Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..
Cok gecmis olsun ama bu kadar dusuklerinizin bir sebebi olmali bence. Bir hipereskopi yaptirabilirsiniz rahim icinde ne var ne yok gormek icin. Genetikli olup tutmasina ragmen dusmesinin belki de icerideki bir sorunla ilgisi vardir.

Cok gecmis olsun ama bu kadar dusuklerinizin bir sebebi olmali bence. Bir hipereskopi yaptirabilirsiniz rahim icinde ne var ne yok gormek icin. Genetikli olup tutmasina ragmen dusmesinin belki de icerideki bir sorunla ilgisi vardir.
Çok sağolun .. Tüp bebekten önce tanısal amaçlı histereskopi yapılmıştı kronik enfeksiyon polip vs var mı kontrol amaçlı ama bir şey çıkmamıştı çok şükür sadece T rahim konusu var aklımızda onun için de doktora gideceğim .(

Merhaba…

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Merhaba…

Allah en kısa zamanda hiç beklemediğiniz bir anda müjdelesin sizi. İçim sızlayarak okudum. Kendinizi harap etmeyin senelerinizi harcamayın üzüntüyle. Dilerim en kısa sürede kucağınız dolsun🫶🏼😔

Merhaba…

Merhaba birumitt öncelikle çok geçmiş olsun şuan aynı durumdayız benimde normal gebelik 3 düşüğüm oldu genetik taramalı tüp bebek yapıldı ilk transferim kimyasal oldu 2. Transferim tuttu ama 6+2 de gelişimi durdu dün kürtaj oldum 2 hafta gelişmesi veya kendi düşmesi için beklenildi. Benimde hiç çocuğum yok 4 düşüğüm oldu. garanti gözüyle bakıyordu doktorlar genetik taramalı tüp bebek yapıldığı zaman sağlıklı doğum olacağı konusunda ama olmadı ve şuan bilinmeyen bi durum olduğunu net birşey söylenemeyeceğini söylüyorlar histeroskopi yapıldı rahim normal genetik testler temiz tüm kanlar temiz normal yolla gebe kaldığımda da 6. Haftada kalp atışları duruyordu değişen birşey olmadı haftalardır forumlarda benim durumumda olan konu bulmaya çalışıyorum bi umut bulabilirmiyim diye hiç bişey bulamadım sizin yazınıza denk geldim sizin doktorunuz size ne önerdi acaba bağışıklık sistemi deniliyor bazı testler varmış galiba ama anneye zarar verebiliyormuş benim doktorum şuan için net konuşamadı.

Siz kendiniz kullanamazsınız doktorun yazması lazım.
Bana gittiğim doktorlar size söylenenin aynısını söylüyordu. Düşükler konusunda uzman bir doktora gittim CD 56 diye bir test var onu yapıyor pozitif çıkınca bu tedaviyi ve kan sulandırıcı ilaçlarla verdi. Şükür çocuğuma kavuştum
Cd56 ücreti nedir

Cd56 ücreti nedir
Ben mikrogende yaptırdım 3800 verdim test için çok olmadı 1 ay olmadı daha yaptıralı hastanem orayla anlaşmalıydı. Bende sorun çıktı testte makrofaj aşısı monositte diyen oluyor o aşıdan yaptılar bana ama onun haricinde kortizon vs ilaç vermedi doktor bu serum yeterli gelir dedi. Serum için benden kan aldılar kanımdan serum yapıp gönderdiler transferden 1 gün önce vajinal yoldan aynı transfer gibi bana verdiler serumu serum için 8600 TL ödedim mikrogene hastaneye de 7000 TL ödedim

Ben mikrogende yaptırdım 3800 verdim test için çok olmadı 1 ay olmadı daha yaptıralı hastanem orayla anlaşmalıydı. Bende sorun çıktı testte makrofaj aşısı monositte diyen oluyor o aşıdan yaptılar bana ama onun haricinde kortizon vs ilaç vermedi doktor bu serum yeterli gelir dedi. Serum için benden kan aldılar kanımdan serum yapıp gönderdiler transferden 1 gün önce vajinal yoldan aynı transfer gibi bana verdiler serumu serum için 8600 TL ödedim mikrogene hastaneye de 7000 TL ödedim
🙇‍♀️🙇‍♀️ transfer ne kadar demeye korkuyorum. İnşallah gönlünüze göre olsun

Merhaba…

7 kez beneklerimin kalp atışı başlandıktan sonra duruyor .en ama ne hikmetse 6.gebelik kaybından sonra hamile kalamadım hepsi kendiliğinden gebelikler son çare en ğnlü prefesöre gittim kürtaj ve histereskopilerden dolayı rahim duvarım incelmiş kök hücre oldum bi halta yaramadı mm bile ilerlemedi 3 kez ngsli tüp benek denedik 3.transferde rahim duvarım ilaç dozlarını drgiştirdiler vücudu şaşırtmak için en düşükten birden dozu yükselttüler rahim duvarım kalınlaştı ama tutmadı yurt sızında yaşıyordum oturum kartım bitiyor diye evime döndüm 3 yıldır kendisinde tedavi gördüm.kartımı yenilettim tekrar Türkiye’ye geleyim bakayım ne dicek ona göre başka doktora giderim dedim doktorumda aralıksız 3 sene tedavi gördğm sadece yanına 4 ay mecburiyetten gidemedim onlarda biliyordu.tesadüf hamile olduğumu öğrendim 6bucuk haftalık dedim hoca bana baksın bana dedikleri hayır hoca normal gebeliğe bakmıyor dedi. Hastasıyım bukadar yok geldim gittim tedavi gördüm resmen insanlarla dalga geciyorlar.bende türkiyede başka bi prefesöre gittim bebeğin kalp atıslarını dinledik 2 hafta sonra gelişimi geriledi ilerlemedi ama kalp atışı vardı.bi kaç gün sonra durdu.11 gündür bekliyorum düşmesini kürtajı kabul etmedim rahim duvarım ince olduğu için düşmedi bende bugün doktora gittim hap verdi şimdi kullandım düşmesini bekliyorum.bende çok korkuyorum sürekli aynı şeyleri yaşıyorum kalp atıyor sonra duruyor hepsi kendiliğinden hamilelikti doktor ngsli tüp bebek içinde garantisi yok diyor rahim kötü incelikten dolayı dediği bazen hastalara diyoruz senin olur senin olmaz ama olmaz dediğimizin oluyor olur dedigimizin olmuyor. Kurak bir yer düşün dedi orda sadece yeşil tek bir ağaç var bazılarında orman var tohum nereye ekersen ek tutar ama bende kurak işte o tek ağaca denk gelse bebek tutacak zor bakaymısım çok üzüldüm

S sedaal yaşadıklarımız çok benzer sizin tecrübe sayınız daha fazla olmuş tabi çok geçmiş olsun peki şimdiye dek hangi testleri yaptınız rahim kalınlığınız düşüklerden önce nasıldı

İyi akşamlar bebeğim kilo olarak biraz toparlanmış gelişim geriliği devam ediyor ama ara açılmamış ayaklardaki anormallikler devam ediyor şu mübarek günler yüzü suyu hürmetine ağlaya ağlaya dua etmekten başka bir şey gelmiyor elimden 4 hafta sonra perinatologla randevumuz var Rabbim her şeye kadirdir umudumu kaybetmedim dua edeceğim sabır edeceğim tevekkül edeceğim başka elimden bir şey gelmiyor
Merhabalar. Nasılsınız 🙏🏻🧡 inşallah güzel haberler vardır

Merhabalar. Nasılsınız 🙏🏻🧡 inşallah güzel haberler vardır
Merhabalar maalesef haberler iyi değil ayakta ödem oluşmuş ve bacaklarda hiç hareket yok eller ve kollar çok az hareket ediyor heyete girdim tahliye kararını verdiysen alalım dediler yapamadım wes testi sonuçlarını bekliyorum bayramdan sonra çıkar büyük ihtimalle çok çok zor bir hastalık Allah kimseye vermesin inşallah şimdilik beklemedeyim bayramdan sonra bir sonuç çıkar diye umut ediyorum rabbim bir yol gösterir elbet diyorum ben kıymak istemiyorum Allah alsın yanına diye çaresizce bekleyip dua ediyorum sadece az önce anne karnında hidrosefali tanısı almasına rağmen çocuğunu doğurmayı seçen annelerin dramını ve yaşadıklarını okuyordum bunu bile bile neden nasıl doğumu seçtiklerini teslimiyetlerini ve sabırlarını gördüm Allahım bu nasıl bir sınav bu nasıl bir tercih ya rabbim

Merhabalar maalesef haberler iyi değil ayakta ödem oluşmuş ve bacaklarda hiç hareket yok eller ve kollar çok az hareket ediyor heyete girdim tahliye kararını verdiysen alalım dediler yapamadım wes testi sonuçlarını bekliyorum bayramdan sonra çıkar büyük ihtimalle çok çok zor bir hastalık Allah kimseye vermesin inşallah şimdilik beklemedeyim bayramdan sonra bir sonuç çıkar diye umut ediyorum rabbim bir yol gösterir elbet diyorum ben kıymak istemiyorum Allah alsın yanına diye çaresizce bekleyip dua ediyorum sadece az önce anne karnında hidrosefali tanısı almasına rağmen çocuğunu doğurmayı seçen annelerin dramını ve yaşadıklarını okuyordum bunu bile bile neden nasıl doğumu seçtiklerini teslimiyetlerini ve sabırlarını gördüm Allahım bu nasıl bir sınav bu nasıl bir tercih ya rabbim
Çok zor bir süreç. Rabbim büyük sabır vermiş size çok güçlüsünüz . Gücünüze güç katsın inşallah.
Umarım en yakın zamanda hayırlı bir çıkış kapısı gösterir Allahım size 🙏🏻🧡 ben de 1 ay önce bebeğimi kaybettim size çok dua ettim inşallah kabul eder Rabbim sizin yüzünüzü güldürsün inşallah 🙏🏻

Çok zor bir süreç. Rabbim büyük sabır vermiş size çok güçlüsünüz . Gücünüze güç katsın inşallah.
Umarım en yakın zamanda hayırlı bir çıkış kapısı gösterir Allahım size 🙏🏻🧡 ben de 1 ay önce bebeğimi kaybettim size çok dua ettim inşallah kabul eder Rabbim sizin yüzünüzü güldürsün inşallah 🙏🏻
Ben güçlü ve sabırlı olmayı çok isterdim ama maalesef değilim Allahım ne olur sen al yanına diyecek kadar aciz ve zayıfım Rabbim alsın tüm yüklerimizi inşallah

X