Glukofen kullanan var mı?

selam arkadaşlar.Ben aranıza yeni katıldım.pko hastasıyım.ve çocuk istiyoruz.yeni glukofen kullanmaya başladım.size bir yararı oldumu.

esmacım ben 5 yıllık evliyim ve eşimle 2 yıldır biraradayız iş-güç derken ayrıydık hep. 2 yıldır da uğraşıyoruz ve bazen eşime beni bırak benim yüzümden sende evlat sahibi olamıyorsun dediğim zaman çok oldu hele görümcemin her defasında sende daha bişey yok mu demesi.... ama hepimiz biliyoruz ki evlat nasip meselesidir. glukofeni de mutlaka kullan bak inan ki faydasını göreceksin güzel haberlerini bekliyorum

selam arkadaşım.Ben biraz burda acemiyimde,onlıne mısın şuan.....

kızlar bana bu ay doktorum yumurtalarım büyümeyince bu ilacı verdi.şeker ilacıymış.klomeninde dozunu arttıracakmış.yumurtaların büyümesi için sadece şeker ialacı yeterlimi acaba?kullanan varmı aranızda :1rolleyes:

canım benim bende tedavim sırasında bu ilacı kullandım bu ilacın faydası büyük sende kullandıkça farkediceksin....ama düzenli kullanacaksın başlarda biraz illac mide bulantısı yapar ama sen sakın pes edipte bırakma tamam mı

eylül35 görüşmek istediğinde forumda değildim eğer görüşmek istersen özel mesajla mail adresini bana gönder

inşallah faydasını görürsün canım ben kullanmadım ama kullananları duydum pko içindi sanırım değil mi?Allahtan bende çıkmadı

kızlar ben de kullanıyorum glukofen her metabolızmaya gore geç yada erken cevap verıyo 3 aydır kullanıyorum daha adetlerımde duzelme yok ıse yaramadıgını dusunmaye baslamıstım ama dr.um bırakmamamı soyledı en azından vucut ıncelmelerım oldu

kızlar merabalar ben yenı uyeyım.metformın kesınlıkle mıde bulantısı yapıyor ama 3 haftada bu bulantılarkayboluyor ben 6 ayda yada 9 ayda bır adet oluyorum.metformıne baslayalı 3 ay oldu hala bısey yok dr.um bırakmamamı soyledı bebek ıstıyoruz ama 9 aylık evlıyız metformınle kalmaya çalısyorum ınsallah allah nasıp eder herkeze banada

sibel can bende 7 aydır kullanıyorum ve faydasını henüz hamile kalamasamda adet düzelmesi olarak gördüm belki daha önce yazdığım yerlerde okumuşsundur 2-3 ayda oluyordum şimdi en geç 35 günde oluyorum ve bu artık ovülasyaon başladığının göstergesi ve gün gelecek hamilede kalacam inşallah

kızlar yazdıklarınızı okudum bende bebek sahibi olmak isteyenlerdendim adetlerim 3 ay arayla oluyodu sonra klomen kullandım yine aynı ay glifora başladım glukofenle aynı içerikte bi ilaç hiç ihmal etmedim o ay yumurtalığım sağlıklı ama yavaş olarak büyüdü doktorum çatlatma iğnesi yapmak için çağırdığında yumurtalığımın kendinden çatladığını gördü ilacı kestik ve bekledik şimdi 4 aylık hamileyim herşey yolunda gidiyo çok şükür doktorunuzu çok dikkate alın ve ona güvenin bide kafanızı bebekle meşgul etmeyin Rabbim zamanı geldiğinde veriyo tabii ki tıbbi yardım almak şart moralinizi yüksek tutun dualarım sizlerle

eemel kutlarım senı.kımbılır nasıl sevınmıssındır deyılmı.dunyanın en mutlu ınsanı olmussundur.senın adına ben de sevındım.allah sagsalım kucagına almayı nasıp etsın canım

Merhaba Morgül Bana Da Anne Diyen Yok Ya çok Etkiledin Beni Rabbim Inş Yüzümüzü Güldürür Bende 3 Yildir Glucophage Kullaniyorm Senin Kullandiğin Ilacin Ismi Tam Olarak Nedir.bende Polikistik Over Var Bunun Için Kulaniyorm Tabi Buna Bağli Olarak şeker Hast Eğilm, Prolaktin Yüksekliği, Erkeklik Hormonu Yüksekliği, Yumurtlama Problemi Zaten Bunlarin Hepsi Birbirine Bağli. 4 Kez Aşilama Yapildi. şu An Tüp Bebek Aşamasindayiz.maddi Durumu Ayarlayip Deneme Yapcaz.hayirlisi Dua Edelm Birbirimize ...

slm hülyaaa.bendede polikistik over var.bunuda 1ay önce öğrendim.ve glucophage verdi doktorum.daha önce 6ay ilaç tedavi gördüm ve sonuç alamadım.ilacı kullanalı 1ayı aşkın bir süre oldu fakat bu ay düzenli adet yine göremedim.buay aşılama diyor doktorum tabi düzgün adet görürsem.senin adetlerini düzenledimi bu ilaç.aşılamada bilmiyorum olumlu sonuç verecekmi.herkese hayırlısı...

yani uzun bi zaman mı alıyor adeti düzenlemesi için..

ddm tam atki icin 3 ay DUZENLI kullanman gerekli bende glucophage kullaniyorum

teşekürler nix.bu ilaç sanki daha çok düzenimi bozdu.lekelenme şeklinde hep siyahlık geliyor.15gün oldu böyle devam ediyor.daha öncede oluyordu ama bu kadar değil.senin nekadar zaman oldu olmuyor

ben de o tarzda glifor isimli bi ilac kullanıyorum. ben de adet düzensizliği ve yumurtlama probemi var.iştahım henüz kesilmedi:))) ilaca yeni başladım bakalım ne olacak.

yazgülüm üzülme ya..ben de 3 yıllık evliyim. benim saat gibi işlyen bi adet düzenim vardı. 1 yıl önce herşey değişti. seninle aynıyım şu anda.eltimin çift rahim problemi olmasına rağmen planladığı gibi hamile kalıp çocuk doğurabiliyor. iki bebişini de istediği zaman hamile kaldı. boşver.allah hayırlısını versin..

Merhaba arkadaşlar. 2 gün önce gittiğim kadın doğum uzmanı vajinal ultrason ile baktığında pkos olduğumu söyledi. Bir an önce bebek sahibi olmak istediğim için çok moralim bozuldu. 5-6 kilo fazlam var. Glukofen kullanmam gerektiğini söyledi. Forumdan takip ettiğim kadarıyla bu ilacı kullananlarda en sık rastlanan şikayet mide bulantısı. Bunu önlemenin yada en aza indirmenin yolu yokmu acaba. Ayrıca pkos olup da bu ilacı kullandıktan sonra kistlerde küçülme vb. olup hamile kalan varmı? Bu ilaç yumurtlamayı mı kolaylaştırıyor. Etkisi nedir?

bende sabahlara kadar mide bulantısı yüzünden ağlıyordum bana çok ağır gelmişti.. ne eşimi uyutuyordum ne kendim uyuyabiliyordum eşimle doktormuza gidince şikayet etti uyutmuyor beni diye:) dr sonundasadece geceleri bir defa tok karnına al dedi şimdi
2 aydan fazladır kullanıyorum..tabii takviye ilaçlarda verdi:)

X