Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

S Sevda Isik ben de tanısal histereskopi oldum transfer öncesi hatta çizik falan atıldı sonuç temiz geldi aynı şekilde transferden önce 3 gün prednol, 2 gün prograf, 1 saat önce de intra lipid serum verdi doktor.. belki tedavi süresince uygulansa fayda eder miydi bilmiyorum.. şimdi bu bağışıklık için cd56 diye test varmış onu ve lupus vs semra hocaya gidince bunu da soracağım.. verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim 🙏🏻

P PeraPalace evet bir tek bağışıklık konusu kalmıştı baktırmadığım o da pgt olmazsa o zmn araştırırım diyordum genelde doktorlar hep uzak tuttular o testten ama ben kafam rahat olsun istiyorum o yüzden şimdiki işim transferden önce şu kalan parçaları inşallah kendiliğinden kürtajsız düşürüp bu testi yaptırmak olacak çok teşekkür ederim inşallah siz de güzel haberler alırsınız 🤲

Gecmiş olsun. Cok zor bir durum.
Bu durumda birde rahimde ve kanda bulunan katil hücrelere Baktirin lütfen.
Ben almanyada yaşiyorum ve en gec 2 düşük sonrasi her Doktor ilk katil hücre testi yapiyor. Türkiyede fazla yaygin değil galiba.
Benimde rahmimde aşiri katil hücre mevcut. Kortison almadan hamile kalmam ve/veya gebeliğin sağlikli ilerlemesi mümkün değil.
Cogu sebepsiz infertilenin sebebi Immunoloji sorunu

Ben almanyada yaşiyorum ve en gec 2 düşük sonrasi her Doktor ilk katil hücre testi yapiyor. Türkiyede fazla yaygin değil galiba.
Benimde rahmimde aşiri katil hücre mevcut. Kortison almadan hamile kalmam ve/veya gebeliğin sağlikli ilerlemesi mümkün değil.
Burda kortizon kullanılıyor ama ya ben her tedavimde kullanmıştım yine düşük oluyor

Çok teşekkür ederim evet ben de artık kesin kararlıyım bu testi yapmaya yurtdışında yaygınmış demek çok şaşırdım

Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..
Bende şimdi Dr Dan geldim. Sanırım bende düşük yaptım henüz belli değil. 5 kez hamile kaldım 3 düşük yaptım. Allahım bu mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine sana en kisa zamanda hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder insallah 🤲

Merhaba…

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Hamileliklerinde kan sulandırıcı ve bağışıklık baskılıyici kullandın mi muhtemelen ya kan pıhtılaşmasi var. Ya da bağışıklığın bebeği reddediyor

Hamileliklerinde kan sulandırıcı ve bağışıklık baskılıyici kullandın mi muhtemelen ya kan pıhtılaşmasi var. Ya da bağışıklığın bebeği reddediyor
Trombofoli testini yaptım pıhtılaşmada sorun yoktu ama yine de tedbiren iğne kullandık bağışıklık konusunu da henüz araştırmadım bakacağım ona da ama oradan pek birşey çıkacak gibi gelmiyor rahim şeklinden şüpheleniyorum

Bağışıklık baskılayıcı dediğiniz nedir
Bilgi verebilir misiniz
İlk transferim tutmadı düşük bile olmadı
2. Transferi düşünüyorum 🥹

Bilgi verebilir misiniz

Bilgi verebilir misiniz
Bazı kadınlarin bağışıklık sistemi bebeği hastalık sanıp öldürüyor ve düşüğe neden oluyor. 12. Haftaya kadar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar veriliyor ki bağışıklık sistemi bebeğe zarar vermesin

Trombofoli testini yaptım pıhtılaşmada sorun yoktu ama yine de tedbiren iğne kullandık bağışıklık konusunu da henüz araştırmadım bakacağım ona da ama oradan pek birşey çıkacak gibi gelmiyor rahim şeklinden şüpheleniyorum
Test normal çıksa bile bazı gebelik ler de pıhtılaşma sonucu gebelik ilerlemiyor. Benim ikinci hamileliğimde de tedbiren iğne verdi gittiğim Dr ama günde bir tane oksapar yazdı meğer yetmiyormuş üçüncü hamileligimde günde iki defa kullandım. Belki senin de dozu az gelmiştir. Bağışıklık konusu da önemli. Çoğu kadının bu yüzden gebeliği ilerlemiyor

Bazı kadınlarin bağışıklık sistemi bebeği hastalık sanıp öldürüyor ve düşüğe neden oluyor. 12. Haftaya kadar bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar veriliyor ki bağışıklık sistemi bebeğe zarar vermesin
Teşekkür ederim ben bunu doktoruma söylediğimde bunların kanıtlanmış etkisi yok diyor en iyisi ben kendim alıp kullanmak siz hangisini kullanıyorsunuz peki

Merhaba…

Aaaa bende 5 kere tüp bebek oldum hiç tutmadı sebepsiz dediler ki embriyo lar kaliteli yani acaba çözümü yok mu

Merhaba bunları ağlayarak okuyorum artık ümit aradığım için kendime kızsam da mesajınız içime ümit verdi 6 tane düşükten sonra evlatlarınıza kavuşmuşsunuz Allah uzun ömür versin Allah ım inşallah bana da nasip eder son transferinizde farklı bir ilaç , iğne yada süreç olmuş muydu.. (prednol, prograf, intralipid, progestan, kan sulandırıcı iğne vs dışında) .((
T rahim olunca ne oluyor....

Aaa aaa hadi ya pes vallahi ben bunu bilmiyordum...

X