İntaniye - Bulaşıcı Hastalıklar Genital Herpes Hakkında Sizin için hazırladığım detaylı bilgiler!

biliyorum her şey bi sebep atağa fakat genital temizlik olayı en can sıkıcı olanı.propolisi denemedim hiç bir de onu deneyeyim bakalım.
ama bir çözüm buldum kendimce bakalım ne kadar sürecek şu aralar çok iyiyim biraz da olsa eski günlerime döndüm umarım böyle gider

açıkcası burada bir kadın uzun, kefirli zerdeçallı bir tarif vermişti. 4 ay kullanmış 1 yıl atak geçirmemiş. ona başlamayı düşünüyorum. Çok bunaldım. her ay mutlaka tekrarlıyor ve uçuksuz 2 haftam olmadı. baskılama tedavisine başlamaya çalıştım o hap da bana ağır geldi uyku yapıyor diye hiç düzenli kullanamadım. bir ara sirkeli su ile 1 çay kaşığı çörekotu yiyordum sabahları. onunla biraz 10 güne uçuksuz çıkabildim. ama yumurtlama dönemimde yine atak geçirdim. sen bu söylediklerini nasıl kullanıyorsun? önce o kadının tarifini deneyeyim olmazsa seninkini de denerim.
Tarifi banada yazarmısınız

Merhaba dert ortaklarım. Bu foruma sırf bu hastalık yüzünden üye oldum ve 6 aylık tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu konu ile ilgili yerli yabancı bir çok forumu okuduğumu söyleyebilirm.
Öncelik verdiğim ve aslında en çok merak ettiğim konu bulaşmaması için neler yapabiliriz. Bununla ilgili net bir tecrübe sizinle paylaşamayacağım ama bu rahatsızlığımdan sonra atakların olmadığı dönemlerde birlikte olduğum erkek arkadaşlarıma bulaştırmadığımı düşünüyorum.
Bulaştırmayı en aza valtrex ile indirebileceğimiz aşikar fakar bu ilacın sürekli kullanımı böbreklerimizi negatif yönde etkiliyor hatta bu ilaca karşı bağışıklık kazananlar dahi var malesef.
Bağışıklığımızı yüksek tutmalıyız. Strese girmemeliyiz ki benim en çok stresli dönemlerimde nüks ediyor. Ve bu 6 aylık süreçte hemen hemen her ay çıktı diye hatırlıyorum. İlk atağım çok ağrılıydı fakat sonrakiler hep sivilce gibi çıktı ve şimdiki son atağım da çok şiddetli geçti (stresten).
Ben dünyadaki hiç bir hastalığın tedavisiz olduğunu düşünmüyorum. Ve ilaç sektörünün gücünden kaynaklı bulunan tedavilerin de saklanıldığını ve yokedildiğinin farkındayım. Afrikadaki bir çok doktor ya da alternatif tıp yöntemi ile kansere çare bulmuş insanlar öldürüldü. Belki bu sebepten kaynaklı kendi ilaç sektörümüzün gelişmesini ve bu hastalığımıza çare bulunmasını isteyen bir maili cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine atmalıyız diye düşünüyorum. Link: CİMER - T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi
Bunu hallettikten sonra kendimiz için neler yapabiliriz şimdi ona bakalım.
-Aleo vera hepinizin evinde olsun. çıktığı an sürün hemen kurutup geçiriyor.
-Ankaradan bir aktar ile iletişime geçtim ve ondan bir kaç ürün satın aldım 2 ay boyunca o ürünleri deneyeceğim. Ürünler geldiği zaman size buradan nelerin geldiğini yazarım. Adam bu ilaçlarla siğili geçirdiğini söyledi. Benimki siğil değil uçuk dedim. Farketmez ikisinin de paralel rahatsızlıklar olduğunu ve bu ilaçları kullananların rahatsızlıklarının geçtiğini söyledi. Ve bahsettiği ürünler de araştırmalarımda bir yerlerde hep duyduğum ürünlerdi.
-Benim bu konudaki düşüncem şöyle: Bu rahatsızlığı baskılamak ya da bir şeyler sürüp kurutmak çare değil. Kanımızdan da temizlememiz gerekiyor. Sürülen ilaçlar da en az sinirlere kadar etki edebilmeli çünkü bu virüs sinirlerde saklanıyor.
-Ben Eskişehirde yaşıyorum ve burada bizzat şahit olduğum şöyle bir olay var. Şifalı suyu olan bir hamam var ve buradan çamuru kullanan (çamur dediğim de bildiğiniz kurbağalı yosunlu bir göletin dibinden çıkartılıyor) hamamın havuzunda da bir-iki saat vakit geçiren, bu suyu içen, GENİTAL SİĞİLi olan bir adam 1 ay içerisinde haftada bir kaç defa bu uygulamaları yaparak genital siğilini tamamen geçirmiş. Ben de bu hamama gittim. çamuru sürdüm suyuna girdim ve sudan çıktığımda patlamamakta ısrar eden uçuklarım az bir çaba ile tak tak patladılar. Bu hamamın suyunu içiyorum her gün 1 bardak ve haftada bir iki defa çamuru sürüp bu suya oturmayı planlıyorum. Bu suyun gelişmelerini de sizinle paylaşacağım.
Eskiden yakın bir arkadaşım aktardı ve bir kadında 6 ay boyunca verdiği bitki karışımlarıyla beyin tümörünnü küçülttüklerini hatta doktorların çok şaşırdığını söylemişti. Yani alternatif tıp da bir çaredir arkadaşlar.
-yani kısacası bizim araştırmamız gereken şeyin şu olduğunu düşünüyorum:
1-Lezyonların etki ettiği sinirlere kadar etki eden yüzeyden sürebileceğimiz şeyler neler?
2- Biz bu virüsü kanımızdan tamamen nasıl atabiliriz?
3- Bu süreçte bulaştırmamak için neler yapmalıyız?
4- Su çiçeği aşısını kullanan var mı?
Ben 1. ve 2. sorum için araştırmalarımı ileriki günlerde sizinle tekrar paylaşacağım.
Panik yok bu hastalık herkesin başına gelebilir. Ve atakları azaltmak için bir çok yöntem var. Partnerinize illa ki geçecek diye bir şey yok. Kadınlardan erkeklere geçme olasılığı daha düşük. Ama tabi ki tıpta hiç bir şey %100 değildir.
Canım gelişme varmı

Hanımlar bende bu genital herpes mağduruyum. Psikolojik olarak çok acı çekiyorum. Bütün dünyam alt üst oldu. Psikoloklara bile gittim. Ama kafamdan bir türlü gitmiyor. 8 ay oldu bu pisliği kapalı. Ama daha yeni öğreniyorum. Zaten o süreden sonra kimseyle bi ilişkim olmadı. Ben Nasıl evlenirim artık karıma bulaşırsa ne derim gibi binlerce soru var aklımda. Ben bunu bi insana yapamam . Ben Nasıl kurtulucam bi erkek olarak bu durumdan. Buraya yazmakdan başka çarem yoktu. Mazur görün lütfen yardım.
Sizde belirti nasıl oldu

Öncelikle bi test yaptır hastanede. Ne olduğunu öğren her yara herpes değil-dir. Eşinden mi bulaştı bekar misin ?
Evliyim ben lazer yaptırdım lazerden sonra kaşınmaya başladı ama büyük stres yaşadım omdan sınra çıktı bilmiyprum nasıl bulaştı hsv pozitif 6.48

X