Gelinlik deneme

overyoursmile

👩🏼‍🌾
Kayıtlı Üye
10 Mart 2023
49
69
Herkese iyi geceler dilerim 🩷✨
Birkaç gün sonra gelinlik bakmaya gideceğim. İç çamaşırı olarak ne giymeliyim? Biraz kilo aldım maalesef, bu sebeple ten rengi etek korse tarzı bir şey mi giysem diyorum. Üst iç çamaşırı olarak da göğüse yapışan askısız silikon tarzı sütyenleri biliyorsunuzdur, daha mı mantıklı olur bilemedim.

Bir de gelinlik denerken mağazadaki görevliyle mi deniyoruz? Çıplak bir şekilde durmaktan da çekiniyorum açıkçası. Gelinliği tek başımıza giymemiz mümkün değil mi? 👀 Sizde nasıl oldu? Şimdinden yorumlarınız için çok teşekkür ederim. 🥰

Birkaç gün sonra gelinlik bakmaya gideceğim. İç çamaşırı olarak ne giymeliyim? Biraz kilo aldım maalesef, bu sebeple ten rengi etek korse tarzı bir şey mi giysem diyorum. Üst iç çamaşırı olarak da göğüse yapışan askısız silikon tarzı sütyenleri biliyorsunuzdur, daha mı mantıklı olur bilemedim.

Bir de gelinlik denerken mağazadaki görevliyle mi deniyoruz? Çıplak bir şekilde durmaktan da çekiniyorum açıkçası. Gelinliği tek başımıza giymemiz mümkün değil mi? 👀 Sizde nasıl oldu? Şimdinden yorumlarınız için çok teşekkür ederim. 🥰
Gelinlik denemeye gittiğinizde; gelinliğin içine giyeceğiniz çamaşırı ve ayakkabıyı seçerek gidin. Çünkü son dakika bir ayarsızlık yaşayabilirsiniz

Südyen takılmıyor çogu modelde zaten,benim gelinligimde yoktu mesela göğüs kısmı ona göre ayarlıydı.Alacaginiz modele göre degişiyor.Yani gelinlik denemeye gidince ne giyerim diye hiç düşünmedim olduğum gibi gittim denedim:) böyle şeyleri dert etmeyin,satıcılar alışık her duruma ki zaten çiplak görmezler sizi merak etmeyin,kabine girip kendim giydim sadece sırt kısmı için yardım istemiştim

Ben kendim giymiştim. Sadece sırtını bağladılar. Modele göre değişir ama tek başınıza da kafadan geçirmek o kadar da zor değil, eğer sıkıntılı bir model değil ise. Şahsen mecbura kalmadıkça tanımadığım birinin yanında giyinip soyunmak istemem düğün müğün amacıyla da olsa. Ablam yanımdaydı. Illa yardım edilmesi gerekse ablam edebilirdi. Siz de bir arkadaşınız veya yakınınızla gitseniz daha iyi olur bence. Ben teyzelere de güvenmiyorum. Kimileri olur olmaz şeyler diyebiliyor ya da yaşamadığım şey değil pandikleyen oluyor. Üstüne de fena değilmiş falan. Allah'ım Yarabbim..

Ben kendim giymiştim. Sadece sırtını bağladılar. Modele göre değişir ama tek başınıza da kafadan geçirmek o kadar da zor değil, eğer sıkıntılı bir model değil ise. Şahsen mecbura kalmadıkça tanımadığım birinin yanında giyinip soyunmak istemem düğün müğün amacıyla da olsa. Ablam yanımdaydı. Illa yardım edilmesi gerekse ablam edebilirdi. Siz de bir arkadaşınız veya yakınınızla gitseniz daha iyi olur bence. Ben teyzelere de güvenmiyorum. Kimileri olur olmaz şeyler diyebiliyor ya da yaşamadığım şey değil pandikleyen oluyor. Üstüne de fena değilmiş falan. Allah'ım Yarabbim..
Boyle manyagini cok az duydum jshshshs.

Neyse konu sahibi, benim gelinligim uzun kuyrukluydu mesela ben soyle birsey yapmistim. Kis gelini olacagim icin altina kulotlu corap giymistim. (Gelinlik denemelerim yaz ayiydi ona ragmen giymiştim)
Ustune de sporcu sutyeni ince askili. Benim modelimde gelinlikcim tamaminda destek olmak zorundaydi, ustelik 4-5 Gelinlikcide de destek olundu yani onlar aliskin. Ama olay su, kocaman bir kabine giriyorsun, havalandirmali, orda gelinligi yere koyup icine girip yukari cekiyorsun, kalcan buyukse yine bu sekilde yere yatirip altina girdikten sonra icinden gecebilirsin, sonra sirti icin iceri cagirirsin olur biter. Balik modellerde tum islemlerde gelinlikci ilgileniyor.

Nisanlinin yaninda giydiginde en rahat ettigin boyda topuklu ayakkabin hangisiyse onu da yanina al, o boyda da ayarlatirsin gelinligini.

Mutluluklar ❤️💕

Kilo aldım demişsin göğüslerin büyükse yapışan şeyler kurtarmaz. Ben toparlayıcı sutyen kullanıyordum, yine onunla gitmiştim, düğünde de toparlayıcı kullabmıştım aynı şekilde. Gelinliklerin altına tarlatan koyuluyor zaten, boxer giyebilirsin sadece. Düğün ayakkabımı da yanımda götürmüştüm

Daha neler okuyacağız bakalım. 🧿

Daha neler okuyacağız bakalım. 🧿
Özellikle tanışma esnasında sarılırken yaşadım. Mesela düğünde teyze merhabalaşırken elini beline atmıyor da başka yere kayıyor resmen. Sonra da eşime o zaman tanışma aşamasındaydık nereden buldun bu kızı maşallah maşallah falan. Şimdi olsa tepki verirdim de daha küçükken yaşadığım şeyler. Bu yukarıda dediğimi yapan kendi teyzemdi. Yıllardır görüşmeyiz. Hoş değil yani ciddi söyledim. Kadın veya erkek insan sapık olabilir.

Özellikle tanışma esnasında sarılırken yaşadım. Mesela düğünde teyze merhabalaşırken elini beline atmıyor da başka yere kayıyor resmen. Sonra da eşime o zaman tanışma aşamasındaydık nereden buldun bu kızı maşallah maşallah falan. Şimdi olsa tepki verirdim de daha küçükken yaşadığım şeyler. Bu yukarıda dediğimi yapan kendi teyzemdi. Yıllardır görüşmeyiz. Hoş değil yani ciddi söyledim. Kadın veya erkek insan sapık olabilir.

arkadasim sen nereye gelin gittin boyle hahshshs, o nasi bi dugun, millet gelinin poposunu yokluyor?

Sütyensiz giymeniz gerekiyor boşa sütyen seçmeyin :KK53: Ben altıma normal donlarımdan birini giyip gitmiştim:KK49:

Kabine sizinle birlikte birinin gelip giydirmesi gerekiyor yoksa denemek çok zor olur. Çok hızlı giydirip çıkarıyorlar rahat oluyor. Normalde kimsenin yanında giyinip soyunmam ama öyle rahatsız bir ortam oluşmadı denemeye gittiğim yerlerde. Mesela gelinliği giydirdiler arkasını bağlamadan önce sütyeni çıkardım vs.

Sadece külotla denemiştim. Satış elemanıyla. Modeli beğendikten sonra içine giyilecek çamaşıra karar verirsiniz ama zaten gelinlikte içinde destek oluyor.

Birinin size giyinirken yardımcı olması gerek bu da haliyle oradaki görevli olur. Gelinlik hassas ve pahalı ürün neticede, fermuarı çekmeye çalışırken sıkıştırabilir, tırnağınız takılır danteli-tülü yırtabilirsiniz. Kadının işi bu zaten, o yüzden tedirgin olmayın.

Prenses model, kuyruklu vs seçecekseniz mümkünatı yok tek giyemiyorsunuz. İçinde destek oluyor o yüzden üst taraf çıplak giyiyorsunuz. Ben prenses giydiğimden iki kişi gelinliği tutmuştu göğüslerimi kapatıp içinden girdim onlar seni içine yerleştiriyor daha iyi biliyorlar çünkü.

X