Çocuk Hastalıkları Göğüs hırıltısı (YARDIM)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mientje

...bu "AŞK" bAŞKa...
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2011
48
1
Selam arkadaşlar,
Benim 26 aylık bir oğlum var ve iki aydır göğüs hırıltısı var. Oğlum çok sik üst solum enfeksiyonu geçirirdi doktorumuz ciğerlerinin has has olduğunu söylemişti genelde hava değimlerinden dolayı oluyordu şehir dışına veya yurt dışına çıktığımızda mutlaka bir üst solum enfeksiyonu geçirirdi ve göğsü tozamanda hırıldardı, antibiyotik sonrası çok şükür geçerdi. ama bu sefer geçmiyor.
Aslında söyle oldu fındık yerken nefes borusuna kaçtı ve onu çıkarabilmek için çok ama çok öksürdü ve anında hırıltı başladı hemen doktorumuza götürdük akciğer grafiği çekildi çok şükür fındık parçası görünmedi ama hırıltı vardı. hemen antibiyotik ventolin flixotide tedavisi başladık eve nebülizator aldık. 10 gün sonra tekrar kontrole gittik bu sure içinde değişen bir durum olmadı ve tekrar bir antibiyotik başladık ve ventoline devam ettik. Açıkçası ventolin çok sıklıkta vermiyordum çünkü yan etkileri çok fazla ara ara verdim ama hırıltı bir turlu azalmadı. ve bu arada bademcik enfeksiyonu geçirdik 6 tanede penisilin iğne kullandık. neyse tekrar çocuk doktorumuza gittik hırıltı bir turlu geçmiyor ve çocuk doktorumuz artık bir göğüs hastalıkları, kkb ve kardiyoloji uzamanının da görmesini istedi. hepsine gittik göğüs hastalıkları doktor bir akciğer grafiği istedi ve evet sol tarafta bir bulgu var ama nedeni belli değil alerji testi içinde çocuk çok küçük dedi oda bir antibiyotik yazdı. kkb gittik acaba boğazlarında veya geniz etti ile ilgili bir sorun mu var diye. doktor dinledi baktı ve dedi bu Wheezing (Hırıltı) kkb ilgili olamaz dedi. kardiyoloji uzamanı baktı ve kalbin dede sorun olmadığını söyledi. ve tekrar çocuk doktorumuza gittik yine antibiyotik vantolin flixotide ve singulair yazdı. şuan bunları kullanıyoruz ama hırıltısı geçmiyor. hırıltı sadece nefes verirken çıkıyor. öksürük balgam ateş gibi bir sorunumuzda yok.
bana yardımcı olabilecek başından böyle bir sikinti gecen biri var mi... hırıltıdan kurtulmak istiyoruz.

X