Gerikafali bir koca ve isim kavgasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

birokuzmagduru

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2022
23
177
33
İkinci bebegime hamileyim. İlk cocuga isim koyma konusunda esimle alti ay boyunca kavga ettik. Babaannesinin ismini koymak istedi isim de cok yaygin degil eski bir isim ben istemedim. Velhasil ilk ismini ben koydum onun da onayiyla, yanina onun istedigini koyduk.
Simdi oglumuz olacakmis. Erkek olursa dedesinin ismini koymak istiyordu beyimiz benim de sevdigim bir isim ,olur koyariz ,yanina da ben baska bir isim koyarim diye anlasmistik.
Simdi de dedesinin ve babasinin ismini birlikte koymak istiyor. Bana da diyor ki ilk cocugun adini zaten sen koydun ( ilk isim benim onerdigim diye ve herkes o isimle sesleniyor kendi ailesi ve kendisi dahil) Benden rica ediyormus. Rica degil tabiki baski zorlama psikolojik siddet.
En son konusma bosanmaya kadar geldi. Sen beni kiriyorsun ricami kabul etmedin ben de senin gonlunun olup olmamasina bakmadan ismi koyacagim dedi
Ben de oyle bir sey yaparsan mahkemede biter dedim.
Hamile ve kalbi cok kırık bir kadinim yorumlarda cok vurmayin 😣

Son düzenleme:
Doğru diyor ilkini siz koymuşsunuz adamin hiç koyma hakki yok mu birlikte karar verseniz güzel olur ama ilk cocuğubuza siz koymussunuz zaten
Ben koymadim. Benim onerdigim birkac ismi begenmedi en son begendigi ismi ve yanina babannesinin ismini koyduk. Bunda da diyorum ki dedenin ismi basta olur senin icin onemliyse ikinci ismi ben koyayim. Tabiki hakki var ama benim de hakkim var. Ortak karar verelim diyorum

Ben koymadim. Benim onerdigim birkac ismi begenmedi en son begendigi ismi ve yanina babannesinin ismini koyduk. Bunda da diyorum ki dedenin ismi basta olur senin icin onemliyse ikinci ismi ben koyayim. Tabiki hakki var ama benim de hakkim var. Ortak karar verelim diyorum
Tamamda sonuçta sizin koydugunuz isimle seslenilmiyor mu şu anda isterse arkasına sulalesinin ismini koysun mesela benimde ilk adım ayşe ama kimse bilmiyor

İkinci bebegime hamileyim. İlk cocuga isim koyma konusunda esimle alti ay boyunca kavga ettik. Babaannesinin ismini koymak istedi isim de cok yaygin degil eski bir isim ben istemedim. Velhasil ilk ismini ben koydum onun da onayiyla, yanina onun istedigini koyduk.
Simdi oglumuz olacakmis. Erkek olursa dedesinin ismini koymak istiyordu beyimiz benim de sevdigim bir isim olur koyariz yanina da ben baska bir isim koyarim diye anlasmistik.
Yakin zamanda babasi vefat etti. Simdi de dedesinin ve babasinin ismini birlikte koymak istiyor. Bana da diyor ki ilk cocugun adini zaten sen koydun ( ilk isim benim onerdigim diye ve herkes o isimle sesleniyor kendi ailesi ve kendisi dahil) Benden rica ediyormus. Rica degil tabiki baski zorlama psikolojik siddet.
En son konusma bosanmaya kadar geldi. Sen beni kiriyorsun ricami kabul etmedin ben de senin gonlunun olup olmamasina bakmadan ismi koyacagim dedi
Ben de oyle bir sey yaparsan mahkemede biter dedim.
Hamile ve kalbi cok kırık bir kadinim yorumlarda cok vurmayin 😣
sen hem kalbımı kırmayın diyosun hemde böyle boz ayıya 2 ci cocuk yapıyorsun pesss

Dedesinin ismi nedir?Hatırı sayılır bir isimse yan isim olarak olabilir
Dedesinin ismi guzel ona kabulum zaten. Babasinin ismini istiyor yanina o ismi istemiyorum. Ailesi de sey kafasinda Allah birini aldi birini verdi. Erkek oldugunu duyunca bir aglamalar bir seyler. Sevmiyorum boyle seyleri. Benim cocugum kimsenin yerine gelmiyor herkesin kendi kaderi hayati ismi olmali gel de anlat

Kkda görmüş olduğum gelmiş geçmiş en iyi kullanıcı isimleri arasına girersiniz ❤️👌 harika 😂

Konunuza gelince, ilkini siz koymuşsunuz, 2. İsmi de o koyabilir bence. Ama tabi kp ismi eski bir isim falan değilse. Çünkü babaanne ismini o yüzden reddetmişsiniz ya. Tamam sen koy ama çağa uygun bir isim olsun diyebilirsiniz.

Arkadaşlar zaten ilk cocuğa ismini vermis kadın ikinciyede adamın hiç hakkı yok mu yahu babasıda yeni ölmüş bu ladar anlayışsız olmaya gerek yok
Şurada bir Koç kasını gardını düşürmüş ki bu çok nadir olur kimse yokmuş destekleyennnn🤬🤬🤬🤬🤬🤬
Ben yanındayımmmmmm Kadın ben yanındayımmmmm. Ama dede isimde azıcık fazla gibi 🤪

Bence eşinizin fikrine açısına saygı duymanız gerekiyor ilk çocukta o sizi kirmamis bunda da sizin anlayışlı olmanız lazım. Benim ilk çocuğumun iki ismi var ikisini de eşim koymak istedi tamam dedim sorun çıkarmadım ikinci çocuğunun ismini de ben koydum eşim hiç karışmadi. Bu konularda karşılıklı anlayış gerekiyor hep benim istediğim olsun derseniz olmaz. Hamilelik triplerine giirip kendinizi yok yere üzmeyin adam hakli

Artık bu ülke sırf buyuklerine saygı göstermek adına ; dedelerinin,ninelerinin
İsmini vermekten Vazgeçmeli.
Özünde saygı böyle bir şey değil zaten.
Gerçi bu Osmanlı'dan işlemiş ruhumuza.
1.Ahmed 2.Ahmed 3.Ahmed.
Yahu bacım hanedan olmaya mi çalışıyorsunuz ?Siz de basit bir ailesiniz işte..
Neden aynı isim soydan soya dolaşsın ki Osmanlılar gibi..
Yani bunun boşanmaya kadar gelmesi ise ayrı bir mantıksızlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X