GENİTAL BÖLGE+ VAJİNA GİRİŞİNDE BİRÇOK SİĞİL VARKEN HPV DNA NEGATİF GELDİ

dusunenk

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
196
40
29
Merhaba arkadaşlar,

Vajina girişinde ve idrar çıkışında bir sürü siğilim var. Kadın doğum doktoruna gittim. Siğil olduğunu onayladı. Smear testi ve HPV DNA testi verdim. Smear testi çıkmadı.

Hpv Dna testinde de sadece vajinadan sürüntü aldı. Ekstra siğili uyuşturup parça almadı. Sonucum negatif çıktı. Anlamadım.

Sonuç yanlış çıkmış olabilir mi? Ya da başka bir hpv mi var bende.

1706795150924.png

Benimde öyleydi. En içeride hpv negatifti cunku ilişkim olmamıstı. Ama dıs bolgede siğiilim vardı ondan oarca aldıkar bıyopsı sonucum kondilom ve hpv pozıtıf geldı. Icerıde alınanda yoksa dısarıda varsa onun sonucunu gostermez

Benimde öyleydi. En içeride hpv negatifti cunku ilişkim olmamıstı. Ama dıs bolgede siğiilim vardı ondan oarca aldıkar bıyopsı sonucum kondilom ve hpv pozıtıf geldı. Icerıde alınanda yoksa dısarıda varsa onun sonucunu gostermez
anladım.

birde doktorum bana bir gün önce fitil vermişti. gece onu yapıp sabah gitmiştim. testin negatif gelmesinin bir diğer nedeni o olabilir. doktorumun uyarması gerekirdi...

Merhaba, sanırım tehlikeli tiplere bakılmış. Çok şükür hepsi negatif, okuduğum kadarıyla risksiz tipler siğil yapıyormuş zaten. Bence rahat olun bu çok iyi bir şey, bağışıklığınızı güçlendirip siğillerinizi yaktırarak vücudunuzdan atabilirsiniz hpvyi. İnşallah smear testiniz de iyi gelir, ben iyi geleceğini düşünüyorum

Merhaba, sanırım tehlikeli tiplere bakılmış. Çok şükür hepsi negatif, okuduğum kadarıyla risksiz tipler siğil yapıyormuş zaten. Bence rahat olun bu çok iyi bir şey, bağışıklığınızı güçlendirip siğillerinizi yaktırarak vücudunuzdan atabilirsiniz hpvyi. İnşallah smear testiniz de iyi gelir, ben iyi geleceğini düşünüyorum
İnşallah 🤲🏻 Allah kimseyi sağlığından etmesin 🤲🏻
çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için❤️

Merhaba arkadaşlar,

Vajina girişinde ve idrar çıkışında bir sürü siğilim var. Kadın doğum doktoruna gittim. Siğil olduğunu onayladı. Smear testi ve HPV DNA testi verdim. Smear testi çıkmadı.

Hpv Dna testinde de sadece vajinadan sürüntü aldı. Ekstra siğili uyuşturup parça almadı. Sonucum negatif çıktı. Anlamadım.

Bendede aynı durum mevcut smear testi yaptırıldı ve bi çok testte yapıldı ama ilk 7 tane yara cikti sonra 2 tane kaldı ve nerdeyse 1,5 aydırda geçmedi internetten siğil fotolarınada baktım bi kac tanesi benimkine benziyodu korkmaya başladım bende ama hala ne oldugunu bilemiyorum patoloji sonucumu ve digerlerinide ekledim bakabilirsiniz neden oluyo acaba :KK43:(

Eklentiler

• Screenshot_20240216-014235_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240216-014235_e-Nabz.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 135
  • Screenshot_20240216-014226_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20240216-014226_e-Nabz.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 148
  • Screenshot_20240216-012801_OneDrive.jpg
    Screenshot_20240216-012801_OneDrive.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 139
Merhaba arkadaşlar,

Sanmam benimki öyle düşük riskli cikti.

Fitille alakası var. Testten 48 saat önce ilişki fitil gibi şeyler yasak.
fitili normal smear testi öncesinde yapılmasını istemiyorlar evet. çünkü smear da hpv harici birçok şeye bakılıyor (enfeksiyon..vb..) hpv yi ise hiçbir ilaç tam manasıyla öldüremiyor. o yüzden hpv dna öncesi fitil kullanımı test sonucunu etkilemiyor diye düşünülüyor bence.

bu durumu 2 doktora sordum ikiside etkilemez dedi

fitili normal smear testi öncesinde yapılmasını istemiyorlar evet. çünkü smear da hpv harici birçok şeye bakılıyor (enfeksiyon..vb..) hpv yi ise hiçbir ilaç tam manasıyla öldüremiyor. o yüzden hpv dna öncesi fitil kullanımı test sonucunu etkilemiyor diye düşünülüyor bence.

bu durumu 2 doktora sordum ikiside etkilemez dedi
Çok ilginç benim sordugum doktorlar da etkiler demişti

Ketemdeki kadın da son 3 yada 6 ayda smear testi olmamıs olmanız lazım demişti bana
evet olmak gerekiyor.

benim smear testimde (fitil kullanmamıştım) onda sadece mantar çıktı çok şükür.

hpv dna testini bir gün sonra (fitil kullandım) yaptırmıştım.

X