Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Merhabalar yazdığınızı yeni gördüm ben 7 ile 8. Aya kadar şişkinlik ve ödem hissediyordum ama sonrasında hepsi geçti tam şeklini alması 1 yılı bulur diye düşünüyorum bu tabi biraz da fizyolojik özelliklerinize göre değişiklik gösterebilir. Ama benim için 1 yılın sonunda tamam işte bu demiştim 😇
Çok teşekkür ederim canım 🤍

Yıllardır olmak istediğim bir ameliyattı ama cesaret edemedım ve kabullendım tamamen ve vazgeçtım ama yakın bir zamanda arkadasım oldu ondan cesaretle bende olmaya karar verdım ama bır sorum olackl arkadaşım olalı 1 ay oldu ve yeterınce kucuk olmadıgından sıkayetcı bırebır gorme sansım olmadı onu sadece resımlerden gordugum kadarıyla aslında kucuk tabıkı oncesıne gore. SORUM SU 1 AYDA ŞİŞ OLDUGU İÇİN Mİ ONA BUYUK GELIYOR YANI ZAMANLA KUCULECEKMI YOKSA BUYUK BI FARK OLMAZ MI

Yıllardır olmak istediğim bir ameliyattı ama cesaret edemedım ve kabullendım tamamen ve vazgeçtım ama yakın bir zamanda arkadasım oldu ondan cesaretle bende olmaya karar verdım ama bır sorum olackl arkadaşım olalı 1 ay oldu ve yeterınce kucuk olmadıgından sıkayetcı bırebır gorme sansım olmadı onu sadece resımlerden gordugum kadarıyla aslında kucuk tabıkı oncesıne gore. SORUM SU 1 AYDA ŞİŞ OLDUGU İÇİN Mİ ONA BUYUK GELIYOR YANI ZAMANLA KUCULECEKMI YOKSA BUYUK BI FARK OLMAZ MI
Fazla değişmez

Baya uzun sürüyormuş :KK43: mesela neler yapmıyorsunuz? Rehber öğretmeniyim daha çok oturarak çalışıyorum bu da zorlar mı
Ben de öğretmenim. Ara tatilden 2 hafta önce olmanız sizi baya rahatlatır. 4 hafta cok yeterli bi süre. Tabi ki tam iyileşme olmuyor ama gözünüzü korkutmasın ben çok rahat bi surec gecirdim ağrım sızım olmadı hiç. 1 hafta sonra bile donebilirdim ise. Sadece uyuşukluk ve ödemin iyileşmesi biraz zaman alıyor. Yoksa korkulacak bir şey değil inanın.

Bende kısaca meme küçültme ameliyatımdan bahsetmek istiyorum 27 yasında 163 boy 63 kg yum , bekarım ve goguslerim 90 d beden kilo alıp vermekten cok buyuk bir sarkma yasadım . 24 Ocakta Balıkesir Üniv. Araştırma Has. Sabah 8 de yatışımı yaptım, saat 13.00 da ameliyat önlüğünü giydirdiler ve ameliyathaneye indirildim öncelikle doktorum goguslerimin resmini cekti ve cizimleri yaptı operasyondan bahsetti iki şekilde yapabilecegini ters t veya gogus ucundan asagı uzanan kesik sanırım lolipop denilen yöntemden bahsetti ve bu yöntemi yaparsa 2 ay sonra kucuk bi operasyon gecirmem gerekebilecegini kendisinin lolipop yöntemini önerdiğini daha az izim olacağını söyledi bende tamam dedim 1.30 gibi ameliyatım başladı uyandırıldıgımda saat 17.30 du odama çıkartıldım , sonda ve 2 dren takılıydı agrım hiç olmadı arada bir sol gogsumun altı batma yapıyordu carsamba ameliyat oldum cuma taburcu olacaktım ancak sol gogsumun altında hematom oluştu , dikişin bir kısmı açılarak hematom temizlendi , pazartesiye kadar hastanede kaldım , pazartesi günü sagdaki dren cıkartıldı taburcu oldum , persembe gunu kontrole gittim sol drenim de cıkartıldı doktorum sorun olmadıgını duşa girebilecegimi pansuman yapılmayacagını sporcu sütyeni kullanabilecegmi söyledi,bugün duşumu aldım ameliyat yerlerimi gördüm cok cirkin gorunuyorlar ama eskisinden cok cok guzeller
Çok geçmiş olsun şimdi nasıl mutlumusunuz. Doktorunuz kimdi

Bende bu aralar ameliyat olmayi düşünüyorum birazda korku var tabi ama formu nerdeyse bastan sona kadar okudum bi cesaret geldi.Yeni olmus oLanlar , daha once olmuş olanlar ne durumdasiniz

Çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için cesaretimi topladım dr hakkında küçük bilgiler topladım şuana kadar olumsuz bir yorum yok bende hep yanlış sutyen seçer misim bir yıldır pentinin toparlayici sutyenini kullanıyorum gerçekten küçük gösteriyor ama bu sefer omuz askilari çok belirgin oldu bıktım gerçekten sirt boyun ağrısı gomlek bile ilikleniyor ama açıklık oluyor rahatsız oluyorum Rabbım hayırlısını versin birde gıdık demişsin bende de var gerçekten gögusle bir ilgisi varmi peki şuan gıdın ne durumda
Merhaba pentinin hangi sütyeni ismi be acaba

Kizlar ben dun ameliyat oldum bugün evdeyim. Atasehirde Prof dr cihan sahin yapti. Tahminimden kisa sürdü. Ameliyattan ilk çıktığımda aci falan yoktu, ama odemle birlikte lipo yapilan yerler acidi. Oda agri kesiciyi muhtemelen gec verdikleri icin. Size tavsiyem agri vs baslamadan agri kesiciyi istemeniz. Suan cok guzel duruyor, ben baya kucuk olsun istedim. 520gr ve 590gr gitmis. eriyen dikisler kullanmis. Hastane baya iyi ve ilgiliydi. Daha ikinci günüm tabi. Baska ne yazayim bilmiyorum, merak ettiginiz bir sey var mi?

Kızlar Merhaba,
Sırf bu başlık için üyelik açtım diyebilirim. Ben de meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Küçüklüğümden beri memelerim çok büyük ve sarkık. Doğum sonrası emzirme de bitti (1 aydır emzirmiyorum) ve bir doktor ile görüştüm.

Görüştüğüm doktorun ismi Candemir Ceran. Ameliyatın sarkıklığım çok yüksek olduğu için riskli olduğunu ve meme ucunu kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu paylaştı.

Köprücük kemiği ve meme ucu arası uzaklık 30cm den sonrası riskli imiş. Benim biri 33 diğeri 35cm ölçtü. Özellikle 35cm olan için riskli dedi. Çok üzgün çıktım açıkçası. Alternatif çözüm olarak da meme ucunun damar bağlantısını komple kesip sadece uç kısmını kes yapıştır yapar gibi küçültme sonrası sırf görüntü için uygun bir yere dikeriz ama ne bir daha emzirebilirsin ne de uç kısmında meme hissiyatı olur dedi. Yani sadece görüntü olarak duracak ve biraz da eğreti durabilir dedi.

Yaşım 33 olduğu için yine de riski alarak ilerleyebiliriz diye de bitirdi.

Size sorum şu ; benim kadar büyük ve sarkık memeli olup bu ameliyatı olan var mı? Varsa doktorunuz ismini ve memnun kalıp kalmadığınızı öğrenmek istiyorum. Kusura bakmayın uzun oldu ama canım çok sıkkın bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden iyi bayramlar 🙏🙏

Kızlar Merhaba,
Sırf bu başlık için üyelik açtım diyebilirim. Ben de meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Küçüklüğümden beri memelerim çok büyük ve sarkık. Doğum sonrası emzirme de bitti (1 aydır emzirmiyorum) ve bir doktor ile görüştüm.

Görüştüğüm doktorun ismi Candemir Ceran. Ameliyatın sarkıklığım çok yüksek olduğu için riskli olduğunu ve meme ucunu kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu paylaştı.

Köprücük kemiği ve meme ucu arası uzaklık 30cm den sonrası riskli imiş. Benim biri 33 diğeri 35cm ölçtü. Özellikle 35cm olan için riskli dedi. Çok üzgün çıktım açıkçası. Alternatif çözüm olarak da meme ucunun damar bağlantısını komple kesip sadece uç kısmını kes yapıştır yapar gibi küçültme sonrası sırf görüntü için uygun bir yere dikeriz ama ne bir daha emzirebilirsin ne de uç kısmında meme hissiyatı olur dedi. Yani sadece görüntü olarak duracak ve biraz da eğreti durabilir dedi.

Size sorum şu ; benim kadar büyük ve sarkık memeli olup bu ameliyatı olan var mı? Varsa doktorunuz ismini ve memnun kalıp kalmadığınızı öğrenmek istiyorum. Kusura bakmayın uzun oldu ama canım çok sıkkın bu konuda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden iyi bayramlar 🙏🙏
Benim sarkiklik sa biri 34 biri 33tu sanırım.ama doktor öyle birsey demedi. Bugün 3.gunum ameliyat olalı.bende halsizlik mide bulantısı falan oldu. Ağrı da var ama azaldı.

Kızlar Merhaba,

Bu arada ankarada fatih tekin doktorum

Benim sarkiklik sa biri 34 biri 33tu sanırım.ama doktor öyle birsey demedi. Bugün 3.gunum ameliyat olalı.bende halsizlik mide bulantısı falan oldu. Ağrı da var ama azaldı.
Geçmişler olsun ❤️❤️ zor kısmı atlatmışsınız. Belki narkoz etkisi de olabilir. Foto paylaşabiliyor musunuz öncesi sonrası? Hemen taburcu oldunuz mu

Kızlar Merhaba,

Benim de çok sarkıktı biri 32 biri 33 doktorum sarkıklıktan meme ucu çürür olarak değilde meme küçültme ameliyatında bu risk herkeste olabilir dedi 45 gün oldu 1 ucumda his var diğerinde yok ama bekliyorum bakalım his olacak mı diye

Benim de çok sarkıktı biri 32 biri 33 doktorum sarkıklıktan meme ucu çürür olarak değilde meme küçültme ameliyatında bu risk herkeste olabilir dedi 45 gün oldu 1 ucumda his var diğerinde yok ama bekliyorum bakalım his olacak mı diye
Çok geçmiş olsun, his sonradan da gelebiliyor sanırım umarım sizde de öyle olur 🙏🙏 karartma vs var mı peki sizde? Bir de doktor paylaşma şansınız var mı?

Çok geçmiş olsun, his sonradan da gelebiliyor sanırım umarım sizde de öyle olur 🙏🙏 karartma vs var mı peki sizde? Bir de doktor paylaşma şansınız var mı?
Benim sol meme ucunda kan toplar gibi oldu ucu sonra kabuk bağladı onu soydum meme başım gözüktü ama meme ucu düşenlerin bildiğin kömür gibi kapkara olmuş benim öyle olmadı şükür

X