ki çiçek getirsinler. Tanışma yemeğinden bahsediyorsunuz. Tanışmaya da baklava tatlı neyse alınır gidilir zaten.
Çiçek istemede nişanda alınır. Yapmayın Allah aşkına ya
Zaten altın miktarını artırıp evi de verselermiş çiçeğin lafı edilmeyecekmiş. Mesele çiçek değil ki.

Evlenmeden önce eşiyle yaşamış biri benim yaşam tarzımı modern mi geleneksel mi olduğu konusunda bir kanıya varmasa da olur, ayrıca banane sizin evlilik öncesi beraber olan yaşantınızda ya da sizene benim gittiğim tatillerden gezdiğim tozduğum yerlerden. Hür ve özgür bir insanım ne yapıyorsam kendim için sevdiğim için yapmışım ve gayet de güzel bir vakit geçirmişim. Böyle dile getiriyor oluşunuz aslında ne kadar sığ olduğunuzu da gösteriyor.
Nasıl biri oluyor mesela evlenmeden önce eşiyle yaşamış biri? Ben söyleyeyim kendi adıma, altın da altın, ev de ev diye yalaklanmak yerine ne istiyorsa kendisi elde eden, maddi sebepler yüzünden kimseyle pazarlığa girmeyen biri. Siz beni beğenmeyin zaten. Beğenseniz utanırdım.

Evlenmeden önce eşiyle yaşamış biri benim yaşam tarzımı modern mi geleneksel mi olduğu konusunda bir kanıya varmasa da olur, ayrıca banane sizin evlilik öncesi beraber olan yaşantınızda ya da sizene benim gittiğim tatillerden gezdiğim tozduğum yerlerden. Hür ve özgür bir insanım ne yapıyorsam kendim için sevdiğim için yapmışım ve gayet de güzel bir vakit geçirmişim. Böyle dile getiriyor oluşunuz aslında ne kadar sığ olduğunuzu da gösteriyor.
Bu kadar özgür ve modern bir kadın ailesinin kendisi için pazarlığa girdiklerinde doğduklarına pişman etmeliydi, tatlı geldi tabi evler altınlar, istemem yan cebime koy yaptınız, baktınız her şey sarpa sarıyor, ailenize neden böyle yapıyonuz yaaağğ demeye başladınız ama geç oldu tabi. Bu arada sevgiliniz ve ailesine de melek demiyorum yanlış anlamayın, ama siz ailenizi bu kadar koruyor kolluyorken onun da aynı şeyi yapıp ilişkiyi bitirmesi sürpriz olmamalıydı size. Size ayıplı mal iması yapan anasının ağzına vurmamış ki siz de sindirmek zorunda kalmışsınız. Saçma sapan insanların içinden çıkan saçma sapan bir adam için neleri yuttuğunuzu hatırlayın. Değer miydi?

Turşuya karşı altınsa mı? Ben her sene bol bol turşu kurar, kuzenlerimle, yakın arkadaşlarıma gidince götürürüm. Turşulariyla meşhur bir gadınım. Artık turşularima karşı altınları toplama vaktim gelmiş. :KK70:
Turşu benim hassas noktam 😂 Geçen sene kurduklarımın yarısı bozuldu, bu sene çok endişeliyim o yüzden. Kışın ortasında turşusuz kalırsam tek taşımı veririm 😂

Adam kurtarmış kendini. Bu ne ya, “başka napacaksınız?”lar falan. İğrenç iğrenç muhabbetler. Kızları mı olmuş ev mi alıp satıyorlar belli değil. Geçti o devirler artık, bi fark edin ya.
Bence Boyle yapıp kıymetli olmaya calışmışlar ama patlamıs.
Kız restı cekmiş bunlar olmazsa evlenmem demıs abınden nefret ediyorum demiş
Oğlanda tamam bitsın demiş.
Yememiş blöfü.
Böyle blöfler yaparak para koparmaya calışan aileler ve kızlarına ders olsun.
Hayat pahalı valla artık herkes imkan dahilinde birşeyler yapıyor
Yok bide altın kemer istensin.
Ben kv ye katılıyorum .
Adamla ilişkini modern yasa evliliğe gelince de adetleri dayat.bu namusa laf söylemek olmuyor .ne alakası var
Ben seviyorsam emek verdiysem adama bir dakika derım aileme siz karısmayın bu tanıma formalite zaten.
Sonra yataklara dusmeye gerek yok

Ben böyle takı isteyebilenlere şok oluyorum ya.
Biz bir çöp bile istemedik, takının konusu dahi açılmadı. Kim ne isterse onu taktı, kimseyi de taktığı takıdan dolayı yargılamadık. Bu yüzden çok şaşırıyorum.
İki tarafı da sevgilinizi de sizi de hatalı buldum.
O sizi yalnız bırakmış siz de yüzüğü çıkarıp vermişsiniz. Siz de pat diye bitirmişsiniz o da pat diye bitirmiş. İlişkinizin bu zamana kadar çok kaliteli ilerlemesi de buna bir sebep. Birkaç kez bağrışsaydınız belki bugünlere gelmezdiniz. Kriz anlarında birbirinizin ne yapacağını bilmiyorsunuz. Bunu bilmeden de evlenmenizi tavsiye etmem.

Olmayınca da her ufak şey gözlerine batmış. Pazarlık yapmak ne kadar çirkin ya.
Kızlarını ne konuma koyduklarının farkına varamıyor bazı aileler. Ailem böyle olsa yerin dibine girerdim. Böyle şeyler söyleyeceklerini falan bilsem kaçarak falan evlenirdim. O derece rezillik.

Bileiksever paragöz teyze vs varyemez ailesi .. Varyemezler kazanmış sanki :halay:

Valla inanamadım, bana göre büyük terbiyesizlik ama konu aahibine göre normal tüm bu konuşma, kadın neler takacagini söylüyor anne hala ee daha ne takacaksin diyor , baba benim çevrem zengin diyor , ay şaka gibi
Benim oğlana altın ogutum var senelerdir , aman cocugum evlenmeye kalkarsan sakin bana abuk subuk aile getirme karşıma, kendi sosyo ekonomik ve kültürel çevren dışına çıkma diye , sanırım ne demek istediğimi anlaması için bu konuyu okutmam lazim cocuga

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X